Jump to content

Moto Zajednica

Mogu li motociklisti preticati kolonu pred naplatnim kućicama, na graničnom prijelazu ...

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

ma nema niko nikakva specijalna prava,...naravno da neces sa motorom da cekas u kilometarskoj koloni... al ima i kako se to radi...

 

sta znaci ako je 5 ili vise motora svi cute niko se ne buni? bas suprotno.. jedan motor nece nikom da smeta,. 20 motora ce svima da smeta.... i nije tacno ni da ce svi da cute,.. izacice ce kickbox klub iz nekog busa koji stoji tu ceo dan... i sta radimo onda.? pravo jaceg? 

 

pritom granicna policija uvek moze da dodje i da i jedne i druge i trece posalje na kraj kolone ili na drugi granicni prelaz,.. ili da ih zadrzi 24 sata na proveri...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 3 minuta, lesorsier je napisao:

ma nema niko nikakva specijalna prava,...naravno da neces sa motorom da cekas u kilometarskoj koloni... al ima i kako se to radi...

 

sta znaci ako je 5 ili vise motora svi cute niko se ne buni? bas suprotno.. jedan motor nece nikom da smeta,. 20 motora ce svima da smeta.... i nije tacno ni da ce svi da cute,.. izacice ce kickbox klub iz nekog busa koji stoji tu ceo dan... i sta radimo onda.? pravo jaceg? 

 

pritom granicna policija uvek moze da dodje i da i jedne i druge i trece posalje na kraj kolone ili na drugi granicni prelaz,.. ili da ih zadrzi 24 sata na proveri...

 

Da izacice kickbox klub iz busa, ako ih pusti trener da prave sranje na granicnom prelazu, a sluzbenik DGS-a nema druga posla nego da se "hrve" sa narodom? Za to postoji Interventni vod zandarmerije, a za zadrzavanje od 24h odlucuje sudija, a ne policajac iz kucice. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

klub je samo primer... dovoojno je trojca nadrogiranih i nervoznih... za ostalo... video si nekad interventnu na granici?  Taj tamo policajac je i interventna i sudija.. i probaj da nastupis tako pa ces da vidis sta ce da te snadje...ti si dosao kod njega, ne on kod tebe... i bice po njegovom...

 

poenta price je,,, zbog nekoliko isfrustriranih koji teraju neku pravdu,.. stradace posle neko bez veze ni kriv ni duzan... i ti sto rade na tim prelazima se na kraju iznerviraju..

 

Promenio član lesorsier

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@lesorsier

Jbga kada se ljudi kod nas ubijaju zbog parkin mjesta, mozda pocnu i zbog prvenstva prelaza na granici ili naplatnoj rampi, a ubrzo cemo dostici americku demokratiju , pa cemo se ubijati iz zabave. :kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
pre 14 minuta, Branko je napisao:

 

Da izacice kickbox klub iz busa, ako ih pusti trener da prave sranje na granicnom prelazu, a sluzbenik DGS-a nema druga posla nego da se "hrve" sa narodom? Za to postoji Interventni vod zandarmerije, a za zadrzavanje od 24h odlucuje sudija, a ne policajac iz kucice. :jee:

 

pre 1 minut, Branko je napisao:

@lesorsier

Jbga kada se ljudi kod nas ubijaju zbog parkin mjesta, mozda pocnu i zbog prvenstva prelaza na granici ili naplatnoj rampi, a ubrzo cemo dostici americku demokratiju , pa cemo se ubijati iz zabave. :kafa:

ali zasto, bez potrebe. Nekoliko ljudi je objasnilo kako se to radi... izvinete oprostite,.. ubacis se 2-3 automobila ispred rampe.. racunas da nekom moze i da smeta.. u tom slucaju, ima i susedna traka.. ili jednostavno propustis... 

 

...posto moze da se desi i novi brazilski zakon... izvinjavam se na off-u, cuo sam juce, mislio zajebancija, kad danas vidim stvarno, i gledam neke snimke upravo..i ne mogu da verujem sta gledam... mozda je vec neko pokrenuo temu... ukratko brazilska vlada je dozvolila ubijanje motorista, dal vatrenim oruzijem ili gazenjem, sve jedno,.. zbog problema naoruzanih bandi na motorima... (meni i dalje zvuci kao prank)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Samo da kazem povodom ovog sto nemamo pravo da prodjemo nego bi trebalo da stojimo u koloni, da imam dvoje male djece i zakonski imam pravo da prodjem red kako bi me sluzbenik usluzio. Svaki put kada ih vadim nekakve dokumente ili kad idemo u labaratoriju nastane svadja sve dok me sluzbenik ne vidi i sam pozove. Znaci tamo nemas pravo ne mozes, ovde imas pravo ali opet ne mozes! Mogao bih 100 primjera navesti kako je narod "fini" samo je besmisleno

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

U Brazilu je situacija očajna sa moto pljačkašima pa su i pribegli očajnim merama. Da će im se obiti o glavu (pod uslovom da je informacija tačna)verovatno oće jer će sigurno biti i nevinih žrtava.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ta priča o Brazilu nije tačna.

Klip o kojem je reč je nešto tipa "instant karma" klipova, samo "malo" drastičan, objavljen na nekom indonezijskom portalu, i odatle pogrešno prenet na dalje.

 

@Bigor po kom zakonu imaš (imamo) pravo da ideš preko reda s decom?

Da, znam da svuda ljudi s decom idu preko reda, i to je u redu - uvek i ja propuštam, i sam ih imam tri komada, pa znam kako je, ali ne znam da postoji neki propis, a kamoli nešto na nivou zakona koji nam daje to pravo.

Štaviše, nikad nisam ni pokušao sam da se "proguram" s decom preko reda, ali su me uvek puštali - što ostali koji čekaju, što "službenici" tamo gde čekam.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Što se Brazila tiče, neko je već napisao da je lažna vest, i naravno da jeste.

 

TELANGANATODAY.COM

Hyderabad: A viral video has surfaced online showing the killing of motorcycle riders who threaten and rob citizens in Brazil, claiming that it is allowed by the Brazilian government...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
12 minutes ago, zaludan said:

ali ne znam da postoji neki propis, a kamoli nešto na nivou zakona koji nam daje to pravo.

Ima i propis sigurno ali ja to ne mogu traziti. Pitao sam vec nekoliko puta sluzbenike za to kao bi i drugi culi.

 

Promenio član Bigor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Ta priča o Brazilu nije tačna.

Klip o kojem je reč je nešto tipa "instant karma" klipova, samo "malo" drastičan, objavljen na nekom indonezijskom portalu, i odatle pogrešno prenet na dalje.

 

@Bigor po kom zakonu imaš (imamo) pravo da ideš preko reda s decom?

Da, znam da svuda ljudi s decom idu preko reda, i to je u redu - uvek i ja propuštam, i sam ih imam tri komada, pa znam kako je, ali ne znam da postoji neki propis, a kamoli nešto na nivou zakona koji nam daje to pravo.

Štaviše, nikad nisam ni pokušao sam da se "proguram" s decom preko reda, ali su me uvek puštali - što ostali koji čekaju, što "službenici" tamo gde čekam.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Tema se usijava...toplo napolju. Ovde samo ladno pivo pomaže !

Što kažu bosanci, bujrum !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 26 minuta, Blaza je napisao:

Tema se usijava...toplo napolju. Ovde samo ladno pivo pomaže !

Što kažu bosanci, bujrum !

A zamisli sta ce da bude ovde kada zaveje sneg napolju....:fajt2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, Blaza je napisao:

Tema se usijava...toplo napolju. Ovde samo ladno pivo pomaže !

 

Nije pivo za svaku priliku, nekad je dovoljna i cokoladica.

 

Uvek imam par komada pri ruci a onda KUC KUC i uz osmeh pitam da me puste ispred njih.

 

Uvek upali ... jbg, nisam lud da cekam na suncu kad mogu na foru da prodjem brze :) ...

...

94446612_imgres(5thcopy).jpg.fcf2f4e40989202a9b2a80d28cf1a3e3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 8/4/2022 at 11:58 AM, Branko said:

 

 motociklisti vracani na zacelje kolone zbog obilazenja iste i cak tom prilikom mome drugaru granicni policajac RH nije dao da udje u RH, jer nije imao na sebi moto opremu vec je vozio u majici kratkih rukava. 

 

Ovo nije po zakonu, mada treba proveriti sa kolegama iz Hrvatske. Ne može niko da te vraća u kolonu iz koje si izašao. Vidim da se ovo često pominje. Može da me ne pusti da uđem ali onda znači da sam već preko reda došao na graničnu kontrolu i mogu da tražim formalno objašnjenje koje zapravo ne postoji. Može da proverava dokumenta proizvoljno dugo, može da dovede kera da njuši drogu i ostalo. Ne može niko da me šalje da idem negde. Mogu fizički da me uklone ako ja recimo posle takvog verbalnog sukoba legnem tu ispred kućice i sl. 

Mislim da ne mogu ni da zahtevaju jaknu i ostalu proizvoljnumoto opremu koja nije propisana zakonom. Baš mogu malo i da snimam kako voze u HR ali nema potrebe... 

 

 

On 8/3/2022 at 11:25 PM, The-Dog said:

Druze kada napustis malo nasu lepu Srbiju i krenes okolo gde 10-20 ili 50€ ne prave cudo kao kod nas i kada osetis kako ljudi sprovode zakon onda ces shvatiti moje reci. u ostalom ako si iz BG pitaj momke koji voze evropom kako se sprovodi zakon na zapadu. 

Ne znam gde navedena suma evra čini čuda, osim ako ne ukazuje baš na neku konkretnu korupciju.

Druga, stvar zakon se sprovodi tako što su stanovnici određenog područja seli i dogovorili se kako žele da žive i to samo pretočili u pisani dokument. Dogovorili se ljudi da nije lepo krasti niti nekoga ubiti  i da je bolje da vlada demokratija nego autokratija itd. Svuda ima daleko više stanovnika nego policajaca osim u udbaškoj državi. 

Sad ne kažem da greše ako tebe redovno pretresaju. Možda je potrebno, možda te neko namešta ali obično imaju ti isti službenici drugih interesovanja osim da se interesuju za moje kretanje ili šta mi je u džepu. 

 

Treće, nije lepo da diskriminišeš nas koji sagledavamo svet samo sedeći u svojim selima iz kojih ne izlazimo... 

 

 

17 hours ago, slave74 said:

Na granicama bi trebalo da se razdvoje kontrole za motocikle. Bar u vrucim danima.

S druge strane motocikla je puno, i kad naidje njih 5/6 u grupi, pa tako j

Baš mislim da je mali broj motocikala u odnosu na automobile. Često se sada u sezoni ispuni ceo međugranični prostor pa zaista nije moguće fizički proći ni motorom. 

 

Ne vidim trenutno ko je pisao ali više puta je pisano da se ulazi pešački ali motorom. Mislim da je to najveći prekršaj od svih i to ne saobraćajnih prekršaj (može biti i krivično delo). Ovaj ne zna kada se neko tako zaleti na rampu šta mu je namera. Možda će da beži ili nasilno da uđe. Pored toga nije isto ući pešice i sa vozilom kada i vozilo ulazi pa se može smatrati i carinskim prekršajem. 

Promenio član X8 Vračar
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo samo za kraj moga pisanja u ovoj temi su reci da je ovo tema bez pocetka i kraja. Prelaz granica  EXYU drzava mi se vec toliko ogadio da na samu pomisao oko moguceg maltretiranja i cekanja odustajem od putovanja van BiH. Svi oni sa ovoga forum koji me dobro znaju, znaju koliko sam boravio u okolnim drzavama EXYU ( bar svaki drugi vikend ) do prije 4-5 godina, ali kako koja godina prolazi sve mi je mucnija pomisao na granicu i prelazak iste. U toku godine ono sto moram preci granicu radi privatnih obaveza ili godisnjeg odmora gledam da bude u radni dan ( vikendom je postalo katastrofa ) ranije ujutro i povratk odma po zavrsetku posla najkasnije do 18h, posto se u tom periodi jos moze preci granica bez veceg zadrzavanja. :kafa:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Da ispišem svoje iskustvo sa prelaskom granice, nas troje i dva motora.
Prelazak u BIH (Bratunac) i u HR (Kamensko), nema gužve, 2-3 auta ispred, sačekali i to je to.
U povratku smo išli na Gradišku i tu je bila kilometarska kolona, lagano smo se provukli do granice, stali iza prva tri auta u koloni i nikakvih problema ni sa carinicima ni sa vozačima.
Onda su nas dočekali Batrovci i kolona u kojoj su ljudi čekali i po 8 sati, prošli i jednu i drugu stranu bez ikakvih problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Moram nešto da vas pitam...

 

Prilazite graničnom prelazu, kilometarske kolone, ljudi čekaju satima.

U dobrom delu automobila su deca (ide se na odmore).

Prolazite pored kolona.

 

Je l' vas bar malo sramota?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2381 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, zaludan said:

Moram nešto da vas pitam...

 

Prilazite graničnom prelazu, kilometarske kolone, ljudi čekaju satima.

U dobrom delu automobila su deca (ide se na odmore).

Prolazite pored kolona.

 

Je l' vas bar malo sramota?

Ne. 
 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 6 minuta, zaludan je napisao:

Moram nešto da vas pitam...

 

Prilazite graničnom prelazu, kilometarske kolone, ljudi čekaju satima.

U dobrom delu automobila su deca (ide se na odmore).

Prolazite pored kolona.

 

Je l' vas bar malo sramota?

Ni malo, jer da je obrnuto i oni u kolima bi uradili isto, i treba, jer je to sasvim logicna stvar,

ja kad sam u kolima ni malo se ne iscimam kad nas obidje neki motorista.

Da je to kolona motora onda se naravno nebi obilazili, to nema smisla, isto kao sto kamioni i autobusi idu posebno, ja tu ne vidim nikakav problem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Na S Raci kad je guzva mozes vidjeti da svi iz SM prolaze pored kolone, cak nalete na kamion ili autobus pa naprave zastoj i iz drugog pravca.
Koliko sam skapirao niko ih od pandura ne dira jer dobiju uvjek neku cast

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 47 minuta, Disko Nindža je napisao:

isto kao sto kamioni i autobusi idu posebno,

 

Nije isto - oni imaju posebnu proceduru, zato gde ima mesta i postoji odvojena traka za njih, a gde nema, stoje sa strane, pa kad završe papirologiju, "uskaču preko reda".

 

@Bigor to sa lokalcima je svugde isto, čak i na švajcarsko-talijanskoj granici lokalci pretiču sve redom, i policija/carina im samo mahne da brže prođu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ti lokalci su iz Sremske Race i njih legitimisu ali ima kucica kada se skrene prema Raci ako izlaze iz Srb ili ako su tamo vec legitimisani samo prodju kada ulaze u Srb.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 7 sati, zaludan je napisao:

Moram nešto da vas pitam...

 

Prilazite graničnom prelazu, kilometarske kolone, ljudi čekaju satima.

U dobrom delu automobila su deca (ide se na odmore).

Prolazite pored kolona.

 

Je l' vas bar malo sramota?

Ja mislim da može tema da se zaključa, zenit je dostignut.

 

Šta sve neću ovde da pročitam :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja