Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima li neko iskustva sa Hondom Forza 350?

Vidim da na papiru ima solidno snage za to šta meni treba (grad i to u radno vreme, znači špic u Beogradu)

Hteo sam da kupim veću Vespu jer mi je 125 kubika malo(dosadno) ali cene nisu .... odgovarajuće, sad se kajem što prošle godine nisam kupio novu već me je frka uhvatila od EURIBOR-a i pare dadoh banci da smanjim kredit. Sad su nove skočile previše, pa gledam nešto drugo.

Motor nije opcija, već imam jedan ali za ovu namenu ga ne koristim jer menjač masakrira obuću, a treba da stignem koliko toliko uredan.

Znači: šta mislite o Forza 350 i koji sličan preporučujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Super je Honda Forza, tu nema šta. Ima snage i za dosta više od gradske upotrebe. Meni se lično ne sviđa iz više razloga - nema dovoljno mesta za noge, što naravno nije problem ako nisi previsok i krakat, zatim što mu vire retrovizori iz plastika, i još su sa ugrađenim migavcem. To mi liči da po gradskoj gužvi lako može da strada, i da košta. I naravno cena, jednostavno je preskupa za to što nudi, moje skromno mišljenje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@Skyrunner, hteo sam Forzu, ali na kraju preplatih ADV sa istim motorom - smetale mi komande BT na levoj ručki, udarale mi u koleno. Uživam u njemu svaki dan, pa i danas. U najgorim uslovima po hladnoći i gužvama nije prešao prosek po rezervoaru 4,5l, inače, normalnom vožnjim po gradu ide ispod 4.

Forza ima elektro podesiv vizir, mesta za dve kacige ispod sedišta i još dve u koferu (ako uzmeš fabrički, što preporučujem jer je keyless isto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Moraću da odem do salona da sednem, pa da vidim kako to izgleda

Visok sam 193 i imam (u zavisnosti od forme jelte) između 95 i 100 kg.

 

Cena nove je oko 6500,  a cena polovnih su lista lepih želja

Tako da ne bežim od kredita samo da se ne zlopatim sa nekim primerkom koji ima gomilu problema koje ja nisam primetio na vreme.

 

Inače, ako kinezi na istu foru koštaju ~1000€ manje, svakako to nije dovoljno povoljnije da bih išao na tu opciju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne'š se ti smestiti toliki na Forzu a da se ne grčiš :jok:

 

Ako već mora 'Onda, gledaj ADV 350. Vidno više mesta ali vidno više i košta...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Sh350i ti je povoljniji od svih a istih 330ccm ga pogoni, keyless, kofer, visok vizir. S tom visinom ćeš taman bolje da vidiš po kiši kad ga kapljice pokriju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Skyrunner Ja ću vrv oglasiti svoj Kymco skuter na prodaju. Mislio sam sledeće nedelje, kad pogledam Fort, ali evo možda ti bude interesantan. Ja sam 192cm/95kg, ovaj model je dobar za visoke i krakate.

 

sum.jpg

 

Agility 300, 2021. god, oko 11.500 km prešao, pod garancijom je još do maja 2024-te. Bez ikakvih oštećenja\padova i sl. 23ks, 130 km/h je max brzina, 3,3 l prosek potrošnja, imam i dosta potrošnih delova (koč. pločice, rezervni kaiš i rolne, povišeni vizir, rezervna felna...) Polini varijator i Malossi kvačilo (plus original jer je sve OK) Cena nešto oko 4.000+, nisam još detaljno formirao.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i
On 23. 11. 2023. at 9:13, Ji 4Tze je napisao:

Sh350i ti je povoljniji od svih a istih 330ccm ga pogoni, keyless, kofer, visok vizir. S tom visinom ćeš taman bolje da vidiš po kiši kad ga kapljice pokriju.

Čisto sumnjam da će mu, zbog visine, Sh biti komotniji od Forze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sedi se uspravno, nema kosinu\sanke za noge, ali SH svakako ima mnogo više mesta za kolena, korman je viši... Bolja je za visoke.

fb_r_w.webp

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da ponovim slikicu, kolega od 2.05cm /120-30ak kg na mom skuteru, ladno staje. Ko misli da je to čest slučaj kod skutera, silno greši.

tall.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Novi kolega na forumu je postavio pitanje u temi za predstavljanje, a i meni  na pp. Stavljam odgovor ovde, da i drugi mogu da se priključe, već po želji.

 

Pre 5 sati, VeljaMaca je napisao:

Prošle godine sam kupio Kymco Aglity 16+ 50cc i kako to biva želim veći i startniji skuter; u Kymco nude zamena staro za novo a za novi je dilema između Kymco dtx360 i QJ Fortress.  Molim preporuke

Veljo, oba su modela jako interesantna, Kymco je već odavno proveren i važi za pouzdanog proizvođača odličnog kvaliteta. Agregat iz DTX se ugrađuje u nekoliko različitih Kymco modela, već nekoliko godina. Nešto je slabiji 28-9 ks u odnosu Fortress-ovih 33-4 ks, ima manje točkove 13/14" u odnosu Fortove 14/15" i manji vizir. Ima jedan disk napred, a Fort ima 2. Ali je zato nešto komotniji za visoke.

 

Fort je skroz nov, tek izašao, što na našem tržištu, što u Evropi. Po karakteristikama i dizajnu obećava da će biti hit, ali još uvek je jelte nov. Realno, tek treba da se dokaže u praksi, ali je i jeftiniji i sa više modernih detalja kao što su 7" TFT display, automatomatizovano podešavanje vizira, razni senzori tipa praćenje pritiska u gumama i slično.

Kymco DTX ima baš zanimljive nove kolor šeme:

kymco-dtx-360-abs-e5.jpg

Ali Fort je jednostavno prelep:

QJMOTOR_FORT_350_BLACK.jpg

 

Ako prelaziš sa 50cc, oba bi ti bila kao avion, bar prvo vreme :) Tako da je ipak odluka na tebi, šta ti se više sviđa i odgovara. Da li biraš dokazano ime, (bar na papiru) nešto slabijih k-ka, ili novajliju koji obećava? Oba imaju po 3 godine garancije, a ne treba zanemariti ni cenu.

Ja sam se popišmanio da kupim Fort, ali sam odustao jer nemam dovoljno mesta za noge. Ima već svašta pisano u ovoj temi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Majesty 400

Cao drustvo, gledam sta uzeti sledece, trenutno vozim Majesty 400 2008god.

Razmisljam izmedju (godiste od 2016):

Xmax 300

Xmax 400

Forza 350

Vozi se uglavnom po gradu, bitna mi je ekonomicnost tj.odrzavanje i potrosnja.

Hvala vam unapred na vremenu i misljenju :)

Promenio član Djoledjole
Greska slova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav. Postoji tema o dilemama pri kupovini maxiskutera. Tamo imaš mnogo postova gde su potanko objašnjeni detalji koje treba gledati i na šta obraćati pažnju prilikom kupovine. Ovako formulisano pitanje neće dobiti kvalitetan odgovor. Ništa nije crno ili belo. Ima mnogo sive izmedju.

 

Ova tema će biti spojena sa već pomenutom. Takodje molim forumaše da ako nemaju mogućnost da pomognu, ne zatrpavaju temu nesuvislim postovima tipa "oba" i sl. Hvala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Treba mi savjet.
Hocu da kupim skuter za "kroz grad", radi izbjegavanja Beogradskih guzvi.
To ce mu biti glavna a i jedina uloga tako da bitno da nije gabaritan a i da nije 125cc vec gledam 250+
125 imam u CG i preslab mi je. Jos jedna od stavki, volio bih da ispod sica staje kaciga, sto kod nekih vidjeh da nije slucaj.
Ne bih uzimao kineze ni sym i sl.

E sad, razmisljao sam o novom ali nemam dovoljno prostora u garazi za skuter tako da ne bih volio nov napolju a i nema svrhe realno sad kredit da uzimam za motor koji mi treba za ove potrebe, sta ce mi nov motor ako nemam bas kesa ekstra default_0a-smiley.gif

Tako da gledam nesto starije, optimalno do 2 2500e. Najveci problem mi je sto su mi većina jednostavno ruzni. Cak motori koje sam vozio tamo sredinom 2000tih tako matoro ili bzv po dizajnu izgledaju, ne znam. Meni su najvise po ukusu noviji xmax, forza, adv al tesko nesto slicno starije ima, gillere neke?
Beverly inicijalno nisam htio jer vise volim izgled ovih gore ali realno on je najbolji za ovo sto mi treba pa je zato u opticaju, samo da nema poštarski ogromni vjetrobran haha. A realno i drzi cijenu veoma dobro.

Uglavnom, ne znam puno sad o ovakvim starijim skuterima, da li su vecina rage postale, moze li se pronac nesto krsteno ta ovaj novac? Dajte preporuke default_0a-smiley.gif





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ne znam koliko su poludele cene, ali pretpostavljam da bi ti Nexus bio ok. Isti agregat kao u svemu ostalom iz Piaggio grupacije.

 

250 ima 14/14 točkove i mislim da ne staje Full face ispod sedišta, Nexus 300 ima 15/14 i trebalo bi da staje. Ostalo je slično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, No_LiMiT said:

Treba mi savjet.
Hocu da kupim skuter za "kroz grad", radi izbjegavanja Beogradskih guzvi.
To ce mu biti glavna a i jedina uloga tako da bitno da nije gabaritan a i da nije 125cc vec gledam 250+
125 imam u CG i preslab mi je. Jos jedna od stavki, volio bih da ispod sica staje kaciga, sto kod nekih vidjeh da nije slucaj.
Ne bih uzimao kineze ni sym i sl.

E sad, razmisljao sam o novom ali nemam dovoljno prostora u garazi za skuter tako da ne bih volio nov napolju a i nema svrhe realno sad kredit da uzimam za motor koji mi treba za ove potrebe, sta ce mi nov motor ako nemam bas kesa ekstra default_0a-smiley.gif

Tako da gledam nesto starije, optimalno do 2 2500e. Najveci problem mi je sto su mi većina jednostavno ruzni. Cak motori koje sam vozio tamo sredinom 2000tih tako matoro ili bzv po dizajnu izgledaju, ne znam. Meni su najvise po ukusu noviji xmax, forza, adv al tesko nesto slicno starije ima, gillere neke?
Beverly inicijalno nisam htio jer vise volim izgled ovih gore ali realno on je najbolji za ovo sto mi treba pa je zato u opticaju, samo da nema poštarski ogromni vjetrobran haha. A realno i drzi cijenu veoma dobro.

Uglavnom, ne znam puno sad o ovakvim starijim skuterima, da li su vecina rage postale, moze li se pronac nesto krsteno ta ovaj novac? Dajte preporuke default_0a-smiley.gif




 

Imas nov Voge SR3 (250cc) za 3600 evra.l, sa 4 godine garancije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Znas sto me plasi kod tog motora, za 4 god cu ga prodati za dosta manje a ovome nece da mrda pod uslovom da je motor dobar, a i ja imam licno predrasude o dugotrajnosti novih kineza kao i rezervnim delovima.
Ali svakako je primamljiva opcija, ne iskljucujem vec samo imam rezervacije.
@JunioR. 300 su dosta redji cini mi se imao ga je drug i svidja mi se a oni 500cc ili koliko vec mislim da trose dosta goriva pa bih ga zaobisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Classic 500i

Drugar bi kupio novog pjadja 😀

Pitao me, da pitam na forumu koji je najbolji prodavac pjadja? 

Stojanov

Skuter Centar

PGS 

Platner

Hvala na odgovorima 😇

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Meni je PGS bio ok ,ali šta to znači najbolji=najjeftiniji??

 

Edit.

 

PGS distribuira po Srbiji a uzima iz Slovenije.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Classic 500i
Pre 7 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Meni je PGS bio ok ,ali šta to znači najbolji=najjeftiniji??

 

Edit.

 

PGS distribuira po Srbiji a uzima iz Slovenije.

Aj cene novih skutera su relativno isto, nisu prodavci svi ljubazni, ne javljaju se na telefon, zakazivanje reklamacije, servis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ne znam za ostale ali PGS u V.Popovića NBGD je korektan,servis je odvojen od njih to zakazuješ posebno,ja sam išao u ovlašćeni u YUBC  kod Vlade (isto se zove P.G.S.) ,nemam primedbi,naprotiv.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

@N.F.S. evo da ti tu javim, da nas ne prozivaju na onoj temi za offtopic :D
Dakle isao gledati par AK550 i dooobro se raspitao o istima. Modeli do 2019te imaju neke djecje bolesti i ako nisu vec rjesene, tj. komponente zamjenjene sa novim unapredjenim verzijama, moglo bi biti skupo. Izmedju ostalog ovi prvi modeli trebaju software update jer im puno toga ostane raditi u pozadini kad ugasis motor i ne ode u standby pa ti za par dana izvuce bateriju. Ovamo svi ti stariji imaju izvucene kablove za prikljuciti punjac i izgleda da su im u ovlastenom servisu to savjetovali jer do 2019te nisu imali drugo rjesenje. Nakon toga, u prve verzije je ugradjivana "losa" verzija onog velikog okruglog prekidaca za paljenje. Nekima su do 2019te to i po nekoliko puta u garanciji mijenjali ako je skuter vise vozen pa samim time i prekidac cesce koristen. Naisao sam na par komada ispod 10000km kojima nikad nije mijenjano, a zamjena za noviji kosta oko 600€. Mora se raditi u ovlastenom radi kodiranja. Ista stvar i sa Noodoe sustavom koji je znao prolupati kada bi se baterija ispraznila i nema drugog rjesenja osim zamjene istoga. Cijena 800€.
Ti prvi modeli su imali i probleme sa nedihtanjem prednje viljuske, kvacilom i losim remenom, ali to je nesto sto i ja i ti mozemo rjesiti bez problema. Ovo gore sa elektronikom me za sada odgurnulo od AK550 jer kosta dosta zato sto se mora u ovlastenom raditi.
Eto, obecah ti da cu te izvjestiti o iskustvima, pa ti sad vidi sta ces. 😄
Htio sam najprije Integru 750, ali ako kazes da ce mi zenu boliti guzica (da izvines), onda nista od toga. I tako bih kupio skuter radi nje, da joj je ugodnije voziti se samnom. Meni samom je motor sasvim dovoljan.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja