Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

 

Ko ima dilemu da li X-MAX ili T-MAX evo Šone na Jutubetu dao dve odlične recenzije za Sym skutere, pa pogledajte a koliko znam uvoznik Eurosumar i preko distributera ih ima na stanju ... ja sam ih lično gledao u Triomotors u Novom Sadu ali mi se nisu uklopili u moje poveće gabarite ali su sjajne mašinke

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3084 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ovde ima i malo neobavezne priče o SYM HD 300 modelu. Meni lično najzanimljivijem, jer ima mesta za krakate noge, a plus je lišen nepotrebne elektronike.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dobro jutro

Hteo sam da vas pitam za mišljenje o oglasu, tj skuteru. Stanje skutera, potrošnja i cena mi deluju korektno. Nije registrovan što sa sobom dodatno vuče i cenu transporta do Novog Sada ali spreman sam to da platim. Elem, kako vam se čini?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting 500i, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 26666 km, Stari Grad. Cena 2.000 € - Motori - Polovni Automobili


Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, NenadPT je napisao:

Dobro jutro emoji4.png

Hteo sam da vas pitam za mišljenje o oglasu, tj skuteru. Stanje skutera, potrošnja i cena mi deluju korektno. Nije registrovan što sa sobom dodatno vuče i cenu transporta do Novog Sada ali spreman sam to da platim. Elem, kako vam se čini?
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting 500i, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 26666 km, Stari Grad. Cena 2.000 € - Motori - Polovni Automobili

 


Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 

 

Скутер лепо изгледа на фоткама, треба га видети (и чути) уживо... Што се тиче пређене километраже, ја сам толико прешао од 2019.год до сада, како је код мене, а слично су годиште. Не бих могао да замислим да је мој скутер из 2007.године, пре три године имао на сату 0 км. и да сам ја направио толико, 26666 км... Иначе, код мене је преко 62 хиљаде...а и то ми је сумњиво :stabre:

Опет, можда је стварно како каже, треба га видети...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kilometraža , ako je iz uvoza, je x3 možda i više, ali ko to stvarno više gleda, bitno je stanje.

 

Pitanje je i šta se očekuje za 2.000 eur. Ako se očekuje mint stanja, meni ovo ne deluje tako, ima korozije, oguljene farbe i sl, ali to je po meni ralnost za 2.000 eur

 

A potrošnja mi se čini fer, tolik meni troši Tmax 500, možda 0.5-1l više, a oni nisu poznati kao štedljivi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Do sada sam merkao nove skutere i najblizi sam kupovini SYM HD 300.
Medjutim, kad stavim sve na papir, da cu motor drzati islred zgrade u blokovima, da li se vise isplati kupovina polovnog?
Na primer za 2500 moze da se pazari Beverly 250 neko 2008 godiste. Ima ih mnogo vise i odrzavanje bi trebalo da bude lakse.
Na primer:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly, 2008. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 33060 km, Beograd. Cena 2.350 € - Motori - Polovni Automobili



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Test (desni klik i translate - google odradi solidan posao u prevodjnju):

https://www.motociclismo.es/pruebas/comparativa-scooters-honda-sh300-piaggio-beverly-300-350-sym-hd300_189261_102.html

 

Galerija:

WWW.MOTOCICLISMO.ES

Galería de fotos de la comparativa entre Honda SH300l, Piaggio Beverly 300/350 y SYM HD 300

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Moje neko viđenje je da su SH, Beverly i slična banda po fizičkim karakteristikama prevashodno namenjeni za gradsku vožnju.

Forza, Xmax i takvi pružaju isto u gradu, ali su pogodniji i za ture van grada (bolja zaštita od vetra, veći prtljažnik...). 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Do sada sam merkao nove skutere i najblizi sam kupovini SYM HD 300.
Medjutim, kad stavim sve na papir, da cu motor drzati islred zgrade u blokovima, da li se vise isplati kupovina polovnog?
Na primer za 2500 moze da se pazari Beverly 250 neko 2008 godiste. Ima ih mnogo vise i odrzavanje bi trebalo da bude lakse.
Na primer:


5a3539dde775-1920x1080.jpg WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Piaggio Beverly, 2008. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 33060 km, Beograd. Cena 2.350 € - Motori - Polovni Automobili


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iznajmiš garažu, sa nekim ko ima motor da ti bude cimer i eto, još ako vas ima nekoliko, to ispadne vrlo povoljno.
Mislim da je čika Rajko @Arakis nudio neku garažu ili mesto u garaži u blokovima, a možda sam i nešto pomešao, uglavnom ima tih garažica u blokovima baš dosta.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

I dalje razmisljam o nekom Beverly 2008-2009. Uzasno minse svidja dizajn. Ali posle procitane teme o Beverly 250 deluje mi kao losa ideja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1934 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sta konkretno te brine kod Beverly 250i iz 2008?Posedovao sam Tourer to godiste,i osim sto je bio Gavrin-Goksijev krs,sustinski je ok skuter.I hondu ako uzmes,ona je br 1,ako je krs slicna igranka.

Za grad od 125- 250 nista vise.Licno pre bih 125.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ma zezam se, tamo su kaceni problemi a ne predstavljanja. Kad covek iscita, pomisli da se to samo kvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima.

 

Nov sam na forumu, ovo mi je i prva poruka :).

 

Ovako, medved od 196cm, nekih 120kg (plus minus par kg u zavisnosti od godišnjeg doba), 45 god., nemam položeno za A, trebao bi mi neki skuter koji može da se vozi sa B.

 

Dvoumio sam se izmedju trotočkaša što se nude kod nas (MP3, Peugeot Metropolis, Tricity 300, Qooder qv3) i Qooder Quattro (četvorotočkaš).

 

Ono što sam našao na forumu od članova ПИПезос & Sharky-Alex malo uliva nadu da postoji opcija za nas visoke. Tricity 300 izgleda da se uklapa u profil. Namena bi bila samo vožnja po gradu/selu, eventualno izmedju gradova, ali sve u krugu od 50km.

 

E sad, par pitanja, ako možete da mi pomognete, pošto Tricity 300 nisam video uživo (MP3 sam probao i stvarno je malo smešno izgledalo, iako sam MP3 deluje gabaritno).

 

Da li na Tricity 300 može da se malo podesi volan, kao na ovom klipu gde je to urađeno sa X-Max? Koliko sam shvatio, ista je platforma u putanju.

 

https://youtu.be/s9g0zhJ9XvA

 

Da li postoji neko sedište kojim se dobija još na visini? Čisto da noge budu u malo ispravnijem položaju.

 

I, da li je neko probao Qooder Quattro? Kakav je on po dimenzijama i udobnosti u poređenju sa Tricity?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8966 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, VladoGrcic je napisao:

Ma zezam se, tamo su kaceni problemi a ne predstavljanja. Kad covek iscita, pomisli da se to samo kvari.

Svaki se kvari ako nema odrzavanja ili ako isto nije kako treba odradjeno. 

Kod nas se nazalost moze videti svasta, uglavnom lose stanje jer ljudi ili rade samo kad se mora ili prepuste nekom ko ne uradi kako treba.

Takva praska nastavlja se godinama i km .... rezultat kad padne maska (oklopi, plastike) bude poražavajuć.

Vecina su takvi, krpljeni, seceni, budzeni .... samo da tera pa dokle stigne, cim ne valja poprilicno ide na oglas pa nek se drugi maje sa njim.

 

Danas jednostavno nemas garanciju nizašta, sve je povrsno, skrto i na brzinu.

 

Pre neki dan kod vulkanizera slusam decka oko 30 leta kako razgovara sa majstorom koji mu je krpio gume na Astri G, stojim sa strane i slusam.

 

Majstor mu kaze, citiriam "vidi, ja bi ovo bacio ako mene pitas, vozis na sopstvenu odgovornost, bukvalno si na temp. bombi"

Decko odgovara, citiram "nek izdrze jos dva meseca i tako ide u oglas".

 

Pitah se dal ce zameniti gume pre prodaje ili ako ne zameni dal ce prijaviti sledecem kupcu za moguc ozbiljan problem..... oce djoku, izgine neko zbog 50-100e.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Svaki se kvari ako nema odrzavanja ili ako isto nije kako treba odradjeno. 

Kod nas se nazalost moze videti svasta, uglavnom lose stanje jer ljudi ili rade samo kad se mora ili prepuste nekom ko ne uradi kako treba.

Takva praska nastavlja se godinama i km .... rezultat kad padne maska (oklopi, plastike) bude poražavajuć.

Vecina su takvi, krpljeni, seceni, budzeni .... samo da tera pa dokle stigne, cim ne valja poprilicno ide na oglas pa nek se drugi maje sa njim.

 

Danas jednostavno nemas garanciju nizašta, sve je povrsno, skrto i na brzinu.

 

Pre neki dan kod vulkanizera slusam decka oko 30 leta kako razgovara sa majstorom koji mu je krpio gume na Astri G, stojim sa strane i slusam.

 

Majstor mu kaze, citiriam "vidi, ja bi ovo bacio ako mene pitas, vozis na sopstvenu odgovornost, bukvalno si na temp. bombi"

Decko odgovara, citiram "nek izdrze jos dva meseca i tako ide u oglas".

 

Pitah se dal ce zameniti gume pre prodaje ili ako ne zameni dal ce prijaviti sledecem kupcu za moguc ozbiljan problem..... oce djoku, izgine neko zbog 50-100e.

Eeeeee kad bi samo znao koliko sam puta u zadnjih mesec-dva čuo - pa zašto sve to menjaš, prodaješ motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 2 sati, JetSetWilly je napisao:

Pozdrav svima.

 

Nov sam na forumu, ovo mi je i prva poruka :).

 

Ovako, medved od 196cm, nekih 120kg (plus minus par kg u zavisnosti od godišnjeg doba), 45 god., nemam položeno za A, trebao bi mi neki skuter koji može da se vozi sa B.

 

Dvoumio sam se izmedju trotočkaša što se nude kod nas (MP3, Peugeot Metropolis, Tricity 300, Qooder qv3) i Qooder Quattro (četvorotočkaš).

 

Ono što sam našao na forumu od članova ПИПезос & Sharky-Alex malo uliva nadu da postoji opcija za nas visoke. Tricity 300 izgleda da se uklapa u profil. Namena bi bila samo vožnja po gradu/selu, eventualno izmedju gradova, ali sve u krugu od 50km.

 

E sad, par pitanja, ako možete da mi pomognete, pošto Tricity 300 nisam video uživo (MP3 sam probao i stvarno je malo smešno izgledalo, iako sam MP3 deluje gabaritno).

 

Da li na Tricity 300 može da se malo podesi volan, kao na ovom klipu gde je to urađeno sa X-Max? Koliko sam shvatio, ista je platforma u putanju.

 

https://youtu.be/s9g0zhJ9XvA

 

Da li postoji neko sedište kojim se dobija još na visini? Čisto da noge budu u malo ispravnijem položaju.

 

I, da li je neko probao Qooder Quattro? Kakav je on po dimenzijama i udobnosti u poređenju sa Tricity?

 

 

 

 

Kod tricity-a mislim da nema pomeranja tj dizanja kormana (volana), nije uopste isti kao kod x maxa. Mozda i ima neka caka ali ja jos nisam provalio kako.

Sto se sedista tice nema vislje ali moze da se kupi ono jastice za sediste pa da bude vislje ili da se prepravi da bude vislje, to nije problem.

Imao sam istu dilemu kao ti kada sam uzimao tricikl.

Qooder Quatro je preskup i mislim da nema potrebe za tim cetvrtim tockom pa sam ga odmah izbacio. Ne znam ni koliko im je ozbiljna podrska i servis.

Metropolis mi se nije svideo pa je i on izasao iz konkurencije.

Ostali su tricity i mp3, tricity mi bio mnogo lepsi, veci a i zavrsna obrada mi delovala bolje, na kraju su presudili i veci tockovi od mp3-a.

Sve u svemu tricity je kao autobus, ja imam 193cm i 100kg i sasvim mi je komotan.

Tih 50km koje pominjes da bi prelazio su nista za njega. Kao neko ko nema puno iskustva predjem sa njime i po 200-300km dnevno lagano.

Pusti mi poruku ako hoces da vidis tricity, mozemo da iskombinujemo nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3084 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemam lična iskustva, ali viđam po Kragujevcu neki tricikl Qooder, malo stariji. Baš je veliki, mislim da može da se na njega smeste i košarkaški centri :)  Ima 15" točak pozadi, a 14"ice napred, i dosta je visoko sedište... Ali Yamaha je verovatno pametniji izbor, zbog prodaje sutra i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

@Sharky - Alex @boza_kg hvala puno na odgovorima. Videću ako ih ima na stanju u Plattneru u NS (tu sam, okolina NS sa Sremske strane) čisto da vidim da li odgovaraju dimenzije. Ako ne, javljam se posle 20-og avgusta, kada se vratim iz Grčke.

 

Na slikama mi je i MP3 izgledao veliko, dok nisam seo na jedan... Izgleda da su svi manekeni koje slikaju za reklame za te tricikle tu oko 160cm... 

 

 

 

Promenio član JetSetWilly

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Zavisi na koji si MP3 seo, ima ih u veličinama kao skuter od 50cc do baš velikih. Provozah skoro nov MP3 400 i mesta ima osetno više od mog, koji nije mali uopšte.

 

Nego, juče na semaforu stane Xmax 300 sa saputnicom pored mene, ja krenuo sa 2/3 gasa on pun gas - odletešeeeee. Pola grada smo se sustizali na semaforu, (od Karaburme do Dorćola, nismo se trkali, mada on jeste divljao i provlačio se agresivno u pokretu itd.) ali baš sam prijatno iznenađen kako ih je lagano nosio Xmax. Matematika je jasna (odnos snage / težine) ali opet nisam očekivao da toliko lepo poteže.

 

Ja sam u međuvremenu počeo da naginjem ipak ka Forzi 350, ali videćemo do zime/proleća ima još vremena za mnogo promena, naročito jer sam MP3 opremio skroz za celogodišnju vožnju i nemam realnu potrebu za promenom, više je to neki hir i želja za lakšim jahanjem kroz grad zbog -50kg... 

A onda opet, sa mnogo dnevnih parkiranja i svega, ovo blokiranje vešanja i parkiranje po neravnom terenu je velika prednost MP3-a, što će mi sigurno nedostajati kod normalnog skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja