Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Pizdim zbog cene tehnickog ali platim i cutim. Pizdim zbog skidanja led sijalice za poziciono svetlo koje apsolutno nista ne smeta,samo meni trosi manje struje i sija belo umesto zuto kao fenjer,ali je zamenim pred tehnicki  . Ali ljudi moji,neka pokusa neko da mi objasni zasto mi drugu godinu za redom smanjuju po jedan dan duzinu registracije! Greskom sam uradio tehnicki skoro 2 meseca pre isteka reg,odem danas da produzim reg koja vazi do 21.01.2022 i dobijem nalepnicu 20.01.2023

Prosle godine je bio isti slucaj. Zenin automobil sam registrovao krajem novembra,reg je vazila do 13.12.2021

Nova nalepnica je vazeca do 12.12.2022

Cekajte malo,da li smo mi toliko retardirani,zasto nam to rade?!

Pokusavali su da mi objasne da to sistem tako izbacuje,polisa nije do 23:59 nego do pola dana itd itd...svakako ja to ne razumem. Gledam nalepnicu na kojoj mi se svake godine reg pomera po dan ranije,a uvek odem minimum 20 dana pre isteka zbog vremena i ledenih dana u januaru. Pricam o motoru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 7 minuta, zemunac72 je napisao:

Ali ljudi moji,neka pokusa neko da mi objasni zasto mi drugu godinu za redom smanjuju po jedan dan duzinu registracije! Greskom sam uradio tehnicki skoro 2 meseca pre isteka reg,odem danas da produzim reg koja vazi do 21.01.2022 i dobijem nalepnicu 20.01.2023

Ako su vam ovakva iskustva onda zaista nemam reci.

1. Tehnicki za produzenje reg. moze samo, jedino i iskljucivo do 30 dana pre isteka reg!

Moze i ranije da se obavi tehnicki ALI na sopstveni zahtev i dobijete potvrdu o tehnickoj ispravnosti NIKAKO registracioni list.

2. Sistem sam ispravlja ako se pogresi datum, "skidanje" dana ide kada istekne reg. pa na dan kada registrujete tj uradis polisu upisuje se prethodni dan na nalepnicu.

Ako poredis datume na polisi osiguranja i reg. nalepnici - validan je datum sa nalepnice i ako registrujes ponovo pre isteka mora se poklapati nalepnica/nalepnica nikako drugacije.

Meni recimo istice reg. 02.01. ako uradim ranije opet ce biti 02.01. ako uradim 03.01. opet ce biti 02.01. jer sam "zakasnio", da se radi 02.01. i da tada registrujem bilo bi 02.01. iako sam prosle god. uradio 03.01. pa mi "skinuli" dan.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

"Meni recimo istice reg. 02.01. ako uradim ranije opet ce biti 02.01. ako uradim 03.01. opet ce biti 02.01. jer sam "zakasnio", da se radi 02.01. i da tada registrujem bilo bi 02.01. iako sam prosle god. uradio 03.01. pa mi "skinuli" dan."

Ja sam motor prvi put registrovao u februaru ali mi nije pasao taj datum bas sto ga ne mogu srediti za teh, pa sam svake godine odgadjao za 15-20 dana. Sada mi je ista registracija 10 aprila cini mi se


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Ako su vam ovakva iskustva onda zaista nemam reci.

1. Tehnicki za produzenje reg. moze samo, jedino i iskljucivo do 30 dana pre isteka reg!

Moze i ranije da se obavi tehnicki ALI na sopstveni zahtev i dobijete potvrdu o tehnickoj ispravnosti NIKAKO registracioni list.

 

 

Kazu ovako,moze 60 dana ranije. Ja sam ga uradio 57 dana pre isteka reg. Dobio sam papir o tehnickoj ispravnosti i morao sam da zavrsim reg cim je doslo na 30 dana pre isteka,stim da ne prodje vise od 30 dana nakod tehnickog pregleda. 

Ako mi ne verujete,sutra cu vam slikati staru i novu nalepnicu i polisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@zemunac72 nema sta da ne verujemo nego su kolege napravile dve radnje koje se drugacije obelezavaju.

 

pre 45 minuta, zemunac72 je napisao:

Dobio sam papir o tehnickoj ispravnosti i morao sam da zavrsim reg cim je doslo na 30 dana pre isteka,stim da ne prodje vise od 30 dana nakod tehnickog pregleda

IMG_20211222_204350.jpg.0a9ce87b520eb983d721c0d828ded65d.jpg

 

IMG_20211222_202901.thumb.jpg.f86b1c4d4cfe291770741f0f3420da32.jpg

 

U prevodu oni su vanredni preinacili u redovni, nije mi jasno sta su ovim dobili, u slucaju kontrole R.L. se ne moze vezati za ID broj jer se drugacije obelezava u registru, samim tim u tvom dosijeu imas nevazeci RL uz vazecu polisu i uplatnice, mogu opozvati registraciju.

Ne znam sta bih rekao, takodje datum na RL se logicno mora poklapati sa datumom u registru a tu je evidentno da je radjen vise od 30 dana pre isteka registracije. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

A mozda i moze da se tumaci tako propis :)

30 dana mozes pred istek mozes da odradis novu registraciju.

A tehnicki mozes 30 dana pred registraciju...

I tako dodjosmo na dva meseca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Ajd da se javim sa "zavrsenim poslom"...

 

Odradio sam tehnicki danas ("po novom") i prosao bez problema zahvaljujci radniku koji radi tamo (inace bajker), covek sa malo vise razumevanja. Ako nekom treba info koji je TP, neka se javi na PP. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 37 minuta, Jack Sparrow je napisao:

Ajd da se javim sa "zavrsenim poslom"...

 

Odradio sam tehnicki danas ("po novom") i prosao bez problema zahvaljujci radniku koji radi tamo (inace bajker), covek sa malo vise razumevanja. Ako nekom treba info koji je TP, neka se javi na PP. 

Nije zabranjeno da napises koji je TP, a nije na odmet da napišeš koliko si platio. Takođe, u kakvom stanju ti je motocikl sto se tice prepravki i dodatne opreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Neko od kolega je napisao u ovoj temi da ne navodimo naziv TP koji su liberalniji da slucajno ne bi imali probleme. 

Skuter nije imao nikakve prepravke sem izduva, cista fabrika, jedino sto sam imao je nosac kofera. Cena 5.000

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa zasto si prosao zahvaljujuci radniku?
Je li merio buku pa si van zakonskih granica?
Je li radjeno sta ili kao meni, valjci i slikanje.

Hvala.

P.s. Doveli su nas do toga da budes zahvalan kada ispravnim vozilom prodjes.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Slikanja nije bilo, jer se snimalo.
Tehnicki pregled je bio prilicno detaljan(pratio sam preko video nadzora u cekaonici) i da bio je na valjcima...
Video sam da su i merili jacinu buke, verovatno je bila u okvirima dozvoljenog, nisam pitao, bitno mi je bilo da prodjem.
Hvala radniku, jer se kod nas u Leskovcu svi drze toga da "mora fabrika" i tacka, mogao je i on da uradi isto, ali nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 51 minuta, Jack Sparrow je napisao:

Slikanja nije bilo, jer se snimalo.
Tehnicki pregled je bio prilicno detaljan(pratio sam preko video nadzora u cekaonici) i da bio je na valjcima...
Video sam da su i merili jacinu buke, verovatno je bila u okvirima dozvoljenog, nisam pitao, bitno mi je bilo da prodjem.
Hvala radniku, jer se kod nas u Leskovcu svi drze toga da "mora fabrika" i tacka, mogao je i on da uradi isto, ali nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li su ti tražili homologaciju na loncu? Ja imam neku kopiju Leo Vince, ne znam kako ću da prođem dogodine. Sad sam uhvatila zadnji voz pa prošla samo sa fotkanjem... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
15 hours ago, štampar said:

:stabre:

У ЛО их је било више од тридесет,нисам чуо да је неко затворио...

Drugar iz kluba drži tehnički...pre neku godinu u vezi sa nekim kaznama, od 14 tehničkih, kažnjeno 12.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 32 minuta, Jack Sparrow je napisao:

Mislim da je onaj broj na topu od presudnog znacaja za prolaz na tehnickom9ae6ec5e9dd883cd03317abc99c0ef3f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baš to. U najgorem slučaju ću da kupim drugi top, ko će sad i za to da se nervira. Mirna sam do avgusta. :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma samo idi da ti neko ugravira "e" i neki broj pored, jos malo nekih cifara i slova... Onako, da izgleda znacajno.

Mislis da tamo zna neko nesto? (na tehnickom)

U vecini slucajeva moras pokazati gde se sta nalazi, otvarati sam plastike da ti ne polome zabice i ostave oziljke kojekude.

 

P.S. Zamoljavam :D , ljude koje postujem i cije reci vrednujem da se ne nadju slucajno prozvani!  

Besan sam zbog gluposti, teraju me da skinem fabricki nosac i kofer?!? Mozga bez...

A suzanu sam registrovao kod istih sa pravljenim nosacem i koferom na njemu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

Ma samo idi da ti neko ugravira "e" i neki broj pored, jos malo nekih cifara i slova... Onako, da izgleda znacajno.

Mislis da tamo zna neko nesto? (na tehnickom)

U vecini slucajeva moras pokazati gde se sta nalazi, otvarati sam plastike da ti ne polome zabice i ostave oziljke kojekude.

 

To si se dobro setio, samo ne znam ko bi mogao da mi uradi. :stabre:

Ja sam namenski za tehnički pregled kupila prvu pomoć "Tip A", da ga na kraju ne bi ni pogledali, a jedva sam ga smestila pod suvozačevo sedište. :jee:

Samo su ga slikali, pogledali broj šasije, dimenzije guma - dođi u 14h po papire. :zbunjen: Ali će zato dogodine da bude zanimljivo, pošto su već spremili liniju za motore (u isto vreme sam sa kontrolorima polagala za A). :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ovo što @zemunac72 opisuje za skidanje dana se i meni desilo na prošloj registraciji.

Nisam ni bio primetio odmah (nisam gledao), već kasnije, kad sam skidao staru nalepnicu, i stavljao novu - stari datum bio 12. jul, novi 11. jul (ili možda 13. i 12. nisam siguran, a mrzi me da sad idem da proverim). I da, tehnički sam uradio 20-tak dana pre isteka registracije.

Isto sam se zapitao, i rešio da sledeće godine tražim objašnjenje...

 

@bdada aj potvrdi pls - da li postoji ikakav osnov za ovo skraćivanje za dan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Datumi na nalepnici se moraju poklapati ako se registruje ranije, polisa se skenira i sistem sam upisuje datum na nalepnicu, moguce je da pogrese pri izradi polise i upisu vreme (kada istekne reg.pa da dobijes odma sa -1 dan) ali opet radnik koji izradjuje nalepnicu nebi smeo tu polisu da prihvati ako je izradjuje pre isteka reg.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja