Jump to content

Moto Zajednica

Mogu li motociklisti preticati kolonu pred naplatnim kućicama, na graničnom prijelazu ...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 470 postova

Ma "veliki" bajkeri samo cackaju mecku a ovo je jako pracen forum. Kakvi upiti i bakraci, kako covek da ti kaze zvanicno da nije dozvoljeno ali se tolerise?! Na granici i naplatnim rampama sam se uvek ubacivao iza prvog u redu i nikad nikakav problem. Znam da to nije ispravno ali neka predju i oni na motore. Oni imaju klimu, UV zastitu na staklima, nesto od pica, ja samo "rernu", tako da je logicno da gledam da sto pre produzim dalje. Sa jedne strane, nisu mi oni birali prevozno sredstvo a s druge malo kolegijalnosti(bez obzira na prevozno sredstvo, tipujem na sam saobracaj) nije na odmet.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 10 sati, blackmore je napisao:

Ja mislim da može tema da se zaključa, zenit je dostignut.

 

Šta sve neću ovde da pročitam :D 

 

Žao mi je što ne razumeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 10 minuta, zaludan je napisao:

 

Žao mi je što ne razumeš.

Šta ne razumem? Još jedno u nizu prose**vanja i moralisanja? Razumem odlično, otud i takav komentar. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

@zaludan I šta sada, reći ću kako mi je vruće ispod kompletne opreme a ti imaš klimu, pa ćeš ti reći da me niko nije terao da idem motorom i da u kolima ima dece, e pa ni njih niko nije terao da prave decu a najmanje da ih vode na odmor, a u krajnjem slučaju su lepo mogli s decom avionom..... i onda idemo u nedogled bez ikakve potrebe. Dva točka svuda u svetu služe da bi se smanjile gužve i da bi mogao da se provučeš kroz iste. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 10 minuta, blackmore je napisao:

Šta ne razumem? Još jedno u nizu prose**vanja i moralisanja? Razumem odlično, otud i takav komentar. 

 

OK...

Vidi, ne znam koliko godina imaš, ali uglavnom po tvom pisanju deluje kao da nemaš ni godina za dozvolu, a kamoli više.

 

Da si slučajno obratio pažnju, video bi da se ja slažem da ljudi na motoru ne treba da čekaju (osim kad su veće grupe u pitanju), nemam problem s tim, ne morališem, ne proseravam se.

 

Moje pitanje je vezano za čisto ljudski osećaj.

 

Tvoj komentar je samo potvrda da postoji jedan deo motociklista koji smatraju da im je nešto dozvoljeno samo zato što voze motocikl i što im fizičke karatkteristike nešto omogućavaju.

Iskreno, od nekog ko je pokrenuo temu "Gde sme, a gde ne sme motorom..." i nisam očekivao ništa drugo. Za tebe saobraćajna signalizacija ne važi, pa zašto bi važile neke obične društvene norme...

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 1 minut, Drinkero je napisao:

@zaludan I šta sada, reći ću kako mi je vruće ispod kompletne opreme a ti imaš klimu, pa ćeš ti reći da me niko nije terao da idem motorom i da u kolima ima dece, e pa ni njih niko nije terao da prave decu a najmanje da ih vode na odmor, a u krajnjem slučaju su lepo mogli s decom avionom..... i onda idemo u nedogled bez ikakve potrebe. Dva točka svuda u svetu služe da bi se smanjile gužve i da bi mogao da se provučeš kroz iste. 

 

Ajde bez imputiranja.

Ja nigde nisam rekao da na motoru treba da stojiš u redu, šta više, rekao sam da ne treba (osim ako vas 10 dođe, onda baš i nije u redu)

 

Ne moraš dalje od ove teme da tražiš - ovde sam napisao da mislim da dva točka mogu da prođu preko reda, a isto ovde u temi imaš spominjanje toga "s decom preko reda" za koje se ja slažem, ali ne mislm da je obaveza - kao ni da dva točka moraju da mogu da prođu preko reda.

 

Moje pitanje je pitanje o ličnom osećaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

@zaludan odličan si nick izabrao na forumu, to moram da priznam.

 

Što se godina tiče, imam ih sasvim dovoljno da budem kulturniji od mnogih (pa i od tebe) koji su pokušavali, i do sada, da me vređaju i podbadaju, a da takođe imam dovoljno internet kulture da znam čemu služi forum i kako se koristi. Ono što moram da primetim je da se želja za pro**ravanjem eksponencijalno povećava kad se prebaci određeni broj godina, a tome ne služi ni ovaj, niti bilo koji drugi forum. Ne znam samo odakle ti pravo da procenjuješ ko sam i kakav sam bez da si me upoznao, dok simultano pričaš o nekakvom "ljudskom osećaju", a niti znaš kakav sam privatno, niti kako vozim, niti kako se ponašam u saobraćaju. Važno je samo da si došao da prosipaš pamet svima nama ostalima, bezobzirnim i bahatim vozačima motora, kao prava moralna gromada. Prosto ne znam šta bismo bez tvojih lekcija o ljudskosti.

 

Mada, sve ovo se može reći i jako jednostavnije:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Svi dobro znamo kako voziš i kako se ponašaš, čim si pitao kako da dodješ do beton hale motorom :D:jee::lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 2 minuta, Drinkero je napisao:

Svi dobro znamo kako voziš i kako se ponašaš, čim si pitao kako da dodješ do beton hale motorom :D:jee::lol3:

Zamisli... pa ja mislim da treba motor da mi se oduzme odmah, oprema podeljena forumašima, a da uz to budem javno obešen na sred Terazija :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 23 minuta, blackmore je napisao:

Ne znam samo odakle ti pravo da procenjuješ ko sam i kakav sam bez da si me upoznao

 

Znam kako parkiraš. 

Ne treba mi ništa više.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

e, ok da je zima, pa da se krljate ovde... Vozite se dok je lepo vreme...

Vidim u gomili tema frustraciju, koj vam bre klinac svima, aj Bgđani do Avale, NSadisti do Fruškaća, otvorite ladan sokić, pojedete čokoladicu, malo u zeleno da se gleda, tajmaut...

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2035 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

...dvoje su se tako smuvali... :jee:

 

edit: Imam super ideju, da ja vama podelim po rukavice pa da vi to resite muski...:fajt2:

 

Iskreno, batalite prepirke, make love-not war :cirka1:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 4 sati, blackmore je napisao:

 

@zaludan  :neznam:

Gresis u proceni, @zaludan je jedan ok i normalan lik.

...

pre 7 minuta, BokyBoy je napisao:

...dvoje su se tako smuvali... :jee:

Evo npr @lencuga i ja. I sta nam fali  ....

 

Jeste da mu je devojcica ljubomorna na mene al boze moj, sad je na moru pa moze da ga kontrolise do juče ...

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang
On 8/8/2022 at 6:12 PM, zaludan said:

Moram nešto da vas pitam...

 

Prilazite graničnom prelazu, kilometarske kolone, ljudi čekaju satima.

U dobrom delu automobila su deca (ide se na odmore).

Prolazite pored kolona.

 

Je l' vas bar malo sramota?

:D

Da li je njih sramota da sede u klimatizovanim autima i piju hladne sokice dok se mi przimo izmedju sunca, motora i asfalta, naravno da nije, tako nije ni nas :).

 

@travelman, da me nisi tagovao ne bih video jedan od boljih bisera na moto forumu, hvala :cirka1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

@Eol

E neka si im rekao, da se zna ko kosi a ko vodu nosi (ovi sto ih sunce prži).

 

Samo ja ne koristim tu privilegiju, volim da stojim u redu i gledam kako me svi čudno  gledaju dok upiru prst u mene.

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


 
motocikl i što im fizičke karatkteristike nešto omogućavaju.


Ovo samo nisam razumeo na šta se tačno misli: fizičke karakteristike osobe ili fizičke karakteristike konstrukcije motocikla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 28 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 


Ovo samo nisam razumeo na šta se tačno misli: fizičke karakteristike osobe ili fizičke karakteristike konstrukcije motocikla?

 

 

Motocikla, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

prodjoh sad tabanovce… cik cak tehnika je jedino moguca tamo…5 min.. inace ceka se satima.. i to sad, glavna guzva je uvek uvece…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
On 8/9/2022 at 12:05 PM, Drinkero said:

Dva točka svuda u svetu služe da bi se smanjile gužve i da bi mogao da se provučeš kroz iste. 

Ovo jednostavno nije istina. Zakonski posmatrano, svako vozilo je podjednak učesnik u saobraćaju. Od pravilno obeleženog bicikla pa na dalje. Da nije tako, prvi bi se bicklisti bacali u stranu kada naiđe veće vozilo. Nema veze sa smanjivanjem gužve već izborom pojedinca čime će da se preveze ili šta želi da preveze. Kako svi nemamo dozvole za sve kategorije, tako nemaju svi ni motore. U Indiji, na primer, dolazi do potpunog zastoja na semaforima koji dugo drže "crveno". Naime, svi skuteri i tro-točkaši se provuku i nabiju napred pa kad semafor pusti "zeleno", dok oni svi krenu, ostala vozila dočekaju opet "crveno". Zato je u mnogim velikim gradovima, u centru grada zabranjen ulaz vozilima sa manje od 4 točka. U Nemačkoj se opet pa vožnja motora smatra hobijem i provlačenje se ne prepoznaje kao ponašanje sa odobravanjem. Kažnjivo je. 

 

Ne želim da palamudim da se treba ili ne treba provlačiti i slično. Svako nosi svoju glavu na ramenima, ima u njoj svoje odgovornosti i prioritete, samo sam reagovao na momenat o smanjenju gužve vožnjom motora koji je čista fizika. Manje učesnika u saobraćaju je jednako proporcionalno manjoj gužvi. :popovanje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Moje razumevanje je da je baš bicikl, el bicikl, trotinet deo zelene agende za smanjenje gužve u gradovima. Posle toga odmah motocikla, naravno bez divljanja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 minute ago, X8 Vračar said:

Moje razumevanje je da je baš bicikl, el bicikl, trotinet deo zelene agende za smanjenje gužve u gradovima. Posle toga odmah motocikla, naravno bez divljanja... 

Pa kad baka krene da vozi bicikl do prodavnice, onako laganica, putem pored moje zgrade, bus je prati dokle god ne skrene ili iz drugog pravca nema nikoga, što se retko dešava pa bude pozamašna kolona. Ali, niko ne svira, ne ubacuje se, ne blica nikome, svi čekaju da se ona skloni. Hoću reći, da dokle god je neko učesnik u saobraćaju, ima ista prava kao i ostali. S druge strane, i ja sam za bicikle kao alatke za smanjenje zagađenja. Ostalo, tja, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja