Jump to content

Moto Zajednica

Mogu li motociklisti preticati kolonu pred naplatnim kućicama, na graničnom prijelazu ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Pojedinci misle ako voze motocikl ,da su bogovi.Da im je sve dozvoljeno.Zalazu se za dva arsina.A zapravo nanose stetu ugledu svih normalnih motociklista.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

U petak sam ranije izašao sa posla ne bih li se pridružio mojima koji su u Segedinu od sredine nedelje, pa da se zajedno vratimo kući u nedelju. Ovih dana velike gužve na prelazima, ne znaš gde je gore, biram Đalu sa nadom da je najmanja gužva (tako kaže i police.hu). Za one koji ne znaju, u pitanju  je malogranični prelaz. Stižem pred granicu i vidim dvadesetak automobila ispred sebe. Stajem poslednji u red, sa namerom da sačekam nadajući se da to neće biti duže od pola sata. Stavljam kacigu na retrovizor a jaknu u kofer, dole obične farmerke, njih nisam skinuo... A onda na scenu stupaju pešaci, biciklisti, roleri, trotineti i ina "prometala" na vlastiti pogon, tako da je prvih pola sata proletelo a da sam se jedva pomerio. Jednog momenta tip izlazi iz auta ispred i kreće ka meni. Očekivao sam da će biti nešto u stilu šta mi se lepiš uz branik, pa taman da se malo posvađamo i da izbacim nervozu :Hitman:. Ne, lik mi prilazi i kaže da je i on motorista i da sam lud što čekam u redu. Ajd sad, da se ne bavimo psihoanalizom - mislim se u sebi, ali bez pravih argumenata da mu oponiram jer je temperatura skočila na nekih 34 stepena Celzijusovih. Maltene me gura ispred sebe, ja palim motor i polako klizim desetak mesta, i ubacujem se između dva auta. OK, barem sam prepolovio vreme čekanja, isped mene ima još 5-6 automobila do policijskog punkta. Nije se još ni stišao aplauz u glavi koji sam virtuelno uputio samom sebi, tek izlazi gospoja iz automobila iza mene i počinje da bogara i pi.kara. Muž za volanom, gledam ga u retrovizoru,  uvukao glavu u ramena i gleda u mene u fazonu sad znaš kako je meni sa njom ceo život. Došlo mi žao čoveka, skoro da sam izašao iz reda, al zamalo. :rolleyes: Da se svađam sa ženom - nisu me tako vaspitali... Hajde da joj kulturno objasnim: gospođo draga, zar u vama nema ni zrnce empatije prema nama motoristima koji jašimo ove furune, u punoj ratnoj opremi, sa šlemom na glavi, a vi se baškarite pod klimom i ništa vam ne znači par minuta duže što ćete čekati... blablabla... Već na polovini moje rečenice shvatio sam da me ne sluša i da joj je više stalo do svog isceđenog mitesera nego do mojih reči, ali sam, ipak, dostojanstveno dovršio rečenicu. Da budem iskren, gospođi je uspelo da mi se usere u raspoloženje... :/

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 3 minuta, cezarpa je napisao:

Pojedinci misle ako voze motocikl ,da su bogovi.Da im je sve dozvoljeno.Zalazu se za dva arsina.A zapravo nanose stetu ugledu svih normalnih motociklista.

:takoje:

 

Moćna tema, upiša se ziv na pojedine komentare.

 

Kolega sve objasnio, ako vam je vrucina u opremi i kacigi predjite na klimatizovana 4  tocka.

 

Ja licno pustam dvotockase gde god sam u prilici a to ponajvise ovom forumu jer razumem problematiku.

 

Al sad  ispade da je kolega @blackmoreu pravu i da sam ja pickica jer se sklanjam na granici pa se sklanjem iz svoje trake na bankinu da bi prosla ona 3 mamlaza sa avalskog puta pa se onda opet dobrovoljno, sklanjam po gradu da bi dvotockasi prosli izmedju nas i bili prvi na semaforu.

 

Jos treba da pocnem u posti da propustam ove sto setaju kerove da im ker ne bi doziveo fras od cekanja u redu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jebi ga, ima nas raznih. Svega u Bozijem oboru. 

Ja se vraćao iz Albanije, nema guzve neke, vrucina velika. Obilaze me četiri motora pred samom naplatnom rampom (inace jedina) kod tunela. Oni se rastrkali na tri kućice, a kontam da hoce na jednu. Ja svirnem par puta i pokazem im rukom da se uguraju ispred mene sva cetvorica. Vidim jedan placa za sve. Prolaze po redu. Cekam opušteno, 'ladi me er kondisn.

Kad sam prošao naplatu vidim da su bajkeri stali desno da zapale. Stanem i ja da se upoznamo. Rec po rec, novo poznanstvo, raspolozenje super. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@DraganNSda si uredno obisao sve i stao prvi to se ne bi desilo :D isao sad skoro na kupanje u moraholom, s namerom da ne cekam u koloni uzeo tatin skuter, devojka i ja, papuce majcica, obisli celu kolonu, oboje imamo eu licne karte, dali i za minut presli, bukvalno nam niko nista nije ni rekao niti smo ikom smetali. Pa valjda sa tom namerom i vozimo dva tocka, da ne cekamo u koloni vec kad mozemo proci, sad ce neko reci pa mogu i ja sa 4 proci, pa ti probaj. Pogotovo na manjim prelazima bar sa madjarskom, ljudi masovno rade preko, i svi idu skutercicima, elektro bciiklama, peske, i prelaze preko reda, zamislite kad bi sad svi oni stali u red iza poslednjeg auta u koloni jer tako pravila nalazu. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

@travelman ti se mamlazima sklanjaj slobodno, od mene to neće doživeti dok su živi. Nemam problem da se sklonim kulturnim ljudima, da zastanem, propustim, sklonim se u stranu ako je potrebno (nebitno da li su pešaci ili vozači na 2 ili 4 točka, ne pravim razliku, ko je čovek - čovek je u svakoj situaciji), ali da trpim tuđa izd**avanja na putu ne pada mi na pamet, a još mi manje pada na pamet da ulazim u raspravu sa ljudima koji ovde dolaze da morališu i palamude samo da bi ubili vreme. Zaboga, kako si smeo da staneš prvi na semafor? Odakle ti odvažnost da se suprotstaviš imbecilu koji te namerno seče i provocira i time dovodi tvoj život u opasnost? Zaboga prekoračio si 50km/h u naselju, ja to nikada nisam uradio! Pa ti si sam tražio i izazivao problem, to si i dobio! Molim vas najkulturnije - zaje**te me sa tim pričama.

 

Niti sam ja odjednom postao svevišnji jer vozim motor, niti to znači da treba kao mala mica da se sklanjam svakom bilmezu kome je tata kupio auto. Kad vidim da mogu bezbedno da se probijem na prvo mesto (ili blizu prvog mesta) na semaforu to i uradim, kada ne može, čekam kao i svi ostali. Međutim, ovde su sve same dobrice i strogi poštovači pravila odjednom, ako me nešto nervira to je foliranje i moralisanje a toga ovde ima na pretek. 

 

I neka sam bahat, ma, najbahatiji vozač motora na forumu po vašem mišljenju, ako vam je svima tako lakše, meni je u potpunosti svejedno. Ko god je imao priliku da me upozna uživo zna ko sam i kakav sam, a pre nego što neko zausti da kaže, ne, nisam preticao nikada nikoga ispred naplatne rampe, uredno sam čekao iza svih automobila (znam, šok zar ne?). Ne želim sebe da dovodim u situaciju da me neko od administracije opominje, inače bih imao mnogo toga još da kažem, ali neka ostane na ovome.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 3 minuta, blackmore je napisao:

@travelman ti se mamlazima sklanjaj slobodno

Jbg, forum je kriv pa im se sklanjam iz neke kolegijalnosti inace me libo raka sto je napolju vrucina.

 

To je isto kao kada bi ja pitao nekog na granici da me pusti da prodjem pre njega jer imam sporiji auto pa da ne gubim vreme cekajuci a on ce ionako dati po gasu i stici pre mene.

 

Opet da napomenem, ja pustam iz kolegijalnosti a neko nema ič razloga da pusti drugog. Red je da se čeka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 25 minuta, blackmore je napisao:

@travelman ti se mamlazima sklanjaj slobodno, od mene to neće doživeti dok su živi. Nemam problem da se sklonim kulturnim ljudima, da zastanem, propustim, sklonim se u stranu ako je potrebno (nebitno da li su pešaci ili vozači na 2 ili 4 točka, ne pravim razliku, ko je čovek - čovek je u svakoj situaciji), ali da trpim tuđa izd**avanja na putu ne pada mi na pamet, a još mi manje pada na pamet da ulazim u raspravu sa ljudima koji ovde dolaze da morališu i palamude samo da bi ubili vreme. Zaboga, kako si smeo da staneš prvi na semafor? Odakle ti odvažnost da se suprotstaviš imbecilu koji te namerno seče i provocira i time dovodi tvoj život u opasnost? Zaboga prekoračio si 50km/h u naselju, ja to nikada nisam uradio! Pa ti si sam tražio i izazivao problem, to si i dobio! Molim vas najkulturnije - zaje**te me sa tim pričama.

 

Niti sam ja odjednom postao svevišnji jer vozim motor, niti to znači da treba kao mala mica da se sklanjam svakom bilmezu kome je tata kupio auto. Kad vidim da mogu bezbedno da se probijem na prvo mesto (ili blizu prvog mesta) na semaforu to i uradim, kada ne može, čekam kao i svi ostali. Međutim, ovde su sve same dobrice i strogi poštovači pravila odjednom, ako me nešto nervira to je foliranje i moralisanje a toga ovde ima na pretek. 

 

I neka sam bahat, ma, najbahatiji vozač motora na forumu po vašem mišljenju, ako vam je svima tako lakše, meni je u potpunosti svejedno. Ko god je imao priliku da me upozna uživo zna ko sam i kakav sam, a pre nego što neko zausti da kaže, ne, nisam preticao nikada nikoga ispred naplatne rampe, uredno sam čekao iza svih automobila (znam, šok zar ne?). Ne želim sebe da dovodim u situaciju da me neko od administracije opominje, inače bih imao mnogo toga još da kažem, ali neka ostane na ovome.

Za nekoga koga boli dupe za tudje misljenje-mnogo ti nesto objasnjavas...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
pre 34 minuta, drmilan_ je napisao:

@DraganNSda si uredno obisao sve i stao prvi to se ne bi desilo :D isao sad skoro na kupanje u moraholom, s namerom da ne cekam u koloni uzeo tatin skuter, devojka i ja, papuce majcica, obisli celu kolonu, oboje imamo eu licne karte, dali i za minut presli, bukvalno nam niko nista nije ni rekao niti smo ikom smetali. Pa valjda sa tom namerom i vozimo dva tocka, da ne cekamo u koloni vec kad mozemo proci, sad ce neko reci pa mogu i ja sa 4 proci, pa ti probaj. Pogotovo na manjim prelazima bar sa madjarskom, ljudi masovno rade preko, i svi idu skutercicima, elektro bciiklama, peske, i prelaze preko reda, zamislite kad bi sad svi oni stali u red iza poslednjeg auta u koloni jer tako pravila nalazu. 

Milanče, ja sam posle toga tugu izlečio dobrom porcijom perkelta sa galuškom, zalio pivom i zasladio sladoledom iz Malog Viraga tako da to na kraju i nije neka tužna priča. :D Šalu na stranu, za vikend je bio haos na HU grani ali smo i u povratku dobro prošli jer je u nedelju na Đali (oko 17 časova) bilo samo pet automobila i moj motor. Da li se tako potrefilo ne znam, znam samo da "kako smo se nadali više nego dobro smo se udali".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 27 minuta, travelman je napisao:

... inace me libo raka sto je napolju vrucina.

 

Pa naravno kad u Yugu nemaš klimu a u Golfu ni krov da te zakloni :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 minutes ago, DraganNS said:

Milanče, ja sam posle toga tugu izlečio dobrom porcijom perkelta sa galuškom, zalio pivom i zasladio sladoledom iz Malog Viraga tako da to na kraju i nije neka tužna priča. :D Šalu na stranu, za vikend je bio haos na HU grani ali smo i u povratku dobro prošli jer je u nedelju na Đali (oko 17 časova) bilo samo pet automobila i moj motor. Da li se tako potrefilo ne znam, znam samo da "kako smo se nadali više nego dobro smo se udali".

Ja sad u ovom ludilu, preko idem samo skuterom. Za vikend sam isao za cesku, ali sam morao prvo za sombor, pa preko HR za Pecuj, tamo stvarno nikog zivog nije bilo, i u odlasku i u povratku, al tu kod nas sa ludilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 17 minuta, Bole37 je napisao:

Za nekoga koga boli dupe za tudje misljenje-mnogo ti nesto objasnjavas...

Kakve veze ima objašnjavanje sa uvažavanjem tuđeg mišljenja? Kad sam već prozvan, neću nikome da ćutim sigurno, a to je u stilu mnogih ovde očigledno. To što mnogi zamišljaju da je ovo priča ispred lokalne prodavnice pa može da se piše šta kome padne na pamet, to je druga priča.

 

Moglo je sve to i bez mnogo objašnjavanja, stane u 2 reči... ali nije u mom stilu ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 24 minuta, zaludan je napisao:

 

Pa naravno kad u Yugu nemaš klimu a u Golfu ni krov da te zakloni :jee:

Ko se od sunca krije, bolje da ga nije :popovanje:

 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Da maže, naravno! Jedanput sam doživeo, da prvi na redu nije nameravao, da me propustiti ali je jedan od carinika / pandura, njega zaustavio a meni mahnuo da pridjem na šalter! Mislim da je uslov propisna oprema, motocikliste!?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

mnogi me ne znaju ovde ali to nema nikakve veze sa ovim odgovorom niti koliko sam dugo na forumu, motoru ili gde sam sve bio.

 

da li imamo pravo i sta; recu vam samo moja licna iskustva pa sami procenite.

 

u nemackoj vozim autoputem i stajem u zaustavnu da telefoniram jer sam primio vazan poziv. palim sva cetiri zmigavca i javljam se; kad odjednom staje policija sa rotacijom i prilaze mi i pitaju koji je problem. na moj odgovor da telefoniram samo su se pogledali, uzeli mi pasos i vozacku i morao sam da ih pratim do sledeceg iskljucenja gde su mi objasnili za sta ta traka sluzi.

 

u Austriji obilazim kolonu auta na semaforu trakom za autobuse gde me policajac lepo docekuje da mi objasni za sta ta traka sluzi.

 

u Spaniji sam isto obilazio kolonu i stao prvi kako mi to u Srbiji radimo gde me policija iz leve ulice videla i pokusala da objasni za sta sluzi zaustavna traka na putu

 

u Poljskoj su pokusali da mi objasne zasto se ne pale duga svetla danju i i gradu

 

na granici Tompa/Kelebija sam obilazio lepo i kulturno sa spustenim nogama kolonu od nekoliko km gde me je policija koja stoji kod one prodavnice zaustavila, uzela pasos i vratila na kraj kolone gde sam posle cekao 4h dok nisam dosao do njih da dobijem svoj pasos.

 

zbog obilazenja na granici sa bosnom mi je pisana kazna i zabrana od 24h u ulazak u drzavu BIH 

 

Mogu mnogo jos da nabrajam ali mislim da je ovo dovoljno. Zato braco i sestre postujte onoga ko vam ustupi prednost i ne zamerite onome ko ne zeli jer zakon ne poznaje 2,4 ili 6 tockova 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

"Zato braco i sestre postujte onoga ko vam ustupi prednost i ne zamerite onome ko ne zeli jer zakon ne poznaje 2,4 ili 6 tockova " ovo sam krenuo napisati al me preteče.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

 

kod preticanja postoji izuzetak za motocikale.

To je propisano Zakonom o sigurnosti u saobraćaju, gde je propisano da vozač vozila s jednim tragom, ako je kolona vozila zaustavljena i ima dovoljno prostora, može proći pored zaustavljenog vozila ili kolone vozila desnom stranom uz primerenu brzinu i oprez.

Izuzetak ne važi kada su se vozila u koloni zaustavila ispred raskrsnice. Budući da granični prelaz nije raskrsnica, dozvoljena je vožnja pored kolone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Iskustva su cudo, ja za 50 i nesto vise godina na motoru nisam imao problema sa policijom ni u jugi ni u Srbiji, ni u inostranstvu koliko ti ih nabroja. Istina da u drugim drzavama se trudim da sto vise postujem njihove propise. Na granicama nikad nisam imao problem da obidjem kolonu vozila i da se ubodem za pregled( cak je bilo slucajeva da policija ili carinik mahne rukom da pridjem preko reda, jer covek shvata koja je muka sa svom opremom na sebi stajati u koloni na dva tocka) . A mozda ti je sumnjiva faca, pa proveravaju, jer mene kad vide da imam 200 godine zure da sto pre predjem , bojeci se da ne mandrknem o njihovom trosku.:jee1::jee3:

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1
pre 8 minuta, Bole37 je napisao:

 

kod preticanja postoji izuzetak za motocikale.

To je propisano Zakonom o sigurnosti u saobraćaju, gde je propisano da vozač vozila s jednim tragom, ako je kolona vozila zaustavljena i ima dovoljno prostora, može proći pored zaustavljenog vozila ili kolone vozila desnom stranom uz primerenu brzinu i oprez.

Izuzetak ne važi kada su se vozila u koloni zaustavila ispred raskrsnice. Budući da granični prelaz nije raskrsnica, dozvoljena je vožnja pored kolone.

isto tako pise da je dozvoljeno samo ako je bezbedno ukljucivanje u traku a guranje je sve drugo samo ne bezbedno. 

 

i kao sto se prica oni sede u klimatizovanom autu isto tako mogu da kazem da nama niko nije kriv sto mi vozimo motore koji nemaju klimu. tako mozemo do sutra da nabrajamo i na kraju nista ne kazemo. zakon postoji a to sto nam gledaju kroz prste je nasa sreca 

 

i na kraju da dodam da se ja prvi ne sklanjam bahatim bajkerima i da mi nije zao nijednog izgubljenog zivota na bahati nacin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 26 minuta, Bole37 je napisao:

 

kod preticanja postoji izuzetak za motocikale.

To je propisano Zakonom o sigurnosti u saobraćaju, gde je propisano da vozač vozila s jednim tragom, ako je kolona vozila zaustavljena i ima dovoljno prostora, može proći pored zaustavljenog vozila ili kolone vozila desnom stranom uz primerenu brzinu i oprez.

Izuzetak ne važi kada su se vozila u koloni zaustavila ispred raskrsnice. Budući da granični prelaz nije raskrsnica, dozvoljena je vožnja pored kolone.

Ovo nisam video da piše u zobs - u, ali sam video da piše :

-Obilaženje zaustavlјene kolone na putu je zabranjeno ako se vozač nakon obilaženja ne bi mogao bezbedno uklјučiti na saobraćajnu traku namenjenu kretanju vozila u smeru u kome se on kreće.

... što bi znacilo da je dozvoljeno ako bi mogao bezbedno... Vec napisah gore, ali čekamo pravnika da rastumači. 

Ja uvek pitam pogledom jel mogu da prodjem. Ako se bune ja kuliram, ako propuste ja se zahvalim. Nikad nisam imao problem na granici. Kada nema dugog čekanja stanem normalno i sacekam. Kad je guzva parkiram motor sa strane, skinem opremu i pitam da prodjem. Auto-put izbegavam i ne sećam se kada sam zadnji put bio motorom na naplatnoj stanici. Na semaforu nikad ne prolazim ispred. 

Zanimljivost- stanem pre dvadesetak godina na naplatnu, guzva katastrofa. Skinem kacigu, jaknu, rukavice... Uredno sacekam, platim i prodjem. Sa druge strane me saceka drug plavi da mi pise kaznu za vožnju bez kacige. Malo smo se razgovarali, rekoh mani se čoveče. Upozori me da ne smem da vozim bez šlema i pusti me. Ajd uzdravlje! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Sad cu da vam dam jedan pro tip!

Lepo u tank torbi uvek imam nekih slatkisa, cokoladica, krem bananica. 
Kao sto je Sashac objasnio, lepo, kulturno, lagano, obilazim kolonu, snimim neku dobru ribu i stanem pored, pokucam na prozor i kazem:"gospodjice, da li mogu da vas podmitim ovom krem bananicom pa da me vi pustite ispred vas, vrucina je :)".
Za sad 100% uspesnosti prelaska svih granicnih prelaza bez ikakvih problema.
Ovaj pro tip mozete primeniti i na naplatnim rampama i slicnim situacijama. 
Negde na naplatnoj rampi  Predejane mislim da je bilo, sam dao jednoj gospodjici kinder bueno, ona od odusevljenja i uzbudjenja nije mogla da otvori rampu jedno 10 min, moj brat @Marko05 postao nervozan jer je bio iza i pita: "sta si joj uradio kad ne zna rampu vise da otvori" :lol2:
Takodje ovaj pro tip ne primenjivati ako se vozite sa lepsom polovinom, moze da bude pogubno po motociklistu.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, The-Dog je napisao:

na granici Tompa/Kelebija sam obilazio lepo i kulturno sa spustenim nogama kolonu od nekoliko km gde me je policija koja stoji kod one prodavnice zaustavila, uzela pasos i vratila na kraj kolone gde sam posle cekao 4h dok nisam dosao do njih da dobijem svoj pasos.

 

Mnogo puta sam prelazio Madjarsku granicu, i naravno obilazio kolonu i kod nas i kod Madjara u povratku i NIKAD ni najmanji problem nisam imao, carinici su uglavnom skroz fer korektni i prijatni, kapiraju situaciju i ne prave problem, a takodje ni na svim drugim granicama gde sam prelazio nikad nisam imao problem.

 

Ovo je moj sistem: obidjem kolonu i stanem naspram 4-og i 5-og auta pre kucice, i cekam da se ubacim izmedju njih kada 4-ti krene napred ja gledam nazad da li mu se 5-ti zalepio za zadnjicu, ako nije to je znak da mogu da se ubacim jer me lik propusta, i tako se ubacim u red, i to u 90% slucajeva pali,

ove godine sam imao situaciju na ulasku u CG da se onaj 5-ti non-stop lepio 4-tom u zadnjicu i nije dao da se ubacim, ja sam samo iskulirao i sacekao da prodje taj 5-ti, odma sledeci auto me je pustio da se ubacim., bez frke i nervoze, samo opusteno.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 7 minuta, gavrela je napisao:

Sad cu da vam dam jedan pro tip!

Lepo u tank torbi uvek imam nekih slatkisa, cokoladica, krem bananica. 
Kao sto je Sashac objasnio, lepo, kulturno, lagano, obilazim kolonu, snimim neku dobru ribu i stanem pored, pokucam na prozor i kazem:"gospodjice, da li mogu da vas podmitim ovom krem bananicom pa da me vi pustite ispred vas, vrucina je :)".
Za sad 100% uspesnosti prelaska svih granicnih prelaza bez ikakvih problema.
Ovaj pro tip mozete primeniti i na naplatnim rampama i slicnim situacijama. 
Negde na naplatnoj rampi  Predejane mislim da je bilo, sam dao jednoj gospodjici kinder bueno, ona od odusevljenja i uzbudjenja nije mogla da otvori rampu jedno 10 min, moj brat @Marko05 postao nervozan jer je bio iza i pita: "sta si joj uradio kad ne zna rampu vise da otvori" :lol2:
Takodje ovaj pro tip ne primenjivati ako se vozite sa lepsom polovinom, moze da bude pogubno po motociklistu.

Jbg kad si top frajer, i ja bi te pustio za cokoladicu...(kako ovo pogresno zvuci ahahahahhh)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja