Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

I to je ona "kramponka""  519 iz 2019-e.Meni licno se te gume ne svidjaju nikako i nisu za sve aute.
Malo je to cudno,ta guma ide jako dobro po dubljem snegu,za sta je i napravljena,pa verujem i da ce bolje da koci u tim uslovima od gume sa sitnijom sarom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja terao auto na tehnicki pre mesec dana, kod istog lika idem vec par godina, posto nije zakeralo, mada on drzi agenciju, a tehnicke preglede menja po potrebi, izgleda sad otvorio svoj sa nekim ortakom, pa vise nisu tako popustljivi.
Uglavnom padnem jer mi ne rade maglenke (to sam i znao, nego raniej ih nisu ni gledali, sijalice vozim u kolima vec duze vreme),  rucna za 1%, amortizeri haube ne drze i suvozacevo sediste se ne podize. 
Sta cemo sad?
Sad cu ja da te opravim. Vidis onu ulicicu tamo? ima servis, idi tamo, sad cu ja da ih pozovem, da ti rese sve to.
Odem, zamene sijalice koje sam vec imao, dotegnu rucnu, posto za sediste slomljena ona plastika koja povuce sajlu, naprave omcu od zice da moze da se povuce a amortizer haube probuse da moze da upadne ekser unutra kao granicnik da je drzi. 
Vratim se na tehnicki, sacekam da zavrsi vozilo koje su radili i prodjem. Inace tog lika oborili za rikverc svetlo, ili poziciju negu pozadi. Naravno resio i on to, tako da je prosao posle mene :)

Lepa stvar je sto imaju lufta pa mogu da te ubace odmah, majstori iz onog servisa ih psuju konstantno jer ne mogu da rade svoj redovan posao zbog njih, mada mislim da bolje pare uzmu na ovakve gluposti nego kad rade nesto ozbiljni. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Od kako je taj novi zakon nastupio ja pre tehnickog obilazim oko auta ko da cu da ga kupim, a ti junak otisao a znao si da imas 4 sigurna pogodka. :care:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Nama su vratili jedan auto pre 2 meseca jer mu nije radilo treće stop svetlo. Sredili mi to i prošli sledeći dan. 

Na mom autu su ugrađene maglenke u novi branik (fabrički ih nije imao), tako su ga slikali 2018. godine, ali su od 2021. počeli da ih proveravaju da li rade, tako da su pred tehnički povezane (da ne služe samo za ukras :jee:).

Ovde vraćaju i kad auspuh viri van branika, kad ne radi neka brava, slomljena/naprsla signalizacija, bele sijalice u belim migavcima, kad je prisutna neka greška na tabli itd... Prvi put su mi sad merili visinu farova, proveravali trap... Sve je prošlo u najboljem redu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

Da, i mene vratili za trece stop svetlo :/ Ali kad sam zakazivao, kao dodji da pregledamo auto prvo, da ne zapocinjemo tehnicki ako ima nesto sto treba da se popravi. I samo to svetlo su mi rekli da sredim. Ostavio kola, kad sam dosao po njih vidim ventilacije poukljucivane na max, klima ukljucena, retrovizori rastelovani ,... znaci proveravali su sve dugmice :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
42 minutes ago, Djokic said:

Od kako je taj novi zakon nastupio ja pre tehnickog obilazim oko auta ko da cu da ga kupim, a ti junak otisao a znao si da imas 4 sigurna pogodka. :care:

Vidis da sam pros'o :)
Kisa je padala tad 10 dana za redom, ko da lezi ispod auta i da cacka, a mog majstora nisam mogaa da nahvatam.
Da sam resavao sve, trebalo bi mi vise vremena. Za rucnu odakle znam da koci 14% a ne 15 ili kako to vec ide, maglenke nisu gledali do skoro, suvozacevo sediste nikad nisam ni podigao od kad je auto kod mene, za haubu nisam ni imao pojma da je bitno da drze amortizeri. 

"Resili" majstori sve za 20 minuta, vratio se i prosao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kad budem kupovao polovan auto, reci gde je taj tehnicki pregled, bolje gledaju neko kod majstora da teram.

Ni maglenke, ni rucnu,a pogotovo suvozacko sediste ne bih pogledao.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Može li neko da objasni kakve veze suvozačevo sedište i amortizeri haube imaju sa bezbednošću vozila u saobraćaju?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Лето. Идеш аутопутем. У зауставној траци две снајке, ведре, насмејане, у шорчићима преуским, прекратким, мајчице везане да откривају стомак. Груди тројке једна, а друга, Бога ми, и јаче. 

Плавуша и црнка. Пресијавају се на сунцу, надаш се да није фатаморгана. 

 

Поглед ти се приковао на њих још на 3 км растојања. Соко ти није раван. Устремио си се. 

 

Прилазиш на стотињак метара, оне подижу палац! 

 

То је то! Биће луудо зезање!!! 

Хм... Шта сад да радиш? 

 

Одједном ти синуло! Избацићеш жену и ташту из кола и наставити пут са овим студенткињама! 

 

Све си ти добро смислио, жени већ пре стајања помогнеш да изађе, благо је гурнувши и отворивши њена врата. 

 

Остала ташта. Хоћеш ти и њу ефикасно, али не лези враже, сувозачево седиште се не диже. 

 

Ок, станеш крај те две лепотице, отвараш своја врата, нема другог решења да се решиш и таште. 

 

Излазиш из кола, подижеш возачево седиште да се ратосиљаш змије отровнице која сикће.

 

У том тренутку те прегази шлепер! И он се загледао у снајке, није те ни регистровао.

 

Због сајле сувозачког седишта, уместо до провода, дошло до спровода. 

Promenio član Zuba87
  • Sviđa mi se 6
  • Haha 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 8 sati, KoleD je napisao:

Može li neko da objasni kakve veze suvozačevo sedište i amortizeri haube imaju sa bezbednošću vozila u saobraćaju?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Lepo covek objasnio,to su tehnicki nedostaci a ne tehnicka neispravnost,al propisi to ne razdvajaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
5 hours ago, Zuba87 said:

Лето. Идеш аутопутем. У зауставној траци две снајке, ведре, насмејане, у шорчићима преуским, прекратким, мајчице везане да откривају стомак. Груди тројке једна, а друга, Бога ми, и јаче. 

Плавуша и црнка. Пресијавају се на сунцу, надаш се да није фатаморгана. 

 

Поглед ти се приковао на њих још на 3 км растојања. Соко ти није раван. Устремио си се. 

 

Прилазиш на стотињак метара, оне подижу палац! 

 

 

:ooo:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

@zuba87 odavno mi neko nije ovako lepo i logično objasnio neku bitnu životnu okolnost.
Savršeno je jasno, zaboravio sam da postoje kola sa troje vrata..

Ako ti nije teško, verujem da bi i ostali podržali kvalitetno objašnjenje za amortizere haube.. Može?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Већ сам смислио, веруј ми :jee:

 

Али није интересантно као ово. Касније ћу написати, само да завршим неке ситнице. 

 

pre 5 minuta, KoleD je napisao:


Savršeno je jasno, zaboravio sam da postoje kola sa troje vrata.. emoji846.png

Ниси ти заборавио на кола са троја врата, него си заборавио да има тако себичних људи, спремних на све, само да спрече човека да ужива у животу.

 

Ти имаш среће, пријатељу што су ти женче и ташта увиђавне и што им не би било тешко да прошетају којих двестотињак километара по лепом сунчаном дану. :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

@bdada bilo je kasno, umoran, zamišljao sam podizanje visine sedišta, a ne podizanje radi izlaska..

A moram i da priznam da me uvek žacnu male zakonski paragrafi koji tu stoje samo kao dokaz doprinosa druga člana grupe za izradu zakona a ne kao dobro rešenje nekog pitanja.. Nije da ih nema..

Za onaj deo o amortizerima i dalje ne znam.. Mogu da probam da smislim posle kafe, ali@zuba87 kaže da ima rešenje.

Ne kažem da ne bih voleo da čujem i tvoje razloge i objašnjenje po pravilniku..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

@ivica744 E baš tako.. Mrzelo drugove članove da razdvoje, nestalo im članova paragrafa, papira i slova..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jednostavno neispravan amortizer haube te sprecava da obavis desetak radnji, od identifikacije vozila pa na dalje.

Degutantno mi je raspravljati na temu tehnicke ispravnosti sklopova, mozemo kritikovati razlicite kriterijume za ista vozila, to mi je OK, ostalo prepustam kolegi @Zuba87 da bar unese vedrine u temu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Имамо једног финог господина, Миленка. 

Господин свакодневно носи кошуље, кравате, одела, све по п. с. 

Не би се ни са чим издвајао, да нема нешто упадљиво на лицу. На левом образу. 

Благо чуди и што нема пријатеља из детињства, младости, што не помиње прошлост. Али, добро, мисле људи да је само уздржан. Мало је сетан, тужног погледа, али у том корпоративном свету, у који га је отац гурнуо изненада, душа ионако није битна, кога брига шта он осећа, само нека шљака! 

 

Миленко је у неком прошлом животу био један од оних клинаца који су стално упадали у невоље, али су га татине паре и везе вадиле. 

 

Био је виђен по сплавовима, скуповима љубитеља брзих возила, девојке су секле вене за њим. 

Две - три их за вече мењао, свака је желела да је МИЋА МЕРЦЕДЕС, како га је цео град знао, провоза. 

 

Мића Мерцедес је био кул лик. Имао своју екипу, нико му у земљи није био ни до колена по лудости, неустрашивости, јурњави. 

 

А тек како је дрифтовао скупа, најскупља кола... 

 

Увек је колала прича како његова кола нису обична, како су буџена по његовој наруџбини, специјално, још у Немачкој! Али не АМГ, неее. Није он хтео оно што свако може новцем да купи. 

Не, из саме фабрике у Штутгарту су излазила већ преправљена возила, само за њега! 

 

И опет га није било брига. Слупа их и за који дан стижу друга. 

 

Али никако обична. Само специјално за татиног синчића, Мићу Мерцедеса. 

 

Мића је та кола лицкао, на око је све било савршено. 

Али, Мића је умео да запостави склопове које је сматрао сувишним. Ако се не виде из "публике", која га је свуда пратила, ако нису кочнице, волан или гас, њему не треба. 

На пример, мигавци не морају да раде, ионако их никад не даје, он зна куда иде, а друге ко је.е.

Ионако су преспори за њега. Као да може да упадне у проблем, да се судари са неким, ако нико ни не може да га стигне, увек је најбржи? 

 

Тако и када му мајстор поменуо амортизер хаубе, овај се пакосно насмеја и рече: "Хоћеш да ме израдиш за кинту, шта мене заболе што је теби тешко да радиш, ако хауба пада?! Нисам ја ту да ти испуњавам жеље, него да ти платим да ми завршиш шта ја хоћу!" 

 

Са временом примети Мића Мерцедес да уме температура да се дигне када је баш вруће. 

Међутим, како је он најпаметнији, одлучи да неће код мајстора одмах, остао би без кола бар два дана, а сутра има неко дрифтовање на кеју.

 

Појавила се нова мачкица, Нина. 

Иде маца око тебе... 

 

Прави се недостижна. Ван домета. То га интригира, није баш превише пута доживео да га нека кулира. Чак су га и девојке његових ортака цимале. Шта ће, он је добра душа, свима им је излазио у сусрет.

 

А Нина је таако добра... Ма савршена!

Ниска, нижа од њега бар двадесетак цм, то није тешко, он је преко 185. Њена дуга црна коса када се завиори, срца стају! На прелепом лицу смеђе окице, к'о фарови од Фиће!

Одећа, увек изазовна, а складна, умерена. Како? Нико не зна, али све што она обуче је савршено, свему даје назнаке, а ништа не открива скроз! 

Фармерице оцртавају све, утегнуте, усекле се у... Хм. 

Џемперић - ролка који даје некако на невиности, скрива од погледа младе, једре, повелике за њену грађу, груди. Бела јакница, кратка, да случајно не покрије гузу. 

 

Нова клинкица, а он да остави ауто код оног дерикоже на пар дана?! Нема шансе! 

Ионако се сигурно само црево хладњака мало олабавило, врати он то лако и изгураће пар дана, док мала поклекне! 

 

Дошло је и то вече, намуњио се Мића Мерцедес, спремио се за нешто посебно, да малој Нини покаже чари света одраслих!

 

Након њега, раскоши којој ће је изложити, сваки ће бити млак и никакав. Он живи од тога да остави траг, да после њега све делује некако... сиротињски. 

 

Можда јој паре и друштвени статус нису најбитнија ствар, али ниједна, сасвим сигурно, не жуди за сиромаштвом. Зна то добро Мића Мерцедес. 

 

Стигао је, сви су само на њега чекали да крене шоу! 

Дивљао је, јурцао, палио гуме и шта све не, био је на висини задатка, нико му није раван. 

 

Његов Мерцедес Бенз ЦЛА 180 Д је био влажни сан свима! И сам по себи, а посебно јер је његов специјалан, другачији мотор, вешање, уграђени вуфери... 

 

Приметио је Мића Мерцедес да му се прегрева ауто. 

Шмекерски је стао са стране и правио се да му је досадно, да нема изазова. Окружила га екипа, одврнули су неку туц - туц музику и кулирају. 

 

Када се мало гужва разишла, он подигне хаубу да намести то црево, да буде спреман за још јурњаве. Подметнуо је неку клоцну, кришом, велики је то блам да неко види да није све савршено код Милета Мерцедеса. 

 

До душе, никада није ни дизао хаубу на свом возилу пред другима. Сви су жудели да завире, али он није дао, односио се према њима као према просјацима. Није то за њих, не зна сељана шта је Мечкин мотор! 

 

Док је чачкао око црева, све је било вруће, па је потрајало дуже него иначе, држао је на оку целу гунгулу, да неко не приђе, па да види шта се дешава. 

 

Утом му се са друге стране прикраде Нина! 

Мало га изненадило што је неко пришао отуд, мало се ипак тргнуо када је схватио да је она! 

Осмехнуо се заводнички. Његова је! 

Када је посегао руком ка њеном струку, да јој одмах да до знања ко је ко и да нема врдања, да је чврсто загрли и привуче на груди, да буде његова, нехотице је избио клоцну! 

 

Поклопи га хауба по празној лобањи и приби му леви образ уз мотор! 

 

У првом тренутку сви дотрчаше да виде шта се дешава, више знатижељни, него са намером да помогну, ионако кришом завиде Мићи Мерцедесу. 

 

А када се усправио, пуче брука!!! 

Кроз 3 минута се испредало по целом граду да је Мића Мерцедес фејк! Неки, до мало пре највернији следбеници, га прозваше и "пичић". 

 

Мића Мерцедес се никада није опоравио од тога што је на левом образу жигосан знаком Реноа! 

Promenio član Zuba87
  • Sviđa mi se 17
  • Haha 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
5 minutes ago, zaludan said:

@KoleD za amortizere haube - npr. ako hauba ne može sama da stoji podignuta, ne možeš da dospeš tečnost za pranje šoferke

Ako nicim drugim, glavom se pridrzi hauba :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja