Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 4 sati, Korto Malteze je napisao:

Meni je Xmax bila prva opcija, kao i Beverly. Međutim, kada sam ih sve pogledao, uporedio i stavio na papir, pre nekih mesec dana sam uzeo SYM Cruisym 300. Pogledaj i tu varijantu. Može da se zakaže probna vožnja i imaju ih na stanju. Honda i Yamaha će biti na stanju tek od proleća sledeće godine, kao i svi sa jačom cenom gotovo sigurno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Otisao sam jutros u euro summar, i provozao cruisym 300. Bas mi se dopao. Po licnom utisku, beverly mu nije do kolena.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 45 minuta, djpesic je napisao:

Otisao sam jutros u euro summar, i provozao cruisym 300. Bas mi se dopao. Po licnom utisku, beverly mu nije do kolena.

Gde je pobedio cruisym 300 po tvom mišljenju ? Ja sam ih upoređivao i vozio ( bev. od komšije)  pre kupovine (oba) i imao sam utisak kao da vozim plastikanera koji je šupalj , govorim u SYMu. Utisak mi je bio da je beverly 300 hpe mnogo kvalitetniji i udobniji generalno ozbiljniji motor sa puno većim točkovima. Sa tim što ne znam gde si probao bev. jel ga ne daju na test ( bar nisu kad sam ja kupovao)  ?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bar Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha X max 300 Tech Max 2022

Cao,imao sam prethodni model Beverly 300 abs/asr iz 2018g.Sa njim sam bio prezadovoljan.Za 4 godine presao skoro 30,000km bez ikakvog kvara.Samo redovni servis i po koja sijalica u faru.Stizao svuda sa njim.Cak su mi dnevne rute bile i do 300km.

Trenutno imam Xmax 300 i vise nego prezadovoljan sa njim.Mala potrosnja,a veliki prostor ispod sjedista.Ako se odlucis za nju,neces se pokajati.

Srecna kupovina

Promenio član MiRk300
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

S obzirom da nisam neki strucnjak, moje misljenje je krajnje subjektivno. Provozao sam oba na test voznji, i sym mi je udobniji, tj bolja pozicija sedenja, i imam utisak da se lepse vozi. Sa syma i beverlija dohvatim zemlju celim stopalom, dok  sa xmax-a samo vrhom. Na xmax-u mi je recimo, zasmetala neka grba na sredini sedista. 

Generalno, trenutno bi po prvoj impresiji nakon voznji sortirao xmax, sym, beverly. Kasnije cu tehniku da bacim na papir dok odlucim sta bi. I cena igra ulogu, xmax je skuplji za oko hiljadarku od ova 2, servisi su takodje osetno skuplji. Trenutno  ga nemaju novog na stanju, dok ova druga dva ima jos uvek.

Inace, sva tri modela koja sam probao na test voznjama su od ove godine. 

@Džim Džarmuš Da li si imao problem sa trosenjem ulja? Video sam na drugoj temi da su se kolege sa foruma zalile to, plus sipanje nepreporucenog ulja na servisima.

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre sat vremena, djpesic je napisao:

Otisao sam jutros u euro summar, i provozao cruisym 300. Bas mi se dopao. Po licnom utisku, beverly mu nije do kolena.

Takav je bio i moj utisak. A evo i sada posle 500km koliko sam presao sa njim, i dalje su mi utisci pozitivni.

Nisam neki strucnjak ni ja, tek sam polozio i vozim jedva dva meseca, ali mislim da je Cruisym u klasi Xmax (u prilogu slika za uporedjivanje), dok je Bev ipak klasa SYM HD300. Trece, kada sam video koliko se SYM vozi u Spaniji i Grckoj, i pregledao recenzije po netu promenio sam misljenje. 

Sigurno su Honda i Yamaha kvalitetnije masine, tu nema sta da se prica. Tu dolazimo do toga da svako treba sam da odluci za sta mu treba skuter, koliko novca planira da odvoji, da li mu je bitan proivodjac i ime, kao i kasnija prodaja itd. Meni je bilo vazno da je novo, pouzdano, da imam servisnu podrsku, i sve to za koliko toliko razumnu cenu. Vreme ce pokazati da li sam bio u pravu sa odabirom.

1665569697338.jpg

Promenio član Korto Malteze
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 5 minuta, djpesic je napisao:

S obzirom da nisam neki strucnjak, moje misljenje je krajnje subjektivno. Provozao sam oba na test voznji, i sym mi je udobniji, tj bolja pozicija sedenja, i imam utisak da se lepse vozi. Sa syma i beverlija dohvatim zemlju celim stopalom, dok  sa xmax-a samo vrhom. Na xmax-u mi je recimo, zasmetala neka grba na sredini sedista. 

Generalno, trenutno bi po prvoj impresiji nakon voznji sortirao xmax, sym, beverly. Kasnije cu tehniku da bacim na papir dok odlucim sta bi. I cena igra ulogu, xmax je skuplji za oko hiljadarku od ova 2, servisi su takodje osetno skuplji. Trenutno  ga nemaju novog na stanju, dok ova druga dva ima jos uvek.

Inace, sva tri modela koja sam probao na test voznjama su od ove godine. 

@Džim Džarmuš Da li si imao problem sa trosenjem ulja? Video sam na drugoj temi da su se kolege sa foruma zalile to, plus sipanje nepreporucenog ulja na servisima.

Ja sam udobnost posmatrao iz perspektive čoveka od 1,91 cm i  90 kg tu je bev pobednik ( probao sam sv navedene modele) na bevu je visoko sedište. Veći točkovi takođe mnogo znače a utisak jeftine plastike na SYM i jeftinog šljaštećeg osvetljenja table je individualan , meni lično jako smeta .Imaš na forumu i na oglasima primedbe na sym sedišta koja ljudi naknadno tapaciraju , na HD 300 u salonu sam se lično uverio koliko je tanko "punjenje" sedalnog dela a i golim okom se vidi loša završna obrada u tom delu. Sa potrošnjom ulja nemam nikakvih problema ( mahom su to prijave koje se odnose na  modele iz 2018 Vespe 300 hpe) a taj kolega koji se žalio nije još uvek ustanovio šta su mu u opšte sipali u motor.Vidim da se na stranim forumima niko ne žali kad je novi bev. u pitanju po tom pitanju.  

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Tu bi se složio. Ja sam 180cm i 80kg i Cruisym mi bas odgovara, ali da sam malo viši nisam siguran kako bi mi odgovarao.

Zaista je individualno kako kome i šta se svidja i odgovara, meni HD300 i Bev nije baš legao. Mada mi se Bev vizuelno jako svidja za razliku od HD300. Ozbiljno sam ga razmatrao za kupovinu, ali Cruisym mi deluje kao ozbiljniji skuter i klasa iznad. Sto se tice  izgleda i osvetljenja komandne table tu bi se složio na komentar, baš su mogli to lepše da urade. Plastika mi ne deluje jeftino. Skroz je korektno urađena mašina i sa te strane.

Uglavnom, treba probati i uzeti ono što se čoveku sviđa i šta mu odgovara. Naravno, ukoliko novčanik to dovoljava. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 35 minuta, Korto Malteze je napisao:

Tu bi se složio. Ja sam 180cm i 80kg i Cruisym mi bas odgovara, ali da sam malo viši nisam siguran kako bi mi odgovarao.

Zaista je individualno kako kome i šta se svidja i odgovara, meni HD300 i Bev nije baš legao. Mada mi se Bev vizuelno jako svidja za razliku od HD300. Ozbiljno sam ga razmatrao za kupovinu, ali Cruisym mi deluje kao ozbiljniji skuter i klasa iznad. Sto se tice  izgleda i osvetljenja komandne table tu bi se složio na komentar, baš su mogli to lepše da urade. Plastika mi ne deluje jeftino. Skroz je korektno urađena mašina i sa te strane.

Uglavnom, treba probati i uzeti ono što se čoveku sviđa i šta mu odgovara. Naravno, ukoliko novčanik to dovoljava. :jee:

Meni je bila bitna i prodaja nakon korišćenja ( koliko drži cenu i koliko brzo se prodaje) , to mi je bio plus za beverlija  u odnosu na  sym i mentalitet u Srbiji . Mora da se vidi uživo to što te zanima i da se provoza ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Što se tiče toga, to je tačno. Ovde se pre daje 3500€ za 10 godina star Beverly ili čak više za Xmax, nego 5000€ za nov Kymco ili SYM. Suludo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Gledao sam mladje xmaxeve na oglasima, dodas soma jura i uzmes nov. Takve su cene :)

Gledacu da probam kymco narednih dana, sto je kolega predlozio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bar Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha X max 300 Tech Max 2022
Pre 2 sati, djpesic je napisao:

S obzirom da nisam neki strucnjak, moje misljenje je krajnje subjektivno. Provozao sam oba na test voznji, i sym mi je udobniji, tj bolja pozicija sedenja, i imam utisak da se lepse vozi. Sa syma i beverlija dohvatim zemlju celim stopalom, dok  sa xmax-a samo vrhom. Na xmax-u mi je recimo, zasmetala neka grba na sredini sedista. 

Generalno, trenutno bi po prvoj impresiji nakon voznji sortirao xmax, sym, beverly. Kasnije cu tehniku da bacim na papir dok odlucim sta bi. I cena igra ulogu, xmax je skuplji za oko hiljadarku od ova 2, servisi su takodje osetno skuplji. Trenutno  ga nemaju novog na stanju, dok ova druga dva ima jos uvek.

Inace, sva tri modela koja sam probao na test voznjama su od ove godine. 

@Džim Džarmuš Da li si imao problem sa trosenjem ulja? Video sam na drugoj temi da su se kolege sa foruma zalile to, plus sipanje nepreporucenog ulja na servisima.

Servis za xmax 300 u ovlascenom servisu mene kosta oko 92/3 eura.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Sto se tice Kymca, imas xtown 300 i xtown ct300. Razlika je taj sto ct300 nema grbu po sredini  kao obican xtown i drugaciji su prednji farovi. Ja sam se odlucio za ct300 i nisam pogresio.Presao sam za 2 sezone sa njim oko 7600km. Uz jednom danu 700km bez problema do Crne Gore. Mali Servis u ovlascenom servisu je 30e tako da je odrzavanje smesno. Potrosnja je ispod 3 litra. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj :D

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500X

Imao sam slicnu dilemu pre par meseci i na kraju sam se odlucio da uopste ne kupim skuter nego cb500x. 
Ali u svakom slucaju meni se medju skuterima Honda Adv350 cinila kao najbolja opcija. 

Jedino sto je najskuplja. (od xmax uslovno, jer uz Honde dobijes fabricki kofer, tako da te izadje na priblizno istu cifru).

Kako god odlucis mnogo lepih km ti zelim! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Što se tiče performansi, Kymco X-Town, ili Agility 300 su ubedljivo najslabiji u trenutnoj ponudi 300/350 klase skutera.

Postavljao je kolega nedavno tabelu u drugoj temi, recimo Honda Forza 350 ubrza od 0-100 km/h za 9,86 sec, a XTown za 14,2 sec. Još tužnije su brojke sa suvozačem za Kymco. Nema brojki za Bev i SYM Cruisym, ali pretpostavljam da su bliži XTown-u nego Forzi ili XMax-u ili eventualno negde na sredini. Ako već razimiljaš o Kymcu u kontekstu sa Hondom i Yamahom, gledaj Downtown\DT X 360.

 

Ali, skuteri su praktične sprave, nije sve u performansama. Moj Agility snagu nadoknađuje udobnošću, prostorom pod sedištem i već fabrički odlično rešenom zaštitom od vetra, i pre svega niskom cenom koštanja i održavanja, mada se ne bih žalio da je malo jači :)

 

Ali svako već nek bira po svom ukusu i novčaniku.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Moj glas za Kymco DT X 360, sjajna naprava, pogotovo za nas gabaritnije, da nisam uzeo BMW C400 GT, Kymco DT X 360 mi je bio tada prvi pik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 23 sati, djpesic je napisao:

Gledao sam mladje xmaxeve na oglasima, dodas soma jura i uzmes nov. Takve su cene :)

Gledacu da probam kymco narednih dana, sto je kolega predlozio.

Vodi računa izgleda da i oni troše ulje Yamaha X MAX , evo ovde na forumu se ljudi žale ( ne znam da linkujem diskusiju pa kačim sliku).Što je za mene takođe novina da se dešava na jamahi ,ali ok..svi motori  teoretski troše ulje  , ekstremne potrošnje koliko ja znam  na x maxu nema kao i na piaggio (iz mog iskustva (( kad je ulje i održavanje po pravilu )) . 

 

Screenshot_20221013-001408_Chrome.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

gledam iz mog i novosadskog ugla

 ima jako mnogo x maxova što me odbija jer bar mi motociklisti kad neznaš ko  je bio na motoru onda gledaš motor da bi ga prepozno Ovo ideš ulicom i svi isti ,neznaš koji je tvoj

Promenio član sasa ns 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 5 minuta, sasa ns 1 je napisao:

gledam iz mog i novosadskog ugla

 ima jako mnogo x maxova što me odbija jer bar mi motociklisti kad neznaš ko  je bio na motoru onda gledaš motor da bi ga prepozno Ovo ideš ulicom i svi isti ,neznaš koji je tvoj

Hehe, ja pre neko vece isao do zubara i neplanirano zavrsih sa zubom manje. Blago suntav izlazim, stanem pored auta i klik na kljuc, kvaka nece. Opet na kljuc, kvaka nece. Ja u cudu, gledam, bolja - bela, checked, marka tojota, checked, reko sta je ovo. Kad pogledam, nije karavan :D Reko idi bestraga i zbrisem dok me ne vide. Moj auto preko puta njega parkiran. Da sam isao motorom taj dan, zavrsio bi u kanalu negde.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

pre 20 godina ćale od mog drugara inače teška krečana uđe normalno  ispred svoje zgrade u trula višnja jugo i neće ključ u kontakt bravu nikako.Zove bravara on kreno da čačka kad naiđe sin od matorog i skonta da je jugo komšijin

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

 kad neznaš ko  je bio na motoru onda gledaš motor da bi ga prepozno Ovo ideš ulicom i svi isti ,neznaš koji je tvoj

Pa to je super, ne mogu da te prepoznaju di si. Švalerki kažeš da si kod žene, žena misli da si kod švalerke, a ti se sit vozaš :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ja sam godinama vozio drecavo zuti 500L sa belim krovom. Da se ne pravdam, finansijska situacija, povoljan kredit ali je bio toliko upečatljiv da nije bilo sanse da me promase i ne vide. Bio je jedan takav gore kod Stepe i par puta sam dobio grdnju od korektne koleginice, sta ja to trazim tamo u 6 ujutru dok mi ne zena u dezurstvu a ja ni kriv ni duzan zato sad vozim belog forda. Rodjeni otac me jutros nije prepoznao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Nema naravno,slazem se. Treba gledati da vecina nas gleda prakticnost, za sta mu treba motor odnosno skuter. 

Vecina ljudi se vozi po gradu, retko kada ima vremena da samostalno se vozika motorom turisticki. Plus dostavne sluzbe i slicni poslovi.

Kaze mi drugar, za cenu tog skutera mozes da uzmes ozbiljan motor (tipa V-strom iz 2015.). Razmisljam se, kada cu ja i gde da vozim touring motor, meni treba skuter da mi olaksa zivot u ovoj kosnici. Tako i vecini ljudi. Verujem da su cene skutera zato takve kakve su. Ponuda, potraznja... samo glasno razmisljam...

 

Pre sat vremena, djpesic je napisao:

Presekoh, porucio sam Sym

Neka je sa srecom!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja