Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, mlakrneta je napisao:

Kod mene na Suzukiju je sa desne strane ispod kormana, zalepljena je na ramu motora. Trebalo bi da je i kod tebe tu jer isto voziš Suzuki.

Kod mene je sa jedne strane broj šasije u vidu nalepnice, sa druge strane utisnuto u ram. :ups: Ajde baš ću da pogledam popodne, mislim da nema ništa drugo sem broja šasije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Alexandra995 je napisao:

Kod mene je sa jedne strane broj šasije u vidu nalepnice, sa druge strane utisnuto u ram. :ups: Ajde baš ću da pogledam popodne, mislim da nema ništa drugo sem broja šasije.

Tvoj auspuh je aftermarket i vrlo moguće bez homologacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ta nlepnica je zapravo pločica koja je zanitovana za ram.

Broj šasije je ukucan (fizički utisnuti brojevi u metal) i treba da se poklapa sa brojem na pločici.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, mick je napisao:

Tvoj auspuh je aftermarket i vrlo moguće bez homologacije...

Bez homologacije je. Kad sam kupila motor prošle godine tražila sam fabrički lonac da zamenim pred tehnički, ali nisam mogla da nađem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Meni, u takvim situacijama, najvise smeta sto imas "obracun" sa nedovoljno obrazovanom osobom koja ti sve to govori pogresnom tonom.

 

Eto on je policajac i ima da bude onako kako on kaze, ili ce odmah biti vozilo oduzeto. Cekaj, prijatelju, kakvo crno oduzimanje vozila?

 

Pitas ga koliko dB je dozvoljeno, on nema ni najosnovniju informaciju o tome, a kamoli predstavu... Sve rupa do rupe, kako na putevima, tako i u glavama...

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, Alexandra995 je napisao:

Bez homologacije je. Kad sam kupila motor prošle godine tražila sam fabrički lonac da zamenim pred tehnički, ali nisam mogla da nađem.

U tvom slučaju...policajac je bio u pravu. Mislim da bi ti bilo pametno da zameniš auspuh...motor ti je ''zanimljiv'' pa će moožda privući pažnju na tehničkom vezano za auspuh i homologaciju. Da te ne iscimaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, estel je napisao:

 

Pitas ga koliko dB je dozvoljeno, on nema ni najosnovniju informaciju o tome, a kamoli predstavu... Sve rupa do rupe, kako na putevima, tako i u glavama...

Malo mešaš stvari...kao što znaš kolika je jačina tvog motora ili dimenzije guma koje voziš obavezan si i da znaš te stvari oko auspuha.

 

@bdada je lepo postavio informacije koje su zvanične. One su tu da se sa njima upoznaš kao vlasnik vozila...dakle motor je tvoj i nema nikakve osnove da nisi upoznat sa nečim što ti poseduješ. To što ti kriviš policajca koji nije u obavezi da ti kaže taj podatak jer si ti u obavezi da to znaš je samo razlog više da ti zalepi pride kaznu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 5 minuta, estel je napisao:

Meni, u takvim situacijama, najvise smeta sto imas "obracun" sa nedovoljno obrazovanom osobom koja ti sve to govori pogresnom tonom.

 

Eto on je policajac i ima da bude onako kako on kaze, ili ce odmah biti vozilo oduzeto. Cekaj, prijatelju, kakvo crno oduzimanje vozila?

 

Pitas ga koliko dB je dozvoljeno, on nema ni najosnovniju informaciju o tome, a kamoli predstavu... Sve rupa do rupe, kako na putevima, tako i u glavama...

Pa to me je najviše iznenadilo, kao sprovodi zakon, a pojma nema ni on sam...

 

pre 3 minuta, mick je napisao:

U tvom slučaju...policajac je bio u pravu. Mislim da bi ti bilo pametno da zameniš auspuh...motor ti je ''zanimljiv'' pa će moožda privući pažnju na tehničkom vezano za auspuh i homologaciju. Da te ne iscimaju...

Na tehničkom mi nisu tražili homologaciju, niko nije testirao ništa, možda bude to sve ove godine. Baš ću da se raspitam jer mislim da su ovi kod kojih sam bila već pustili liniju za motore. 

Ja ne bežim od toga, ako mora zameniću, samo da nađem odgovarajući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

 

pre 9 minuta, estel je napisao:

Meni, u takvim situacijama, najvise smeta sto imas "obracun" sa nedovoljno obrazovanom osobom koja ti sve to govori pogresnom tonom.

 

Imam jednog drugara kome su obili kucu pre par godina, odneli sve sto su mogli i do dan danas nisu pronadjeni.

I njega kad god zaustavi lokalna patrola sa takvim ponasanjem i kad ga pitaju jel zna zbog cega je zaustavljen, on im onako srecno odgovori "pronasli ste ko mi je obio kucu?" i tako ih spusti u zemlju i zatrpa :D

 

 

pre 7 minuta, mick je napisao:

To što ti kriviš policajca koji nije u obavezi da ti kaže taj podatak jer si ti u obavezi da to znaš je samo razlog više da ti zalepi pride kaznu. 

Nije u obavezi?

?????

Ahahahahah!

I te kako je u obavezi!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100
pre 11 minuta, mick je napisao:

Malo mešaš stvari...kao što znaš kolika je jačina tvog motora ili dimenzije guma koje voziš obavezan si i da znaš te stvari oko auspuha.

Znaci policajac te zaustavi, ti ga pitas koliko je dozvoljeno, on lupi neku cifru koja nije tacna, i ti u tome ne vidis problem?

 

Ti nisi u obavezi da znas apsolutno svaki parametar svog vozila(*), dok je policajac apsolutno u obavezi da ga zna jer sprovodi zakon.

 

* Naravno da je pozeljno bas zbog bolje pripremljenosti i izbegavanja negativnih situacija, a i na kraju zbog sebe najvise. Ne volim da vozim ako znam da iz toga moze da proizadje problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ne mora da zna on ,a ni ti.On ako sumnja traži vanredni tehnički.E sad što nema posledice po njega ako si ispravan to je drugi par opanaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Alexandra995 je napisao:

Ja ne bežim od toga, ako mora zameniću, samo da nađem odgovarajući.

Ako hoces da budes legalna 1/1 imas dve opcije:

 

1. Fabricki ali za tvoj model, homologacija je licna karta, na auspuhu (uz e u krugu i broj) traba da stoje u glavnom dva slova i 3-4 broja npr. HM 345 (napamet) i to je oznaka za koji model odgovara.

 

2. Zamenski koji takodje imaju homologaciju (malo drugacija od fabricke) po kojoj se vidi tacno za koji je model.

 

 

Ako je zamenski homologovan za tvoj model onda ni granica buke nece preci dozvoljen prag izrazen na identifikacionoj plocici ( @JevtaNS spomenuo a vidi se i na snimku @yogibear ).

 

Jedino tada si legalna 100% .

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, JevtaNS je napisao:

Ne mora da zna on ,a ni ti.On ako sumnja traži vanredni tehnički.E sad što nema posledice po njega ako si ispravan to je drugi par opanaka.

Mozda u buducnosti bude, zbog snimanja procedure teh. pregleda.

Kada policajac posumnja u ispravnost vozila isto salje na vanredni, ukoliko se utvrdi da je vozilo tehnicki neispravno vozac placa teh. pregled.

Ukoliko je ispravno MUP-u  se fakturise, sto se naravno nije radilo i svi "zaborave" da je vozilo bilo na liniji.

Sada kada postoji video zapis nema zaboravljanja, kada stigne faktura MUP-u mozda bude posledica, opomena ili sta vec, onda ce se i oni sami bolje upoznati sa propisima, mozda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 4 minuta, bdada je napisao:

Ako hoces da budes legalna 1/1 imas dve opcije:

 

1. Fabricki ali za tvoj model, homologacija je licna karta, na auspuhu (uz e u krugu i broj) traba da stoje u glavnom dva slova i 3-4 broja npr. HM 345 (napamet) i to je oznaka za koji model odgovara.

 

2. Zamenski koji takodje imaju homologaciju (malo drugacija od fabricke) po kojoj se vidi tacno za koji je model.

 

 

Ako je zamenski homologovan za tvoj model onda ni granica buke nece preci dozvoljen prag izrazen na identifikacionoj plocici ( @JevtaNS spomenuo a vidi se i na snimku @yogibear ).

 

Jedino tada si legalna 100% .

Tako nešto sam i planirala prošle godine, samo što fabrički lonac za moj model nema nigde... :'( A zamenske ne mogu da nađem za moj model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Alexandra995 je napisao:

Tako nešto sam i planirala prošle godine, samo što fabrički lonac za moj model nema nigde... :'( A zamenske ne mogu da nađem za moj model...

Pa vidi, bolje i Hondin slican sa homologacijom nego neki ž, i da nije busen/prazan/bucan, za sada je dovoljno da je homologovan, ne verujem da ce neko bas proveravati (vecina ne bi ni znala) na teh. za koji je model, sa homologovanim je forma zadovoljena. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, estel je napisao:

Znaci policajac te zaustavi, ti ga pitas koliko je dozvoljeno, on lupi neku cifru koja nije tacna, i ti u tome ne vidis problem?

 

Ti nisi u obavezi da znas apsolutno svaki parametar svog vozila(*), dok je policajac apsolutno u obavezi da ga zna jer sprovodi zakon.

 

* Naravno da je pozeljno bas zbog bolje pripremljenosti i izbegavanja negativnih situacija, a i na kraju zbog sebe najvise. Ne volim da vozim ako znam da iz toga moze da proizadje problem.

hehehh to možda u nekoj zemlji Afrike...pa čak ni tamo. Logikom kojom ideš podrazumeva da bilo ko može da uđe u prodavnicu, ubije prodavačicu i posle kaže nisam u obavezi da znam da to ne sme da se radi.

 

Prosta stvar...sud i sudstvo je u obaezi da zna sve što se tiče zakona, ti kao vlasnik i učesnik u saobraćaju si obavezan da znaš za svoje vozilo šta i kako a vezano za policajca da pojasnim...on nije u obavezi TEBI da daje bilo kakvo opravdanje jer se podrazumeva da si svestan da si stavio kopiju, aftermarket izduv koji nije po pravvilima a on na osnovu jakog zvuka proceni to. Ako to učini (da ti da odgovor na da prostiš tvoje busanje u grudi i izdrkavanje) on će te lepo uputiti na vanredni tehnički pregled. Što je i normalno ako već hoćeš da ga šiljiš...a ti posle vidi kako ćeš tehnički da platiš kad ti ustanove nelegalan auspuh.

 

U @Alexandra995 slučaju čovek je lepo uradio posao...dobio je instrukciju da upozorava vozače jer je od početka godine stupio neki izmenjen pravilnik ako se ne varam @bdada i moguće je da na taj način PU skreće pažnju vozačima.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 12 minuta, Alexandra995 je napisao:

Tako nešto sam i planirala prošle godine, samo što fabrički lonac za moj model nema nigde... :'( A zamenske ne mogu da nađem za moj model...

Sad postaje jasnije zašto toliko koštaju aftermarket izduvni sistemi :D  

Iskreno ima jaako dobrih izvedbi u domaćoj radinosti koje bih rado posedovao ali izgleda da Država radi na tome da zaštiti velike proizvođače. Da ne govorim o suludim pravilnicima koji prave pakao tehničkim pregledima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, mick je napisao:

moguće je da na taj način PU skreće pažnju vozačima.

I ja mislim da je tako, npr reagovao sam kod saobracajne policije po pitanju divljih ksenona, cele godine se vozaju bez da ih iko opomene i kada dodju na teh. ne prolazi, onda se ljudi uhvate toga da ih policija ne dira a da se mi izivljavamo.

Odgovor policije (pa i samog komandira saobracajaca) nemamo takvu naredbu a i ne znamo da li su fabricki ili ne.

Valjda ce i oni poceti pratiti pravilnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 7 minuta, mick je napisao:

Sad postaje jasnije zašto toliko koštaju aftermarket izduvni sistemi :D  

Iskreno ima jaako dobrih izvedbi u domaćoj radinosti koje bih rado posedovao ali izgleda da Država radi na tome da zaštiti velike proizvođače. Da ne govorim o suludim pravilnicima koji prave pakao tehničkim pregledima...

Pa ništa do sada toliko nije bio problem, sve više stežu... :besan:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja