Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
40 minutes ago, antir3ality said:

Hajde da dodam i ja informaciju:
Pretprošle godine su me zaustavili u Makedoniji na autoputu (kolima sam bio). Jedna od onih skoro završenih deonica, zaboravio sam tačno gde je bilo, znam samo da se penje uz brdo dugo, i onda kad krene nizbrdica ima jedan dugačak pravac. Radar, i zaustavljaju na licu mesta, što mi je bilo jako čudno. Elem kad sam ih primetio na satu je bilo oko 150 kmh. Oni mi kažu da me je radar uhvatio na 142. I da nisam imao sreće, jer me na 140 ne bi registrovao.
Još jedna čudna stvar je što sam uspeo da se izvučem sa 20 evra. Mislio sam da kod ovih novijih radara nije moguće obrisati unose. Palo mi je na pamet i da su me odradili - ali kako su onda tako tačno procenili brzinu ? 
U svakom slučaju - jeftina škola :)

Nisam siguran,ali mislim da vidi tvoju brzinu na ekranu,ali nije skljocnuo da zabelezi.Tako nesto sam razumeo iz razgovora sa pandurima radaristima,vide i onda okinu fotku.Kao snajper.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Danas me naduvaše iz prašinarskog auta što ne gledam levo.
Izlazim iz pumpe tu na uglu u Cvijićevu (prekršaj, znam), naravno gledam na sve strane ali ne da iskrivim glavu i iza mene rotacija i sirena i ništa “dobar dan ovo ono” nego vozač koji je duplo mlađi od mene “alo, ne gledaš levo??!!” Drugi, pored, stariji (ali opet mlađi od mene) jednako nekulturno dobacuje kako ne gledam i objašnjava mi kako se gleda i kako zamalo da me pokupe...
Ne, ček, gledao sam, nisam debil, naravno da sam gledao... ali taj džukelski nepristojni stav prosto nekad obeshrabri svaku diskusiju, pogotovo kad je tri nedojebana na jednog. Naravno, niko ne pita što sam izašao iz pumpe u suprotni smer :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
@lomitelj @Vampa, jedno pitanje za vas iz Rajha.
 
Pošto ste precizno naveli tolerancije, je li to zvanični stav vaših saobraćajnih policija objavljenih u glasilima ili iskustva vozača?
 
 
Zvanično. Ono što sam napisao sam preveo sa zvaničnih portala.

WWW.BUSSGELD-INFO.DE

→ Alle Infos zur Toleranz beim Blitzer, z. B. » Geschwindigkeitsüberschreitung: Wie erfolgt der Toleranzabzug beim Blitzer? » Mehr dazu auf ✔ bussgeld-info.de!
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
9 hours ago, Ji 4Tze said:

“alo, ne gledaš levo??!!” Drugi, pored, stariji (ali opet mlađi od mene) jednako nekulturno dobacuje kako ne gledam i objašnjava mi kako se gleda i kako zamalo da me pokupe...
Ne, ček, gledao sam, nisam debil, naravno da sam gledao... ali taj džukelski nepristojni stav prosto nekad obeshrabri svaku diskusiju

E to to!!! Taj nadrkani stav kao da su neke džukele s ulice a ne predstavnici državnog organa koji su trenutno na dužnosti, e zbog toga sam i ja imao problema. Taknu mi neki živac, ne suzdržim se pa i ja odgovorim bezobrazno i ode mast u... Po nastupu, stavu, rečniku, kad me presretnu imam osećaj kao da me neka banda presrela da me maltretira a ne pristojan i kulturan čovek koji samo radi svoj posao, kao što je neeekada davno bio čika milicajac. Izvinjavam se ako sam ovom generalizacijom sada obuhvatio i nekog pristojnog i normalnog pripadnika MUP-a koji ovo čita, skidam kapu svakom izuzetku, moje poštovanje za takve, no.. sv ih je manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 34 minuta, Marek1987 je napisao:

pristojan i kulturan čovek koji samo radi svoj posao, kao što je neeekada davno bio čika milicajac.

Nekada davno se od čika milicajca dobijao šamar, a ne retko i pendrek preko leđa. Pa se posle žali na postupak...

Čisto da podsetim!:D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Auuuuffff...

 

Ja uglavnom naiđem na korektne službenike narodne milicije ali bilo je i manje korektnih, pa i vrlo veoma nekoretnih. Hapšenja radi zastrašivanja, pendrek po leđima u prolazu motorom, gađanje stop palicom u vožnji... A bilo je i krivičnog gonjenja za napad na OSL. Jbg. A njegova reč se u to vreme stvarno ispostavila kao "jača". 

 

Na svojoj koži i na teži način sam naučio kako tada treba postupiti (što je neko već prethodno i spomenuo), okreneš i drugi obraz i uzmeš ime i broj značke. 

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

kolega ce vazda svjedociti za kolegu , tako da u konfliktu sa njima smo vazda u losoj poziciji. Mada jedino kod nas na Balkanu je policija takva da se od nje osjeca konstantno presing , dal je to kaznjavanje na neke glupe fore , dal je to zastrasivanje , maltretiranje i sl. stvari . Dok je u srecne zemlje policija u sluzbi naroda , da pomogne ako treba , da nauci , uputi , naravno i da napise kaznu kad si u prekrsaju ali i da oprosti kad si u nenamjernom prekrsaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 6 sati, Slavo je napisao:

kolega ce vazda svjedociti za kolegu , tako da u konfliktu sa njima smo vazda u losoj poziciji. Mada jedino kod nas na Balkanu je policija takva da se od nje osjeca konstantno presing , dal je to kaznjavanje na neke glupe fore , dal je to zastrasivanje , maltretiranje i sl. stvari . Dok je u srecne zemlje policija u sluzbi naroda , da pomogne ako treba , da nauci , uputi , naravno i da napise kaznu kad si u prekrsaju ali i da oprosti kad si u nenamjernom prekrsaju.

На жалост, они су ми. Нису дошли из друге државе или са друге планете, они су ми... Као и власт... Већина, просек...

Буди паметнији, задовољи им сујету, тога су жељни. Знају да их нормалан, обичан свет гледа као ... па не на леп начин, зато показују силу, кад већина нема шта друго...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@Due hahaaa istina (skoro) ali u moje vreme ( posle dinosaurusa;)) nije bilo pendreka po grbini ali su mi na motoru etz150 odvijali ventile na gumama sto sam vozio bez kacige;) ..a onda guraj motor do prvog vulkanizera i dusa u nosu..

sad nas j.ebu kulturno, mada nisam imao konflikta sa murijom ne pamtim ( pu pu da ne ureknem8))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

:"Ja uglavnom naiđem na korektne službenike narodne milicije ali bilo je i manje korektnih, pa i vrlo veoma nekoretnih."

Narodna milicija je ukinuta,sad je policija,necuva narod cuva drzavu.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Uvek je policija (ili milicija, svejedno) čuvala državu, tj. vlast od naroda. Menjaju se imena države i policije ali namena ostaje ista.

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Najjaci policajci su u Crnoj Gori:

Nudim mu 20€ za vece prekoracenje,

kaze on: ne primamo mito

rekoh nije ovo mito, ovo vam je za kafu

kaze: a onda moze :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Mog kolegu Crnogorac hteo da piše jer nije imao kompletnu zimsku opremu u kamionu i pruža mu on 5e i kaže "Evo ovo ti dajem od srca.", a njemu će policajac "Ako je od srca, onda neka je tako." I naravno da ga je samo upozorio i pustio... :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Sharky - Alex said:

Najjaci policajci su u Crnoj Gori:

Nudim mu 20€ za vece prekoracenje,

kaze on: ne primamo mito

rekoh nije ovo mito, ovo vam je za kafu

kaze: a onda moze :)

Jedno zlatno pravilo je "kad daješ ne laješ". Dok nam "opraštaju" imamo sreće jer smo mi ti koji jedu govna sa jurcanjem.... Mito je mito i kriminal, al dok je nama dobro mi treba da budemo srećni... 

Ja nikad nisam davao pare. Meni uvek oproste sa upozorenjem.

A ja počastim za klopu, piće, vreli dani, napolju ceo dan .... Ali to nije mito, to je ljudski. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedan moj poznanik živeo na Islandu. Zaustavi ga pandur zbog prekršaja. Kaže poznanik, 10 minuta sam pokušavao da mu objasnim da hoću da ga častim i da me pusti (da mu dam mito). Čovek ga nije razumeo šta želi, a onda se na kraju zgranuo odakle mu ta ideja. Što bi rekli, sve to ide iz kuće.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1538 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Priča čovek doživljaj iz CH pre 20+ god.

Lekar, pomalo i naviknut na povlastice kod nas, išao na neki kongres, vozio nekim "običnim" putem (nije auto put), debelo preko ograničenja, snimi ga pandur i zaustavi.

Nakon onog uobičajenog pozdravljanja, uzimanja dokumenata, pandur kreće da popunjava obrazac za kaznu, i njemu kao strancu objašnjava kako je kazna xxx (neka mašala cifra) franaka, da mora da plati...

Tu se naš čovek ubacuje sa nešto kao "pa sad, ako baš mora..." (razgovor je na nemačkom, ne znam tačno).

Pandur zastade sa pisanjem, podiže glavu, ovom liku srce zaigra, ponadao se, a pandur kaže "Je l' možete da mi navedete jedan razlog zašto ne bi moralo" 

Kaže čovek "Usro sam se da će još i da me hapsi zbog nudjenja mita" :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kad preko imaju normalne plate za posao koji obavljaju, uce skolu za to. A ne ovi nasi na kurs od 6 meseci i platu od 50.000 pa moraju da se snalaze. Ja licno pojas bacam preko glave, uvek je ukopcan, nekad zaboravim i da ga prebacim, jurcam, telefon na uvetu i uvek su razumni za sve i uvek castim klopom. Dostava jbg :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Nije pojas zbog policije, već zbog nas vozača. Prvo se vežem, pa palim auto. Nakon dva udesa ne čačkam mečku

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Davne 95.godine bio u Irskoj kod drugara, irca, mesec dana. Odemo za vikend iz Dablina u Kork, na moto kros. Drugi dan se vraćamo, ja vozim, bio neki audi 80, put kao magistrala, ograničenje 55 milja, krivudav, dosta malih mesta (tu je 35 milja)... Primetim ja civilni auto da me prati, ablenduje non stop. Mark spava. Ja usporim da me obiđe, uspori i on. Ja po gasu, reko, ko ga šiša, on za mnom. I tako nekih 10-ak km...aj reko, da stanem, možda nešto visi pozadi. Kad sam stao i otvorio prozor, tek tad sam čuo sirenu. U jbt, policija ! Budim Marka, moj engleski tada dosta loš, šta da radim ? Ovaj opušten... Prilazi mi pol.inspektor za tu oblast. Traži osiguranje od auta. Ja držim pasoš, međ.voz.dozvolu, pare itd. Kaže lik, vozio sam malo brže kroz naseljeno mesto, i ubuduće da malo usporim. Ne gleda ništa od mojih papira, okrete se i ode. Ja u čudu ???

Ko se seća tog vremena kod nas, zna o čemu pričam. Pa, naši bi mi gledali i vazduh u gumama... 

Događaj koji ne mogu da zaboravim...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1538 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Kad preko imaju normalne plate za posao koji obavljaju, uce skolu za to. A ne ovi nasi na kurs od 6 meseci i platu od 50.000 pa moraju da se snalaze. Ja licno pojas bacam preko glave, uvek je ukopcan, nekad zaboravim i da ga prebacim, jurcam, telefon na uvetu i uvek su razumni za sve i uvek castim klopom. Dostava jbg :D 

 

Sve vozače dostava u Srbiji bi trebalo preventivno uhapsiti i zadržati nedelju dana u zatvoru.

Onda bi se možda gazde malo zapitale i davale razumnije količine posla.

 

P.S. znam da su vozači najmanje krivi za sadašnju situaciju, ali to nikako ne opravdava šta sve rade u saobraćaju, a pogotovo sad kad gazde ne mogu baš za dan da nadju zamene.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja