Jump to content

Moto Zajednica

Xenoni u EU?

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako su farovi losi, kupe se novi, ako sijalica ne sija dovoljno (sija zuto), elektricar pretrese instalaciju i napravi da bude kao nova, kupe se neke bolje sijalice i eto dobrih svetala. E sad, to je skupo, lakse je da se kupe ksenoni za 50e i to je kao bolje. Ja imao takve, skinuo ih i stavio obicne sijalice. Sem sto daju vise zutu svetlost, ne bih rekao da je svetlo toliko losije da bi mi se isplatilo rizika cimanja sa policijom. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ma, naravno da ih ne moras imati na starom autu.

 

Secam se svojevremeno, kada su uvodili pojaseve ( bese poodavno ), tada nije bilo obavezno da se ugradjuju u automobile koji ih vec nisu imali.

Pa kao ni sada, vezano za pojaseve na zadnjim sedistima...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

@GhostMille, to što prolaziš u NL sa takvim farovima samo znači da na tehničkom rade naši "zemljaci".....ajde priznaj..... :)

 

A pošto te interesuje "taj propis".......evo mali kontingent tih "propisa" i "regulativa" oko te problematike...znam da češ ti to začas pronači.....

...

nadam se da je dovoljno za one "raspuštene krave oko Trebinjskih magistrala".... ;)

 

Usput, verovatno znaš da 2017 počinju sa merenjem izduvnih gasova "jakosti" auspuha na motociklima....sve što je van fabričkih podataka neče moči da se registruje.....al če da pojeftine raznorazni Akrapovići,Yoshimure,.....ali če zato da poskupe katalizatori, originalni "dimnjaci".....

 

Ma naravno, al' kad bi pricali viceve. I "zemljak" mora na kraju da pritisne Enter, a na ekranu mu fino pise da se ne igra "zemljaka"... ;)

 

LM, to sto si ti izbacio nisu propisi / zakoni, nego neke smjernice o usaglasavanju procesa homologacije vozila unutar EU.

Zvuci kao nesto za pravna lica, a ne nas fizicke. Treba nesto tipa "Clan 666. Imas xenon = donji si." ili nesto slicno, a to svakako trebas ti da nadjes,

posto Ti tvrdis da je to tako propisano. Odnosno, trebas samo da se sjetis odakle ti taj info. :)

Evo neka ti pomogne Maxster, on zna cak i kolika je kazna (u 100 eura), mada je on vjerovatno mislio na Slovence u Sloveniji, a nas zanima 

Binsr u Sloveniji, sto naravno dodatno komplikuje stvari.

 

aj klikni na malo više linkova koje sam postovao.........nisu samo smernice i direktive......EUL-lex =European Union Law

 

e onda imaš "special edition" za svaku državu posebno........a ako te interesuje koji član to određuje, trebaš imati puuuno vremena, a ja ga baš nešto nemam. Nacionalni zakoni svake države MORAJU da budu usklađeni sa EUR-lex i direktivama.....u tome je poanta slobodnog protoka robe,vozila,ljudi.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

aj klikni na malo više linkova koje sam postovao.........nisu samo smernice i direktive......EUL-lex =European Union Law

 

e onda imaš "special edition" za svaku državu posebno........a ako te interesuje koji član to određuje, trebaš imati puuuno vremena, a ja ga baš nešto nemam. Nacionalni zakoni svake države MORAJU da budu usklađeni sa EUR-lex i direktivama.....u tome je poanta slobodnog protoka robe,vozila,ljudi.......

 

kriskros smajli

 

Da ti ne vuces korijenje iz CRne GorE? Ili Dalmacije mozda?  :lol:

Klikno sam na 3-4. Malo li je?

 

Mozda MORAJU, to ne znam. Ali znam da nisu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

A kako EU gleda na one sijalice H4 95/100w? To sija isto kao Xenon.

Ne znam kako oni gledaju ali znam da farovi gore!!!! pogotovo ako je manji far pa se samim tim manje i greje.

Tako da... To bas treba biti lesav pa staviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Te sijalice verovatno nemaju ECE sertifikat i to je već milion puta napisano, ali se stalno pojavljuju nova i nova pitanja, a odgovor je isti ;)

 

I da, čak i instalacije na pojedinim automobilima to ne mogu da izdrže, a na motorima bi bilo do j4j4 (na oko)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma aj sto ne bi trebalo po propisima nego sto ti izgori far! Strasno prosto napravis sebi stetu. Posle tih 100W sijalica far mozes da bacis u djubre! Ni ksenoni mu posle ne pomazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Veruj mi da je ovde veoma bitno i da je po propisima jer mogu vozilo i da ti oduzmu (uklone iz saobraćaja) ako žestoko narušavaš bezbednost, a to oni procenjuju, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma znam. O tome se i vodi razgovor od starta. Samo pricam za ove 100W sijalice. Realno to verovatno niko ne bi izvalio. Ako bi i video da svetli jace kada bi pogladao video bi da nisu ksenoni nit LED sigurno niko ne bi otvarao far i gledao oznaku na najobicnijoj sijalici. Ali ja pricam da je ta sijalica najstetnija za samog korisnika koji je stavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

H4 LED koštaju ovde u Bg oko 90E i stvarno sijaju bolje nego xenon :) Ali su i malo pogolemi, ne mogu da stanu u svaki far zbog dužine  ventilatora pozadi.

To ovako izgleda:

http://kimh.en.alibaba.com/product/1619532835-800268197/abc.html?err_biz_type=null&url_type=pro_mini_pic_url_2&biz_type=sitePromo_ifm_dacu&crm_mtn_tracelog_task_id=bf876969-ec86-411a-a4bd-cd72a45ebb11&crm_mtn_tracelog_log_id=4509331351

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma te sijalice su jos i dobre. Imaju pasivno hladjenje. Ali vecina ima ventilatore. Teska budalastina. Pa koliko to samo guta prasinu! A tek sto ne moze da se vise zatvori far i zadihtuje to da ne pricam!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Al` ste vi razradili pricu.... Stvar je ovakva: sve izmene na bilo kom vozilu, ne samo na motoru, koje nisu fabricki uradjene i koje se naknadno rade, moraju da budu uradjene u ovlastenom servisu, predstavnistvu, i da servis izda potvrdu o tome, a te izmene iz potvrde se zavode od strane tehnicke ustanove u saobracajnu i narocito u ono sto nemci zovu "Brief". Cak i gume na istim fabrickim felgama, ako nisu istih velicina propisanih od strane proizvodjaca, i zavedenih u saobracajnu, dobicete kaznu. Sta vise, vozilo nece nikada proci tehnicki pregled. I ja smatram da je to sasvim opravdana regulativa. To gledaju kako u Rumuniji tako i u Madjarskoj a i u drugim zemljama EU pa i u Srbiji.  

I nemojte mi reci da u Nemackoj uz aftermarket tockove drugih velicina ne dobijate TUV i da vas policija nece za to pitati posto to nije tacno. 

 

Pa ko voli, nek izvoli. Sve ostalo je jeftina politika.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Al se digla polemika oko xenona. Lalajko se ukljucio u temu o varaderu kada sam spomenuo da planiram da ugadim xenone i sad razumem zbog cega je protiv.

Ugraditi xenon sijalice u klasican far je idiotizam. To potpisujem i stojim iza toga. Svako ko malo samo procita i pogleda tonu materijala po internetu na ovu tematiku bice mu jasno.

Ono sto cu uraditi u mom motoru je ugradnja kvalitetnih projektora (tzv sociva) i kvalitetnih xenona ili cak LED sijalica (onih skupih sa lifetimeled sajta).

Problem fara je ako staklo nije u potpunosti providno onda je nemoguca bilo kakva izmena u ovom pravcu.

 

Kupio sam nove farove za auto koji imaju projektore u sebi i stavio kvalitetne xenone i niko mi nigde nije pravio nikakav problem.

Znam za gomilu automobila razlicitih godista koji imaju fabricke projektore i xenone i nijedan nema automatsku nivelaciju i prskalice fara.

Isto tako niko od tih ljudi nikad nigde nije imao nikakav problem sa policijama ili carinicima a voze se po celoj evropi.

 

Sobzirom da imam problem sa vidom pri niskom osvetljenju, bolja svetla direktno uticu na moju bezbednost i posredno na bezbednost drugih ucesnika u saobracaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pocinje nesto da se desava u vezi xenona (konacno)! U nekim centrima za tehnicke preglede fotografisu auta i motocikle sa xenonima, na nekima ne moze da se prodje tehnicki, a na nekim mestima jos uvek ne prave probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pocinje nesto da se desava u vezi xenona (konacno)! U nekim centrima za tehnicke preglede fotografisu auta i motocikle sa xenonima, na nekima ne moze da se prodje tehnicki, a na nekim mestima jos uvek ne prave probleme.

 

De nađe baš danas, upravo sam skinuo televizor s BMW-a i rešio tokom pre podneva da ispazarim 2 projektora ili da nađem neke kraće sijalice za neka sočiva koja već imam al koja su nešto duža nego što bi se uklopilo.

 

Razmišljanje mi je išlo u ovom pravcu, staviti halogene sijalice ala Osram NBU u projektore ali nisam siguran dal bi snop bio pravilan. Ovo mi se namelo  kao rešenje proisteklo iz potrebe da se ima rezervna sijalica ako crkne balast. Ima li neko zaključak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta god krene da se suska, to se veoma brzo i desi. Takodje sam cuo da nece vise moci proci naknadna ugr xenona u far(ove) koji nije predvidjen za to.

 

@đunta

Mozes staviti halogenu sijalicu u projektor, nema rasipanja svetlosti tj snop bi bio pravilan, nesto slabijeg inteziteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

 

Pocinje nesto da se desava u vezi xenona (konacno)! U nekim centrima za tehnicke preglede fotografisu auta i motocikle sa xenonima, na nekima ne moze da se prodje tehnicki, a na nekim mestima jos uvek ne prave probleme.

De nađe baš danas, upravo sam skinuo televizor s BMW-a i rešio tokom pre podneva da ispazarim 2 projektora ili da nađem neke kraće sijalice za neka sočiva koja već imam al koja su nešto duža nego što bi se uklopilo.

 

Razmišljanje mi je išlo u ovom pravcu, staviti halogene sijalice ala Osram NBU u projektore ali nisam siguran dal bi snop bio pravilan. Ovo mi se namelo kao rešenje proisteklo iz potrebe da se ima rezervna sijalica ako crkne balast. Ima li neko zaključak?

Mile, ako imaš sočiva mislim da nema problema sa xenonima i na tehničkom ne prave pitanje oko toga (samo proveravaju da li far ispravno "rasipa" svetlo).

Takođe nema ni problema oko ugradnje halogenke u reflektor sa sočivom umesto ksenona. Ja sam upravo to uradio sa onim reflektorima koje si mi ti dao i to sada (kao dopunski farovi na BMW) radi izvanredno. Ja sam povezao i onu "klapnu", pa imam i kratko i dugo svetlo. Probao sam i sa ksenonskom sijalicom (HID, 4300 Kelvina, H7) i više mi se sviđa sa halogenkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sta god krene da se suska, to se veoma brzo i desi. Takodje sam cuo da nece vise moci proci naknadna ugr xenona u far(ove) koji nije predvidjen za to.

 

@đunta

Mozes staviti halogenu sijalicu u projektor, nema rasipanja svetlosti tj snop bi bio pravilan, nesto slabijeg inteziteta.

 

Svako puštanje buve ima svrhu privikavanja na zakasnelu posledicu koja sledi nakon nekoliko meseci i zato sve prolazi kao nikom ništa.

 

 

 

 

Pocinje nesto da se desava u vezi xenona (konacno)! U nekim centrima za tehnicke preglede fotografisu auta i motocikle sa xenonima, na nekima ne moze da se prodje tehnicki, a na nekim mestima jos uvek ne prave probleme.

De nađe baš danas, upravo sam skinuo televizor s BMW-a i rešio tokom pre podneva da ispazarim 2 projektora ili da nađem neke kraće sijalice za neka sočiva koja već imam al koja su nešto duža nego što bi se uklopilo.

 

Razmišljanje mi je išlo u ovom pravcu, staviti halogene sijalice ala Osram NBU u projektore ali nisam siguran dal bi snop bio pravilan. Ovo mi se namelo kao rešenje proisteklo iz potrebe da se ima rezervna sijalica ako crkne balast. Ima li neko zaključak?

Mile, ako imaš sočiva mislim da nema problema sa xenonima i na tehničkom ne prave pitanje oko toga (samo proveravaju da li far ispravno "rasipa" svetlo).

Takođe nema ni problema oko ugradnje halogenke u reflektor sa sočivom umesto ksenona. Ja sam upravo to uradio sa onim reflektorima koje si mi ti dao i to sada (kao dopunski farovi na BMW) radi izvanredno. Ja sam povezao i onu "klapnu", pa imam i kratko i dugo svetlo. Probao sam i sa ksenonskom sijalicom (HID, 4300 Kelvina, H7) i više mi se sviđa sa halogenkama.

 

 

Vratih se od prodavca, njegova tvrdnja je da u ksenon projektore ne može da ide obična halogena sijalica zbog žižne daljine, možda iza stoji cilj da proda i set ksenonona.

 

Sad sam malo pronetovao, obična H4 ima oko 3.370 Kelvina, Osram NBU 3.900, smatra se naj jačom legalnom sijalicom, a 4.000 imaju Osram Cool Blue i Philps Blue Vision. Praktično se svaki ksenon vrlo lako uoči jer retko ko stavi ispod 6.000 Kelvina. Ne znam da li se spolja, kroz staklo, može videti koja je sijalica unutra a sumnjam da će bilo ko da rastura far i skida naokolo plastike, kod nekih modela mora i akumulator što može dovesti do poremećaja kompjutera i nužnog odlaska u servis potom. Ako far baca pravilan snop, što je elementarni preduslov, i po boji, Kelvinima, ne odskače, mislim da neće biti problema ni na tehničkom ni u saobraćaju.

 

(Nastavak davnašnje teme: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/69725-ugradnja-dva-fara-na-mesto-jednog/?p=1799435 )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ono što pojedini rade sa xenonima je za stavljanje zabrane, nego srediće se i to valjda uskoro ako se već poteglo pitanje. Takođe sam primetio, pisao je neko već o tome ranije na forumu da Zastava 10 ima neke čudne farove koji su čudno konstruisani i da je misterija kako su uopšte dobili homologaciju, i kad me neki auto zaslepi bacim pogled i dosta puta se ispostavi da je baš taj automobil u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja