Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Mene je 2019. na proljeće bacio na tehničkom zbog odsječenih auspuha (Virago250)...Tokom vizualnog pregleda u hangaru bilo sve ok, pitam tehničara jel to to - on kaže je i ja (kreten) upalim motor a kad on zabrunda - čiko kaže opa šta je ovo kako se ovo čuje? Ajde van da izmjerimo ...na kraju izmjerio nešto brutalno visoke db...Kako je motor ionako bio u očajnom  stanju više mi se nije dalo zezat s njim (stavljat dbkiller ili origigi auspuh posuđivat stavljat vraćat)...Vozio sam ga neregistriranog (ali osiguranog) dva tjedna (koliko imam rok za otklonit nedostatak) i na jesen uzeo novi motor...Isprva sam bio bijesan na tehničara, ali s druge strane, da me nije bacio nikad ne bi uzeo novi motor - tako da sam mu na kraju i zahvalan na bacanju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Прошао ми Југо технички! Додуше, средио сам га, све ради, онако како је то на Југу могуће. Сијалице позади мало губе контакт, али раде када се чукну, задње кочнице мало слабије, мењани пакнови, ал пети цилиндар (ваљда). Једино што сам морао да скинем куку, јбн камере. 

И на крају и заправо најважније радио технички у Тополи. Додуше ауто и борави тамо, у околини стално, у Бгд га и не довозим.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Genijalno im je sve to u vezi tehnickog. Niko vise ne razmislja o ceni, svi se samo nadamo  da prodjemo, sta kosta da kosta.

Genijalno !!

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Danas vratili brata zbog pukotine na braniku. Klio ko nov, brat picajzla, nema tačkice na autu...

 

IMG-8d2c94f3ff3b0ae636ceff3209fadb9b-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

I mene pre neki dan zbog nejednakog kocenja. Par procenata razlike, i ne moze da prodje. Onda posto nisu mogli da ustanove sta je problem, jer sve normalno radi, zamenili mi diskove, plocice, paknove. Nabijem ih na...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT
Danas vratili brata zbog pukotine na braniku. Klio ko nov, brat picajzla, nema tačkice na autu...
 
IMG-8d2c94f3ff3b0ae636ceff3209fadb9b-V.thumb.jpg.e499121338069a3893fdbbd5dbb86a1d.jpg
Veću pukotinu od te sam zakrpio nekim dvokomponentnim gitom pre neki dan i prošao je tehnički. Odudara od boje auta i ružno je da nemam reči, ali su rekli da nije nikakav problem.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT


A ovo magični lepak..

WWW.MAYURSHOP.RS

Bašta, okovi, alati, zaštita na radu, elektro program, vodovod i kanalizacija, prozori, vrata, tapete, podne i zidne obloge...


Brzo se steže, za par sati spreman za kontrolu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Поздрав друштво, технички где сам минулих година обављао више не ради моторе.

Знате колико је карактеристичан фабрички издув на Трансалпу, те можете претпоставити и мој проблем, да не детаљишем.

Може ли неко да ме упути негде у Београду где то не представља проблем, наравно путем приватне поруке. Пожељно општина Палилула или ближа околина. 

Хвала свима унапред!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

Pročitao sam celu ovu temu, ali nisam naišao na odgovor. Da li neko zna šta se dešava sa registracijom motora koji su pravljeni za US tržište? Konkretno ovaj moj je uvezen 2006. godine i uredno registrovan do sad. Zanima me šta će biti ove godine na tehničkom? Trenutno je na motoru ručno napravljen auspuh koji liči na originalni. Imam i originalni ali je truo i ima DOT homologaciju jelte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@npanzal trebao bi ga "prilagoditi" nasem trzistu, sto ce reci npr svetlosna grupa, ako sijaju pozicije u migavcima eliminisi ih.

Sto se tice auspuha pitaj neki teh. gde bi registrovao, ako lici na fabricki i nije bucan mozda ti progledaju kroz prste.

Inace sto se tice vozila za USA trziste nista se nije menjalo sto se zakona tice samo sada uz kontrolore "gleda" i kamera tako da ne mislite da se nesto promenilo, samo se radi po zakonu.

 

@Motorcyclist opet novinarska glupost i laz, za tako nesto bi umesto 2 trebala 4 kontrolora sto povecava troskove radnika za 100% a posla moze da se uradi 50% vise (da su svi dobro uigrani) kolika mislis da bi onda cena pregleda trebala da bude? Da ne spominjemo neprolazne linije (nema izlaznu kapiju, vozilo izlazi u rikverc) gde je ovo nemoguce, glupost.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX650 Dominator

@bdadaHvala na brzom odgovoru. Svetlosna grupa je odavno prilagođena, i na migavcima je i E homologacija, ne svetle pozicije. Jedino je na faru DOT homologacija, ali je ispravno podešen. Proveriću kod više tehničkih pregleda za auspuh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@bdada da li led sijalice (obične, bele) u poziciji mogu da budu osnov za vraćanje?

 

Sad mi palo na pamet da sam još davno kad su mi crkle zamenio led sijalicama, a ni nemam ove "obične"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@zaludan po logici jedino led su ispravne jer daju svetlost bele boje kako zakon trazi.

Jedino za oboreno/dugo postoji uslov za izvor svetlosti tj uzarena nit, gasno ...

 

IMG_20220223_114509.jpg.c2c3e1d28d2d3c630db8ae7672f45f2a.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 18.2.2022. at 8:52, boki.64 je napisao:

Прошао ми Југо технички! 

:takoje:

 

Šta bi ovi dali da imaju Y kao ti ;) ...

 

On 18.2.2022. at 20:03, mrle je napisao:

Danas vratili brata zbog pukotine na braniku. Klio ko nov, brat picajzla, nema tačkice na autu...

 

IMG-8d2c94f3ff3b0ae636ceff3209fadb9b-V.jpg

...

On 18.2.2022. at 21:04, KoleD je napisao:

Ovo je bilo oštećenje.. Gotovo se prepolovio. f673d0ca8c5e52ad350c3300515e8234.jpg

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

TDM900 ima dva fabrička auspuha, kod mene je stavljen jedan desni, akrapovic.
Ugravirano na auspuhu oznaka modela, kad se pogleda specifikacija naravno da nije predviđen za TDM.

 

Pre tehničkog, odvezao sam motor na dva mesta, pitao da li ima problema. Bacili pogled, vidi se sve lepo sređeno, položaj, dimenzije, pričvršćeno korektno, vizuelno u skladu sa fabričkim.

 

Registrovan bez problema.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja