Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Najjace mi je sto ljudi na tehnickom moraju da mere pritisak u gumama, ne znam samo sta je hteo da dobije time taj pametnjakovic koji je to smislio. Ako je guma busna to se vidi golim okom kad ispusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 23 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Najjace mi je sto ljudi na tehnickom moraju da mere pritisak u gumama, ne znam samo sta je hteo da dobije time taj pametnjakovic koji je to smislio. Ako je guma busna to se vidi golim okom kad ispusti.

To je najbolja stvar koju su smislili ;), nema vise potrebe da im ja pumpam gume svakako ce im to uraditi na tehnickom.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Na tehnickom se prvenstveno proverava i izjednacava pritisak po osovinama, razlog je sto razlicit pritisak pravi razlicit rezultat na kocionim valjcima, takodje izjednacavanjem pritiska se "nivelise" vozilo za pregled visine svetlosnog snopa na regloskopu.

Promenio član bdada
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

To vec ima smisla, nisam znao da se ide u tolika sitna crevca.

Samo cekam sledeci jul, tada ce svi po jednom preci tehnicki po novom, pa da vidim da li ce se smanjiti broj onih sa rastelovanim farovima, za sada svakom drugom autu bar jedan far kratko svetlo baca kao dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 20 minuta, Sharky - Alex je napisao:

pa da vidim da li ce se smanjiti broj onih sa rastelovanim farovima, za sada svakom drugom autu bar jedan far kratko svetlo baca kao dugo

Tesko, to je vec tema za sebe a po meni veoma ozbiljan propust po pitanju bezbednosti a kod ovih sto kratko tuce kao dugo samo ali samo treba sijalicu namestiti u leziste, takodje i koristiti nivelator kada je vozilo optereceno ali ne bi verovao koliko ljudi nezna ni da ima a ni da koristi, bitno da se hvale klimom, narocito dvozonskom i slicnom opremom, u prevodu "mom dupetu lepo a za vas ...".

Npr na tehnickom ne smemo korigovati visinu snopa, samo provera, ako je nizi od propisane granice prolazi a ako je vislji "pada" ali gde poslati stranku da iznivelise kada samo teh. koriste regloskope (e to je propust zakonodavca), licno koristim tehniku tipa "levi je dobar izjednacite desni sa njim" jbg.

To je vezano za teh. a u saobracaju je tek druga prica, prvenstveno nemamo saobracajnu kulturu pa kada pregori jedno kratko ljudi upale duga da imaju farove "na broju" zbog policije, a policija ne obraca paznju na takve stvari jer su rezervne sijalice izbacene iz obavezne opreme i ne mogu pisati kaznu za pregorelu pa tolerisu i ovakve kabadahije.

Ksenoncine i ledove tek ne bih spominjao, pulsira mi Y vena na celu ali policija i to tolerise, pitao sam par saobracajaca pa i samog komandira istih zasto ne sankcionisu, odgovor je "otkud znamo jel fabricki", pa reko druze ako te farovi "ubijaju" zaustavi, ako ne mozes proceniti salji na vanredni, lako se utvrdi, opet mi je odgovorio "pa to vi resavajte" pa reko mi pratimo vozilo 30 min. a vi 364 dana 23h i 30min.

Da se ja pitam ozbiljna bi kazna bila za rastelovana i prejaka svetla jer ugrozava bezbednost svakog sa kim se mimoidje.

Vidi se koliko me to nervira, nikada kratak post na ovu temu. :)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Bdadu za ministra tehničkih pregleda ili tako nešto! :)
Pisalo se kad ne rade nazad podizači stakala ili nešto nebitno od opreme (bilo je primera nebuloza), ali ne da je ovo sa svetlima propust, nego i policija nezainteresovana.
Punto nije imao led farove, jugići, to se vidi. Fabrički ksenoni su 98% sa prskalicama, to se vidi. Ti što sijaju svuda osim po putu su u reflektorskim farovima (valjda se tako zove, klasičan far), a ne u sočivima, znači može da utvrdi nego ga boli patka. U slučaju da sam upravu, od 100 sumnjivih automobila na vanrednom tehničkom, 5 će biti ispravno po pitanju farova (tj pogrešne sijalice u faru), to pokriva policija, i kontam da je 95 naplaćenih kazni dovoljno da to pokrije i da budžet bude u +..
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Alekre sta je pisalo u zapisniku clan, stav, tacka ... ?

 

Zbog slozenosti zamene sijalice na novijim vozilima a zbog nemogucnosti podele na "novija" i "starija" vozila SVIMA su sijalice izbacene iz obavezne opreme, ako je nemas onda ne mozes ni da zamenis na licu mesta te nema osnove za kaznjavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Evo primer za dva starija auta gde nema lake zamene..
1) Megan, ide branik dole ili znaš za caku i ne boli mnogo kad se iskasapiš dok pokušavaš da ubodeš sijalicu.
2) na Fijatu stilu, desni far, skida se posuda za pranje stakala i još par stvari da može da se priđe, nije baš za večernju popravku na parkingu. I pored toga, nosim rezervne sijalice, ako nešto rikne, a dostupno mi je, zameniću na putu, moja je bezbednost u pitanju.

Joj, 407, ono je bila milina, dostupno sve napred, a zadnje štopaljke na žabicu. Na citroenu c5 iste generacije generalno se napatim sa farom, ali evo, još 2 - 3 zamene i biću profi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Znaci zaustavi te policija nocu a ti zaboravio da upalis svetla dovoljno je da kazes da su ti crkle sve sijalice bas pre 2 minuta i nemaju na osnovu cega da ti pisu kaznu.

Tj ako si zaboravio da upalis svetla a trudis se da ti sve sijalice budu ispravne dobijes kaznu, a ako te boli uvo za sijalice i druge ucesnike u saobracaju onda nista

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

^^ I tu je prica jasna, moze se napraviti da se sijalica lako menja ali radni sat druze i odlazak u servis, na to su mislili ne na nas i bezbednost i sto ces do servisa voziti bez svetla, jasno je da je novac ispred bezbednosti. :maloljut:

Promenio član bdada
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 14 sati, bdada je napisao:

odgovor je "otkud znamo jel fabricki", pa reko druze ako te farovi "ubijaju" zaustavi, ako ne mozes proceniti salji na vanredni, lako se utvrdi, opet mi je odgovorio "pa to vi resavajte" pa reko mi pratimo vozilo 30 min. a vi 364 dana 23h i 30min.

 

Koliko ja psujem policiju zbog ovoga, ne možete ni da zamislite.

Tako je, ne može da zna ništa, ali može da pošalje debile na vanredni tehnički. Ja imam utisak da bi minimum trećina pala zbog farova. Ali jbg, to panduru uzima mnogo vremena, ne može da juri normu ni "normu".

 

Pre 13 sati, Alekre je napisao:

Jel sam ja jedini ovde koji je platio kaznu za sijalicu? 

 

Meni su pisali prekršajni nalog pre par godina, nisam hteo da platim - hteo sam da idem na sud da se branim jer sijalica više nije bila deo obavezne opreme, ali mi nikad nije stigao poziv na sud. Pretpostavljam da je sudija kojem je došla prijava prevrnuo očima, i zgužvao.

 

Pre 13 sati, bdada je napisao:

Zbog slozenosti zamene sijalice na novijim vozilima a zbog nemogucnosti podele na "novija" i "starija" vozila SVIMA su sijalice izbacene iz obavezne opreme, ako je nemas onda ne mozes ni da zamenis na licu mesta te nema osnove za kaznjavanje.

 

U stvari je malo luđe od toga.

Istina, nema osnova za kažnjavanje po pitanju neposedovanja sijalice, ali ima osnova za isključivanje iz saobraćaja zbog tehničke neispravnosti - redovna boljka naših zakona koje pišu stručnjaci je da ne predviđaju realne životne situacije, pa tako nisu ni ovo.

(samo da se ogradim - ako je ZOBS menjan poslednjih 4-5 godina, onda je ovo možda rešeno, ali tad, kad je meni pandur pisao prijavu, bila je takva situacija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova

Najjaca je provala sto su mi na GPZ-u zamerili sto nisu fabricki zmigavci napred, i nemaju zuta stakla kao nazad. Inace su bili Lampa, sa homologacijom i halogeni al prosao sam.

 

Mesec dana posle dolazim sa VFR, u farovima led umesto halogenki i ni reci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Kolegu sa posla juce vratili nije mu radila jedna pozicija na grande puntu,odmah je popravio ali opet mora da ceka red do ponedeljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Danas supruga odvezla svoj auto na teh. Vratili je, zbog korektora kocenja (Fiat Punto 3). Auto koji je u totalno fabrickom stanju, jer smo mi prvi vlasnici, i to Punto svaki ima fabricki. Ima 67000km i kao nov je, svaki sraf na njemu i sve je apsolutno fabricki. Kad me je nazvala poludeo sam. Ladno su je poslali u neki servis da se to skine, blindira, da prodje, pa posle je njihov savet da se vrati. Inace je sve ostalo perfektno. Pa jebem ti jebeni Srbistan i zakon i pravila koji je neki tim idiota smislio.
Fabricki deo na autu, koji tako radi i koji je neko tako projektovao,ti ne pustis. JEBENI UZAS!!! Nisam mogao da idem ja, zbog posla, pa su nasli da se izdrkaju na zeni, koja nema pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Sta je korektor kocenja? Nisam jos cuo niti se sretao sa time
Kao peti cilindar, kada je auto prazan zadnji tockovi koce vrlo malo. Kada se optereti koci punom silom. Fiat to ima odavno. Tako da fabricki deo ne valja, a drkaju te za led ili xenon svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
17 minutes ago, Dejan88 said:

Danas supruga odvezla svoj auto na teh. Vratili je, zbog korektora kocenja (Fiat Punto 3). Auto koji je u totalno fabrickom stanju, jer smo mi prvi vlasnici, i to Punto svaki ima fabricki. Ima 67000km i kao nov je, svaki sraf na njemu i sve je apsolutno fabricki. Kad me je nazvala poludeo sam. Ladno su je poslali u neki servis da se to skine, blindira, da prodje, pa posle je njihov savet da se vrati. Inace je sve ostalo perfektno. Pa jebem ti jebeni Srbistan i zakon i pravila koji je neki tim idiota smislio.
Fabricki deo na autu, koji tako radi i koji je neko tako projektovao,ti ne pustis. JEBENI UZAS!!! Nisam mogao da idem ja, zbog posla, pa su nasli da se izdrkaju na zeni, koja nema pojma.

Tražite to napismeno pa se obratite nadležnoj instituciji. Saobraćajna policija i SAT :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Tražite to napismeno pa se obratite nadležnoj instituciji. Saobraćajna policija i SAT
Resili druze, otisla kod majstora kod kojeg su oni preporucili, u komsiluku, platila 2500 din blindiranje istog i vratila se nazad.
Imam losa iskustva kada sam ja bio ostecen, uvek sam, da izvines ispusio zbog ove banana drzave. Tako da naucio sam plati i teraj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Dejan88

Daj nam reci koji je tehnički u pitanju. Već je neko pričao ranije da se bukvalno napravi lista tehn.pregleda koji su za izbegavanje.

Btw, ja zakazao u Sunce, krajem sledeće nedelje, pa javljam iskustva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
@Dejan88
Daj nam reci koji je tehnički u pitanju. Već je neko pričao ranije da se bukvalno napravi lista tehn.pregleda koji su za izbegavanje.
Btw, ja zakazao u Sunce, krajem sledeće nedelje, pa javljam iskustva.
Misic tams Mirijevo. Ona radi u Bg, pa je usput bila da obavi. A iz Novog Sada smo.Ali me nece Beograd vise videti sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Sta mislite, zasto ovo vozilo nije proslo sestomesecni pregled?
ps. Sva signalizacija je ispravna, a nepravilnost je na slici
 
20211216_180208.thumb.jpg.56d48d1d4e43b862996d8ae8eb79de84.jpg
Mozda zbog nalepnice-reklame na zadnjem delu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja