Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Guca
  • Motocikl: Honda ATAS
2 hours ago, Džim Džarmuš said:

Čestitam a apropo sedišta imaš čuvenog Srđana (u BG) izguglaj po ovom forumu, lako ćeš naći....za ostalo ne znam.

Hvala i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Guca
  • Motocikl: Honda ATAS
WWW.TRADEINN.COM

Kaufen Sie Givi AF Airflow Honda CRF1000L Africa Twin/CRF1000L Africa Twin Adventure Sports 1144 Airflow Honda CRF1000L Africa Twin/CRF1000L Africa Twin Adventure...

Da li neko ima iskustva sa Airflow od Givi-ja ili da idem na obican viši od standardnog, 197cm visina...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1555 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 21 sati, MilosVGC je napisao:

Kolege,

Stigla mašina pre tri meseca, posao stiska pa nemam vremena da pravim više km, za sada  samo 2000, nadam se da će biti više, on i off road. Moji utisci su zaista pozitivni, DCT za svaku pohvalu, naročito na off-u. Visok sam 197cm i ono što mi smeta je buka u vožnji na asfaltu, narucio sam Fork shield (deflector), ali bih hteo i vizir da zamenim, molim za preporuku gde može da se nađe kod nas u Srbiji. Druga zamerka je sedište, takođe molim za preporuku za nesto malo udobnije, može aftermarket a ne bežim ni od domaće proizvodnje...

 

Meni je @Baniša nabavio GIVI aftermaket vizir, 14 cm viši od fabrike, tako da preporučujem kolegu app nabavke. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Hvala puno @DraganNS na preporukama, hvala :takoje:

 

@MilosVGC za sve što te zanima i imaš neke nedoumice u vezi Givija, pošalji poruku. 

Što se sedišta tiče, ima u Zemunu Boban kod toplo preporučujem. Sa Srđanom imam negativna iskustva. Boban je vrhunski profesionalac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Suzuki Vstrom
On 5.9.2023. at 11:13, Baniša je napisao:

Hvala puno @DraganNS na preporukama, hvala :takoje:

 

@MilosVGC za sve što te zanima i imaš neke nedoumice u vezi Givija, pošalji poruku. 

Što se sedišta tiče, ima u Zemunu Boban kod toplo preporučujem. Sa Srđanom imam negativna iskustva. Boban je vrhunski profesionalac. 

Postovanje svim ucesnicima u temi

Odgovor Banisi na lose iskustvo sa moto sedistim Srdjan
Ne vidim razlog jer si ti imao samo korist.
Moje zamensko sediste koje je bilo uradjeno,nisi imao interes da vratis jer je bilo novo i odgovarala ti udobnost.
Nijednom me nisi pozvao da pitas za svoje sediste.
Nisam te ostetio,samim tim sto mi nisi vratio sediste zamensko na kome je bila uradjeno kompletna modifikacija a i ja ti ga nisam potrazivao nikad nazad.
Ako treba ja cu vec sutra da ti napravim sediste po zelji i ne moras nista da platis samo nema razloga da se ofiramo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

@@moto.sedista_srdjan iskustvo koje sam izneo je moje lično. Napisao sam ga da ne bi drugi prošli kao i ja da im ne uradiš sedište pa da im prođe sezona. Sedište za moj motor si imao zamensko, srećom. Da nisi, pitanje je kako bi se završilo

Ili bih čekao još uvek ili bih kupio drugo za svoj motor pošto sedište posle 18 meseci ni dan danas nisam dobio. Da sam se okoristio i nije istina jer je bilo neudobnije na sedaonom delu nego moje fabričko. Ovo smo već  raspravili u porukama pa da se ne nastavljamo. Mišljenje svakako nije zabranjeno, a nije do toga došlo mojom krivicom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Predstavljena i nova Africa za 2024, ATAS sa 19" prednjim tockom tubeless, ali bez DCTa :grr:, ako hoces DCT onda stari model sa 21 i unutrasnjom.

 

Smorio sam se kao miš u gvožđari, taman mislio ima sve što mi falilo na staroj (prodao je), kad japanci opet neke svoje bube u glavi imaju.

 

Standardna sad ide sa el. ogibljenjem, napredak svakako, ko hoce manju verziju, ne mora da ima i manje opcija.

 

Evo i link sa Honde UK sa svim opcijama

 

 
WWW.HONDA.CO.UK

Ready for any challenge, with more torque for the twin-cylinder engine, updated style, height adjustable screen and the option of Showa-EERA suspension.

ne 

Promenio član milosn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Zanimljivo, u ovom klipu kaze ATAS stize samo sa DCTom, a na linku sa Honda UK, pise da je manual, nema DCT, DCT je sa 21 tockom :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Uh, meni je ova nova paprikica top, bazni model.

Niže sedište, manji točak, tubeles gume, prepravljena iz koze u drumsku krstaricu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Bas tako i meni se bas svidja nova verzija sa 19, niza malo, ionako sav offroad sto sam vozio moze sa maltene bilo cime da se prodje, sve vise od toga me ne interesuje u ovim godinama.

Samo da je greska gore, pa da ima DCT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Drugari, pokušaj da se ograničim na skuter, pored svih zadovoljstava i praktičnosti, neće dugo da se održi...

Gledajući sve opcije, uvek mi se AT vraća u misli, u nju sam od malena zaljubljen a aktuelna je definitivno najlepši motor u klasi (subjektivno). Odbacivao sam je zbog velike zapremine jer bi trebalo da se koristi i po gradu svakodnevno.

Kakva su iskustva sa svakodnevnom upotrebom ovakve lepotice? Da li ima potencijalnih mehaničkih problema u takvoj upotrebi? 

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400
19 hours ago, Džim Džarmuš said:

A ja sam pročitao da dolazi samo sa DCT..pobeze mi post na instagramu da vam slikam ..pokusacu da nadjem.

To bi i bilo logicno, u svakom slucaju idu sve varijante, to na UK sajtu je ili greska ili je kod njih tako, eno na spanskom Handa sajtu imaju sve vaijante. Tako da je sve kako treba :jee1:

 

Svratio danas do Delte, kazu nista jos ne znaju, cena tek posle EICME u novembru, porucivanje u januaru, stizu oko aprila (ovako je sve bilo i pre kad sam uzimao 2018, stigle prve u aprilu).

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
On 10/6/2023 at 12:12 PM, QmBGD said:

Drugari, pokušaj da se ograničim na skuter, pored svih zadovoljstava i praktičnosti, neće dugo da se održi...

Gledajući sve opcije, uvek mi se AT vraća u misli, u nju sam od malena zaljubljen a aktuelna je definitivno najlepši motor u klasi (subjektivno). Odbacivao sam je zbog velike zapremine jer bi trebalo da se koristi i po gradu svakodnevno.

Kakva su iskustva sa svakodnevnom upotrebom ovakve lepotice? Da li ima potencijalnih mehaničkih problema u takvoj upotrebi? 

Ne znam tvoje gabarite ali za nekog kao ja (180cm) je ATAS jebena stvar za po gradu. Naravno uspe svuda da se provuce ali samo povremeno, ne znam bas dal bih se cimao sa njom svakodnevno po gradu. 

Mozda ti je opcija obicne afrike bolja zbog gabarita za po gradu, + dct i uzivancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Tako nešto i razmišljam, DCT pa šta bude. Mora na nečemu i da se izgubi, a verujem da bi me AT i malo primirila - sa skuterom imam nekim poriv da moram odmah i svugde da se probijem napred... Imam 188.

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@lestra, obzirom da sam gledao prvo Transalp, KTM 790 i Tenere, obična AT bi mi skroz radila posao, ali točkove sa unutrašnjom gumom stvarno ne mogu da razumem... Ostalo je sve ok, najblaže rečeno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
1 hour ago, QmBGD said:

ali točkove sa unutrašnjom gumom stvarno ne mogu da razumem... Ostalo je sve ok, najblaže rečeno.

Isto i mene nervira. Ne znam dal ce na 2024 ''maloj'' africi biti tubeles...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kolega gore napisao da hoće. Zanimljivo kako će da naprave razliku u vidu putne i off varijante, kao da prepisuju od nekih iz Nemačke... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja