Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Sta je bolje po vama i generalno povoljnije sto se tice odrzavanja- majesty 400 ili burgman 400, tu negde 2005-6-7. god?

Sent from my 2201117PG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1579 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Bugi te generacije hoce da ima problem sa kvacilom. A ono je dosta skupo i retko se nalazi (da valja). (ne pitaj me kako znam,pretrazio sam celu bivsu Jugu i ostale zemlje Evrope i nisam nasao,pre par godina. Mozda je sad drugacija situacija) 

 

U toj opciji,posto te ima,a sa druge strane dobijas dva cilindra,gledaj hondu silverwing ali noviji model. Imas opciju 600 i 400. 400 ce biti mera. 

Model sa slike 

honda-silver-wing-fsj-600a-slo-1-lastnik-582-cm3-slika-27576204.jpg

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Mislim da će ti Yamaha Majesty biti tesna...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ccm3
Pre 13 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Sve zavisi koji ti je budžet okvirno..

Pa mislio sam maksimalno da dm do 2000 e...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ccm3
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio beverly, 2005. godište, Scooter, vozilo prešlo 28000 km, Novi Sad. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Društvo šta kažete za ovu mašinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da znaš da je karburator a ne EFI. I tih 28K bolje zaboravi. Nema to ni veze ako je motor u dobrom stanju. Prelaze oni mnooogo, mnooogo km...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ccm3

To znam,čitao sam dosta po forumima i neverovatno mi je da svi pišu da troši 5 litara normalne vožnje...😲

Pre 7 godina sam imao hondu foresight 250 kubika  koja nije 3.5 litre prelazila...

Pričao sam sa vlasnikom kaže beverli troši odprilike 4 maksimalno..5 Litara kad ga vozi 130km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Pozdrav drugari,nov sam na forumu...U potrazi sam za maxi skuterom...Ima me 190 i oko 105-110 kg(variram ) treba mi skuter za dnevno 10ak km u oba pravca...Sta bi mi preporučili?
 
Po meni za tako skromnu kilometrazu je najbolje nesto sto manje kubika da trosi ispod 3l. Jer u gradu ne mogu da se razviju neke brzine, pri tom je zgodniji za eventualno provlacenje kad zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Kymco agility 16+,

gume 16", nov je 2900 ima i na kredit.

jedina mana (ako je mana to je karburator)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

@wragg da ne gušim temu o NC750 ovde da proćaskamo malo.

Vidim da te kopka neki pravi maxi skuter. U kom pravcu ideš Integra, AK 550, Tmax (koje godište)?

Kad počnem da razmišljam glava me zaboli, svakom nešto fali. Integru sam probao, lepo ide, mala potrošnja, Honda jednom rečju. Ne znam da li je opravdana cena njenog naslednika velike Forze.

Tmax bih voleo da probam, pričaju ljudi da se jako dobro vozi, samo potrošnja je sumanuta i cene su nerealne, isteraš novu Forzu 750 iz salona za novac koji bi dao za Tmax par godina starog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Meni je Integra nekako ruznjikava, a meni motor/skuter mora na prvom mjestu estetski biti prihvatljiv. Takodjer me od Integre odbija malo mjesta ispod sjedala, a kofere na motoru ne volim. Malo me brine taj DCT jer sam negdje procitao da hoce presaltati u visu u sred krivine, a to mi bas i nije previse privlacno ponasanje mjenjaca. Ostalo sve na tom motoru/skuteru je vrh. Eventualno gledati 2016 i mladje godiste radi modova mjenjaca.
Forza je, koliko sam skuzio, Integra sa drugim (modernijim) izgledom. Koliko god da mi ljepse izgleda od Forze, nisam siguran da bih dao skoro dvostruko vise novca za isti motor. Naravno, jedan je nov a drugi polovan, al svejedno...
T-Max je vrhunski skuter, ali cijene su sulude. Ne znam, mozda i prelomim i dam te pare za skuter, ali sto kazes onda postoji dilema izmedju T-Max i Forze. Ako bude T-Max onda iskljucivo 560 ili eventualno 530 ako bude dobra prilika.
Nekako su mi najizgledniji AK550 ili C650GT, eventualno C600 Sport. AK550 ako je dobro ocuvan i ako su mu odradjeni svi servisni opozivi, te rjesene djecije bolesti je definitivno bang for bucks, naravno kome ne smeta sto je to Kymco a ne recimo T-Max. Mene to ne dira.
C650GT je nakon Burgmana 400/650 skuter koji najvise prilici mojim gabaritima i samo zbog toga mi ulazi u uzi izbor. Uzasno je ruzan, ali je ogroman i to mu je za mene veliki plus. Naravno, treba naci dobar i ocuvan primjerak, ali takvi su cijenom skoro u rangu T-Max ili Forze.
Ne zurim se, imam sta voziti na 2 tocka. Ako izleti dobra prilika, parkirati ce se i neki skuter u garazu. Vidjet cemo sta :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

😙Vraže, ti za šalu znaš, pa se nećeš uvrediti,što sam ovaj tvoj tok,rezultat misli iskazao kroz aritmetički zapis:

 

((6+5)-(25÷5)+35÷6)×0

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ccm3

Društvo hvala na savetima,odlučio sam se ..Od juče sam vlasnik Beverly-ja 250ccm³ 2005 godište...Pisaću na temi o njemu...🙂

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ccm3
pre 23 minuta, cezarpa je napisao:

Koja je boja i cije tablice trenutno nosi?

Sive boje,nosio Novosadske do jutros,danas sam ga preveo na sebe i sad su Pančevačke...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Drugari ako moze mala pomoc bio bih vam zahvalan

 

Prijatelj hoce da kupi piaggio mp3 (300-400) ili yamaha tricity 300

Gleda nove ili 1-2 god star, da kazem gleda nove modele

 

Ima li ko iskustva sa ovim primercima i kakva su vasa misljenja?

Svaka pomoc bi mu dobro dosla

 

Unapres veliko HVALA 

 

Samo lagano i pun gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@stikis , dvoumio sam se izmedju tricity-a i mp3a- te 2021.

Tricity bio robusniji i veci i mnogo mi lepse tada izgledao pa sam uzeo njega.

Sada (2024) tricity i dalje isti tj nije izasao novi model a novi mp3 izgleda isto super i ima svasta nesto od dodataka koji su funkcionalni

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Yahama tricity nema nista na lageru i navodno nece ni dobijati nista ove godine vise.

 

Otisli do piaggio mp4 400 bas veliki naspram 300 ali je noviji model ali i cena mu je nova.

 

Na kraju uzeo nov mp3 300, jeste da je "stariji" model ali radice mu posao i vise nego sto treba.

 

Bitno da je prijatelj zadovoljan kupovinom 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera nexus 300

@wragg Ja sam bio odusevljen kymcom kada sam ga prvi put provozao, smatram da ni po cemu ne zaostaje za jednim t max. Brembo kocnice, metzeler fabricke gume, snage i te kako ima, jos mi je i najlepsi skuter u toj klasi. Ne vidim razlog zasto bi nekome smetalo to sto je kymco, kymco se odavno dokazao na trzistu. Medjutim, naisao sam na jedan tajvanski jutjub kanal gde su inzenjeri otvoreno pricali o svim problemima na prvoj generaciji ak550. Konstantno propadanje semeringa na vilama, trosenje akumulatora posle svega 3,4 dana ne paljenja, cvilenje pogonskog kajisa pa cak i pucanje zadnjeg dela rama kod pogonskog kajisa te problemi sa keyless sistemom. Na istom tom klipu objasnjavaju kako su sve te probleme resili na ovoj najnovijoj generaciji. Kad bih bio spreman da izdvojim 11500e za skuter, definitivno bi to bio novi ak550 premium.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Nisam nikada u zivotu kupio nov motor, pa vjerujem da necu ni sada. Ne zato sto ga ne mogu financijski kupiti, nego zato sto meni motor ne traje duze od dvije sezone, a kada bih kupio nov onda bi to bila financijska pusiona na kvadrat. Ovako kupim polovan, zabavljam se sto sarafljenjem sto voznjom sezonu-dvije i onda jos i zaradim na njemu. :D

Ovo sa pucanjem rama nisam znao. Ovo sa semerinzima na viljusci, akumulatorom, pa i sa keylessom bih mu mogao i oprostiti jer to sve mogu sam srediti, ali ako mu ram puca onda se iskreno ne usudim kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja