Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 11 minuta, bdada je napisao:

Nisi pitao nego konstatovao da kosta 50000€ i otplati se za manje od godinu dana.

Mi smo postojece valjke nadogradili 9000€ , za merenje brzine mopeda 5000€ , izduvni gasovi msm nesto ispod 5000€ ... za pocetak najskuplje, spisak je dugacak.

Tako je,konstatovao sam,neka bude moja brzopletost i da idemo na 70000 eura.I znas da moja  "ljutnja" ka T.P. nije zbog cene rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

odem do tehnickog pretprosle subote da pitam za auto sta sve gledaju 'po novom' da me ne vracaju, najvise su me brinuli izduvni gasovi: 'gledamo kroz prste', ne radi mi bocni zmigavac: 'sva signalizacija mora da bude ispravna'. kupim oba nova bocna zmigavca, sva signalizacija radi

odem prosle subote da uradim tehnicki, sedim i gledam kako lik isparkirava moj auto u rikverc ka meni, pritisne kocnicu - sve radi. uteruje auto u 'garazu', pritisne opet kocnicu - na srednjem stop svetlu pretposlednja sijalica sa desne strane se ne upali! ijaooo, ja se smorio, poceo da vrtim po glavi imam rok tri dana da sredim da mi ne propadne oosaaa mmiljada, da l' tri radna dana ili racunaju i nedelju, moram da uzmem dan od odmora jeb#%$&!#tehnicki$!#%'signalizacija'$@%#osa miljada#%$!...
zavrse oni, lik isteruje auto, pritiska kocnicu, ne radi ni poslednja sijalica desno, koji baksuz treba da budes! :D 
nisu me vratili :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


 

Шта мислиш онда колико кошта сва та опрема као и калибрисање исте?
 


Daj da pokrenemo proizvodnju, a ne ovi da vrate partiji 10.000 od 18.000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ljudi kod kojih radim tehnicki pregled vec 25 godina... moraju da zatvore i prelaze na drugu lokaciju. Zasto? Rekose mi da ih uslovljavaju uknjizbom, odnosno objekat u kome rade mora da bude uknjizen u katastru 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 8 sati, yogibear je napisao:

Ljudi kod kojih radim tehnicki pregled vec 25 godina... moraju da zatvore i prelaze na drugu lokaciju. Zasto? Rekose mi da ih uslovljavaju uknjizbom, odnosno objekat u kome rade mora da bude uknjizen u katastru 100%.

Svaki poslovni prostor mora imati svu potrebnu dokumentaciju oduvek,nije to nista novo.A to sto su mnogi radili bez valjane dokumentacije (ne samo T.P.) godinama,pa zato nam je tako kako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovako to izgleda u Kg (u mom slucaju)...

 

Zovem telefonom, zakazem.
Dodjem 10 minuta ranije, cekam 30 pa mi kazu dodji bolje oko 16h (zakazano za 14h), progutam knedlu i tiho odem, da me govedo ne uzme na zub.
Dolazim ponovo u 15:50, govore mi da se sklonim negde sa ulaza (stao ispred neke linije).
16:20h, prilazi klinac i trazi mi kljuc motora, vozi se u krug po platou ispred, kaze da ga zagreje?!?
Drugi izlazi sa nekim papirom, popisuje dimenzije guma i predjenu kilometrazu. Motor mi u mestu radi tacno 35 minuta na 40c spoljne temperature, ja balavim.
Tada ga uteruju na valjke, traze da skinem kofer, drugi ce radnik opteretiti zadnju osovinu dok ovaj sto sedi koci.


I tako... 
Zagaravise mi svecice, potrosise gorivo, zezase se oko motora i potrosise mi brdo vremena koje bi pametnije bilo utroseno da sam u nebo gledao i ptice koje slobodno, u prostranstvu uzivaju.
Idem  do saltera, cekam ponovo.... Evo, ispravan si! Za nalepnicu moras u sup ili dodji sutra, stampac nas zeza.
5000 dinara plati!


Za taj novac, hocu da dobijem dokumentaciju, indekse kocenja, dokaz o proverenim vitalnim delovima vozila, podesenost snopa fara te kvalitetu sagorevanja, proveru brojeva agregata/sasije...
Ovako me napravise budalom bez da to urade malo diskretnije, vec direktno, "u celo" sto bi se reklo.
Mogao sam doci sa obe osovine i vratom upravljaca odvijenim, ako platim a motor izgleda lepo, to je To!

Gamad!!!

Ponavljam, od "testova" radi se samo popisivanje pneumatika i indeks kocenja, nista vise i nista savremenije/pedantnije nego pre 15 godina (kada je to bilo besplatno i kada su bar brojeve motora proveravali).
To odrade za 5 minuta pa jos pola sata mi vozilo radi ispred dok se slikaju.  Bar tri motora u sezoni registrujem, na mnogo gluplje stvari bacim novac ali za ovo mi je zao!!! Iskreno...

Pre bih pocepao novac.:besan:

"ono" da ustanovi moju ispravnost?!? Smesno....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Svaki poslovni prostor mora imati svu potrebnu dokumentaciju oduvek,nije to nista novo.A to sto su mnogi radili bez valjane dokumentacije (ne samo T.P.) godinama,pa zato nam je tako kako je.

Nije tu samo vlasnistvo problem nego dimenzije prilazu, izlazu, ne sme manevrisanje mora "iz prve", pa udaljenost od puta a trotoar se odbija ... sve u cm mora biti kao da se pravi pista za avion a ne prilaz servisu, pricam za spoljasnje dimenzije, tako da i novoizgradjen, legalan namenski napravljen objekat moze biti u problemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da @bdada,znalo se za ovo vec par godina,a sto se decenijama radilo u objektima koji nisu ispunjavali ni minimum uslova za takvu delatnost pa je sad ispao problem,poprilicno su zasluzne i kojekakve inspekcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Znalo se 2-3, stric je godinama drzao agenciju i 2001 god. kupi plac i napravi teh. arhitekta projektovao namenski, po svim standardima ... onda se sete da uvedu jos novije standarde samo njima znane.

Ulaz je bio logicno sa prednje strane, ulica velika, plac takodje onako vojvodjanski ... e sada je ulaz iz dvorista i to na knap, kanala pola zatrpali i zabetonirali pa za toliko sa druge strane produzili, zatrpavali tj lepili red plocica jer je bio dublji 1cm itd ...

Namenski pravljen objekat a za poslovnu zgradu 20god. nije dug period.

Hocu da kazem i kada radis po savesti, P.S.u ili kako god mozes najebati, a ti sto su radili na divlje jasno je da je neko gurao problem pod tepih a pare delili.

Takodje bih podvukao da kada se oglasavam u ovoj ili slicnim temama pricam o teh. i kontrolorima koji savesno obavljaju svoj rad, sarlatani koji se vozaju motorom da bi ga "zagrejali" (sto nikada nije bilo potrebno) bih cuske nalupao, da se ne lazemo.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja bi da pitam, a neko pošteno da mi odgovori?

 

Kako sakupljači registruju one trule kombije sa neispravnim vratima i signalizacijom?

Ne treba TP da bi se utvrdila neispravnost svega osim megafona na krovu?

 

Kako?

 

Pitam zato što se osećam diskriminisano u svojoj zemlji?

 

I kola i motor su mi 100% ispravni, a ja treba da strepim da mi nije neka sijaličica crkla usput?

 

Ili ću i ja u buduće da budem Dule beli Cigan na tehničkom. Samo neko treba da me nauči šta da kažem?

 

Ovo nije ni nacionalno ni etnički motivisano pitanje da se neko ne nađe uvređen.

Zanima me da li smo svi jednaki pred zakonom, pa i onom o bezbednosti saobraćaja?

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jednaki pred zakonom od kako je svijeta i vjeka nikad nismo bili, a kako ga registruju ne znam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kazna za voznju ne registrovanog auta je 10 000 din (5000 din ako se plati u toku od 8 dana) znaci jeftinije od tehnickog. Mnogi se odlucuju za voznju ne registrovanog auta, isplatljivije je.

Na to dodas da vecina ljudi u srbiji ni kazne ne placa, ne zive na adresi iz licne karte, policija ne moze da ih nadje…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 1 minut, Sharky - Alex je napisao:

Kazna za voznju ne registrovanog auta je 10 000 din (5000 din ako se plati u toku od 8 dana) znaci jeftinije od tehnickog. Mnogi se odlucuju za voznju ne registrovanog auta, isplatljivije je.

Na to dodas da vecina ljudi u srbiji ni kazne ne placa, ne zive na adresi iz licne karte, policija ne moze da ih nadje…

U prvih mesec dana po isteku registracije (to se sad vodi kao istekla registraciona nalepnica),posle tog perioda kazna je mnogo veca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 36 minuta, bdada je napisao:

Znalo se 2-3, stric je godinama drzao agenciju i 2001 god. kupi plac i napravi teh. arhitekta projektovao namenski, po svim standardima ... onda se sete da uvedu jos novije standarde samo njima znane.

Ulaz je bio logicno sa prednje strane, ulica velika, plac takodje onako vojvodjanski ... e sada je ulaz iz dvorista i to na knap, kanala pola zatrpali i zabetonirali pa za toliko sa druge strane produzili, zatrpavali tj lepili red plocica jer je bio dublji 1cm itd ...

Namenski pravljen objekat a za poslovnu zgradu 20god. nije dug period.

Hocu da kazem i kada radis po savesti, P.S.u ili kako god mozes najebati, a ti sto su radili na divlje jasno je da je neko gurao problem pod tepih a pare delili.

Takodje bih podvukao da kada se oglasavam u ovoj ili slicnim temama pricam o teh. i kontrolorima koji savesno obavljaju svoj rad, sarlatani koji se vozaju motorom da bi ga "zagrejali" (sto nikada nije bilo potrebno) bih cuske nalupao, da se ne lazemo.

Jedan drugi prijatelj koji je drzao agenciju godinama je pre skoro 10 godina pravio teh.pregled.Znao je za vecinu onoga sto sada traze pa je cak ostavio i kablove za kamere.Jedini problem je imao nesto oko ulaznih vrata a i to su slucajno oni zeznuli kad su asvaltirali prilaz.E sad se postavlja jedno realno pitanje,da li su svi tehnicki precizno i detaljno bili obavesteni od strane kontrolora ili koga vec sta ce im sve biti potrebno po novom propisu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ne znam da li su menjali i kako je sada.

Evo primer od prosle godine.

Prodam auto bez prenosa, stigne mi 5 kazni, slikan auto u saobracaju a nije registrovan (ukupno 50 000, u roku od 8 dana 25000 din). 
zovem kupca i odemo zajedno u sud da da izjavu da je on vozio i da prihvata sve na sebe. Zavrsimo to, izlazimo iz suda i kaze covek ovim recima: “Znas ti koliko ja imam kazni, nista ne placam, imam dve firme, prijavljen sam kod keve a ne zivim tamo, kad god me traze keva kaze da sam u inostranstvu”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Od kako je 2012 ABS osnovan pocelo se "suskati" na tu temu ali nista zvanicno i precizno, kada otvaras nesto odes i raspitas se za uslove, dobijes i gradis.

Problem je sto si dobio dozvolu, promene se uslovi i ti mozes da izgubis dozvolu a nisi je dobio na odredjeni period, retroaktivna primena je problem, neznam koja je to logika, isto je kada kucu gradis, dobije dozvole, ispostujes onda se neko seti da promeni i kaze rusi sprat, vise nije dozvoljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 44 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Ne znam da li su menjali i kako je sada.

Evo primer od prosle godine.

Prodam auto bez prenosa, stigne mi 5 kazni, slikan auto u saobracaju a nije registrovan (ukupno 50 000, u roku od 8 dana 25000 din). 
zovem kupca i odemo zajedno u sud da da izjavu da je on vozio i da prihvata sve na sebe. Zavrsimo to, izlazimo iz suda i kaze covek ovim recima: “Znas ti koliko ja imam kazni, nista ne placam, imam dve firme, prijavljen sam kod keve a ne zivim tamo, kad god me traze keva kaze da sam u inostranstvu”

Da znas samo kolko ih je sa granice otislo pravo u pritvor.

@bdada,tacno je,ima i toga

Da su se vlasnici t.p. pobunili i izasli na ulicu,smeo bih da se kladim da bi imali vecu podrsku nego ovi ekoloski protesti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Da su se vlasnici t.p. pobunili i izasli na ulicu,smeo bih da se kladim da bi imali vecu podrsku nego ovi ekoloski protesti.

Kuvali su zabu, nista nije bilo precizirano, slali dopise pa povlacili, uvodili pravila pa odlagali, cela prica od pocetka je neozbiljna i do zadnjeg se nije znalo precizno, zamenu opreme nisu spominjali to je bio slag na tortu.

1500 linija u Srbiji, jedni bili spremni na zatvaranje, drugi se pokusali prilagoditi, uloziti, zaduziti se i na kraju osiguranja udare djonom ... tako da sada imamo situaciju kakvu imamo, narodu veliki namet a tehnickim MUP-ova giljotina za vratom (jer oni nisu krivi nego teh. jelte) a u igri je i ABS koji se kolje sa MUP-om (inace preuzimaju saobracaj, kadar ce biti prebacen kod njih ...) i tako, mi kontrolori jos nemamo licence, prica se (kao i obicno) da ce biti na 3 god. u medjuvremenu seminari, valjda cemo ih imati vise nego lekari ... cifra ce se znati na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 30 minuta, doktor je napisao:

Koja ulica kada ih je u gradovima kao Kraljevo/Valjevo svega 10-15.

Taman tako,kad zatvore radnje svi na centralnu raskrsnicu,stice tu motoristi zbog nasih problema sa tehnickim a i svi ostali.Svojevremeno su taksisti ( 100-tinjak) pravili vecu blokadu nego ekolozi.

Kad u jednom mesecu ne bude nista registrovano,bice razgovora sa nekim ko ce da nas cuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja