Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova

Iako ispravan, vratio sam ove godine tablice u SUP. Ne zelim da placam 20.000+ hiljada za nesto sto jedva da koristim.

 

Sledece ili prodaja ili zamena za nesto u rangu 250-300 kubika, po mogucnosti jedan cilindar. Ne samo zbog registracije vec celokupnog odrzavanja i potrosnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Arthasveć su ti kolege skrenule pažnju u drugoj temi. Svi su dobrodošli u raznim temama, i raznim diskusijama. Ali, kaži nešto o sebi, ko si, šta si, odakle si.

https://forum.bjbikers.com/forum/128-pravila-ponašanja/

Možda ti je promaklo, nije strašno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
pre 49 minuta, Blaza je napisao:

@Arthasveć su ti kolege skrenule pažnju u drugoj temi. Svi su dobrodošli u raznim temama, i raznim diskusijama. Ali, kaži nešto o sebi, ko si, šta si, odakle si.

https://forum.bjbikers.com/forum/128-pravila-ponašanja/

Možda ti je promaklo, nije strašno...

Hvala ti Blazo, ali ja bih ipak da ostanem anoniman. Zivim u Srbiji i vozim CBR1000RR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Ne znam da li je iko ikada sa foruma prelazio sa vece na manje kubikaze i da li je generalno razocaranje ili moze biti i zabavno?

 

Jel znate kako kazu - bolje je voziti slab motor brzo nego jak sporo. 

Ono sto me brine jeste cinjenica da svi ti motocikli manjih kubikaza imaju uglavnom lose ramove, suspenziju, kocnice u odnosu na motocikle vece kubikaze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Arthas je napisao:

Ono sto me brine jeste cinjenica da svi ti motocikli manjih kubikaza imaju uglavnom lose ramove, suspenziju, kocnice u odnosu na motocikle vece kubikaze.

Sve ima svoje cari, spartanska borba coveka i masine pri 100 km/h :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
pre 1 minut, bdada je napisao:

Sve ima svoje cari, spartanska borba coveka i masine pri 100 km/h :D

Ono sto bi bila moja mera je najavljeni zx4r sa 4 cilindra, samo sto izgleda tesko ce on u Evropu :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, aj da ne listam celu temu:

Kakve su prognoze/iskustva što se tiče neorginalnog (pravljenog) nosača tablice, ima li šanse da se prođe?
Neko je postovao ranije one propise za nosač, i sve to je ispunjeno (uglovi itd). Ne sklapa se, svetlo za tablicu je original, original žmigavci itd. Čak je i vrlo sličan kao orginalan, samo malo kraći.
Imam i novi orginalni ali bih izbegao da ga postavljam samo za tehnički - ako ne moram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 16 minuta, antir3ality je napisao:

Društvo, aj da ne listam celu temu:

Kakve su prognoze/iskustva što se tiče neorginalnog (pravljenog) nosača tablice, ima li šanse da se prođe?
Neko je postovao ranije one propise za nosač, i sve to je ispunjeno (uglovi itd). Ne sklapa se, svetlo za tablicu je original, original žmigavci itd. Čak je i vrlo sličan kao orginalan, samo malo kraći.
Imam i novi orginalni ali bih izbegao da ga postavljam samo za tehnički - ako ne moram.

Ja sam prošle godine po starom prošla sa stop svetlom koje nije fabricko, led migavci, ceo podrep je menjan, nosač tablice neki univerzalan, bez katadioptera i sa pokvarenom sijalicom za tablicu (koja isto nije fabrička). Stop i migavci imaju homologaciju.

E ove godine ćemo videti kako ću da se provedem...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

И ја сам прошле године прошао са свим лед сијалицама, блинкером на стоп светлу, али ове године јок, технички неисправан :grr:

Наравно исти тех. и прошле године, реко да не мењам. 

Promenio član bracabgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Zavisi i dalje od toga koliki je papak na tehnickom. Drugara su vratili zbog prve pomoci i sijalice u faru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
1 hour ago, Drinkero said:

Zavisi i dalje od toga koliki je papak na tehnickom. Drugara su vratili zbog prve pomoci i sijalice u faru.

Pod sijalicom u faru pretpostavljm da misliš na LED sijalicu ali što se prve pomoći tiče zašto je neko papak ako te vrati jer ne poseduješ istu?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Meni nikako ne ide u glavu da neko svesno krsi zakon, zbog krsenja propisa bude vracen na teh. i onda se buni i krivi nekog.

Ko se samo voza po svom dvoristu dajem punu podrsku, onog trenutka kada stupe u javni saobracaj trebali bi se setiti da postoje i drugi ucesnici koji imaju potpuno ista prava na koristenje istog!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
pre 28 minuta, bdada je napisao:

Meni nikako ne ide u glavu da neko svesno krsi zakon, zbog krsenja propisa bude vracen na teh. i onda se buni i krivi nekog.

Ko se samo voza po svom dvoristu dajem punu podrsku, onog trenutka kada stupe u javni saobracaj trebali bi se setiti da postoje i drugi ucesnici koji imaju potpuno ista prava na koristenje istog!

Ukoliko je lice zateceno u saobracaju bez obavezne OPREME za to sledi kazna propisana ZOBS-om. Na tehnickom pregledu je da utvrdi tehnicku ispravnost vozila i nista preko toga!!! E sad to sto kod nas nista nema veze sa zdravim razumom je vec druga prica.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, MarkoMoto je napisao:

Na tehnickom pregledu je da utvrdi tehnicku ispravnost vozila i nista preko toga!!!

Pod tehnickom ispravnosti vozila se podrazumeva i zakonom propisana oprema koju vozilo mora posedovati.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Nisam govorio o zakonu vec o zdravoj logici i ljudima koji nebulozne mere sprovode. Cuj istekao rok na prvoj pomoci, aj do apoteke da ti oni to prepakuju u prestampaju... a istu mozes pozajmiti i od komsije, proci tehnicki i zatim vratiti. Oprema(bila ona obavezna ili ne) ne podleze tehnickoj ispravnosti vozila!!!

 

Ali zato lice zateceno u saobracaju bez obavezne opreme podleze sankcijama i to je to.

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Zdrava logika i slepo pracenje naredbi su dva razlicita pojma. Uvek bilo i bice.

Hvala tebi zato sto si nam priblizio muke oko tehnickog, ali molim te sad prekini da ih pravdas!

Ne zna se koje ludji, da li oni koji pisu nebulozne zakone, mi koji cutimo pa su nam svi drugi krivi, ili vi koji iste sprovodite

 

Ziv bio i sve najbolje, ne shvati nista licno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Forma ispred suštine, vazda bilo u državnom aparatu Srbije.

U praksi, 99,99% nas neće nikada uootrebiti tu prvu pomoć, posebno ne onu malu u motoru, ali eto, neispravno je vozilo zbog toga

Kao i sva nezrela društva, idemo iz krajnosti u krajnost. Iz jednog potpunog haosa, kada vozila nisu ni dolazila na tehnički, odjednom smo smo se teleportovali u standarde više nego u Francuskoj, recimo. Moj rodjak je vozio auto na tehnički u Parizu i u Srbiji, neuporedivo je teže prošao kod nas, uz više drndanja a cena je čak i viša kod nas...


:mobilizator:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Kakva zdrava logika i kakvo slepo praćenje naredbi? Imaš druže ZAKON i imaš PROPISE. Dužan si da ih poštuješ ako želiš da učestvuješ u saobraćaju i tu se sva priča završava. A ovo koliki će procenat "nas" upotrebiti prvu pomoć je tek besmisleno komentarisati. Da je sreće niko je nikada neće upotrebiti. Pre je pitanje da li stvarno znaš da je upotrebiš nego da li ćeš je upotrebiti. Poražavajuće je što toliko malo ljudi u stvari shvata zašto je potrebno imati tu prvu pomoć kod sebe u/na vozilu pa čak i tako malu i oskudnu kakva je predviđena za motocikle.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, MarkoMoto je napisao:

molim te sad prekini da ih pravdas!

Nemam ja sta koga da pravdam, ima kontrolora da me sramota reci kako radimo isti posao.

Recu samo ovo, tehnicki pregledi nisu izmisljeni devedesetih pa su sada kao strozi, naprotiv, kao sto se i zakon nije menjao (pomerili se odredjeni parametri).

Najveca trauma vozaca Zastave 750/850 je bila da li ce na teh. zmignuti osvetljenje tablice, tada niko kontrolore nije nazivao pogrdnim recima, prva pomoc stajala iza zadnjeg sedista SVIMA a na polaganju lutki se davalo vestacko disanje.

Bilo je ovo uredjeno drustvo i znalo se za red.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

U alatu uvek imam malo pucvala i izolir trake, moze li to da prodje kao prva pomoc? :)

Slazem se da su neke stvari nebulozne ali i mi srbi smo takvi.

Da se ne gleda prva pomoc bilo bi zasto bas mora fabricki auspuh.

Onda ukinemo auspuh pa zasto bas moraju sve sijalice da rade.

Izbacimo sijalice onda bude pa sto mora kocnica imam motorno….

 

Ne vidim problem u toj prvoj pomoci, pre tehnickog svratis na prvu pumpu ili automoto radnju i kupis, posle je i baci ako hoces. Ne znam nikoga ko je platio kaznu sto je nema prilikom zaustavljanja policije (mislim na motore)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Pre 9 sati, Drinkero je napisao:

Zavisi i dalje od toga koliki je papak na tehnickom. Drugara su vratili zbog prve pomoci i sijalice u faru.

Moze li prva pomoc tip B, da se donese u rancu ili koferu? 

 

 

Promenio član Arthas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja