Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Juttos sam se nameracio i pre 8 krenuo put Novog Sada.
Prva stanica mi je bio neki uvoznik na Petrovaradinu. Ima sve i svasta i cene su mu povoljne.
Ima jednog crno belog Xcitinga 400i 2015 godiste.. Motor ko motor za to god nije u losem stanju. Ima neke cudne nalepnice crne boje sa strane prednjeg dela i na kokpitu mu plastike malo labave. Pali odmah. Sam skuter je dosta glomazan, malo sam skeptican ali se za oko 3000e dobije dosta.

Najvise sam dosao zbog Downtown 350 2016god koji je kostao 3500 ali mi je za malo izmakao.

Lik u ponudi ima i Piaggio Carnaby 300cc. Na prvu me je kupio, kao Beverly Cruizer za siromasne. Police za odlaganje otvorene, manje prostora ispod sedista. Ali za razliku od Xcitinga deluje kao mali lagani zvrk. 2100 evra odmah ponudio da spusti cenu.

Otisao do Kymca i Sym - u istoj ulici/bulevaru su.

Kymco ima izlozen DT X 360 i msm da to nije za mene. Po gabaritima je slican xciting na papiru ali ipak dosta laksi i manje se oseca teska guzica. Malo se cudno drze noge.

Imaju i Agility 300cc, kao bozin. Msm da taj motor ima isti ili slican zadnji kraj kao DT samo je napred u klasinom gradskom maniru. Kad sednes iza volana-super osecaj. Isto msm i za hd300.

Sym- bacio oko na HD300 opet, msm da kao i Agility nije losa opcija. Dovoljno lagan i upravljiv za grad a isti motor od 300cc kao i veci cruisym ili downtown.

Zakljucak ovog izleta: pojma nemam sta bih kupio :( najrealniji je polovni xciting ali mi deluje glomazno, mozda se tripujem. Downtown nikako da probam. Posle toga bih jurio neki agility ili hd300 iako mi se vizuelno bas ne dojme.

Piaggio/Vespa su mi sada malo sa strane. Vespa je super lagana i zabavna za voznju ali skupa i ima malo mesta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Prodavac indeksira ,vezuje cenu za eur , i ti kad kupujes dajes mu dinara koliko ti kaze ,tj. da on može da kupi 7100 eur (kursna razlika je tvoj trosak).U ostalom na polovnim automobilima su ti cene u eur kod ovlascenih dilera..a i menjaju cenovnike u skladu sa kursom kod vecih skokova (donar dva im nista neznaci a to je velika oscilacija i nebude brzo), tako da ta priča "eur bi trebao da bude veci"nema veze sa vezom..Znači onda gube u Srbiji na ovom modelu kome je  ista cena u Grčkoj i kod nas .. :- ) ??

Delimično si u pravu ali nije baš sve tako jednostavno.

Kursne razlike su samo jedna faktor u ceni proizvoda, u ovvom slučaju skutera. Posto je uvozni proizvod, bitna stvar je carinska politika, pa zatim porezi. U GR su porezi na kupovinu veliki, kako državni tako i lokalni. Zatim, tu su porezi za preduzeca, zaposlene, koja se razlikuju od drzave do drzave. Recimo, kupiti automobil u Singapuru mogu samo 5% najbogatijih, a to nema veze sa politikom kursa...


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, VladoGrcic je napisao:

Sym- bacio oko na HD300 opet, msm da kao i Agility nije losa opcija.

Nedavno sam se čuo sa kolegom sa foruma iz Subotice. Birao je između SYM HD300 i Kymca Agility 300, pa me je pozvao za mišljenje.

Ja nisam probao ovaj novi Sym HD, deluje mi interesantno, mada kolega reče da mu Agility izgleda kvalitetnije urađen, udobnijeg sedišta (to mogu blanko da potpišem!) i instument tabla mu je ukusno odrađena, za razliku od SYM-ove božićne jelke...

Ne znam šta li bih sad izabrao da danas kupujem. Sviđaju mi se skuteri velikih točkova, koji imaju prostora za noge, pa bih verovatno gledao i Bev 300, pored ova dva pobrojana modela.

 

Što se tiče ovih iz Petrovaradina, mnogo zavisi od sreće, ima i jako loših i dobrih iskustava. Svakako spremi bar 1000-ku evrića preko cene, za sređivanje makine, ako uzimaš polovnjaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, tomamega je napisao:

U GR su porezi na kupovinu veliki, kako državni tako i lokalni.

Jeste, ali im je tržište i broj prodatih primeraka bar 10x veće od našeg, pa i to utiče na cenu. Ali da, pitanje cena je složena stvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@VladoGrcic , da mene pitas, sto veci skuter/motor to bolje.

maxi skuteri od 250/300/400 ccm su svi tu negde po velicini, pretpostavljam da te plasi provlacenje po gradu, ja se provlacim sa mojim autobusom (tricity). Naravno postoje mesta gde se ljudi sa 50ccm provuku a ja zastanem, malo i zbog svoje nesigurnuosti ali nije smak sveta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 12 sati, tomamega je napisao:


Delimično si u pravu ali nije baš sve tako jednostavno.

Kursne razlike su samo jedna faktor u ceni proizvoda, u ovvom slučaju skutera. Posto je uvozni proizvod, bitna stvar je carinska politika, pa zatim porezi. U GR su porezi na kupovinu veliki, kako državni tako i lokalni. Zatim, tu su porezi za preduzeca, zaposlene, koja se razlikuju od drzave do drzave. Recimo, kupiti automobil u Singapuru mogu samo 5% najbogatijih, a to nema veze sa politikom kursa...


:mobilizator:

Moj komentar ima za cilj da objasni koliko nema smisla izjava "evro mora biti veći u Srbiji" sa aspekta struke i u kontekstu formiranja cena ovde.A da pređemo i na  tvoju temu, bez uvrede ,sve su neka opšta mesta , nisam video ni jedan konkretan primer za razlike u poreskim stopama za konkretan primerak skutera o kome se priča i kako to da je za jedan model ista cena ,kao "preko" a za drugi model nije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 10 sati, boza_kg je napisao:

Jeste, ali im je tržište i broj prodatih primeraka bar 10x veće od našeg, pa i to utiče na cenu. Ali da, pitanje cena je složena 

Tako je veliko trziste stimulise konkurenciju (vise prodavaca), konkurencija kvalitet i snizavanje cene .U stvari vrlo prosto , ponuda i tražnja glavni "drive" za cenu ,uglavnom trzisna a ne deo monetarne ekonomije koja se odnosi na kurs ..to je besmisleno.Da ne davimo sa ekonomijom na moto forumu ,kasaba smo i to plaćamo novcem i losijom ponudom/izborom.

Promenio član Džim Džarmuš
Typo
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 381 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Prateci cene polovnjaka a i novih skutera, sve mi se vise cini da cu umesto 10g starog maksija kupiti novi Royal Enfield :) Koji nije ni maksi a ni skuter. Ali to je samo ideja. Treba da vidim na sta to lici. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs
Tražim i dalje sebi maxi da uzmem i uvek neko sranje iskoči i pare odu. Sada opet imam nešto novca pa mislim da je krajnje vreme da se pazari nešto... Elem, vidim u oglasima jedan Sym Maxsym 400 iz uvoza, cena da li je realna pojma nemam ali znam da bi mi ostalo para za pretres kompletnog motora, šta mislite, koliko je u Srbiji pametno kupiti ovako nešto :

43740437d014-1920x1080.jpg WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Sym Maxsym, 2013. godište, Scooter, vozilo prešlo 21000 km, Mladenovac. Cena 2.150 € - Motori - Polovni Automobili

Video sam neke postove koji su bili davno na ovu temu ali ništa svežije...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ja na kraju kupih ovog maxsym-a. Prodavac korektan maksimalno, slao mi snimke, šta god sam tražio... Skuter bukvalno u onakvom stanju kakvom ga je opisao... Otišao juče, dogovorili se u 5 minuta i pakuj na prikolicu... Sad čekam tehnički i registraciju, malo da se proba pa ide na pregled kompletan... 579501a11da773bebc47e4e7fbfd820a.jpg

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 1 sat, VladoGrcic je napisao:

Prateci cene polovnjaka a i novih skutera, sve mi se vise cini da cu umesto 10g starog maksija kupiti novi Royal Enfield :) Koji nije ni maksi a ni skuter. Ali to je samo ideja. Treba da vidim na sta to lici. 

Wow, kakav zaokret! Preptostvaljam da Royal ima manuelni menjac, kakvo ti je iskustvo sa tim?

pre 36 minuta, sole92 je napisao:

Ja na kraju kupih ovog maxsym-a.

Bravo! Neka je sa srecom i napisi neke utiske o masini kada je provozas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Da li je realno da su troškovi, u slučaju neke havarije, na Tricity 300 enormno veliki, kao na slikama? Jeste da je Nemačka u pitanju, ali opet...

 

Slike su sa neke grupe na fejsu u koju sam upao da bih malo više informacija pohvatao o motoru, pošto sam bio zagrejan da ga kupim. 

 

Sada, kada vidim cene polovnih i ovo sa slike, skoro pa sigurno ću odustati...

Screenshot_20220909-211404.png

Screenshot_20220909-211545.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ono jes', grobno mesto je jeftinije ;) Ajde bogati, nisi ni seo na skuter, a razmišljaš koliko košta havarija. Pu, pu, ne treba ti u životu i sportu taka slutnja.

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 1 sat, JetSetWilly je napisao:

Da li je realno da su troškovi, u slučaju neke havarije, na Tricity 300 enormno veliki, kao na slikama? Jeste da je Nemačka u pitanju, ali opet...

 

Slike su sa neke grupe na fejsu u koju sam upao da bih malo više informacija pohvatao o motoru, pošto sam bio zagrejan da ga kupim. 

 

Sada, kada vidim cene polovnih i ovo sa slike, skoro pa sigurno ću odustati...

Screenshot_20220909-211404.png

Screenshot_20220909-211545.png

Uzmi kasko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Pozdrav,

Nakon godinu dana voznje, resio sam da predjen na nesto jace (ne previse jako i dalje :) ). Ostao bih pri skuterima. Pogledao sam jacu verziju mog elektricara, ali cena odvaljuje, pa resih da gledam i normalne skutere. Citao sam dosta na forumu i uzi izbor bi bio ili yamaha xmax 300, neka honda slicnih specifikacija. Ako ima nesto trece, da odgovara po kvalitetu, mozete predloziti. Skuter mi pre svega treba za grad, tako da budem agilan u saobracaju i da vise ne bezim od kola, kao sa mopedom, i da mog da savladam sve Bgd uzbrdice bez problema. U Barelu u Delti mi kazu da ne idem ispod 300cc. 

Za sada sam uspeo da se ogrebem za test voznju xmax 300 u plattneru i mogu reci da sam prilicno odusevljen.
U hondi sam seo na adv 350, i sh350. Adv moze da se proba, sh350 stoji u salonu, nema vozanja.

Uzimao bih ili nov ili neki mlad polovnjak, ali preferiram nov. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Hvala na informaciji da ima Forza 350 u salonu da se pogleda, baš dugo je nije bilo.

U istoj sam dilemi, Xmax mi je za nijansu privlačniji, tj. ima veći rezervoar i više prostora ispod sedišta koji je i osvetljen (moja ogromna HJC Flip-up kaciga staje na obe pozicije i sedište se zatvara bez problema).

Forza mi se sviđa jer ima velike pozicije u žmigavcima pa je uoćljivija spreda i što je zapremina motora veća za 40cc (+13%) u odnosu na Xmax, mada se ta mala razlika u vožnji i ne primeti (prema testovima).

Na Xmax-u imam mesta na pretek (188cm/95kg), na Forzu nisam seo.

Nova Forza je jeftinija od Xmax-a, polovne Forze 350 nema u oglasima, dok Xmax-a ima gomila kupljenih kod nas, većinom sa nerealnom cenom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 2 minuta, QmBGD je napisao:

Hvala na informaciji da ima Forza 350 u salonu da se pogleda, baš dugo je nije bilo.

U istoj sam dilemi, Xmax mi je za nijansu privlačniji, tj. ima veći rezervoar i više prostora ispod sedišta koji je i osvetljen (moja ogromna HJC Flip-up kaciga staje na obe pozicije i sedište se zatvara bez problema).

Forza mi se sviđa jer ima velike pozicije u žmigavcima pa je uoćljivija spreda i što je zapremina motora veća za 40cc (+13%) u odnosu na Xmax, mada se ta mala razlika u vožnji i ne primeti (prema testovima).

Na Xmax-u imam mesta na pretek (188cm/95kg), na Forzu nisam seo.

Nova Forza je jeftinija od Xmax-a, polovne Forze 350 nema u oglasima, dok Xmax-a ima gomila kupljenih kod nas, većinom sa nerealnom cenom...

Ne bih da ti kvarim radost, ali nije bila forza nego adv 350, pored sh350. A inace su mi u Delti rekli da su sad rasprodali manje vise sve, i da ne planiraju da registruju mnogo test vozila.

Promenio član djpesic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

E jbg, ja se prebacio na Forzu kao konkurenta Xmax-u... ADV mi se ne sviđa, mnogo mi je "brz", više pucam na klasične skutere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Meni je Xmax bila prva opcija, kao i Beverly. Međutim, kada sam ih sve pogledao, uporedio i stavio na papir, pre nekih mesec dana sam uzeo SYM Cruisym 300. Pogledaj i tu varijantu. Može da se zakaže probna vožnja i imaju ih na stanju. Honda i Yamaha će biti na stanju tek od proleća sledeće godine, kao i svi sa jačom cenom gotovo sigurno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Najbitnija mi je pouzdanost i da mi odgovara po dimenzijama. Npr, beverly mi nesto vise lezi po ergonomiji i upravljivosti od xmax. Takodje je bev bio na stanju. Pogledacu ove 2 opcije (sym i kymco). Btw, imam 182cm visine i cca 75kg)

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja