Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova

NIje kiselina sad,ali nije receno da nije bila.

Setio sam se sad kako su stari limari pravili sredstvo za ciscenje pre letovanja limova.I sam sam nekad to pravio za ciscenje lemova,bolje od paste pet puta. Koristi se razblazena sona kiselina u koju su dodavani parcici pocinkovanog lima sve dok se kiselina ne zasiti,tj dok traje reakcija.Reakcija je u vidu kuvanja kiseline.To je jeftina a efikasna metoda,probacu pa javljam.Sumnjam da i oni koriste neko specijalno i skupo sredstvo,nebi ga pakovali i prodavali u balonima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa reče promoterka da je bezbednije nego kiselina (2.24). Sona kiselina se koristi za skidanje rđe u ovim pričama oko galvanizacije. Koristio sam je x puta, što toplija i koncentrovanija to bolje odnosno brže skida. Al mora de se izvrši prekidanje reakcije vodenim rastvorom sode bikarbone i što pre osuši jer tako očišćeno gvojze je veoma agresivo na koroziju zbog prisutne vlage u vazduhu.

 

Jedino efikasno sredstvo koje je bilo na tržištu davno je Galaxov Aktivin F al je vrlo kratko rađen. I bio neki bosanski Mineralizator, pretvarač rđe u veoma jak gvožđepentoksid koji formira stabilan sloj fosfora i oksida al ni on nije opstao. Bilo nekih firmi koje su pokušavale da proguraju nešto od ovih hemija ko sa klipa al to nije zaživelo. Poslednje što sam koristio je neki Wirtov pretvarač al skup ko đavo i nisam imao prilike da steknem potvrđeno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...Poslednje što sam koristio je neki Wirtov pretvarač al skup ko đavo i nisam imao prilike da steknem potvrđeno iskustvo.

 

Kako se taj proizvod zove tacno? Jel to neki "Stabilizator" ili tako nesto, interesuje me jer moram da zaustavim rdju na ves masini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

...Poslednje što sam koristio je neki Wirtov pretvarač al skup ko đavo i nisam imao prilike da steknem potvrđeno iskustvo.

 

Kako se taj proizvod zove tacno? Jel to neki "Stabilizator" ili tako nesto, interesuje me jer moram da zaustavim rdju na ves masini.

 

Neutralizator ili pretvarač rđe, pakovanje malo, cca 1/2 l sa velikim poklopcem, plastično ko lepak za drvo. Al ti se ne isplati, bila cena 50 DM. Neke je tamno grafitne boje i daje crn sloj preko rđe. Potraži na njihovom sajtu pa me cimni kad nađeš da bacim oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Narode, jurim gume i mislim da sam nasao povoljno, ali mi covek nudi uz tubeles gumu i unutrasnju?.. :stabre:

Kao kod nasih motora zbog zicanih tockova to je obavezno, bez obzira na tubeles gumu?.. Praktikuje li to jos ko, ili samo ovaj moj veseli vulkanizer :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tubeless ide na sve felne ali kod žičanih, osim na BMW i Caponord (sigurno ima još takvih motora), mora unutrašnja. Nije to nikakav problem osim što tubeless može biti neki dinar skuplja al ne obavezno. Tube type ide samo sa unutrašnjom na sve felne. Ja na TenAku imam tubeless felne ali sam u nuždi montirao tube type i morao sam da utrpam unutrašnju. Nije to nikakav problem. To se normalno radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Narode, jurim gume i mislim da sam nasao povoljno, ali mi covek nudi uz tubeles gumu i unutrasnju?.. :stabre:

Kao kod nasih motora zbog zicanih tockova to je obavezno, bez obzira na tubeles gumu?.. Praktikuje li to jos ko, ili samo ovaj moj veseli vulkanizer :zvizduk:

 

Gde si nasao gume? Koje? I ako nije tajna koliko je povoljno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Znam da je najbolje imati dve iste gume na motoru, u smislu sare i proizvodjaca... 1care.gif Ali,recimo da se nekim cudnim spletom dogadjaja dodje u situaciju da se na motor stave dve razlicite gume... Do koje granice je dozvoljeno odstupanje u sari???!!! 0stabre.gif

Naime, uz motor sam pri kupovini dobio novu prednju gumu Dunlop Elite 3... I sad se ubih trazeci odgovarajuci ekvivalent u vidu zadnje gume, posto se interesantno E3 ne pravi u dimenziji koja bi odgovarala mom zadnjem tocku!

Ponudjena mi je Metzeler Tourance EXP, ali vidim da bi naprimer sa Heidanau K-76 dosta jeftinije prosao. A finansijski momenat mi kao i svakom Srbinu u ovom nasem skupom "sportu" itekako igra vaznu ulogu... 1neznam.gif

Pa bi ta ludacka kombinacija izgledala ovako...

p.s u medjuvremenu cu pokusati da prodam gumu i kupim neke druge u paru, ali ako do prodaje ne dodje cisto da znam kakve su opcije

post-14390-0-56059200-1329497152_thumb.jpg

post-14390-0-91413300-1329497160_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za naše skele ne igra neku bitnu ulogu da su gume istog proizvođača i isti model. Bitno je samo da im je DOT svež, da se nisu "uplastičile" :) i da imaju dobru šaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Gledam danas na mom transalpu koliko je kuciste filtera vazduha....OGROMNO je...bas me zanima dal moze da se napravi da bude kompaktnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Da se vratim ja na gume.

Dakle, uskloro planiram da se podnovim sa K60 Scout ili K76. Kolko sam ja shvatio gornju prepisku ja ću morati da imam i unutrašnju gumu iako su oba ova modela valjda tubeles, jel tako? I ako je tako, mogu li da koristim unutrašnje koje već imam, ako ih uopšte imam i ako su ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Gledam danas na mom transalpu koliko je kuciste filtera vazduha....OGROMNO je...bas me zanima dal moze da se napravi da bude kompaktnije :)

 

naravno da moze, samo bi morao da nabavis neki filter kao sto je KN ili neki obican ali da napravis reducir da nakacis filter na ono kuciste sto vodi do karburatora

opet mozes da skines sve to i direktno da postavis po jedan filter na karburator samo ostaje pitanje stelovanja odnosa goriva i vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Gledam danas na mom transalpu koliko je kuciste filtera vazduha....OGROMNO je...bas me zanima dal moze da se napravi da bude kompaktnije :)

Svi gledaju da povecaju airbox da motor dobije vise zraka, a ti gledas kako da ga smanjis.

 

PREVOD: Nahrani svinje i nista ne diraj! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ako neko ima prednju masku sto ide oko fara, i onu desnu pocnu plastiku sto ide pored cajgera neka mi javi.... mozda ce mi trebati i desna prednja maska. Ako imate nesto vicite :) Za hondu 87 mi treba, onu sa "okruglim" cajgerima.

 

P.S. Svi koji imate honde, transalpe, afrike... itd itd.. trebalo bi da se malo zapitate na kakvu nozicu stavljate bajk da vam odmara.. evo fotografije dole...Ta cev nema ni ceo milimetar zida... Polomila mi se.. a i oni crash barovi su sranje, ne rade posao nista.. moracu sam da smislim kako cu da ih ojacam i prepravim.. nekako da ih povezem i ukrutim.. od prilike da napravim kao sto je uradjeno kod BMW GS 1200...

post-8263-0-44682000-1329558566_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Nadam se samo da cela rama od Transalpa nije ovako uradjena, a hvale je da je double-wall steel frame... pa ako je sa duplim zidom sa ovakvim cevcicama.. dodje mi da vise ne sedam na motor... Ako ima neko fotografiju preseka rame od TA bio bih mu zahvalan, jer ovo sa nozicom sto sam video, dovelo je citavu pricu pod znak pitanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Još nisam čuo da je nekom na TA pukao ram pri manjim padovima, osim pri baš jakim udarima pri žestokim nesrećama :neznam:.

 

Baš me interesuje kakav je taj tvoj kreš bar kada nije "odradio posao" pri padanju motora u mestu i padovima pri manjim brzinama za šta je i namenjen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Original givi crash bar.. standardni koji imaju skoro svi.. Imate kod mene fotografije mog motora u galeriji.. Nozica se polomila kada sam nakon pada pri brzini od 20km na sat, podigao motor, postavio ga na nozicu i on ponovo pade... Ja ga opet podignem, i vidim nozica visi na one federe bezivotno.. No... nije problem, tata i ja cemo izraditi novu nozicu od punog materijala.. pa jednog dana kad dodju marsovci, ako ne bude motora, nozica ce makar ostati 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

A sta se desilo sa crash barom, jel ti zastitio bocne plastike i sve unutra? Ostetio se, iskrivio? Nemoguce da nije odradio? Daj neke slike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Plasticne kofere treba zakonom zabraniti.. Ja nzm cemu to sluzi ako ne mozes da se oslonis na cinjenicu da ako ti motor legne u neku prasinu i blato ili ne daj Boze asvalt.. ostajes bez kofera..

 

Dok ne ojacam sve da mogu ovako da pustam motor da padne i da mu nije nista, necu ga voziti...

 

 

 

a odradicu ojacanja ovako nekako od prilike kao ovaj GS 1200 dole

 

 

 

Zaista ne zelim da opet tako smesno padnem i da posle "placem"... umesto da se nasmejem, podignem motor i nastavim dalje..

 

Kofere koje sam imao su doprineli tome da motor nagne malo vise iznad crash bara i razlupa mi i tu gornju masku.. tako da svi koji imate kofere, ako padnete sa koferima, slobodno ocekujte isto i ne cudite se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Da sam krenuo sa vama na rally Srbije... mislim da bih jako brzo zavrsio sa relijem... Ovako imam srecu da se ovo desilo pre.. Nadam se da cu aluminijumske kofere sto je lalajko okacio planove napraviti do tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja