Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Hahahah lud je,nije odustao dok nije našao rešenje :)
Sigurno je Stefan,on ga je terao i na merenje snage.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Da li može neka preporuka za tehnički pregled u Beogradu, koji ne traži NASA standarde za naše motore?

Listao sam ovu temu ali ne nadjoh konkretno nazive TP. Ako je protiv oravila foruma, može preporuka i u DM. Mada ne razumem zašto bi bilo protiv pravila, tu smo da javno iznosimo iskutva.

Ja sam ranije tehnički vršio u Helmonu kod Ju biznis centra na Nbg, ali oni više ne rade motocikle. Nisu lravili većih problema. Generalno dosta TP je prekinulo sa pregledima motocikla od usvajanja novih pravila.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Nisu prekinuli sa tehničkim pregledom motora zbog novih pravila nego nisu hteli dodatno da ulažu u opremu koja im je potrebna da bi mogli da izvrše tehniči pregled motora.

Inače ni jedan tehnički pregled ne traži da se zadovolje nikakvi NASA standardi nego se traži da ti motor bude tehnički ispravan u normalnom, fabričkom stanju, sa eventualnom dodatnom opremom koja je homologovana od strane proizvođača. 

Frankenštajn i wana be Mad Max motori zasluženo odlaze u istoriju. 

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
17 minutes ago, MarkoMoto said:

Drzis tehnicki?

Ako je meni pitanje upućeno ne, ne držim tehnički pregled niti imam ikakve veze sa tehničkim pregledom osim što dva puta godišnje posetim isti. Jednom automobilom a drugi put motorom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Lepo sam postavio pitanje, naravno odgovor nisam dobio. Niko mi nije preporučio tehnicki pregled već se krenulo sa pametovanjem kako motor treba biti ispravan, treba biti ispravan

Dosta slučajeva smo čuli da TP zahtevaju skidanje kofera, nosača kofera itd. To je maltretiranje po meni. Vozim relativno nov, sredjen i ispravan skuter, zbog sebe prvenstveno.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ukoliko ti je skuter kako kažeš relativno nov, sređen i ispravan onda možeš da odeš bukvalno u bilo koji tehnički pregledi svuda ćeš proći. Tvoje pitanje je bilo da ti neko preporuči tehnički pregled koji ne traži da se zadovolje NASA standardi a takav odgovor teško da ćeš dobiti pošto je ovo moto forum a ne forum koji se bavi svemirskim letelicama.

Inače nema nikakvog maltretiranja. Ako su ti nosači fabrički i HOMLOGOVANI niko živ te neće terati da ih skidaš. Neće čak i ako su pravljeni u domaćij radinosti i pismeno napravljeni. E sad, ako se neki "majstor" igrao aparatom za varenje i cevima, pa još ako se to vidi iz aviona, naravno da će te trati da skineš to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Imena Tehnickih pregleda koji progledaju kroz prste se ne pominju ovde javno iz razloga da im ne bi pravili problem.

Preporuke za takve idu ugravnom privatnim porukama.

Lose tehnicke kao i majstore je pozeljno pomenuti kao i razlog zbog cega su losi.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kada idem na tehnički skuterom, skidam kofer, nosač i veliki vizir, stavim mali, fabrički. Skinem led poziciju iz fara, stavim klasiku. Sve ostalo je fabrika. I da, operem ga, ako je baš prljav. Prva pomoć ispod sedišta, u roku. Do sada sam uvek tako prolazio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Imena Tehnickih pregleda koji progledaju kroz prste se ne pominju ovde javno iz razloga da im ne bi pravili problem.
Preporuke za takve idu ugravnom privatnim porukama.
Lose tehnicke kao i majstore je pozeljno pomenuti kao i razlog zbog cega su losi.
Ok, mada ja i ne pitam da mi neko gleda kroz prste, već da ne traži ovo, što reče blaza, skidanje nosača kofera itd.

Kod mene je sve fabričko, bez budževiva, samo imam Shad kofer pozadi. Iskreno, mrzi me da skidam nosače, a kofer je monoklik, tako da je to posao od 2 sekunde skinuti ga.

Hvala na odogovorima!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Kod mene su nosaci orginal ali sam ih ipak skinuo,ali povisen korman ne niti su pitali niti obracali paznju .

Promenio član aleksuzuki 650sv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Čak sam viđao ispred linije tehničkog pregleda skinuto nekoliko kofera sa motora, poređanih. Posle završetka svi ih vrate na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Од свега, само кофер скидаш. Више се ништа не тражи, скоро је Бдада окачио допис да све штангле, ако су у габаритима, не заклањају таблицу и нису Франкенштајн, пролазе :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ok, hvala na info!

 

Idem u autocentar Šajković na Voždovcu, a kofer je uvek spreman za skidanje. Hvala onome ko je izumeo da se sastavni delovi spajaju na klik :jee1:

 

Inače, po mojoj slobodnoj proceni, oko 50% tehničkih pregleda je prestalo da rade motocikle, upravo zbog ulaganja u infrastrukturu. Tako da je sada potrebno i prilično ranije zakazivati TP, pogotovo ako imate redovno radno vreme pa gađate subotu ili popodnevne sate radnim danima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja kao da sam urekao sebe kad sam ovde pisao o tehničkom pregledu. Danas bio na tehnickim i na skuteru konstatovali da ne radi jedno kratko svetlo. Ja sam mislio da Kymco.Downtown ima samo jedno oboreno svetlo, ali pogresio sam. To je najmanji problem.

Ali, u povratku sa tehničkog, sva svetla na skuteru su mi crkla, zajedno sa tablom. Radili samo migavci i štop svetlo, ni brzinometar nije radio, jedva sam se dovukao do stana. Ovi iz tehnickog se kunu da nista nisu dirali, a i šta bi mogli da diraju. Svašta su proveravali, od pritiska guma do provere snopa svetala.

Problem je bio u jednoj od sijalica, jer kada sam promenio sijalice, izvadio džek, osigurač vise nije iskakao. Dok nisam skinuo džekove sa prednjih svetala, osigurač odmah iskoči čim upalim svetla. Pretpostavka je da su toliko iscimali skuter kada su proveravali kočnice na tehničkom da je bukvalno nesto napravilo kratak spoj kod sijalica.

Upadao sam u najgore rupe i nikad mi nista nije falilo. Jedna provera na tehničkom i bukvalno se vratih sa raspadnutim skuterom. Možda je samo zla kob, ali možda je i do najrigoroznijih pravila za tehničke preglede u ovom delu Evrope

Uz nesebične savete našeg Dareta Satelisa, rešio sam problem


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Scarabeo prošao tehnički iz prve ! Sve su gledali, pratio sam. Ko za baksuz, bio zakazan danas u 16 h, došao 20 minuta ranije, a oni imali inspekciju od 12 do 15 h...tako da su sve, pa i mene, pomerili za kasnije. Malo se čekalo, uz kafu pod klimom...:)

Uglavnom, mašina je sada registrovana celih 13 meseci. Uvek registrujem kola i motor mesec dana ranije.

I šta ćemo sad ?

Da li ostati i dalje sa njim ? Rega ista kao prošle god, 15.800 din, još uvek je povoljan za održavanje (osim termostata koji sam uzeo oriđiđi, kaiša i filtera), malo troši, lepo ide, ima snage taman za mene...ili prodati, pa uzeti "nešto" drugo ?

Moram pod navodnike jer se ne razumem u motore...

Možda da otvorim temu, "šta da kupim" ? :stabre: :)

Btw, tehnički je na izlazu iz Železnika ka obrenovačkom auto putu (da ne pišem ime), kod Metroa :jee5:. Ne morate skidati centralni kofer, ni nosače bočnih kofera (samo bez njih), sijalice ništa LED, samo fabrika. Za kreš bar i auspuh nisam pitao, meni je sve fabrika.

Uh...toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, Blaza je napisao:

malo troši, lepo ide, ima snage taman za mene...ili prodati, pa uzeti "nešto" drugo

A sta bi ti bolje od ovoga :neznam: ... u ovim ludim vremenima :neznam: ...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Haha, u pravu si, samo razmišljam naglas !

Prethodni post ide pod lock. Iole pametnom dovoljno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 5 sati, Blaza je napisao:

Scarabeo prošao tehnički iz prve ! Sve su gledali, pratio sam. Ko za baksuz, bio zakazan danas u 16 h, došao 20 minuta ranije, a oni imali inspekciju od 12 do 15 h...tako da su sve, pa i mene, pomerili za kasnije. Malo se čekalo, uz kafu pod klimom...:)

Uglavnom, mašina je sada registrovana celih 13 meseci. Uvek registrujem kola i motor mesec dana ranije.

I šta ćemo sad ?

Da li ostati i dalje sa njim ? Rega ista kao prošle god, 15.800 din, još uvek je povoljan za održavanje (osim termostata koji sam uzeo oriđiđi, kaiša i filtera), malo troši, lepo ide, ima snage taman za mene...ili prodati, pa uzeti "nešto" drugo ?

Moram pod navodnike jer se ne razumem u motore...

Možda da otvorim temu, "šta da kupim" ? :stabre: :)

Btw, tehnički je na izlazu iz Železnika ka obrenovačkom auto putu (da ne pišem ime), kod Metroa :jee5:. Ne morate skidati centralni kofer, ni nosače bočnih kofera (samo bez njih), sijalice ništa LED, samo fabrika. Za kreš bar i auspuh nisam pitao, meni je sve fabrika.

Uh...toliko.

 Nisam znao da rade TP za motore.Koliko je tehnicki kod njih?Zvao par Tp u Zelezniku i kazu da niko ne radi, kazu najblizi je na Vidikovcu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Eolvidim da smo komšije... Prošle godine sam radio kod Begovića, na izlazu prema magistrali. Više ne radi motore, pa sam otišao ovde, po preporuci. Da ih ne reklamiram, poslaću ti na pp broj telefona jer ih nisam pitao za cenu tehničkog, već za krajnju cifru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja