Jump to content

Moto Zajednica

Continental ContiRoadAttack 4

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
Pre 3 sati, castor je napisao:

Ima toga i kod nas povremeno koliko hoćeš. Grooved pavement ti je ono kad samo prođu mašinom za skidanje asfalta, ali ne skinu komplet sloj, nego ga samo poravnaju/ujednače malo odozgo...

Aha , to je to znači , hvala na pojašnjenju . 

 

Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Ja sam na to sranje naleteo jednom... To je katastrofa koliko je motocikl nestabilan na tome. Mislim da to gume manje više koliko znači dobro oslanjanje i ram.

 

Hvala Bogu nisam naletao do sada , mada izgleda da i nije toliko nestabilan koliko je samo osećaj .  Evo lepo je čovek pokazao u videu jer je snimao uporedo sa dve kamere točak i korman . Točak ne mrda :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

....ja sam u više tema pričao o Conti Attack 2... To je najbolja guma koju sam vozio na motoru. Imao sam u tom trenutku dva ista VFR 800, jedan na Conti drugi na Metzeleru, ne mogu opisati razliku kad siđeš sa jednog na drugi, a to smo radili iz zezanja.

The god old days...

 

IMG-a8dd7842382ea9c461a81dd692c4210b-V.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nije uopšte lako biti objektivan kada je odabir gume u pitanju. Neka guma je za jednog najbolja, za drugog nije ni blizu zadovoljavajuća. A kako biti siguran da je jedna guma bolja od druge kada je gotovo nemoguće ispitati ih u identičnim uslovima. 

 

Prvo i osnovno je da ta guma bude prilagodjena stilu vožnje samog vozača i obavezno je da se ispoštuju fabričke dimenzije. Ja sam grešio sa drugom stavkom, jer je fabrička guma za prednji točak 120/60 17, zbog većeg izbora, a na nagovor "iskusnijih", uzimao sam 120/70 17. Ove godine sam prvi put našao fabričku dimenziju i razlika je jako velika. 

 

Vozio sam od st guma: metzeler z8 interact, mitas touring force, bridgestone battlax.

Od sportskih: metzeler m3 sportec, dunlop sportmax qualifier 1, mitas sport force+.

 

Za sve gorenavedene gume, uključujući i najjeftiniji mitas, tvrdim da su više nego dovoljno dobre za 90% vozača motocikala. Sve one klizaju preko naših zebri, još kad su mokre, ih. U evropama uveliko sipaju neki abraziv u farbu za zebre i horizontalnu putnu signalizaciju, ali zašto bi se i kod nas zajebavali sa tim, kad je lakše napisati neprilagodjena brzina uslovima saobraćaja i kažnjavati svaki pad na istoj. Ali ko god se od nas malo duže bavi ovim hobijem, zna da prepozna rizičan deo kolovoza. Ja kad vidim boju asfalta znam kako drži guma na njemu, valjda to dodje sa iskustvom. 

 

Continental nisam vozio, preskupe su mi, ali kada vidim kako ih hvalite, verovatno ću ih staviti na nekoj od sledećih zamena. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8378 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 15 sati, ziks je napisao:

mada izgleda da i nije toliko nestabilan koliko je samo osećaj

Ma kakvi, pa kod ovog na videu grebani asvalt je bolji od naseg tek uvaljanog :D 

Nema sta da se trese kada je grebano ravno i precizno... 

Ima dole selo izmedju Raznja i Aleksinca, grebano u raznim pravcima i dubinama, slican patern ovom sa slike :D 

Opet, nista strasno, opustis hvat guvernala i prodjes ali daleko vise se motor uznemiri od ovog koji vozi po grebanom putu za pozeleti, ima cak i kanalice za odvodnjavanje.

Meni je u secanju ostalo kada sam sa endurasima "uleteo" na deo puta nasut crvenom, sitnom rizlom! CBR1000F, teska bas napred, nas dvoje na njoj.

Guma potanja u tlo mekano, dodajem gas a ona samo pravo ide, nema skretanja! Gura tockom onaj pesak ispred sebe...

dark_abstract_background_multicolored_swirled_lines_decor_6830993.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
On 22.2.2022. at 20:11, Nole Bg je napisao:

Skorpion trail je fabricka ugradnja na Multistradu, guma je babaroga, ja bi se bazirao na nesto od tih drugih stvari da otklonim problem. Svakako javi sta je bilo, bas me interesuje.

to sto je ducati stavlja kao fabricku - ne bi trebalo da  bude merilo kvaliteta...

eno , i KTM izbacuje modele sa Mitas gumama... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650
23 hours ago, Zeka75 said:

Ima li nekoga da je probao i Road attack 4 i Road 6, da podeli iskustvo? 

I mene zanima road attack 4 da li neko ima iskustva posto mi je to prvi izbor za zameni guma na prolece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Bez da me itko krivo shvati.

Tuđe iskustvo sa nekom markom guma ne znači baš ništa.

Evo, npr. isto pitanje za 2 različita motora i po pitanju težine i po snazi, a o načinu vožnje ni neću jer ne znam tko se kako vozi.

U igru ulazi i vožnja sa 2 osobe, prtljaga, duže putovanje ili samo lokalna solo vožnja. Puno je različitosti.

Npr. na mom motoru vozio Bridgestone, Michelin, Dunlop i Mitas. Razlika nebo-zemlja za moj način vožnje, a što ne znači da bi nekome drugome moj odabir uopće odgovarao.

Uostalom, netko prije mene je već i napisao da se gume kupuju za vozača i šta od njih očekuje.

Nadam se da nikoga nisam uvrijedio i ne bih želio da me se krivo shvati.

Hvala

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Danas sam porucio Road Attack 4 preko "Bakija" pisacu na prolece/leto kakve su . Sto se cene tice 35e skuplje ovde nego u Njemačkoj tako da sam se odlucio da ih pazarim preko Bakija, i ako imam besplatan prevoz gume do kuce iz Njemačke. Svakako bih na proviziju kartice dao barem 15e na tu cifru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Obavezno napiši utiske kad kreneš da ih voziš. Ja vozim Road Attack 3, nemam reči da ih opišem koliko su mi uvek bile od poverenja u svim uslovima vožnje. Od gradske, na stazi, na planini, na hladnom i na potopu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 11 minuta, Alekre je napisao:

Obavezno napiši utiske kad kreneš da ih voziš. Ja vozim Road Attack 3, nemam reči da ih opišem koliko su mi uvek bile od poverenja u svim uslovima vožnje. Od gradske, na stazi, na planini, na hladnom i na potopu.

Hocu. Road Attack 3 sam vozio na RT-u i mislim da bolju gumu nisam vozio do sada. Trenutno su mi na motoru Pirelli Angel ST isto odlicna guma kojoj treba malo da se zagreje a onda je vrhunska ,mada mi se cini da sam se na Continentalu osecao jos lagodnije i samouverenije. ST se ne trosi mnogo brzo cak me iznenadila dubina sare posle toliko vremena,vise je menjam jer sam ih upropastio od gradske voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Conti RoadAttack 4 nabavio i montirao početkom Septembra, prešao do sada oko 2.000 sa njima.
Kao i većina novih guma drži ko blesava, brzo uliva poverenje, izašao na prvu test vožnju i raspametio se (pisao sam na temi Tracer o njima i prvom ličnom utisku).

Nisam mnogo bio na kiši sa njima, jednom me sa Kop-a pratila kiša do Brusa i nisam primetio nikakvu nelagodnost a lepo su se gazili ti mokri km i na krivinarenju i na kočenju, po relativno i ne baš dobrom asfaltu.

Najniža spoljna temperatura na kojoj sam sa njima vozio (ne računajući kišu) je oko 16° i nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na +20° a za veće tempreature još uvek nemam info do sledećeg leta :)

Ono što me i danas (posle skoro 2k km) zadivi kod ovih guma je "lepljivost", odnosno, ako nije prašnjava (ili nakon pranja) pritisneš prstom gumu i osetiš kako se prst "odlepljuje" od gume kao i kad je bila nova i nemontirana, kada je zagrejana taj osećaj je x10!

Nisam ja ni brz ni sportski vozač, niti sam zgazio stotine hiljada km, ali ova guma stvarno odaje utisak vožnje kao po šinama :)

 

Evo slike guma posle 50km (spoljna temperatura oko 25°)
image.thumb.jpeg.0eec40a77cec5943f9ccf47147a52db1.jpeg

 

Posle 1.000km (spoljna temperatura oko 21°) peglalo se lepo niz dolinu Jorgovana 

image.thumb.jpeg.a159eaf83840d33077d747e2d8067c85.jpeg

 

Negde ispred 2.000 km (spoljna temperatura oko 20°)

image.thumb.jpeg.f19b59e852c2fa75e80857cd2ba64b58.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Znaci nisam se zaebo 😋 . Meni su na kolima continental, dosle fabricke sa njim i bas se vidi razlika u odnosu na druge gume. Jedino mi deluje sa se trose malo brze.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Na oba točka imam Continental RoadAttack 3 i zadovoljan sam u svim aspektima. Što se tiče trošenja gume, do sada sam sa njima prešao 9000 km i natpis na gazećem sloju se izgubio (još se negde nazire na prednjoj) i možda su na 70-80 %.

 

IMG_20220412_134601.jpg

 

IMG_20220412_134458.jpg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ko ne plati na mostu... 

Vozah na prošlom Banditu Contiroadattack 2 EVO GT, oduševila... Potvrđuje se da je Continental među najboljima, ranije sam ih imao na lakšim motorima, nikad nezadovoljan, u svim uslovima. E sad ma neću, hoću da uštedim, glupan... Kupio GPR300 za 200€,drže ali prednja trese od 50-80km/h,eno nas par kolega se žalilo u temi o njima, različiti motori... Na 100tki motor miran, možeš piti kafu, neverovatno... Sad moram kupiti prednju opet ili ne znam... Prešle 1000km...Umesto da sam dao odmah pare i bio miran...Na sadašnjem Banditu kad ga kupih bile Michelin Pilot road, čini mi se dvojka, dobre su bile ali to je najtanja guma od poznatijih brendova, nisu za teže motore.Hoću reći da na Banditu sve drže ali je trošenje bitno. Conti dugo služe...stvarno vrede. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 16 minuta, bajker71 je napisao:

Sećaš se da sam ti pre kupovine rekao da ne uzimaš Dunlop ni na poklon?

Zato napisah ko ne plati na mostu... 

 

Ali... Vozah Dunlop D222, takođe oduševila... ali i ona je u višem cenovnom rangu, zadnja 30000din. bila... Znači kol'ko para... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Pre Conti-ja, GPR300 došle sa motorom, relativno malo prešle, zgazih sa njima oko 8k, računam da je prešla oko 10k+ i ima još mesa na njoj za barem 2k

Nikad nikakav problem, nikada tresla, realnost je da traži zagrevanje i ne moš' je odma silovat' tj. možeš ali baca guzicu na sve strane a kad se zagreje držala odlično.

Svakako kao i za sve drugo stoji "kol'ko para tol'ko muzike" Conti set kod Baki-ja plaćen oko 360€ a GPR300 tad bio oko 210-220€

 

Neko od kolega za ovaj Conti reče da se troše ko paklo cigara u srednjoj školi :) ja do sada nisam stekao takav utisak ali nisam ni vozio na većim vrućinama pa ne mogu da tvrdim ali je svakako da trošenje zavisi od mnogo aspekata kao i same težine motora (moj je ispod 200kg)...

 

Ove GPR300 i dalje stoje u garage ako nekom treba da premosti:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1070 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
On 1/7/2024 at 5:16 PM, bajker71 said:

Sećaš se da sam ti pre kupovine rekao da ne uzimaš Dunlop ni na poklon?

A Mutant?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Uprkos tome što smo naleteli ja i par kolega na izgleda neki falš od GPR300 cenim Dunlop, ima odličnih guma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Da osvežimo temu :) 

Prebacih 5k km sa ovom gumom, i dalje drži odlično, pritisak između 2.4 i 2.6 u proseku najčešće vozim na 2.5 ali još uvek isprobavam i manji i veći pritisak...

Jedina druga promenljiva je smanjenje predopterećenja zadnje opruge sa trećeg na drugi (od 9 podeoka) jer mi tako malo više prija kičmi tj.nijansu udobnije, ostalo i ne mogu ništa da menjam.

Primećujem da je izraženija tj. oštrija izlazna ivica šare u odnosu na ulaznu i to samo na boku gume, na slici sam obeležio debljim i tanjim linijama.

Pre 2k km je situacija ista samo manje izražena nego sada jer je tada ivica bila oštra ali ne i podignuta a sada je i oštra i podignuta, u preseku gume od šare do šare bi oblik najviše ličilo na znak sličnosti ~ 

Ako bi verovali jututubu uzrok problematike je "rebound is too fast" što ja i da hoću ne mogu da promenim...

 

Da li ovo nastaje zbog dizajna same gume, manjeg ili većeg pritiska u gumi, samog ogibljenja ili načina upotrebe?

Kakva su iskustva ako se iko bavio ovakvim slučajem ili je ovo normalno habanje gume?

 

Slika na 5k+ km

image.png.4af16143a18e9d0c9a3f70bf28ebb6b1.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

:takoje: k'o nova :) to može još toliko i pride par 'iljada

Pretpostavljam da si i na gasu i na kočenju nežan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ima lik na yt, nemac, vozi elektricni motor, trenutno je u Indiji, vozi road4 vec 20k km i jos mu traju. Odlicne performanse i izdrzljivost, svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja