Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

generalno ne bi trebalo da bude ali mozes da konsultujes neki online katalog tipa lucas i ujedno da vidis semu u pdf-u kako izgledaju za odredjena godista, ono sto znam je da ima razlike 87-89 i 89-96 u kocionom klipu, kod ovih starijih je malo drugaciji

 

evo da ne lutas previse

87-90

http://www.trwmoto.com/datenblatt/mrid/2/hid/37/refmrid/850/artid/383

90-93

http://www.trwmoto.com/datenblatt/mrid/2/hid/37/refmrid/4711/artid/576

94-96

http://www.trwmoto.com/datenblatt/mrid/2/hid/37/refmrid/4712/artid/660

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Pozdrav drugari!

Da li neko zna gde mogu da nabavim onaj plastični deo (bele boje) koji se nalazi na levoj strani viljuške kod zadnjeg lančanika? U pitanju je TA 650 mada mislim da je isti kao i na TA 600, u obzir dolaze i polovan i nov deo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

prvo proveri centru S pa onda vidi neki otpad a krajnja solucija ebay

 

Imas na Wemoto (wemoto.com)!

Salju robu u Srbiju. Skroz su ok. Vise puta porucivao. Provereno

 

Evo ti detalja dole oko part numbera.

Porucujes online i placas kreditnom karticom

 

Partno Make Description Price (Excl VAT) Qty.

52156KB7000 Honda Guard.chain *d £ 15.44 £ 12.87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

i koliko vas izadje postarina?

Zavisi od vrednosti robe, to vidis kad napravis porudzbinu, izaberes destinaciju i onda ti izbace vrednost postarine.

Ja sam za 180 GBP robe platio oko 17 GBP za postarinu.

Napravi test porudbinu online pa ces videti.

Sasvim su korektni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Kako je bilo na carini?

Nije bilo nekih problema.

Sve je stiglo OK, nisu drpali nista (bilo je nekih srafova, gumica, itd..)

Platio sam oko 3500 din carinu PDV troskove. To je bilo decembra 2010.

 

Zadnju isporuku sam imao u Januaru ove godine, i nisam nista platio. Vrednost robe je bila 62 GBP.

Takodje kada sam iz Nemacke porucio pantalone IXS u Novembru 2011 (87 EUR), nisam nista platio.

 

To ima veze sa usaglasavanjem sa propisima u EU oko carine, tako da mislim da su podigli sume koje se ne carine.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Да се мало похвалим колегама :hej:

 

Данас после скоро 3 месеца упалих свог љубимца. Након 3 месеца невожења, после оних силних мразева, обзиром да је акумулатор сво време био на њему, мислио сам да неће ни да завергла...

 

Кад он упали на пола дугмета :staa2:

 

Искрено, баш сам се изненадио - позитивно наравно. Сад кез од ува до ува... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Izgleda da je i moj akumulator doterao "cara do duvara". Verovatno je bio oštećen zbog reglera koji je "crkao" nešto ranije i nije dovoljno dopunjavao, a onada ga je sustigao i mraz i ... . Uglavnom sada uspe da jednom nekako zavergla par sekundi i ako motor tad upali, upalio je. A u suprotnom ili priručni "Starter" ili gurka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izgleda da je i moj akumulator doterao "cara do duvara". Verovatno je bio oštećen zbog reglera koji je "crkao" nešto ranije i nije dovoljno dopunjavao, a onada ga je sustigao i mraz i ... . Uglavnom sada uspe da jednom nekako zavergla par sekundi i ako motor tad upali, upalio je. A u suprotnom ili priručni "Starter" ili gurka.

 

Pošlji ga na rekondišn meni, velike su šanse da se spasi. Ostaviš u Niš i ja ti vratim, džabe prevoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

đunta user_popup.png

Postavljeno Juče, 23:29 PM

 

snapback.pngzika56, on 26 February 2012 - 23:04 PM, said:

 

Izgleda da je i moj akumulator doterao "cara do duvara". Verovatno je bio oštećen zbog reglera koji je "crkao" nešto ranije i nije dovoljno dopunjavao, a onada ga je sustigao i mraz i ... . Uglavnom sada uspe da jednom nekako zavergla par sekundi i ako motor tad upali, upalio je. A u suprotnom ili priručni "Starter" ili gurka.

 

Pošlji ga na rekondišn meni, velike su šanse da se spasi. Ostaviš u Niš i ja ti vratim, džabe prevoz

Više godina sam bio teh. rukovodilac u firmi MEL-BAT u Nišu, koja se bavila proizvodnjom i servisiranjem akumulatorskih baterija. Kasnije sam imao svoju privatnu firmu u kojoj se (pored ostalog) radio servis aku. baterija i važio sam u Srbiji kao neko ko dobro poznaje ovu materiju.

Doduše nisam baš detaljno proveravao šta je u pitanju kod mog akumulatora, ali mislim da nije samo do "sulfatizacije" jer je akumulator i prilično star. Inače akumulator pokazuje napon preko 15 V čim se priključi na punjač (pri struji od 1,5A). Proveriću detaljnije ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

đunta user_popup.png

Postavljeno Juče, 23:29 PM

 

snapback.pngzika56, on 26 February 2012 - 23:04 PM, said:

 

Izgleda da je i moj akumulator doterao "cara do duvara". Verovatno je bio oštećen zbog reglera koji je "crkao" nešto ranije i nije dovoljno dopunjavao, a onada ga je sustigao i mraz i ... . Uglavnom sada uspe da jednom nekako zavergla par sekundi i ako motor tad upali, upalio je. A u suprotnom ili priručni "Starter" ili gurka.

 

Pošlji ga na rekondišn meni, velike su šanse da se spasi. Ostaviš u Niš i ja ti vratim, džabe prevoz

Više godina sam bio teh. rukovodilac u firmi MEL-BAT u Nišu, koja se bavila proizvodnjom i servisiranjem akumulatorskih baterija. Kasnije sam imao svoju privatnu firmu u kojoj se (pored ostalog) radio servis aku. baterija i važio sam u Srbiji kao neko ko dobro poznaje ovu materiju.

Doduše nisam baš detaljno proveravao šta je u pitanju kod mog akumulatora, ali mislim da nije samo do "sulfatizacije" jer je akumulator i prilično star. Inače akumulator pokazuje napon preko 15 V čim se priključi na punjač (pri struji od 1,5A). Proveriću detaljnije ovih dana.

 

Ima Đunto˝s tema o popravci AGM akumulatora koja nije nigde preporučena ili moguća a pokazalo se uspešno i to kod nekoliko ljudi. Darkov auto akumulator je bivao i bez vode, ne vožen, pražnjen i Ctek ga je opravio, bolje vergla nakon 3 sezone nego nov. Juče video na Buvljaku pakovanje dodatka za poboljšanje akumulatora, neka so, a nešto tako sam sa uspehom nekad koristio tako da možda možeš da ga izvučeš time, verovatno pvećava koncentraciju rastvora. Ako je aku na tebe, ima da udara ihaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Uzeo bih mozda neke metalne tegice volana...ne znam koji odgovaraju od ovih za TA600?

 

1. for Suzuki and Honda models with an M6 thread in the bar end

2. for standard handlebars (e.g. steel) with an inside diameter of 17 - 21 mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

prvi ti je za kormane koji imaju ugradjen navoj unutar kormana

a drugi verovatno ima onu gumicu koja se siri unutar kormana pa tako drzi tegic

sto znaci da ako imas standardni TA korman onda ti ide ovaj drugi, ako si nesto menjao korman i sada ima navoj onda ovi prvi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja