Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

A pro po autoputeva, jedne godine ja krenem na more u Grčku i kroz Srbiju se sretnem sa problemom voženja u lijevoj traci. Uglavnom Turci. Ni blicanje, ni sirena ne pomažu. Voze ljudi oko 100 kmh, ne obraćaju pažnju na tebe. Tad sam prvi put u životu imao istinski ubilačke namjere. Šteta što civili ne mogu da kupe i voze tenkove.

U Republici Srpskoj su sad veliki problem presretači. Ima ih mislim 14. Snimaju u odlasku, dolasku, pokretu. U većini slučajeva ti samo stigne čestitka, osim ako nešto baš debelo ne ukenjaš. Ima ih i u Federaciji, ali manje.

I onda kad ti se natakne neka budala koja vozi 20 ispod ograničenja, tačno ti dođe da se ubiješ. Ne možeš da ga pratiš, a pune linije mnogo zastupljenije od isprekidanih.

Još kad dijaspora dođe na odmor, pa u svakom selu na putu malo zastanu da ih komšije vide.

Uglavnom, zaustavi me patrola pred Banja Lukom posle mog preticanja kolone od nekih 5 auta, pošto su se ljudi fino napakovali jedni drugima u gepek i posle onog "dobar dan, molim vozačku i saobraćajnu" ide ono uobičajeno "kuda tako žurite". Vidi i on šta se dešava po putevima pa me i ne dribla puno, mada sam se ja već spremio na čuveno pitanje o dogovoru.

"Imaš opremu?", imam i "hvala doviđenja".

E tu me on dokusuri izjavom "hebi ga, sad ćeš morati opet sve da ih pretičeš". Da me nije sramota, priznao bih da sam pustio koju suzu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Najgore što imaju sivu Astru kao presretača,i šaltaju je tamo vamo,a tih sivih Astri svako drugo auto!! Nema šanse da ih pohvataš gdje su,a najčešće na najljepšim dionicama..,jbg. Hastra ne može na autoput ciknula bi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Crni GSXR juce u Sopotu presretao vozila,mislio sam da su svi rashodovani,secam se kad su ih dobili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Izgleda da im se u Šapcu osladio onaj deo sa duplim trakama - juče opet tamo ono novo govance što snima sve trake odjednom, a policijska Octavia iza ćoška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja