Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Zanima me i na duze staze da idem, do 400cc. Svideo mi se Suzuki Burgman, ali sada vidim da je skupo odrzavanje. Da li je dobro onda kupiti nekog Evropejca? :)
Peugeot, aprillia, vespa, piaggio?

 

Ja sam vozio u Aziji 5 meseci motor, svidelo mi se i sada bih da imam nesto za Srbiju/Evropu.
Promenio član miloslp91

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pomoglo bi kada bi naveo koliko para mislis da potrosis, da mogu ljudi preciznije da ti odgovore, od malo starijih masina, za neke razumne novce, moj izbor bi bio:

Suzuki Burgman 400

Honda SilverWing 400

Yamaha Majesty 400

Aprilia Atlantic Sprint 400-500
Piaggio X9 400-500

Promenio član Disko Nindža
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Osnovno održavanje je cenovno slično za sve skutere.Ulja,filteri,pločice..Sada zavisi u kakvom je stanju kad kupiš polovan.Ako je u lošijem stanju,onda je to već potencijalno ulaganje a nije održavanje.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5733 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tema o dilemama prilikom kupovine maxiskutera postoji vec odavno i u njoj su precesljane mnoge dileme. Iz tog razloga cu ovu temu spojiti sa vec postojecom. 

 

Srecno u odabiru :takoje:

Promenio član alexanto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Kolege ako može pomoć ili savet, drugar se zagrejao za skuter. Ja slabo iskustvo, on nikakvo. Jel imaju neke standardne boljke ovi modeli ili na šta posebno obratiti pažnju? Krećemo za NS uskoro da vidimo u kakvom je stanju, a možda ga neko od kolega prepozna.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha X City 250ccm, 2012. godište, Scooter, vozilo prešlo 33033 km, Novi Sad. Cena 1.999...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Edit: bili, pogledali, prvo što mi je bilo čudno vlasnik je u prevelikoj gužvi i ostavio je skuter kod drugara majstora, na slikama sa oglasa se ne vide oštećenja sa leve strane, plastike su naborane i poklopac filtera za vazduh koji je od nekog slabijeg metala isto popio rupu. Kažu skuter je bio parkiran pored auta koji je izgoreo, pa požar zahvatio. Seo da provozam, toliko je trom bio da ne znam jel se tako agregat koncipiran ili je ovaj primerak olupina. Eto možda pomogne nekome da se ne cima za džabe.

Promenio član vucko23
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1919 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 11 sati, vucko23 je napisao:

Seo da provozam, toliko je trom bio da ne znam jel se tako agregat koncipiran ili je ovaj primerak olupina.

Ako hoćeš skuter trkalicu, dođi do mene na test vožnju...:moto3:

A nije daleko ni od "olupine", hehe ! :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Blažo kao što sam napisao drugar gleda nešto za sebe, odmah sam mu preporučio tvoj skarabudž, poslaću ti u pp poruku od prošlog vikenda, kaže venčanica.

Znam ja da je tvoj moped stvarno sedi i vozi, ali kako objasniti ljudima poentu pouzdanosti prevoznog sredstva :neznam:

 

Promenio član vucko23
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Pozdrav za Maxi Scooter ekipu.
Ima li neko da vozi BMW C 650 Sport ?
Planiram da sa Hard Enduro ( Yamaha Super Tenere 1200cc ) predjem na Scooter. Dosadilo mi više šaltanje :)
Konkretno me interesuje ovaj model


Sent from my SM-A135F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR

Cao ekipo,

Idem sutra da pogledam XMax 250, pa da li mozete da mi date neku preporuku kako da proverim da li je motor u okej stanju, s' obzirom da vlasnik dozvoljava probu skutera tek nakon placanja (:stabre:)?

Pozz
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha x max xmax, 2015. godište, Scooter, vozilo prešlo 27000 km, Beograd. Cena 3.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Standardno šta možeš da vidiš golim okom dok se moped ne rasklopi. Da li negde curka ili je masno od ulja, da li su plastike na mestu, kako se agregat čuje (mislio sam da je šuplja priča dok nisam čuo zvuk raznih skutera po gradu i uporedio sa svojim koji prede), kad sedneš pusti ruke sa kormana da vidiš jel vuče na neku stranu...

Ako si zagrejan za skuter možeš doći da pogledaš mog beverlija neobavezno, pisano u temi šta je rađeno. Ortak zapalio preko i odustao od kupovine, a meni mrsko da se rastajemo, vozikam ga po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ostavljanje depozita nije nikakva neobicajena situacija. Na taj nacin se vlasnik osigura od moguce kradje, udesa itd... Ja sam jednom dozvolio da mi lik proba motor i nikad vise. Od tad, prvo dodjes vidis, pokazes pare i probas. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Ljudi jel imate neku preporuku za neki skuter?
Beverly / Scarabeo Takav fazon motora od 250cc do 350cc cena do 1600/1700
Gledao sam juce beva odgovara mi ovako kao motor al taj sto sam bio da vidim je dosta los.

Promenio član Hendrix

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@Hendrix Pozdrav druže. Evo, ja slobodno mogu da ti preporučim svoj skuter, koji je otprilike u kategoriji Beverlija, mozda za nijansu veći i malo više mesta za noge. Ili bar takav utisak ostavlja. :) Reč je o Sym Citycom 300i. Mašina 264cc, 17kw, 16" točkovi. Ima tema o njemu, tamo mozes sve detaljnije da saznaš. Prodajem ga jer sam dobio dete u aprilu, a zaradio i diskus herniju u teretani, u januaru, tako da sam ove sezone jedva 3k km napravio sa njim. Ako si zainteresovan, piši u inbox. :) Evo i link oglasa http://www.polovniautomobili.com/motori/21546708/sym-citycom-300i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400

Pozdrav bajkeri moji dragi, 

 

Eto posle godina i godina maštanja da kupim maxi skuter, došlo je i to vreme da ga kupim. Vreme kupovine će biti ako Bog da za koji mesec. Za sad sam u dilemi između tri mašine. To su Suzuki Burgman 400, Honda Silver Wing 400 i Kymco Xciting 500.  DA NAPOMENEM KUPUJEM POLOVAN MOTOR

 

Iz nekog mog skromnog iskustva, mislim da su sva tri modela približno dobra i da ih verovatno nijanse dele.

 

Hteo bih da čujem vaša razmišljanja, bukvalno svako ko ima živaca i vremena nek napiše neko svoje iskustvo. Koji model ima neku urođenu manu možda? Koja je potrošnja u nekoj kombinovanoj vožnji i na otvorenom putu? Šta god napišete, verovatno će mi puno značiti u izboru motora. Nadam se da će na kraju ove teme biti okačene slike jednog od ove trojice :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zdravo, postoji tema o dilemama o maxi skuterima, sve je to pisano već x puta.

Mala napomena za Xciting - ima bar 3 verzije 500, gledaj novije sa elektronskim ubrzavanjem, sa oznakama I\IE\IR. Na starim kad se karburator razdesi, baš zna mnogo da troši goriva. Slobodno proširi pretragu i na model 400i.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Honda pa Suzuki pa Kymco ili Honda - Kymco - Suzuki.

To je gledano sa strane uloženo/dobiveno.

Najbolje je da sva tri provozas i vidis koji ti najvise odgovara.

Honda je standard, Bugi je ka fotelja, Kymco je tvrdji.

Od pomenute trojke Honda ima 2cil, ugladjenije radi, ostali 1.....potrosnja i odrzavanje je slično.

Najbitnije je da bude primerak u što je moguće boljem stanju.

Dzaba Honda i Suziki ako su dreš ispod plastika dok je recimo Kymco čaša... logično uzmeš Kimkica i pesma.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ne znam da li si pazario nesto do sada, ali poslusaj ljude ovde i dobro otvori oci. Nemoj da gledas da se samo sija i da je na oko gladac. Povedi nekog sa iskustvom da bar proba skuter. Ako je masina i tehnika super, nemoj da te razocara sto ima ko zna koliko nekih ogrebotina, ako je farban ne znaci odmah da je udario u kamion i sletio s mosta. Ja mog planiram na prolece farbati, nije lupan, nije padano, ali ima pregrst sitnih ogrebotina. Kada sam uzimao skuter prvo sam probao, pre ove honde, 3 Suzukija 400 Novi Sad i okolina, probao jednu hondu u Rumi, svi su bili lepi ali na gasu mrtav konj, probam jednu Hondu SW400u Novom Sadu, povlaci zestoko, ide kao mecava, malo izgreban, sediste probuseno na jednom mestu, gledam, probam i pazarim. Covek mi odmah kaze menjano to i to, treba zamenuti to i to, dobijas nove gume gratis....Bilo je par intervenicija ali nista bitno. Potrosnja super, mislim ne trosi vise od propisanog, izduv ok, ne trosi ulje, ide kao mecava. Jedino nisam bio zadovoljan fabrickim vizirom, kupio givi orginal za moj model i pesma. Ako nemas iskustva ne kupuj sam. Mozda od nekog ovde sa foruma uz preporuku. Na primer ja kad budem prodavao, zasad ne prodajem, ali kazem ako bih prodavao, kao clan ovog foruma prvo bih ovde oglasio, ali ne bi mi na pamet palo da nudim ovde kolegama a da pre toga sve bitno ne dovedem u red, ili ako ima nesto da treba da se zameni da to jasno naglasim. Znaci probaj prvo ovde na preporuku od proverenih forumasa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Razmisljam da promenim motor za iducu sezonu. Voleo bih da to bude T Max, ali nikako da prevalim preko mozga da dam tolike pare za nesto toliko staro. Onda sam poceo da gledam Silvere i radije bih 600 nego 400, ali ih nema onih novijih modela. 
Onda pocnem da gledam Burgman 650 (oko 2007.-2008.) Oce li neko da me odgovori od te budalastine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja