Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sta mislite, zasto ovo vozilo nije proslo sestomesecni pregled?
ps. Sva signalizacija je ispravna, a nepravilnost je na slici
 
20211216_180208.thumb.jpg.56d48d1d4e43b862996d8ae8eb79de84.jpg
Gornje desno gabaritno svetlo zaklanja udaren deo krova

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Tablica je van gabarita 4cm :D iako je tovarni deo siri :lud:

I mora malo dole...

Da napomenem da je u takvom istom stanju prosao redovan godisnji, plus pazite sad ovo, isti tehnicki, isto sestomesecni, samo druga smena, tj predhodna nedelja. 

Prosli uredno, cak su na jednom markerom dofarbali slova na tablici pre ulaska na traku.

 

 

Screenshot_20211216-181758_Viber.jpg

Screenshot_20211216-181822_Viber.jpg

Promenio član ser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne znam šta da kažem, što nije već rečeno...tuga...

Slažem se da treba skloniti krševe (mislim na tehnički neispravna vozila) sa ulica. Kočnice, upravljački sklop i signalizacija su bitni (bar meni), a to jedino i gledam kada ujutro uzimam nalog za bager...sve ostalo manje-više nije toliko strašno.

Peti cilindar ???  4 cm tablica levo ili desno ??? Šta reći, a ne zaplakati...užas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@ser ona tablica je podvucena pod stopaljku (zbog stepenice) i zaista nije za prolazak. cak ni ovaj drugi sto nije brendiran nije za prolazak zbog tablice.

 

IMG_20211216_232005.thumb.jpg.5fcf34fa340f9be1e0e7c20be813fcd2.jpg

 

@Dejan88 nisu je mogli "oboriti na foru" jer se mora priloziti neispravan dijagram kocenja i odstampati izvestaj o nepravilnostima a opisani kvar se ne moze iscenirati ispravnim vozilom, samo bi sebi napravili problem i izgubili vreme na ponovni teh. koji se ne naplacuje.

Zaista "peti cilindar" hoce da zapekne ako se ne koristi tj vozilo ne opterecuje da ga aktivira pa ili sile na oba tocka budu male ili jedna strana jace koci, u drugom slucaju ako se tako dugo vozi jedna strana ce vise potrositi pakne pa zamena ili razradjivanje cilindra ne mogu u potpunosti otkloniti kvar, cak zapece i cilindar koji manje ili uopste ne radi pa se moraju menjati i pakne i kocioni cilindri.

Takodje sada su kocioni valjci "osetljiviji" pa beleze najvecu razliku u bilo kom momentu (dok se sila pojacava) nisu kao stari koji su belezili samo krajnji rezultat.

Kada pocne merenje ovalnosti uticati na ispravnost videcete sta su problemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Pre 6 meseci zamenjeni dobosi, pakne, cilindri, sajla rucne, kociono ulje, napred diskovi, plocice sve Textar. Sve je bilo na 50%, ali sam ipak zamenio. Znaci nije moguce da nesto nije u redu. Znamo svi da Punto ne ostvaruje dovoljnu silu prazan na valjcima. Opste poznata stvar da je tako izasao iz fabrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je samo falilo sile to je druga stvar, peti zna praviti problem tj razliku levi-desni a ukoliko nema razlike i nema silu tj protok ulja to se iskompenzuje da su prednje za toliko jace jer ulje mora negde "delovati".

U krajnjem slucaju kada malo fali doda se gas da servo pojaca delovanje, to ni kamera ni valjci ne mogu zabeleziti.

Nekada je to sa petim cil. bio ozbiljan problem jer je zakonski zadnja osovina morala ostvariti 16,5% sile, ostao zakon iz vremena kardana, sreca nije bilo kamera pa se vukla i rucna, dodavao gas ... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 7 sati, bdada je napisao:

sreca nije bilo kamera pa se vukla i rucna

Evo prostog rešenja :

dodati skriveni prekidač koji isključuje štop svetla (zbog kamera), da bi prošli zadnji točkovi na nožnoj. Posle toga, uključiti prekidač zbog ručne.

Samo ako hoće da "pomognu" na pregledu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ne radi jedno svetlo za osvetljenje tablice, ne mozes da prodjes. Leva kugla ima dosta lufta, kraj spone takodje. Prosao si ali zameni to. 

Strasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja stvarno sredio auto, sve fercera kad na tehnickom ga preuzeli na kanal, vidim ja iz cekaonice ne radi jedna sijalica na tablici. Ih al se u sekundi iznervirah, ni sam ne znam kako to nisam vidjeo. Nisu mi nista rekli, prosao sam, dodjem kuci i odmah od bijesa uzeh da vidim sta je kad ono samo sijalica koju uzgred i imam u kolima ali jbg desi se i to.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, Bigor je napisao:

Ja stvarno sredio auto, sve fercera kad na tehnickom ga preuzeli na kanal, vidim ja iz cekaonice ne radi jedna sijalica na tablici. Ih al se u sekundi iznervirah, ni sam ne znam kako to nisam vidjeo. Nisu mi nista rekli, prosao sam, dodjem kuci i odmah od bijesa uzeh da vidim sta je kad ono samo sijalica koju uzgred i imam u kolima ali jbg desi se i to.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Danas mi drugar sa T.P. prica,dosao covek i ne radi jedan far,naravno pao tehnicki i covek bez ikakve ljutnje mu pokazuje sliku na telefonu sa datumom i vrrmenom,sat vremena pre  tehnickog sve radilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Letos isao jedan kombi da registrujem, stao ispred, obisao ga, proverio, sve radi. Izlazi sa linije, nije prosao, ne radi gabarit. Crko na liniji, terao sam ih da mi pokazu slike, sto su ga slikali, nece.

Al su morali ponovo odmah da me prime, zamenio ubodno govno na licu mesta i stao opet ispred vrata i nisam hteo da se pomerim dok ne urade ponovo.

Danas bio sa onim sto su ga vratili pre neki dan, drzali su ga na liniji od 8:15 do 8:40 u obrtajima da dignu temperaturu i pregori dnevno svetlo. Al mi bar odmah rekose idi zameni i vrati se odmah da zavrsimo.

 

I to su verovatno rekli zbog toga sto im je stigao dopis da im ispostava nije rentabilna jer od 10 zakazanih termina po liniji imaju 5 ponovnih koji su u onom roku od 3 dana, sve zbog nekih gluposti. To sam cuo razgovor tamo nekih iz kancelarije pored.

Dunav tehnicki, na kvantasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 5 sati, ser je napisao:

Danas bio sa onim sto su ga vratili pre neki dan, drzali su ga na liniji od 8:15 do 8:40 u obrtajima da dignu temperaturu i pregori dnevno svetlo. Al mi bar odmah rekose idi zameni i vrati se odmah da zavrsimo.

Ovde nesto ozbiljno ne stima :stabre:

Ako je prosao liniju i zaveden prvi put onda nema razloga dizati temperaturu tj raditi test izduvnih gasova, ponavlja se samo radnja na kojoj nije prosao i nema pravo na treci "popravni" taj sa gabaritom.

Ako ga prvi put nisu zaveli znaci da drugi odlazak u stvari prvi i uradjen je za 25min. sto opet nije moguce tj krace od zakonom propisanog minimuma.

 

Sto se tice rentabilnosti imaju dve solucije:

1. Radi po P.S.

2. Stavi kljuc u bravu

Proslo je vreme kada su se vlasnici t.p. pitali sta ce tj svi ce proci teh. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Ako je prosao liniju i zaveden prvi put onda nema razloga dizati temperaturu tj raditi test izduvnih gasova

Proslo je 3 dana... Radili ceo ponovo. Na kraju napisali da nije prosao zbog dnevnog svetla. Kaze idi zameni, ako se vratis do 11 ubacujemo ga. Ja otisao kupio drugu, namontirao i vratio se. Tad su ga ubacili na 5min.

 

Solucija 2. Verovatno im je nagovesteno da ce biti zatvoreni i razmesteni ko zna gde. Drzavna firma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@bdada

Imam teretni kombi i problem sa manjkom sedišta :)

U saobraćajnoj se vodi sa 3 sedišta, a u kabini imam 2. Svake godine pred registraciju ubacujem  još jedno kako bi prošao tehnički.

Kakva je procedura da prebacim i papirološki na 2 sedišta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

E to smo mi radili, pisao sam vec negde (sa 2 na 3, a sa drugog 3 na 2, tj zamenili klupe u vozilima).

Ides u ovlasceni servis (mi smo u Mikom NS, tamo su kupljeni novi), tamo odrade prepravku, odatle u Krnjacu u AMS centar za ispitivanje vozila, platili neke takse, oni proverili da je sve kako treba, izdali uverenje i sa tim na tehnicki, da i oni provere. Kad aminuju ides u mup i predajes za zamenu saobracajne

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Milanezi

1. Saglasnost predstavnika proizvodjaca (prvo proveriti sa njima da li ce izdati, bez toga ne ulaziti u proceduru).

2. Izjava majstora (bilo koja prijavljena mehanicarska radnja) i obavezno u izjavi naglasiti da su mesta za srafljenje blindirana i da ne postoji mogucnost lakog vracanja (u realnosti dovoljno nabiti cepove u rupe srafova jer ce slikati).

3. Odlazak na neko ispitno mesto da se odradi pregled (atest).

4. Dobija se izvestaj o ispitivanju koji teh. mora da potvrdi pa stoga preporuka sa izvestajem ici na teh. 30 dana pre isteka reg. da se isti moze iskoristiti i za produzenje reg. da ne radis tj placas teh. dva puta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@ser

Ne treba meni prepravka u servisu, samo papirološki da uvedem 2 sedišta umesto 3 u saobraćajnu. Verujem da je ovakav  izašao iz fabrike ali je uvoznik iz nekog razloga upisao 3, tada je to moglo bez problema, pre 8 godina. Sada je problem, svaki put jurcam to sedište.

Pretpostavljam da papirološku promenu treba neko da aminuje, a ja da platim :) 

Ako su takse tipa 100-ak eura onda mi je bolje da kupim klupu sa 2 sedišta i ništa ne diram.

 

@bdada

Hvala :takoje:

Promenio član Milanezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja