Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, Branko je napisao:

@Alexandra995

Za tvoju informaciju dozvonjene buka u naseljenom mjestu za motocikleke 80dB.

To je ok da mi je on lepo rekao, dužan je da mi da pravu informaciju, a ne da mi govori da ja čitam zakon, to je njegov posao. Uostalom ne može da mi oduzme motor, mogu samo da mi skinu tablicu ako na vanrednom tehničkom utvrde da je motor tehnički neispravan. Ako je neispravan trebali su lepo da me vrate sa tehničkog septembra, ne sad da me zajebava neki pandur jer je njemu dosadno. Nit' divljam, nit' jurcam kroz grad, vozim sporije od automobila.

Ako imaju nek donesu uređaj i nek izmere dB, i mene živo zanima koliko je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: GSR 600 K7

U pravu si nema on merač decibela u ušima pa da mi kaže previše si bučan oduzimam ti motor, ako sumnja može da me odvede na vanredni tehnički pa da se tamo utvrdi da li je neispravan. Ako jeste skidaju se tablice pa kad se reši neispravnost onda se ponovo registruje. Ne znam koliko je max kod nas po zakonu našao sam podatak da je u HR dozvoljeno do 110 a mislim da sam negde i čuo da je u Nemačkoj isto toliko.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, mlakrneta je napisao:

U pravu si nema on merač decibela u ušima pa da mi kaže previše si bučan oduzimam ti motor, ako sumnja može da me odvede na vanredni tehnički pa da se tamo utvrdi da li je neispravan. Ako jeste skidaju se tablice pa kad se reši neispravnost onda se ponovo registruje. Ne znam koliko je max kod nas po zakonu našao sam podatak da je u HR dozvoljeno do 110 a mislim da sam negde i čuo da je u Nemačkoj isto toliko.

Ja nemam ništa protiv, neka odrede granicu, ja ću shodno zakonu da prilagodim izduv i svima lepo. Ne može ovako s' neba pa u rebra da meni neko govori da će motor da mi oduzme, odma' mi pao mrak na oči.

 

Upravo sada, ser je napisao:

40db... Al je lupio :lol3:

Zujanje komarca stvara buku od 40db

Pa ja gledam sinoć tabelu na netu, 50dB je normalan govor, šaputanje 20dB... Gluposti... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja verujem da je njima neko dao direktivu da upozoravaju ljude jer će početi sprovođenje pravilnika al u tom slučaju su trebali da pročitaju taj pravilnik da bi znali kako on glasi pa tek onda da upozoravju ljude na to. Kako on tebi kaže pročitaj kako glasi zakon, kako onda sprovodi zakon koji ni sam ne poznaje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kod nas po zakonu:

IMG_20220216_102137.thumb.jpg.fda56f76f85f254aae04de0d32c59e36.jpg

 

Svaki motor ima istaknuto na identifikscionoj plocici koliku buku pravi, inace 90 dB se vodi kao buka a 120 dB je granica bola.

 

Evo i za kolege koji se glasnim auspuhom "stite" od drugih ucesnika u saobracaju, postoji resenje:

 

IMG_20220216_102113.thumb.jpg.051d19bc2aeb2ea6f5aeacac5f0fb5ec.jpg

 

Sad postoji opet zackoljica, tehnicki pregledi vise nisu opremljeni fonometrom (zbog obezbedjivanja kruga od 20m bez prepreka) pa ne mogu slati na vanredni, opet sve na pola.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Hvala ti, to sam tražila sinoć.

Znači tačan odgovor je 89dB, samo još da nađem u Leskovcu ko će to da mi izmeri. 

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, JevtaNS je napisao:

Tačan podatak piše na tabici na motoru i razlikuje se od modela do modela

Onda da potražim i to popodne, hvala ti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Alexandra995 je napisao:

Hvala ti, to sam tražila sinoć.

Znači tačan odgovor je 89dB, samo još da nađem u Leskovcu ko će to da mi izmeri. 

Instaliraš na telefon db meter i možeš imati orjentaciono informaciju o jačini izduva u decibelima ;) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

@JevtaNS trebalo bi da je max 94 za motore proizvedene od 1984te.

 

Mada postoji neki limit u naseljenim mestima koji je 80db kod komsija npr.

A i ne moze patrola da izmeri tek tako i da ima merac. Mora valjda da bude motor u pokretu na 2500rpm...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, mick je napisao:

Instaliraš na telefon db meter i možeš imati orjentaciono informaciju o jačini izduva u decibelima ;) 

Ovo cu bas uporediti sa fonometrom (jos uvek ga imamo, sada za ukras) 

 

Inace dobra metoda "da znas gde si"  meri se kao gore opisano: krug precnika 20m bez prepreka, udaljenost aparata 7m na visini od 0,5-1,5m i drzi se broj obrtaja koji je upisan na plocici.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
pre 18 minuta, bdada je napisao:

tehnicki pregledi vise nisu opremljeni fonometrom (zbog obezbedjivanja kruga od 20m bez prepreka)

Pa eto vama nove zanimacije :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 8 minuta, mlakrneta je napisao:

Potraži al to ti je sa fabričkim izduvom, ako je zamenjen nekim drugim protočnim itd onda to ne važi.

E tu je greška važi i onda zamenski izduv mora da se uklopi u tu cifru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, mlakrneta je napisao:

Potraži al to ti je sa fabričkim izduvom, ako je zamenjen nekim drugim protočnim itd onda to ne važi.

Nije fabrika, prodavac mi je rekao da je Leo Vince original, eee a kad dođoh kući nema homologacija, piše Leo Vinci...

Žali Bože kad se ne razumeš i nemaš kog da povedeš da pogleda motor pa posle kuku-lele. Na tehničkom mi samo slikali motor, pogledali brojeve i to je to. Baš me zanima kako će da bude ove godine. 

Da ga vratim u fabričko stanje fale mi samo lonac, fabrički stop sa podrepom i migavci. Sreća da je mašina ovako dobra i nemam drugih problema sem estetike i možda sad taj problem sa policijom zbog zvuka. Zaustavljali su me i pre toga pa mi niko nije komentarisao buku.

 

Da se razumemo, nisam nikakav buntovnik, iako možda tako izgleda kad me vide na onolikom (njima bučnom) motoru. :jee:

Ne želim probleme u životu i uvek sam fina sa policijom, nešto što bi im rekla i prećutim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: GSR 600 K7
E tu je greška važi i onda zamenski izduv mora da se uklopi u tu cifru

Meni fabrički na pločici piše 92 db pri 6000 obrtaja, znači po zakonu od max 89 ja mogu da parkiram motor skinem tablice i držim ga u garaži kao ukras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 7 minuta, mlakrneta je napisao:


Meni fabrički na pločici piše 92 db pri 6000 obrtaja, znači po zakonu od max 89 ja mogu da parkiram motor skinem tablice i držim ga u garaži kao ukras emoji3.png

Pa ono tako ispada, nigde veze... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 25 minuta, bdada je napisao:

Ovo cu bas uporediti sa fonometrom (jos uvek ga imamo, sada za ukras) 

 

Inace dobra metoda "da znas gde si"  meri se kao gore opisano: krug precnika 20m bez prepreka, udaljenost aparata 7m na visini od 0,5-1,5m i drzi se broj obrtaja koji je upisan na plocici.

Nije loša opcija za bilo kakvu informaciju...čak lepo radi sa nakačenim mikrofonom na telefon. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 10 minuta, mlakrneta je napisao:


Meni fabrički na pločici piše 92 db pri 6000 obrtaja, znači po zakonu od max 89 ja mogu da parkiram motor skinem tablice i držim ga u garaži kao ukras emoji3.png

Ako gledaš slovo zakona...odvezeš motor kod majstora, napravi ti DB kiler..ako je majstor svog zanata znaće da ti napravi kiler za ono što zakon zahteva i eto ti rešenja. Jedno 100e rešenje ali je rešenje :) 

 

Sad je druga stvar što sa tim dodatkom ne bi prošao tehnički usled suludih kontradiktornih pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

I meni je 91 db na 6000 o/min fabrički. I šta sad?

Baš bi voleo da vidim to oduzimanje vozila. Terao bi ih do božijeg suda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja