Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

:confused0068:

Alava goveda... 

Jesu alava goveda ali u ovom slucaju osiguravajuce kuce, kao i sve u nasoj Srbiji izvode se zakulisne radnje dok se na druge baca ljaga.

Ja sam samo radnik na teh. i vec sutra se mogu baviti drugim poslom pa nemam poseban razlog "braniti" tehnicke ali me boli nepravda i laz ( ne mislim na tvoj komentar, tebi kao i drugima je tako predstavljeno) znam da si isti pa ti zato odgovaram. :takoje:

Prvo je drzava nametnula kupovinu preskupe opreme a sada osiguravajuce kuce namecu nerealne uslove, ovo sto je @Interceptor BP spomenuo je jedna od solucija ALI uz to se na teh. ne bi pisale polise nego bi svako ponaosob isao u osiguravajucu kucu po polisu pa u SUP ili na teh. po nalepnicu, jbg opet se kola lome na krajnjem korisniku, teh. prezentovani kao lopovi a novce uzima neko treci i sto je najgore stranac.

U svim segmentima drustva je isto, ako ces pljackati gradjane Srbije nije problem, vlada ce promeniti i strancima prilagoditi zakon, cak ce i u ustav dirnuti.

 

@N.F.S. izvini sto sam iskoristio tvoj post, samo mi je bio slagvort. :takoje:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, ser je napisao:

Bas sam i hteo da te pitam sto ne uzmes klupu, mnogo jednostavnije, verovatno i jeftinije

I sigurno bolja opcija za prodaju kada dodje vreme, bolje visak nego da manjka. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

U Holandiji sam ove godine radio 2 tehnicka pregleda,pisao sam o tome. Cena 49e.

Sigurno rade sa losom opremom koja je jeftina,zato kod nas treba da kosta 10000rsd,mi smo ultra giga mega moderni. Sramota.

Nov auto u holandiji,prvi tehnicki posle 4 godine,nakon toga na svake 2. 

Glupo je bilo sta pisati,toliko se iznerviram kad citam ovu temu,hocu da puknem.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E moj brate, meni rodbina posalje slike nasih proizvoda u Njemackoj ono sve jeftijije za minimum 10%. Sta imamo dalje pricati vec je to za drugu temu, necemo ovde.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8429 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

bdado, nikada  u radniku nisam video problem, vecina je u "procepu" i na njima se koplja "lome"..

Elem, kazem alava goveda posto se nista nije promenilo u odnosu na onda kada sam tehnicki za motocikl placao 500 dinara (ili nista ako produzim reg na istome mestu).

 

5000 din za popisivanje dimenzija pneumatika i valjke!?! Jos da poskupi?!

Stvarno i treba, prcati stoku dok nam kicme ne popucaju!

 

Izvinjavam se zbog recnika, ljut sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
On 16.12.2021. at 16:35, Dejan88 je napisao:

Danas supruga odvezla svoj auto na teh. Vratili je, zbog korektora kocenja (Fiat Punto 3). Auto koji je u totalno fabrickom stanju, jer smo mi prvi vlasnici, i to Punto svaki ima fabricki. Ima 67000km i kao nov je, svaki sraf na njemu i sve je apsolutno fabricki. Kad me je nazvala poludeo sam. Ladno su je poslali u neki servis da se to skine, blindira, da prodje, pa posle je njihov savet da se vrati. Inace je sve ostalo perfektno. Pa jebem ti jebeni Srbistan i zakon i pravila koji je neki tim idiota smislio.
Fabricki deo na autu, koji tako radi i koji je neko tako projektovao,ti ne pustis. JEBENI UZAS!!! Nisam mogao da idem ja, zbog posla, pa su nasli da se izdrkaju na zeni, koja nema pojma.

Moj ti je savet da kupis nov korektor i vratis jer mozes imati problema po klizavom i krivinama ako zakocis jer dolazi do opasnog zanosenja vozila jer je lagan pozadi a tockovi zadnji ce sada pre da blokiraju nego prednji. To nikako ne bi trebalo da se radi sto su uradili, pricitaj iskustva po netu a i logicno je kada razmislis sta se sada desava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Neso, pogresno uzimamo reper za cenu tehnickog od 0 ili 500 din. nikada on nije kostao vlasnika manje od 2-2500 din. cena se kompenzovala kroz procenat od polisa ali na godisnjem nivou jer je takav posao, uvek je postojao trosak opreme, odrzavanja, bazdarenja, plata radnika ...

Sada je taj procenat mnogo manji, oprema mnogo skuplja kao i ostali troskovi pa se to moralo odraziti na cenu, nisu tehnicki povecali cenu zato sto su hteli nego zato sto su primorani od strane drzave, a jasno nam je da je drzavi njen stanovnik na prvom mestu.

Drzava nije smenila ono strasilo ali ce umanjiti racune ovima sto su ostali bez struje, dobro a sta cemo sa mesom koje se pokvarilo cekajuci struju, vlasnik pecenjare bi trebao to znati.

 

@zemunac72 potaj Holandjane kako bi reagovali da im drzava kaze: Sada ce te opremu sa kojom radite baciti u djubre i kupiti novu, iskljucivo onu koju mi ponudimo i njena cena mnogo premasuje realnu!

 

Pitanje za SVE, kako bi formirali cenu da ste otvorili liniju t.p. pre 3 god. ulozili 20000€ u opremu i sada, ako zelite nastaviti rad morate je prodati "na kilo" jer kao ni vama nikom ne moze sluziti, primorani ste kupiti novu skuplju za 10000€ vise, bazdarenje vise nije 30000 rsd. nego 130000 rsd. otvaranje kosta 1000€ i samo vrebaju priliku da vas zatvore zbog "nesavesnog rada"  jer ste sa trometrom u ruci presli tehnolosku liniju (zuto/crno oiviceno)?

 

Kao sto sam ranije poredio, nisu vlasnici benzinskih pumpi krivi sto je benzin 170 din. zna se odakle vetar duva, i ja se iznerviram kada citam ovu temu.

Niko se nije pitao dok je tehnicki bio dzabe: kako ovi ljudi opstaju a nisu humanitarna organizacija?

Bio je dzabe zbog Vas, zasto mislite da su Vas vlasnici odjednom zamrzeli i zele oteti Vase pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Moj ti je savet da kupis nov korektor i vratis jer mozes imati problema po klizavom i krivinama ako zakocis jer dolazi do opasnog zanosenja vozila jer je lagan pozadi a tockovi zadnji ce sada pre da blokiraju nego prednji. To nikako ne bi trebalo da se radi sto su uradili, pricitaj iskustva po netu a i logicno je kada razmislis sta se sada desava.
Sve znam, jasno mi je. I razmisljao sam da vratim, jer ga vozi zena svaki dan.
Samo mi sad krivo sto je to tako proslo, napravise je budalom. Vraticu, samo sledece godine ja tako teram auto na tehnicki. Pa ga ne isterujem napolje dok ne dodje Okanovic i ostali kurtoncici, da ustanovi jel tako treba i fabricki je ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8429 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve sam ja bdado skapirao, vec si objasnio....
Prema meni, kao zadnjem u lancu nista se nije promenilo....
... sem cifre i pojaconog maltretiranja.

Kvalitet usluge (kod mene) nikakav. Pausalno se donosi sud ko je ispravan a ko ne, dozivim stres svakog puta.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, zemunac72 said:

U Holandiji sam ove godine radio 2 tehnicka pregleda,pisao sam o tome. Cena 49e.

Sigurno rade sa losom opremom koja je jeftina,zato kod nas treba da kosta 10000rsd,mi smo ultra giga mega moderni. Sramota.

Nov auto u holandiji,prvi tehnicki posle 4 godine,nakon toga na svake 2. 

Glupo je bilo sta pisati,toliko se iznerviram kad citam ovu temu,hocu da puknem.

Rekoh ja Holandija je majka. Tacno je tako bilo i pre 20 godina , osim sto je bilo mislim 35e. Drzava nije spijunirala tehnicke preglede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Meni u Henexu svake godine srali slabije koci levi pa slabije desni pustio sam te casti nesto a ove godine u GM moto rekli sve je super dopumpaj malo rezervnu gumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne želim da ulazim ni u kakvu raspravu ni sa kim, ovo je samo moje mišljenje, a verovatno je pogrešno...

Nešu @N.F.S. podržavam, i delim mišljenje (ne znam čoveka) da se svaki put sada "stresiramo" ispred tehničkog pregleda, a cifra je ogromna za masu ljudi... Kad već pominjem cifru, ne slažem se sa @bdada (takođe ga ne poznajem), ma koliko se on trudio da nam objasni i približi muke vlasnika tehničkih pregleda. Zašto ?

Kada su hteli pre neku godinu da uvedu obavezan šestomesečni tehnički pregled za vozila starija od 13 godina, narod se pobunio, bilo je i štrajkova, blokada...

"Ovi" su onda rekli, u redu, nećemo 2 tehnička godišnje, biće jedan, ali vredan...:grr:

Tada je pretpostavljam krenula borba sa vlasnicima TP da ulažu u opremu kao da smo u Evropi (a nismo), i to nabavka valjda preko nekih ljudi, pa posle 3 godine opet ulaganje, što ne znači da će za 2, 3 godine opet...

Zašto se vlasnici TP nisu pobunili protiv tog harača, kao onda narod ? Valjda imaju neki sindikat, uniju, udruženje. Što nisu svi zatvorili preglede mesec dana, uzeli  kolektivni odmor, da niko u državi ne može da registruje kola, motor, kamion, bus... ? Ne, nego svi su bacili na papir koliko će morati da glođu narod sa cifrom da bi mogli da prežive.

Izvini bdada, znam da ti samo radiš i trudiš se maksimalno da pomogneš i u vezi propisa, i svega vezanog za auto / moto granu, i to stvarno poštujem, ali ne vidim zašto ih braniš (opet kažem, možda grešim).

Uostalom, vodenica kad promelje, osta, nema više promena...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa da je i dosao zakon o sestomjesecnom vjerujem pa bi opet trazili istu opremu i uslove kao i sada, a vlasnike tehnickog zaboli vec prebacili svoj trosak na narod i dodali jos malo.
Mi privatnici podigli cijene svojih usluga, pa se na kraju sve lomi na jadnim mucenicima koji su ovisni o fiksnim platama. Objasni Marcelo sve u svojoj pjesmi JBG

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

To što su vlasnici TP uložili u opremu nije nikakvo opravdanje za povećanje cena u stvari je plitko i sebično.Pa zamislite da Tksisti dižu cenu zato što su kupili novo vozilo (nije baš najsrećniji primer jer su oni posebna priča) ili recimo autolakirer duplira cenu jer je država propisala da farbara mora imati filtre. Svako ko se bavi privatnim poslom ulaže ogromna sredstva u razvoj firme i poboljšanje poslovanja. Svi koji se bavimo privatnim poslom smo uložili u njega ali nemamo mogućnost kao TP.TP imaju neku vrstu monopola ćak u normalnim zemljama bi možda bila i dignuta optužba za "udruživanje sa ciljem sticanja monopola ili sl." jer su se oni dogovorili da dignu cenu uz "blagoslov" države koja je više maćeha nego majka narodu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8429 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma i u taksiju osetis boljitak, seo si u novo, mirise i amortizuje kako treba..

Ovo na TP je bezobazluk samo takav, em su prebacili teret na kupca usluge, em te vise svojim cinjenjem stresiraju i prave budalom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Interceptor BP je napisao:

To što su vlasnici TP uložili u opremu nije nikakvo opravdanje za povećanje cena u stvari je plitko i sebično.

Opet se necu sloziti jer to nije ulaganje u opremu, zna se da se valjci "presvlace" posle izvesnog vremena, odrzava, kvari ... to su neminovna periodicna ulaganja ali kada menjas kompletnu opremu iz necijeg hira onda tu ne mozes da se ukalkulises i odrzis.

Sve ali bukvalno sve je zamenjeno, jebeni trometar je placan 2000 din. jer je etaloniran (nalepnica ispisana rukom) a obicno kinesko sranje, kalibrator za kuke 150€ dva parceta aluminijuma iseceni na cnc plazmi ili cemu vec da sam morao obraditi ivice jer isece ruke ...

Sindikat/udruzenje postoji, direktor nema t.p. ali prodaje opremu, nadam se da je jasno.

Inace juce sam radio teh. na mom autu, zadnja osovina ima razliku koje nije bilo u petak posle radnog vremena kada sam proveravao. :grr:

Uostalom zasto se ne slozimo i ne registrujemo ili da ne palimo vozila tri dana npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra





Pitanje za SVE, kako bi formirali cenu da ste otvorili liniju t.p. pre 3 god. ulozili 20000€ u opremu i sada, ako zelite nastaviti rad morate je prodati "na kilo" jer kao ni vama nikom ne moze sluziti, primorani ste kupiti novu skuplju za 10000€ vise, bazdarenje vise


Prodao bi opremu u Holandiji, kao što reče već čovek, jer oni mogu da rade sa starom opremom i bavio bi se nečim drugim.


Zašto se vlasnici TP nisu pobunili protiv tog harača, kao onda narod ? Valjda imaju neki sindikat, uniju, udruženje. Što nisu svi zatvorili preglede mesec dana, uzeli  kolektivni odmor, da niko u državi ne može da registruje kola, motor, kamion, bus... ? Ne, nego svi su bacili na papir koliko će morati da glođu narod sa cifrom da bi mogli da prežive.


Evo odgovora na pitanje za one koji baš hoće samo tp da se bave i ne vide svoj život izvan tog okvira.


mogućnost kao TP.TP imaju neku vrstu monopola ćak u normalnim zemljama bi možda bila i dignuta optužba za "udruživanje sa ciljem sticanja monopola ili sl." jer su se


Mislim da sam ranije već u ovoj temi pisao da je monopol pre nego što sam prestao da je pratim. Dobro da smo i dalje na istom mestu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Prodao bi opremu u Holandiji, kao što reče već čovek, jer oni mogu da rade sa starom opremom i bavio bi se nečim drugim.

Zanimljivo razmisljanje za nekog tako iskusnog, jasno ti je da ovde samo jedna ekipa drzi monopol a bas to "pa bavi se necim drugim" nas je dovelo dovde, mozda da pokupujemo diplome i vodimo neka javna preduzeca?

Uostalom mislis da to "drugo" nece doci na tapet.

Ja sam argumentovao cenu a koji je tvoj odgovor, bavite se necim drugim!

Extra :takoje:

Ajmo uzeti primer kolege, potpisujem da je poskupio farbanje, logicno, materijali su poskupili, da li i njemu predlazes da se bavi necim drugim jer nije u redu naplacivati farbanje krila 150€ a do skora bilo 100€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 21 minuta, bdada je napisao:

Zanimljivo razmisljanje za nekog tako iskusnog, jasno ti je da ovde samo jedna ekipa drzi monopol a bas to "pa bavi se necim drugim" nas je dovelo dovde, mozda da pokupujemo diplome i vodimo neka javna preduzeca?

Uostalom mislis da to "drugo" nece doci na tapet.

Ja sam argumentovao cenu a koji je tvoj odgovor, bavite se necim drugim!

Extra :takoje:

Ajmo uzeti primer kolege, potpisujem da je poskupio farbanje, logicno, materijali su poskupili, da li i njemu predlazes da se bavi necim drugim jer nije u redu naplacivati farbanje krila 150€ a do skora bilo 100€.

@Blaza.

Odavno sam pisao da vlasnici T.P.treba da zatvore na mesec dana i na ulicu,ne zbog cene(tehnicki je trebao da postepeno poskupljuje) nego zbog "izdrkavanja",i drzave nad njima i njih nad nama.Vidimo u drugoj temi da su protesti urodili plodom,ali izgleda ovde svako gleda samo svoje dupe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma, vlasnici su videli da prolazi cena i od 8.000 din, a uskoro će biti i 10 hiljada. Znaju da će plaćati onaj ko mora, kome je vozilo bukvalno alat za rad. Pa i kad budu opet menjali novu opremu za 2 do 3 godine, biće, što Marčelo opeva u pesmi (hvala @Bigor), j*bi ga, diži cenu. 

Ali stvar koja me najviše nervira; TP služi da se jednom godišnje detaljno proveri ispravnost vozila. I to podržavam. Nekada (a već sam pominjao) si na samoj liniji mogao sitne nepravilnosti otkloniti, tipa sijalica, podešavanje fara, osugurač itd. A sad zbog kamere ne smeš ništa da pipneš, plaćaš cifru za zatečeno stanje ???

E, to je, što kaže @ivica744 jeb*nje naroda u mozak.

E, ekipa, problem je u nama. O čemu pričaju 5 drugara koji nemaju nikakvu dozvolu, nemaju motor, kola itd, ne znaju za gume, regu, TP, koji sprej za lanac (?). Oni nemaju problem. Mi imamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Jel ima neko generalno iskustva sa tehnickim vezano za izduve.

 

Bio sam pre par meseci i pitao ljude iz Yamaha Barel u Nisu, kako ljudi prolaze tehnicke preglede(po novom) sa izduvima koje oni prodaju (Miv i Akrapovic), dobio sam odgovor da u Nisu ima problema sa pregledom dok u Beogradu lagano pustaju sa "homologovanim" izduvima. Nemaju definisano sta moze a sta ne. Ko hoce pusti ko nece nece. 

 

Pronalazim se u celoj prici, jer imam Leo Vince, stavljen u Svajcarskoj. Kada sam radio homologaciju, AMSS je trazio da vratim fabricki bez obzira sto imam svu dokumentaciju(da je ta grana sa izduvom napravljena bas za moj skuter kao i da je isti homologovan), naravno odbili su. Vratio sam fabriku (sva sreca pa sam je dobio u skuter) i tako vracen sam iskoristio za prvi tehnicki, a odmah zatim sam vratio Leo Vince i tako vozio celu sezonu bez problema sa policijom i slicno.

 

Sad je doslo vreme za drugi tehnicki. Mesto gde registrujem sva moja vozila (tehnicki koji sada radi po novom zakonu (snimanje)) decidno su rekli MORA FABRIKA i .. Malo sam se raspitao i zakljucak je da postoje tehnicki pregledi koji ne "snimaju" i koji i dalje rade po starom sistemu (slikanje) i imaju dozvolu za rad do kraja 2021.

 

Ja cu nekako da uspem da zavrsim ove godine tehnciki, ali sta je sa sledecom godinom....?

 

P.S. skidanje kompletne grane i izduva na mom skuteru ni malo nije lako i jednostavno, zato idem linijom manjeg otpora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Copy - paste, članak sa našeg foruma :

"Pre svega valja spomenuti da su tehnički pregledi postali stroži i da zaposleni moraju da se pridržavaju strogih pravila. U suprotnom firma koja se bavi tehničkim pregledom rizikuje velike kazne, pa čak i da bude zatvorena. Svako vozilo na tehničkom pregledu slika se iz više uglova i ti podaci čuvaju se u posebnom folderu za svako vozilo, odnosno vezuju se za VIN broj motocikla.

Najvažnija novost u vezi sa tehničkim pregledom je to da svi motocikli na tehnički pregled moraju doći u izvornom stanju, to jest sa svim komponentama sa kojim su izašli iz fabrike. Nikakve prerade ili odstupanja nisu dozvoljena.

Na primer, ukoliko imate kofere na motociklu, njih je potrebno skinuti jer je to dodatna oprema. Isto važi i za dodatni vizir koji poseduju neki motocikli, ili dodatni farovi. Rečeno nam je da nosači kofera i nosači dodatnog vizira mogu ostati na motociklu. Svi ovi dodaci mogu da se ostave na motoru ukoliko postoje odgovarajući atesti i homologacije.

Takođe, osoblje na tehničkom pregledu poseduje specifikacije za sve modele motocikala i na osnovu tih podataka pregledaju se i upoređuju sa motociklima koji dolaze na tehnički. Na primer, ukoliko posedujete gume ili diskove koji nisu u fabrički propisanim dimenzijama nećete proći tehnički pregled. Sve to može da ostane na motociklu, ali treba da se dostavi dokumentacija o atestu i homologaciji.

Još jedna veoma bitna stvar na koju nam je skrenuta pažnja je to da svaki motocikl mora da ima blatobran koji ujedno služi kao nosač tablice. To jest, ukoliko je tako izašao iz fabrike, a većina jeste. Vlasnici motocikala često skinu ovaj deo sa motocikla i registarsku tablicu postavljaju na neko drugo mesto.

Ukoliko ste ugradili ksenon sijalice i osvetljenje, a vaš motocikl fabrički nije posedovao ovaj tip osvetljenja, moraćete vratiti svetlosnu grupu u prvobitno stanje. Kako nam je objašnjeno u AMSS, ksenon svetla su smeštena u specijalne uloške koji sprečavaju rasipanje i ne zaslepljuju vozači iz vozila koje dolazi u susret, te se iz tog razloga ne mogu ugraditi same sijalice.

Kad smo već kod svetlosne grupe, valja napomenuti da na vozilima koja su uvežena iz SAD, Engleske i Australije moraće da se prepravlja svetlosna grupa iz par razloga:

  • Prvi razlog je to što pri oborenim svetlima desna strana snopa zraka mora biti duža da osvetljava put uz bankinu, dok je na motociklima iz Engleske i Australije snop zraka usmeren ka levoj strani.
  • Drug razlog je boja pokazivača pravca koja se mora prepraviti na boju AMBER žuto.

Izduvni sistem, odnosno prigušivač u budućnosti moraće da bude identičan onom sa kojim je motocikl napustio fabriku. Ovo se za sad toleriše, ali će se od 2021. godine i ova stavka kontrolisati. Od 2021. godine, svi instrumenti i aprati na tehničkom pregledu biće umreženi sa državnim sistemom i sve će se beležiti tako da “gledanje kroz prste” više neće biti moguće. Od 2021. godine meriće se i buka motocikla, što se za sad još ne radi.

Čest propust zbog kojeg se ne prolazi tehnički je i nepostajanje osvetlenje registarske tablice. Ovo je bitna stvar koju svaki motocikl mora posedovati da bi prošao tehnički pregled!"

To ti je u globalu tako, a u praksi moze i ovako i onako. Ja po ovom ne bi prošao ni sa BMW-om, a kamoli sa Kawasakijem. Nadam se da cu sve prepravke uraditi do registracije i ako ne bude moglo radicu ispitivanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja