Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Nije malo para, ali vise verujem u dve godine star i 8k km nego u 10-15 god, upitni kilometri, i opet mnogo para.

 

Svez sam u prici sa dva tocka, skontao sam da jako mali procenat ljudi odrzava svoje dvotockase kako treba, a pogotovo skutere, jer su mnogo skuplji za odrzavanje nego sto izgleda nekome ko nije upucen.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Pozdrav Maxi drugari, eo posle 12 godina bugija presao na hondu silver wing kupljen pre 2-3 nedelje, vozalo se:jee1:moji utisci za klasu bolji od burgmana, rad motora, nesto bolje ubrzanje, nekako mi je stabilniji kad je jaci vetar, sa bugijem sam znao da se borim.Nesto malo vise od 4ke potrosnja bar neka otprilike procena posle 1500km...

DSCF4665.jpg

DSCF4666.jpg

DSCF4673.jpg

DSCF4679.jpg

DSCF4557.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Bravo komsija za predjenu kilometrazu po ovakvom vremenu

Nek te sluzi nova masina i nek te uvek sa osmehom bezbedno  vrati kuci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Kako to zakljucujes?Znas motor?Mislim osim boje jer znam da u beloj nije dolazio.

Promenio član Spiritwalker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1377 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 3 sati, Alexa90 je napisao:

Ovaj SW je neka teška sklepačina :ljut:

Cini mi se da je pre god, dve bio tema raspravljanja ovde na forumu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Ne znam, za sada sve ok, vec je bio kod mog majstora cisto da ga ovako pogleda nije ulazio u nesto dublje, pa pred Italiju ce ga bolje pogledati, svakako sa njim  idem na put 2000-2500km severna Italija je u pitanju pa ako sam progutao g sta sad i to je zivot, za sada baca osmeh na lice sto je najbitnije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Drug, ne dozvoli da te obeshrabre ovakve priče, svi smo se na svojim ličnim primerima uverili da je svaka kupovina polovnjaka lutrija i da sve može da bude, ali  ništa ne mora da znači. :)

 

Samo detaljna provera  kod dobrog majstora i pravac Italija....

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5855 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Mora Alexa da zamraci jer je i sam par puta nalegao na rudu... Puno srecnih i bezbednih km ti zelim, da se slatko navozas :moto1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4352 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ne mrači Alexa, nego se plastike ne slažu sa kubikažom, one crne (kod tebe su bele) gde su pregrade levo i desno su na 400cc, odnosno na 2006. i mlađim 600cc drugačije. Plus farban, pa te plastike sa starijeg modela.. zaključite sami. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Hvala Alexa, razumem te skroz ali mislio sam da znas konkretno bas o tom motoru,  servis uradjen, gume solidne prednja nova, kais zamenjen, lepo radi, miran ler,nema lufta,  pali na pola kluca, da kocnice isto zamenjene komplet, momak ga je sredjivao za sebe, ali neke okolnosti dodju pa resavas se, uz to dobio sam novu shark kacigu i givi kofer, nije morao itd pre bih ga u ovom izdanju uzeo nego u sivoj varijanti ili bilo kojoj.:jee3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav dobri ljudi,

 

hteo bih da vas zamolim za pomoć pri odabiru i kupovini skutera. Elem, pre nekih 15tak godina kupio ja ISX kacigu, planirao da uzmem motor i turim je u fijoku, reko taman to sam završio sad još da uzmem makinu. Eno je i dalje stoji u fijoci nova novcata <_< no konačno došao i taj dan :jee1:  Imam A kategoriju tako da mi nije frka za kubikažu (osim neiskustva na  motorima/skuterima) ali bih opseg bio od 150 do 300cc, preko toga ne bih išao. Motor mi treba isključivo za gradsku vožnju i eventualno da se spičim do vikendaje koja je ~130km udaljena iz Bg-a. Dileme su bile širokog raspona pa na kraju je dovelo do sledećeg. U slučaju da nađem nešto polovno ne bih dao više od 3000e ( možda 100 do 200 gore dole ako je baš neka dobra ponuda ) a u slučaju kupovine novog skutera onda bih morao da se zajmim kod pijavica (banke) pa na rate. Iskreno prva opcija mnooogo poželjnija od druge ( razumno ) ali ako ne bude nekog dobrog rešenja onda druga opcija. 

Što se tiče novog skutera ono što sam gledao je Yamaha Nmax 150 (koje nema ni za leka ni u Plattneru ni u Barellu), Sym CRUiSYM 300 i Kymco X-town 300i ABS. Od ova tri Nmax najpovoljniji što je i logično a ova dva su ~6200e na kredu.

Međutim ono što sam našao na polovnim je   

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym GTS300i, 2014. godište, Scooter, vozilo prešlo 16900 km, Beograd. Cena 3.200 € - Motori - Polovni Automobili

Symče 300i ABS koji mi deluje po slikama fino očuvan, a video sam i neke lepe Kymco Downtown 300. Dajte neki savet molim vas, šta kako, i ako neko ima pomenuti koliko je zadovoljan što se tiče udobnosti, potrošnje, registracije itd. Takođe ako bih išao da gledam polovno, da li imate predlog za nekog dobrog majstora koji bi mogao da proceni stanje ( možda ovo ne bih smeo da pitam, pa ako je problem neka moderator obriše :)  

 

Hvala unapred za sve savete. 

Iskreno vaš možda budući kolega :jee:

 

Pozz svima... 

Promenio član mixoni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ne znam koliko mogu da ti pomognem jer nisam previse iskusan, ali hajde da dam svoj komentar. Ja sam se bas namucio sa trazenjem polovnog skutera, od Beverlija do Xmax. Srecom imao sam drugare, iskusne bajkere, inace bi se zajebao samo tako. Kada sam video koliko masine mogu spolja dobro da izgledaju, a kada ih provozas nadjes im xy problema, bio je sok. Na kraju sam se stisnuo, stednja, kredit, i uzeo Sym CRUiSYM 300. Ove godine su jos skuplji koliko vidim.  Za sada prezadovoljan. Koristim ga uglavnom da zavrsim gomilu poslova po gradu, a kada krene sezona verovatno cu izleteti i malo van grada. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Pretraga novih motora - Cena do 3200€ | Polovni automobili - auto oglasi Najposećeniji sajt za polovne i nove automobile u Srbiji. Kupite ili prodajte auto putem besplatnih oglasa.

Imaš Sym 125 nove...za jače ako možeš, dodaj.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

@Korto Malteze

 

Slažem se da je najbolje nov skuter, ali ajde kao imam vere da postoje i poneki dobri polovnjaci. Sa polovnim kolima imam dosta iskustva što se kupovine tiče i moram da priznam da sam do sada pored 8moro očiju koja su gledala imao i sreće. Onaj Sym što sam video deluje na slici lepo ali otići ću da ga pogledam i provozam, samo što mora navatam nekog majstora ili bar iskusnog bajkera da odovoji malo vremena da krene samnom :ph34r:

 

@Blaza

 

znam video sam, ali sam za  malo jaču varijantu.

 

U svako slučaju hvala na odgovorima.

Poyyy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Apsolutno. I ja sam uvek pre za polovno. U kola se razumem, pa mi je lakse. Dok su motori druga prica. Takodje, ovih dana nije velika razlika u ceni polovnih i novih. Treba stvaiti sve parametre na papir, pa videti. Na kraju krajeva, nekako uvek novcanik odluci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Nakon "ispale" sa novim autom, odlučio sam da kupujem polovna a mlada vozila (ako sam u mogućnosti). Nažalost, razlika u ceni novih i polovnih skutera do nekoliko godina starosti skroz obesmišljava ovu moju teoriju... Zato sam ipak odlučio za novo, ne planiram da menjam za nešto drugo na duže staze, a opet, ako stvarno drže cenu kao u oglasima ispadne i da u stani-pani situaciji ne bi se mnogo para izgubilo pri prodaji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 305 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Znaš i sam da su polovnjaci mačka u džaku, pogotovo skuteri koji su oklopljeni sa dosta plastike i ne možeš da vidiš sve što može da te zeza kasnije dok ga totalno ne rasklopiš. Na licu mesta možeš da uočiš neke osnovne prednosti/nedostatke, iskusniji će primetiti više, ali i njima  se provuče ispod radara nešto dok se ne rasklopi.

 

Pisano je u temi o Bevu kog sam uzeo, gađao po parametrima da je kupljen nov u Srbiji, što manje prešao, da su plastike okej, da nije lomljen, vodio iskusnijeg čoveka da pogleda... Brale kao starletu da sam kupio, morao doktor Dare da sanira budževine i nemar prethodnog vlasnika. Uverio sam se da može biti velika zabluda ta kilometraža i dobro estetsko stanje ako nije održavan kako treba

 

Računaj da ćeš kod polovnjaka morati da imaš ulaganja, retko gde ćeš stvarno naići na sedi i vozi primerak. Što kaže kolega na kraju novčanik presudi šta ćeš uzeti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4352 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam mislio da sam uzeo primerak “sedi i vozi”.. dok nisam otišao do Dareta da sanira nemar prethodnog vlasnika :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Ako si rešio baš Sym gts da gledaš ima jedan u Technodromu (nije reklama), ne izgleda loše a cena mu je dosta jeftinija. Stoji neko vreme na oglasima, ja sam se raspitivao jesenas i cena ide ispod navedene 150e (bar je tako bilo). Mislim da te pare vredi a i ostaje ti budžeta da ga upicaniš.
I ja sam hteo nov, ali na kraju uzeo polovan Maxsym za malo novaca (spram trenutnog stanja tržišta) i sad se spremam za akciju da ga sredim.
Bar ja situaciju gledam da ako već uzimam mačku u džaku, bar da bude jeftina pa da imam prostora da sredim kako dolikuje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
3 hours ago, sole92 said:

Ako si rešio baš Sym gts da gledaš ima jedan u Technodromu (nije reklama), ne izgleda loše a cena mu je dosta jeftinija. Stoji neko vreme na oglasima, ja sam se raspitivao jesenas i cena ide ispod navedene 150e (bar je tako bilo). Mislim da te pare vredi a i ostaje ti budžeta da ga upicaniš.
I ja sam hteo nov, ali na kraju uzeo polovan Maxsym za malo novaca (spram trenutnog stanja tržišta) i sad se spremam za akciju da ga sredim.
Bar ja situaciju gledam da ako već uzimam mačku u džaku, bar da bude jeftina pa da imam prostora da sredim kako dolikuje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Znam, video sam , medjutim stariji je 5 godina od ovog sto sam postavio. Nznm ako ovaj bude krs neki mozda odem da pogledam i taj :/  Mada ne gledam samo Sym, zanima me i Kymco Dowtown

Promenio član mixoni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i
Pre 3 sati, mixoni je napisao:

Pozdrav dobri ljudi,

 

hteo bih da vas zamolim za pomoć pri odabiru i kupovini skutera. Elem, pre nekih 15tak godina kupio ja ISX kacigu, planirao da uzmem motor i turim je u fijoku, reko taman to sam završio sad još da uzmem makinu. Eno je i dalje stoji u fijoci nova novcata <_< no konačno došao i taj dan :jee1:  Imam A kategoriju tako da mi nije frka za kubikažu (osim neiskustva na  motorima/skuterima) ali bih opseg bio od 150 do 300cc, preko toga ne bih išao. Motor mi treba isključivo za gradsku vožnju i eventualno da se spičim do vikendaje koja je ~130km udaljena iz Bg-a. Dileme su bile širokog raspona pa na kraju je dovelo do sledećeg. U slučaju da nađem nešto polovno ne bih dao više od 3000e ( možda 100 do 200 gore dole ako je baš neka dobra ponuda ) a u slučaju kupovine novog skutera onda bih morao da se zajmim kod pijavica (banke) pa na rate. Iskreno prva opcija mnooogo poželjnija od druge ( razumno ) ali ako ne bude nekog dobrog rešenja onda druga opcija. 

Što se tiče novog skutera ono što sam gledao je Yamaha Nmax 150 (koje nema ni za leka ni u Plattneru ni u Barellu), Sym CRUiSYM 300 i Kymco X-town 300i ABS. Od ova tri Nmax najpovoljniji što je i logično a ova dva su ~6200e na kredu.

Međutim ono što sam našao na polovnim je   

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym GTS300i, 2014. godište, Scooter, vozilo prešlo 16900 km, Beograd. Cena 3.200 € - Motori - Polovni Automobili

Symče 300i ABS koji mi deluje po slikama fino očuvan, a video sam i neke lepe Kymco Downtown 300. Dajte neki savet molim vas, šta kako, i ako neko ima pomenuti koliko je zadovoljan što se tiče udobnosti, potrošnje, registracije itd. Takođe ako bih išao da gledam polovno, da li imate predlog za nekog dobrog majstora koji bi mogao da proceni stanje ( možda ovo ne bih smeo da pitam, pa ako je problem neka moderator obriše :)  

 

Hvala unapred za sve savete. 

Iskreno vaš možda budući kolega :jee:

 

Pozz svima... 

Ja sam bio u slicnoj dilemi prosle godine, da li uzeti Nmax 125, 150 ili Pcx 125 nov. Na kraju mi iskrsne polovan Sym Citycom 300i, kod komšije za nekih 2000e. U tom trenutku, nije postojala tema o ovom skuteru na našim forumima, ali na stranim su ga bas lepo nahvalili, pre svega Ameri, Novozelandjani i Australijanci. O motorima ništa nisam znao, jer nisam imao dana iskustva, ali cim sam seo na njega i provozao ga, kupio me je. Na oko lepo ocuvan, motor mirno, tiho radi, povlaci kao nevreme, 16" tockovi, znaci + za stabilnost. Na prvoj vožnji mi je vec bio neverovatno upravljiv. Visoko se sedi, sediste na 80cm visine, tago da je u saobracaju preglednost odlicna, vidiš preko kola šta se dešava. 182kg težak, u vožnji se ne oseća. Posle godinu dana i 12500km pređenih za sezonu, sve stoji, samo sam još više oduševljen skuterom, pa me čudi što ih nema više na našim putevima. Svakodnevno sam putovao na posao sa njim Mladenovac-Beograd, autoput, ponekad preko Avale. Bez problema održava putnu brzinu 110-115km/h na nekih 6300-6500obrtaja, tako da ti ostaje jos nekih 2000 obrtaja do crvenog za preticanja kamiona i sporijih vozila. Bez ikakve muke sam dolazio do 135km/h, kad sam ga testirao i siguran sam da moze još, ali nisam hteo da ga forsiram. Sa mnom i sa suprugom (180kg) je išao 130km/h, bez ikakve muke. Preko Avale je uživanje voziti ga, jer sa 16" možeš da ga obaraš kao da voziš motor. Stigao sam s njim do Leskovca, Tare, Golupca, Srebrnog jezera, sve sa svojom lepšom polovinom i svako putovanje je bilo uživanje. Ne zamaram se, ni posle 6-7h vožnje na njemu. Sedište je udobno, naslon za ledja baš gde treba, čak mi deluje udobnije za suvozača. Potrošnja goriva smešna, išao je i ispod 2,5l, a najviše do 3,5l u hladnim jesenjim mesecima, s tim da je 70% vožnje autoput. Ovaj sa oglasa ima isti motor kao i moj, ja mislim, tako da ne bi trebalo da ima neke velike razlike. Spremi rezervu love, za ne daj Bože, jer ipak je polovno i mislim da sa Sym-om nećeš pogrešiti. Štaviše, sumnjam da pruža manje od prilično skuplje konkurencije. Delova ima. Manje nego za druge proizvođače, možda ćeš se tu malo više pomučiti, ali ništa nerešivo. Video sam 2 Citycom-a na PA. 1 iz Niša, još od prošle godine na oglasima i ne deluje baš sjajno, drugi iz Pančeva, izgleda malo bolje. Za te pare, vrh mašine. Proveri po stranim forumima i portalima. :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja