Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Kao da nije bilo prosto ispustanje na ravnom putu, sve ti je izlomljeno iznad barova osim copave, totalno ludilo da je pukla. Da su crash barovi tvrdji mozda bi nesto mnogo gore puklo, daleko bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Kao da nije bilo prosto ispustanje na ravnom putu, sve ti je izlomljeno iznad barova osim copave, totalno ludilo da je pukla. Da su crash barovi tvrdji mozda bi nesto mnogo gore puklo, daleko bilo...

 

Kao sto rekoh.. bocni kofer ga je nagnuo tako da je udario vise o taj gornji deo.. promasio je krash bar na neki nacin..

 

u zivotu nisam neznije pao sa motorom a on se tako izlomio.. kao sto vidite nije izgreban, sto znaci da nije ni klizao po putu..

 

a ovakav je bio 30min pre pada.. 0plac.gif

post-8263-0-49759100-1329566869_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Moguce da je kofer onako pukao zbog hladnoce. Plastika se skupila i okrtavila... Inace kofer onako nema sanse da pukne kada je toplo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Moguce da je kofer onako pukao zbog hladnoce. Plastika se skupila i okrtavila... Inace kofer onako nema sanse da pukne kada je toplo.

 

Moguce, sve je puklo kao da je od stakla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Pazi,hladnoca je uticala sigurno na plastiku,bas maler.

Plastike na Transalpu su krhke, pucaju i na normalnoj temperaturi. Na ovom minusu su vjerovatno kao staklo. Kofer se isto raspucao od hladnoce, nisam nikada vidio ovako nesto. Crash bar nije Givi orginal. On ima drugacije kacenje. Ova "harmonika" od flaha na gornjem kacenju kod hladnjaka nikako ne bi trebala biti na crach baru. Ja sam se puno puta izvrnio s Transalpom i nikada ni zareza. Crash bar, i nosaci kofera (bez kofera) su uvijek odradili posao. Znao se nasloniti i na centralni kofer.

Dobro si rekao: Prekipao se preko kofera i napravio stetu na masci i gornjim plastikama. Stvarno nisi imao srece.

Pouka za ubuduce: Uzi bocni koferi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

meni samo nije jasno sta ces motorom po ovakvom vremenu?

 

1lol.gif cekao sam samo ko ce da pita 1jee1.gif

 

Nzm covece, mogao sam kako sam hteo.. kad si dobro obucen, rucke greju, zaboravis koliko je hladno napolju.. ali bukvalno.. I bio sam u fazonu .. motor je registrovan cele godine.. vozao sam po ledu preko cele zime.. a tad kad sam krenuo na put tako natovaren, asvalt je bio suv ali bukvalno.. Eh sad, to sto sam tako unistio maske i kofere, mogao sam i ispred zgrade svoje pasti tako sa njim i tako da se izlomi.. prvo sam pao na jednu stranu, posle sam ga podigao, stavio na nozicu, pustio, nozica se slomila, pao je i na drugu stranu, stim sto druga strana nije tako ostecena jer sam uspeo da ga pridrzim koliko toliko.. ali ne i dovoljno da ga uspravim odma, i razbio mi se i drugi bocni kofer.. pukao je kao od stakla..1lud.gif(to je inace prvi put u mom zivotu da sam pao sa koferima..) Desavalo mi se i ranije da padnem, npr sklizne noga u blato, ili se oslonim na asfalt a ulje na njemu, pa noga sklizne i padnes tako bezveze.. ili na one sitne kamencice.. ali nikad ga tako nisam estetski unistio.. Nista nije problem stim sto mi nedostaju odredjeni parchici na ovim maskama.. i sad nzm.. neke cu mozda i sam moci da dopravim, ali neke cu izgleda morati i da kupim :( Poslao sao SMS Dejanu koji ovde mahom svima nabavlja delove, a i kupio sam bas tu hondu od njega, ali se ne javlja.. moguce da je u inostranstvu.. Ako neko zna jos neko mesto gde mogu da nabavim te maske neka mi posalje PP 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

E, a ovom liku što je otabačio sa TA na -15 (heroj socijalističkog motociklizma :D) pa mu pukla ćopava, to se pre par godina desilo i jednom našem drugaru na XTZ660. Pukla čim je naslonio motor. Razlog je prost da nema prostiji. Isto je tanka kao i ova ali je vremenom istrulila na nekoliko mesta kao venac ispod šrafa. Laganim pokretom MIG aparata smo rešili problem ali eto zašto puca ćopava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

A meni treba (mom TA) rebrasta zastitna guma za prednje vile, ima li ko ideju gde to da potrazim, hvala u napred!

 

Ima da se kupi u 3T Racing Balosava,evo ti br 034515475

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

A meni treba (mom TA) rebrasta zastitna guma za prednje vile, ima li ko ideju gde to da potrazim, hvala u napred!

 

Ima da se kupi u 3T Racing Balosava,evo ti br 034515475

 

Fala to mi treba :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

A meni treba (mom TA) rebrasta zastitna guma za prednje vile, ima li ko ideju gde to da potrazim, hvala u napred!

 

Ima da se kupi u 3T Racing Balosava,evo ti br 034515475

 

Fala to mi treba :takoje:

 

Dobro proveri dužinu, ja sam uzo pa im vratio jer su bile predugačke. Kod Luisa ima kakve trebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

meni samo nije jasno sta ces motorom po ovakvom vremenu?

 

1lol.gif cekao sam samo ko ce da pita 1jee1.gif

 

Nzm covece, mogao sam kako sam hteo.. kad si dobro obucen, rucke greju, zaboravis koliko je hladno napolju.. ali bukvalno.. I bio sam u fazonu .. motor je registrovan cele godine.. vozao sam po ledu preko cele zime.. a tad kad sam krenuo na put tako natovaren, asvalt je bio suv ali bukvalno.. Eh sad, to sto sam tako unistio maske i kofere, mogao sam i ispred zgrade svoje pasti tako sa njim i tako da se izlomi.. prvo sam pao na jednu stranu, posle sam ga podigao, stavio na nozicu, pustio, nozica se slomila, pao je i na drugu stranu, stim sto druga strana nije tako ostecena jer sam uspeo da ga pridrzim koliko toliko.. ali ne i dovoljno da ga uspravim odma, i razbio mi se i drugi bocni kofer.. pukao je kao od stakla..1lud.gif(to je inace prvi put u mom zivotu da sam pao sa koferima..) Desavalo mi se i ranije da padnem, npr sklizne noga u blato, ili se oslonim na asfalt a ulje na njemu, pa noga sklizne i padnes tako bezveze.. ili na one sitne kamencice.. ali nikad ga tako nisam estetski unistio.. Nista nije problem stim sto mi nedostaju odredjeni parchici na ovim maskama.. i sad nzm.. neke cu mozda i sam moci da dopravim, ali neke cu izgleda morati i da kupim :( Poslao sao SMS Dejanu koji ovde mahom svima nabavlja delove, a i kupio sam bas tu hondu od njega, ali se ne javlja.. moguce da je u inostranstvu.. Ako neko zna jos neko mesto gde mogu da nabavim te maske neka mi posalje PP 1zdravo.gif

 

ma sve je to ok, ali bas sada je najgore vreme, 99% puta prosuseno ili vlazno a onih 1% je pod ledom i dalje jer je u hladovini zato ne isterujem motor koji je tezak 200kg suv

kad je kros u pitanju on je bar lagan i ako padne nema sta ni da mu pukne posebno

inace da znas, GIVI ne pravi zlatne crash bar-ove, crni su i kacenje je skroz drugacije i ima predvidjena mesta na kojima on treba da se savije usled udarca i on ne treba da bude sto kruci jer onda prenosi silu na ram a to nikako ne valja, krash bar je zamisljen da zastiti agregat i rezervoar a ne plastike i to svi brkaju, korman je predvidjen da se krivi na odredjenim mestima da ne bi neki drugi deo povukao a rucice kvacila i kocnice na novijim motorima imaju useke na 3/4 rucice kao mesto gde da pukne prilikom udarca da ne bi pukla cela rucica

plastike, rucice, fuzasteri, saltalica.... sve je to potrosna roba na motoru, najbitnije stvar je zastiti agregat i ram i po mogucstvu vile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Drugar je prosle godine kupio za njegovog TA i njemu odgovaraju,sad neznam stvarno vidi pitaj,znam da su imali. :takoje:

 

Ma ce da radi santimetar i shubler, ako ne izmericu duzinu na nekom drugom TA za svaki slucaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

GIVI ne pravi zlatne crash bar-ove, crni su i kacenje je skroz drugacije i ima predvidjena mesta na kojima on treba da se savije usled udarca i on ne treba da bude sto kruci jer onda prenosi silu na ram a to nikako ne valja

 

To sto su zlatni, to sam ja farbao... bili su ruzne bele boje.. pretpostavljam da mislis na ove, na fotografiji dole.. Samo nesto ne uspevam da nadjem fotografije kacenja. Ako neko zna kako to izgleda, voleo bih ako bi mogao da okaci neku sliku.

 

D2gBD_transalp093small.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Drugar je prosle godine kupio za njegovog TA i njemu odgovaraju,sad neznam stvarno vidi pitaj,znam da su imali. :takoje:

 

Ma ce da radi santimetar i shubler, ako ne izmericu duzinu na nekom drugom TA za svaki slucaj ;)

 

Napisao 18 July 2011 - 23:06 PM

 

Ustupam po nabavnoj ceni koštanja sa uključenom poštarinom od Sekula do mene, Din.1.720,-. Dužina kako treba, 26 cm.

 

http://www.louis.de/...0045810〈=en

 

 

Ovo je bio citat iz mog oglasa, a manžetne uzeo Gox. Izvinjavam se na pometnji.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

GIVI ne pravi zlatne crash bar-ove, crni su i kacenje je skroz drugacije i ima predvidjena mesta na kojima on treba da se savije usled udarca i on ne treba da bude sto kruci jer onda prenosi silu na ram a to nikako ne valja

 

To sto su zlatni, to sam ja farbao... bili su ruzne bele boje.. pretpostavljam da mislis na ove, na fotografiji dole.. Samo nesto ne uspevam da nadjem fotografije kacenja. Ako neko zna kako to izgleda, voleo bih ako bi mogao da okaci neku sliku.

 

cqE8R_transalp093small.jpg

Evo Givi sajta pa na english pa na svoj motocikl pa izadje i sema kacenja:

http://www.givi.it/My-motorcycle/?ma=HONDA&mo=XL-600-V-Transalp-94--96

To je za moju hondu TA 600 '94 ovo - TN363

Specific engine guard pa download :)

Inace sam ja kupio taj Givi-jev u Pegazu i montirao ga sa majstorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ja danas malo upalio masinu,akumulator mi bio u sobi jer mi garaza hladna,upali kao mina,ipak je to TA,sunce ceo dan ali kod mene ima snega po putu bas dosta pa ce prva voznja malo sacekati. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja danas malo upalio masinu,akumulator mi bio u sobi jer mi garaza hladna,upali kao mina,ipak je to TA,sunce ceo dan ali kod mene ima snega po putu bas dosta pa ce prva voznja malo sacekati. :zdravo:

 

Ne sumnjaj da bi upalio kao mina i da je bio na -15 napolju 1lol.gif testirano, veruj mi 0takoje.gif samo povuces saug do kraja, i pali na prvi zub 1oda.gif A akumulator.. nisam ga vadio mazio i pazio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Evo Givi sajta pa na english pa na svoj motocikl pa izadje i sema kacenja:

http://www.givi.it/M...Transalp-94--96

To je za moju hondu TA 600 '94 ovo - TN363

Specific engine guard pa download :)

Inace sam ja kupio taj Givi-jev u Pegazu i montirao ga sa majstorom.

 

to je pravo givi kacenje i vidi se na slici da gornja cevka ulazi u drzac u kome moze da klizne ako bude veca sila pa samim tim i tako apsorbuje deo udarca

takvi isti su i KAPPA samo nisu givi i definitivno sluze onome za sta su namenjeni DA ZASTITE MOTOR a ne plastike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja