Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Medley 125 2022

Pozdrav ljudi, trebaju mi saveti i mišljenja.

Planiram da uzmem skuter, za sada planirani maksimalni budžet je oko 3500-4000e, ali rad sam da dam i manje novca ukoliko ima neka bolja varijanta za moje potrebe. Treba mi najviše za vožnju kuća-posao (15km, večinom otvoreni put, 2 poveća nadvožnjaka) i usput do prodavnice (znači gepek), najviše ću se voziti sam, ali i to malo što ću se voziti sa suprugom bih voleo da joj ne bude neudobno. 

S obzirom da sam vozio uglavnom male skutere do 50 kubika (Kymco Super 9 i Kymco Bet&Win), ali i Yamahu Maxster 150 (koja je za moje viđenje imala dovoljno snage za ono što je meni potrebno i dovoljno male dimenzije za provlačenje po gradskim gužvama), gledao sam sledeće modele:
Nov Piaggio Medley 150 (nisam ga video uživo, a nema ni baš puno na forumu o tom skuteru)
Nov Yamaha Nmax 150 (smeta mi malo nepraktičnost zbog stuba između nogu kao i manji gepek ispod sedišta u odnosu na Medley)
Polovan Piaggio Beverly 300/350 (veći od ostalih ali mi je i najlepši, međutim polovan)

Koja je vaše mišljenje, pre svega nov ili polovan u ovom cenovnom rangu?
Koja je varijanta "best buy" za skuter za moje potrebe po vama?

 

Biću zahvalan ako dobijem neke odgovore :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1911 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Medly je kao beverly samo malo manji,ima ravnu podnicu.Beverly nema ravnu podnicu,nije bas za pijacu i radnju.Mada meni licno NMax je najprivlacniji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Medley 125 2022
On 3.5.2022. at 11:50, Bogus je napisao:

Biću zahvalan ako dobijem neke odgovore :jee1:

Rekoh "neke"(više) ne "neki" (jedan)... UP! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Kolega ja iz ličnog iskustva mogu da kažem nešto o Bevki 300. Prošle godine u ovo vreme sam bio na sličnim mukama, odabir prvog maxi skutera. 

Na forumu sam dobio dosta pomoći u izboru između Beva i Aprilije Atlantic, presudile su potrebe gradske vožnje. 

 

Vožnja mi je 80% po gradu, veliki točak, bolje upija neravnine na asfaltu, potrošnja oko 3.5 litre, ne zavrćem ga do daske. Po meni prostora ispod sedišta ima dovoljno za neki manji pazar (pijaca, samo da nisu džakovi luka i krompira u pitanju:)), još ako se doda kofer, ja imam originalni od 36l, kuka je tu za među noge ako je kraća relacija i taman kesa može da se dočeka na plastiku rezervoara. 

Nmax i Medley imaju prednost zbog manje potrošnje, jeftinije registracije. Može se na oba montirati kofer za pazar. 

Bilo bi dobro da sedneš na svaki od njih i osetiš kako ti leže, nisi spomenuo kojih si gabarita. Meni je na primer sedište na bevu okej, ne trne zadnjica ni preko sat vožnje, zasmeta mi što nemam gde sa nogama, da ih ispružim. Po gradu sedište ume da pričvrlji tamo gde ne treba i to je jako iritantno. Sretna kupovina!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Medley 125 2022

Hvala vam kolege! :jee1:

 

Moji gabariti su u nekom proseku, pa ih zato nisam ni pominjao jer mislim da se mogu uklopiti manje-više na svaki skuter. Visina 184cm, težina 85kg-90kg zavisi od sezone :jee:

 

Slažem se da bi bilo najbolje da probam sva tri modela i na osnovu toga odlučim, samo što ne znam nikoga ko ima niti Nmax niti Medley, a Beva sam probao.. U PGS nemaju Medley-a na stanju da bih mogao da ga vidim, možda će biti na sajmu nešto. 

 

Jel ima neko predlog za neki drugi skuter koji se uklapa u budžet (ponavljam može biti i manji) a da se uklapa i u moje potrebe? Tipa video sam Sym Symphony ST200 kao i Kymco People S 200ie, Sym mi se čini da je preslab a opet dosta jefitniji, a za ovog Kymca nisam ništa našao osim oglasa 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco People S 200, 2022. godište, Scooter, vozilo prešlo 1 km, Beograd. Cena 3.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A novi su to skuteri nema mnogo iskustava. Kymco ti je klon najpopularnijeg skutera u Italiji, Honde SH, samo malo većih gabarita

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda SH150A, 2022. godište, Scooter, Novi Sad. Cena 4.590 € - Motori - Polovni Automobili

A i SYM Symphony  naginje tom dizajnu - ravan pod, visoki točkovi... fali mu samo vizir koji ne ide fabrički. Ali oba su sa vazdušnjim hlađenjem.

To znači da nisu nešto jaki za svoju klasu, ali da su zato odlični za grad, vrućine, gužve i tako to. Pritom su jednostavniji za održavanje, a tim i jeftiniji. Opet da naglasim - to su gradski skuteri. Za otvoren put, faliće im snage i udobnosti. Ako ti to treba, to je to. 

Meni lično 300cc klasa je daleko upotrebljivija, ali to toga sam došao sam, sopstvenim iskustvom do saznanja šta mi odgovara. Tako to biva :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz,sta je po vama bolje: Yamaha xcity 250 2007-2010. Ili Honda HS 300 i, 2008?
Yamajaha oko 2000 e a Honda oko 1500 e?!

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Razmišljam lagano preko zime da se prebacim na dva točka, kategorija skuter 300ccm. Xmax mi se jako dopada oduvek, pa sam otišao malopre da ga pogledam, sednem, popričam sa prodavcem... Rekao bih da sam se zaljubio :)

Nisam išao da gledam ADV i Forzu, ali mislim da je Xmax taman. Visok sam 188 i super sedim na motoru, ali ipak (iako nemam baš dugačke) noge mi baš i ne staju u onaj prednji/opruženi položaj. Ispod sedišta "'LADNO" u obe pozicije staje moja glomazna XL HJC I90 kaciga sa komunikacijom, što me je stvarno oduševilo.

Momci bili preljubazni. Kažu pošto svakako hoću da uzmem za sledeću sezonu da sačekam početak godine jer se očekuje redizajn i unapređenje opreme... (možda nekom znači). Koferi su preskupi, deluju definitivno mnogo jeftinije od Givi, ali iznad svega neopisivo su gadni, sa čim se i prodavac složio :cirka1:

Zašto sam otišao nov motor da gledam - u oglasima 2-3 godine stare prodaju za oko 6.000, što je realno blesavo skroz kupiti. 

 

Jedina i najveća dilema u glavi mi je pitanje bezbednosti (u odnosu na MP3) u lošim uslovima (kiša, hladan asfalt), jer po gradu motor koristim primarno u 99% slučajeva, 12 meseci godišnje (samo ne po snegu). Zbog ovoga sam i uzeo trotočkaš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Koliko je nov xmax? Ja gledam polovni 2016+, 300 i 400 kubika, i nema ispod 4.700. Sa LED, su svi oko 6.000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, QmBGD je napisao:

Jedina i najveća dilema u glavi mi je pitanje bezbednosti (u odnosu na MP3) u lošim uslovima (kiša, hladan asfalt),

Ja nisam nikad ni seo na tricikl, ič me ne privlači takva naprava, pa nem pojam, al' ko velim ja, kao i ogromna većina tera skutere i na dva točka, pa smo nekako pretekli :) Kad su uslovi za vožnju lošiji, onda vozi opreznije ;)  A prednosti 2 točka su mi očigledne - lakši za manevrisanje, izbegavanje rupa, parkiranje, isparkiravanje i sve što uz to ide...

 

A Yamaha je zeznula noviji XMAX tim sankama za noge. Super je bilo na starom XMax 250:

Nalepnice-za-motore-Yamaha-XMAX-250-Black-STIKER_slika_O_72489805.jpg

Pa se našli pametni da skrate prostor za one koji imaju duge noge:

pgallery_138_1013.jpg

Ako na novom modelu za sledeću sezonu vrate prostor za noge, to će biti dobro, ako samo ubace elektronske skalamocije, neće, IMHO.

 

Inače, ja sam zaključio sledeće - neću polovno, želim novo u 300cc klasi. Ovaj moj skuter ima 3 godine garancije, a em pošto sve više i svuda meću elektroniku koja će biti paprana za popravke van garancije, a nit ima dovoljno majstora koji to znaju da servisiraju, onda ću ga voziti isteka garancije, pa prodati. Pa ću onda opet da kupim novi.

Za sad mi to zvuči kao lukav plan :)

Promenio član boza_kg
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Sve se slažem osim za parkiranje / isparkiravanje. Ovaj tronožac ima svoje prednosti u praksi, naročito parkiranje - uzbrdica, nizbrdica, neravno. Zakljucaš ogibljenje, povučes ručnu i ćao. Možeš da ga guraš/vučes od napred ,za rep... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 2 sati, QmBGD je napisao:

Jedina i najveća dilema u glavi mi je pitanje bezbednosti (u odnosu na MP3) u lošim uslovima (kiša, hladan asfalt), jer po gradu motor koristim primarno u 99% slučajeva, 12 meseci godišnje (samo ne po snegu). Zbog ovoga sam i uzeo trotočkaš. 

Svakako da ima razlike, a ako odlučiš da predjes na dvotockasa, valjalo bi da nam napises utiske, kao i prednosti jednog u odnosu na drugog. Meni MP3 deluje nekako nezgrapno i nezgodan za ono što je, za mene, najveća prednost motocikla - provlačenje kroz saobraćaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 21 minuta, QmBGD je napisao:

Ovaj tronožac ima svoje prednosti u praksi, naročito parkiranje

Opet da se ogradim, ne bih znao iz iskustva, Mislio sam za potreban prostor za parkiranje, a recimo zamišljam i situaciju gde treba da ga izvučeš sa nizbrdice na ravan put, na primer. Jedino ako ima rikverc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8414 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

MP3 500 je kraci, laksi, uzi od Silvera, i ako "na prvu" deluje robusnije. Meni, kao nekom ko je na dva tocka navikao, jedan vise napred smeta, u smislu da udarim u svaku rupu i cudan osecaj prilikom prelaska preko neravnina.

Nista se sigurnije ne osecam na trotockasu, naprotiv! Sama voznja je (prilicno) ista, ogibljenje lazira dozivljaj jednog tocka napred.

Valjda sam dobro objasnio :D 

IMG_20220517_155926.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8414 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na slici je inace sa honde kofer skinut na mp3 prisutan, parkirani oba "do prozora" pa je opet (mp3) kraci!

 

Gde se silver provuce prolazi i piaggio, nema tu problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Tako je Nešo, MP3 je sličnih dimenzija kao Xmax. Prednost Xmaxa, Forze, Xciting-a... je u težini (-50-60kg) što se itekako oseti. Dva točka provučem pored ležećeg, MP3 ne možeš, nema provlačenja uz trotoar (što svakako nije preporučljivo). 

Da ne bude zabune, od malena sam bio na 2 točka (van puta najviše), sa 12 godina sam počeo da vozim po gradu. Doduše, nikada ništa jače od 250ccm nisam vozio i napravio sam pauzu 12-14 godina (imam 38).

U Tmax sam zaljubljen od kad se pojavio, Burgman mi je isto moćan, kao i SW, samo ti skuteri su "overkill" za moje potrebe (ne znam odgovarajući izraz na srpskom, izvinjavam se).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Drugar iz Ivanjice prodaje nmax 125 (ima ga na oglasima PA). Kupio prosle godine nov, presao 1300km. Hoce ipak da kupi jaci skuter. Motor je bukvalno kao iz salona. Mislim da bi ga dao za 3200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Medley 125 2022

Pozdrav ljudi, s obzirom da iz nekog razloga ne mogu da postavim pitanje u podforumu "Pomoć prijatelju", pišem ovde. 
Da li je neko video uživo ovog Beva 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio beverly 300, 2013. godište, Scooter, vozilo prešlo 13000 km, Subotica. Cena 2.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Takođe me interesuje i da li ima neko stručan u blizini za konsalting ako se odlučim da odem da ga vidim.

 

Hvala unapred :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Isao je moj prijatelj kod tog prodavca u SU da vidi meni neki skuter kod njega (Bev 300, Xmax 250...)

Svaki je oguljen, ogreban, svakom nesto fali...

U sustini, svi su imali tezak zivot...

Prodavac kaze i da ne zna sta mu stize iz Italije, vec sta stigne  pa on licka koliko moze.

Na oko nisu u nekom stanju, tako da nisam imao zelju dalje da gledam

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja