Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Pre dva dana mi bio novi C4,neke jebene ratkapne,nabijanje na falc felne i neko cudno kacenje na srafove istovremeno,to ako polome bice veselo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, boki.64 je napisao:

Broje im šrafove... <_<

Vec sam pisao, izjednacava se pritisak u pneumaticima zbog rezultata kocione sile, takodje se proverava stegnutost srafova, naj ekstremniji slucaj je svih pet srafova jednog tocka na Mecki C otpusteni.

Kakvih spodoba ima bolje da ne vracaju ratkape, narocito male sto idu na srafove a i vecina ima kopije koje pucaju kao staklo i vezice su obavezne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 20 minuta, bdada je napisao:

...

Kakvih spodoba ima bolje da ne vracaju ratkape, ...

 

Pa i ne vraćaju ih... meni su ih barem, stavili u gepek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Izvini ali meni provjera stegnutosti srafova je totalna glupost osim ako ne utice na provjeri nekog drugog sklopa. Moze ti se desiti da skidas tockove odma posle tehnickog gdje ih nece stegnuti kako treba. Hocu reci da to nije neki mehanizam koji je nastelovan i ne dira se godinu dana bar, pa ne vidim ni poentu provjere.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, Bigor je napisao:

Izvini ali meni provjera stegnutosti srafova je totalna glupost osim ako ne utice na provjeri nekog drugog sklopa.

Kada radis kocnice srafovi direktno trpe, uvek se moze desiti da budu otpusteni (kao sto i jeste cesto slucaj) i npr kocim, precvikam srafove, tocak odvrnut spadne, osteti blatobran ... Koga bi krivio za stetu na autu?

Koliko puta godisnje proveris stegnutost srafova obzirom na rupe po kojima vozimo? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ok, kao sto rekoh razumijem ako utice na provjeru neceg drugog kao sto si objasnio.
Licno stojim i gledam svaki put kada mi stezu srafove, s obzirom da svasta cacka oko auta provjerim minimum 3x godisnje. Ne razumijem ljude kada imaju apsolutno povjerenje u vulkanizera, pa nikad ne provjere, prosto se desi covjeku da pogrijesi, pa nije na odmet provjeriti.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam provaravam, montiram, demontiram, odrzavam ... Pa mi je otpao tocak na auto putu, jbg ceo dan po Bg vozio, kisa, svaku rupu i sinu pogodio i eto belaja pred kucom, ja ne verujem vise ni sebi. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo da se i ovde pohvalim, zafira prošla tehnički. Cele nedelje u grču. Znam da mi je sve u top stanju, sve fabrika, al uvek ima neki crv sumnje... Skidao štop lampe, prao, stavio svuda nove sijalice, auto komplet opran, miriše, bre, na novo ! A tek zakoračio u dvadesetu...:) 

Ej, bre, oko čega se ja radujem ???

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto se zategnutosti srafova tockova tice to podrzavam, otpadanje tocka itekako utice na svaciju bezbednost, a realno ko se od nas seti da proveri stafove s vremena na vreme.

Sto se ratkapni tice njih bi zakonom zabranio.

Pre neki dan mi u susret ide ratkapna (od vozila iz suprotnog pravca) i to solidnom brzinom, nekako uspem da je izbegnem ali se zakuca coveku iza mene u branik i eto stete, zasto? Zato sto je neko hteo da bude “fensi” ali da prodje jeftino. Fabricke ratkapne kostaju skoro kao i alu felne tako da se i ne isplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Samo budala moze da vozi sa otpustenim tockom. Cuje se, lupa, kada nije dobro zategnut. Ne moguce je ne osetiti. Tako da je to cista glupost. Ja npr imam sigurnosne srafove koji se ne stezu jako, a tamo ce neki pajser, da ne daj Boze osteti glavu tog istog srafa. Pa slegne ramenima i kaze jbg izvini. I plasticne cepove koje obicno svi izgrebu kada skidau, a to me uzasno nervira. Izmisljaju toplu vodu, sa tim. Pa valjda je meni samom najvaznije da je sve dobro.
A to, za ratkapne si u pravu. Bolje ih nemati, nego te skrnave sa pijace, koje ne nalezu nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ako ce da provere zategnutost srafova,trebalo bi kilo kljucem na pravu meru,a posto se to ne radi onda je ovo jos jedna budalastina na tehnickom.Naravno nije tehnicki kriv za to.

A za vracanje ratkapni,pa brate vi ste ih skidali i isekli vezice,namestite ih ponovo i stavite vezice.

Promenio član ivica744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 51 minuta, Dejan88 je napisao:

Izmisljaju toplu vodu, sa tim. Pa valjda je meni samom najvaznije da je sve dobro

Nije bas tako druze, prvo ne mozemo znati ko kako vodi racuna o svom autu i verujmi voze ljudi sa otpustenim srafovima a da ne proverimo (bar tada jer ocigledno ne oseti) mimoices se sa njim ... Inace to mi je glavni argument ako dodje do "ubedjivanja" sa strankom da nesto nije bitno, samo kazem "briga me za tebe, neodgovoran si, ovo je zbog ostalih ucesnika u saobracaju".

Sto se tice otpadanja tocka nisam bas toliko pajser da vozim i ne osetim, slozile se kockice i eto sranja, kao sto rekoh ceo dan po kisi po Bg sa jednog na drugi kraj i tako dva puta, druga stvar bile su alu felne a srafovi kratki navoj, na 130/40 sam osetio vibraciju, pustio gas i bez kocnice samo usporavao, kada sam spustio na 40-50 zakocio (to je onaj subjektivni osecaj da mozes otvoriti vrata) i tada precvikao srafove.

 

@ivica744 kladim se da ti pritezes moment kljucem, nikako pistoljem.

Kao sto rekoh proverava se, znaci krenem kao da cu zavrtati i ako je stegnut ne diram dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 10 minuta, bdada je napisao:

alu felne a srafovi kratki navoj

Mozes ga pritezati 100 puta,uvek ce biti potencijalni problem.

Ja sam vulkanizer i "mogu" da stezem kako hocu,vi ste ipak tehnicki pregled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da se bolje razumemo,ovo je jedna od stavki zbog koje su t.p. trebale da se pobune,a ne da mi sad neko sa t.p. opravdava  kako je to stvarno potrebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dok sam čekao da se završi TP, dolazi čovek srednjih godina da zakaže produženje rege. Između ostalog, pita ga devojka (iza šaltera) da li ste izmeštali OBD konektor, ili imate možda adapter, zbog provere. Kaže lik, "ja vas ne razumem, šta je to ?". O.k. da li imate neke prepravke u vezi instalacije ? "Ne, sve je fabrički. A šta je taj OB, kako ste rekli ?" Ma ništa, nije važno...

Ima ljudi koji nisu kao mi. Ne znaju, i ne interesuje ih da znaju nešto više o svom vozilu. Nisam mu video auto, možda je stvarno fabrika, a možda zbog takvih i treba gledati sve, pa i šrafove na točkovima. Radi naše, a i njihove sigurnosti.

Btw, stvarno nemam ništa protiv tog lika. Čovek je takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ko misli da nije uredu da se provere srafovi i ne zeli da dozvoli da se to uradi, moze 'ladno da trazi od kontrolora da ne proverava šrafove. Dobije napismeno zasto nije prosao tehnicki i moze da ide da se žali. 

Sta je sa vama ljudi?! Da li vi znate da automobile voze i ljudi koji ne znaju da otvore haubu, a ne da dotegnu tocak. Sutra kad felna otpadne i strefi nekog u kacigu bice- "kako je ovaj prosao tehnicki???"

Tehnicki pregled i treba da bude strog. Labavi srafovi sigurno nisu bezazleni "kvar". Nije u opšte trebalo menjati pravila koja su vazila i pre 20 godina. Bilo je dovoljno da su se primenjivali stari propisi bez falsifikovanja kocionih diagrama i slicno. Normalan pregled nema sta da traje duze od 15-20 minuta, da se isfotka i prebaci u folder. Kakve gluposti sa cuvanjem snimaka u nedogled. Zaustavi auto koji izlazi sa linije i vrati na vanredni pregled. Ako ne prodje- katanac na mesec dana. 

Nego, pre se prolazilo i da se ne pojavis na liniji t pregleda, a sad ne moze sto je gitovana hauba ili ne radi podizac zadnjeg levog stakla... Ili ima mrlju na displeju km sata. 

Ma daj... 

A da se ne ponavljamo sa glupostima da ne mogu da zaprime objekat jer je kapija 1 cm uža ili 10 cm bliza asfaltu od propisane. I eto razloga da se odvali 6000 za TP motocikla... 

Ih... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, ivica744 je napisao:

Mozes ga pritezati 100 puta,uvek ce biti potencijalni problem.

Ja sam vulkanizer i "mogu" da stezem kako hocu,vi ste ipak tehnicki pregled.

Na tehnickom pregledu rade mehanicari motornih vozila koji su izmedju ostalog imali predmet masinski elementi, po tvom ispadne da vozilo iz servisa mora ici kod vulkanizera da stegne tockove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ja mislim, ako neko vozi sa otpustenim tockovima, kakav mu je tek trap, vitalni delovi, kugle, spone, viljuske...kako ce skontati da mu ne radi stop svetlo, svetlo tablice, itd. Ako ne moze da oseti da je tocak otpusten.
Ne znam, van svake pameti i spominjati, tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja