Jump to content

Moto Zajednica

Mogu li motociklisti preticati kolonu pred naplatnim kućicama, na graničnom prijelazu ...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2843 postova
On 16. 4. 2024. at 9:01, DjoleLO je napisao:

Vezano za preticanje kolone, prioritetan prolazak preko granicnog prelaza i sl…

Bez vrsenja granicnih provera prelaze lica najavljena diplomatskim putem preko Ministarstva spoljnih poslova i njima se omogucava prioritetan prolazak.

Lica koja poseduju diplomatski pasos mogu biti podvrgnuta samo osnovnoj granicnoj proveri i imati olaksice prilikom prelaska.

Postoji i tzv. minimum granicne provere i on odnosi na sva lica koja prelaze granicni prelaz i koristi se u slucaju velikih zastoja u odvijanju saobracaja (guzvi) i za to je potrebna saglasnost Uprave granicne policije.

Sve ostalo je dobra volja, a za preticanje kolone, ne postupanje po signalizaciji na granicnom prelazu ili ne postupanju po uputstvima ovlascenog sluzbenog lica- propusana kazna 10 000 do 100 000 ili kazna zatvora do 30 dana (cl. 71 Zakona o granicnoj kontroli)

 

 

svojevremeno sam malo čitao zakon o tome ko može ,,preko,, reda i ako se dobro sećam mislim da granišni policajac ima pravo da nekog prioritatno pregleda pod uslovom da ne ugrožava normalan prolazak.To sam nekako laički rekao ali nisam shvatio posebno ko bi to mogao biti ili policajac ima diskreciono pravo.

Možda neko bolestan ili invalidi .Par puta sam prisustvovao na mađarskoj granici gde su pustili invalida u kolima ali mađari a ne naši

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
52 minutes ago, sasa ns 1 said:

svojevremeno sam malo čitao zakon o tome ko može ,,preko,, reda i ako se dobro sećam mislim da granišni policajac ima pravo da nekog prioritatno pregleda pod uslovom da ne ugrožava normalan prolazak.To sam nekako laički rekao ali nisam shvatio posebno ko bi to mogao biti ili policajac ima diskreciono pravo.

Možda neko bolestan ili invalidi .Par puta sam prisustvovao na mađarskoj granici gde su pustili invalida u kolima ali mađari a ne naši

Ovo sto sam napisao je striktno po P.S.

Naravno da ces pustiti hitne slucajeve (sanitet, smrtni slucaj i sl.).

Na vecim prelazima uglavnom ima jedna slobodna traka za takve stvari i po potrebi se ukljuci u rad da ne bi ostali trpeli, mada se tu skoro i ne vrsi kontrola zbog hitnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2843 postova

svojevremeno smo kao klinci  sa 16 godina išli u Poreč. U Červaru je bilo mnogo vila  jugosovenskih najviših državnih funkcionera i privrednika.Jedan od njih je bio stric našeg drugara i predložio da idemo sa njim u Trst da nas malo časti i provede.Kažemo mi nemamo ni lične karte a kamoli pasoše.Kad kaže on sa mnom ti ništa ne treba.I tako odemo mi jedan dan u Trst bez dokumenata sa stricom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 9 sati, sasa ns 1 je napisao:

svojevremeno smo kao klinci  sa 16 godina išli u Poreč. U Červaru je bilo mnogo vila  jugosovenskih najviših državnih funkcionera i privrednika.Jedan od njih je bio stric našeg drugara i predložio da idemo sa njim u Trst da nas malo časti i provede.Kažemo mi nemamo ni lične karte a kamoli pasoše.Kad kaže on sa mnom ti ništa ne treba.I tako odemo mi jedan dan u Trst bez dokumenata sa stricom

Ahh... Červar-Porat... Bio dva puta kao dete... Nije bilo granice do tamo, ni neljubaznih carinika... 

Promenio član stari roker
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja