Jump to content

Moto Zajednica

Koliko puta ste pali?

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 598 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nisam jos pao,nije sto sam neki vozac,nego vozim polako.ili kao baba,zavisi kako ko gleda na to.

 

zakon verovatnoce radi protiv mene,pa videcemo. ja radim sto je do mene.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 4 sati, brankoXM je napisao:

zakon verovatnoce radi protiv mene,pa videcemo. ja radim sto je do mene.

Kratko, jasno!

 Sve objasnjeno u jednoj recenici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet PC41

Isao na more, vozimo ja i drugar dve Yamahe. Tamo negde u Gorazde stajemo pred pesacki da propustimo staricu. Ja pametnjakovic (citaj: srecnik) sisao sa motora da joj pomognem da predje, ulica je siroka u pm! Drugar mase glavom i psuje kroz kacigu ono: Da li si normalann bratee?!

Mamlazzzzz iza sa Golf-om 4 spustenim, neke spojleree znate kako to ide tamo, se zabio u motor Zadnja guma ekslodirala i motor ostao uspravno samo zadnja guma, felna i rep ostecen. Drugar pao u mestu jer je ocesao i njega malo. Kaze Golf nisam te vidio majkee miii?! OMG!!!

Bensedine nositi kad se motor vozi obavezno. Delove nasli u Bosni kod ostalih drugara i otisli na more.

EJJJ baba je dobro   :D

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Peda tek 250

Ljetos uzeo ja svoj prvi tako reći ozbiljni motor Pedu tek 250 i ajde uzmem svu opremu neka ima ali ja vazda kako sam pametan se pravio krenem do trgovine tu je blizu da ne oblačim odijelo kacigu obavezno stavio i rukavice dole trenerka duks i patike odem do trgovine i u povratku a ja kako sam uzeo kacigu nisam vidio da nema platnenog dela na bradi i na nekih 100m od kuće tuda mi u kacigu uleti stršljen, vizir kako je bio zatvoren ja njega vidim na viziru meni su se i ruke i noge oduzele tad sam i poljubio asfalt sa nekih 30km/h padam skidam kacigu on izleće iz kacige a ja ni ne gledam šta je sa mnom odma podižem motor i gledam imal oštećenja sreća samo par parnica na ramu palim i dolazim kući tek kući skontam da sam koleno poderao do kosti naravno doktoru nisam išao samo seoska medicina petnest dana kasnije ja jedva hodam i obilazim oko motora kao kiša oko kragujevca uz dosta bola i par suza sam obukao odijelo i otišao se provozati želja je bila jača od bola jbg. Tog dana sam naučio nešto i do trgovine oblačim opremu bolje se kuvati na motoru nego da me klima u bolnici hladi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Danas za Keeway Outlook. Idem 80 km/h kroz usku ulicu. Blaga desna krivina ali nepregleda zbog kuca. Posle te krivine ide rasksnica. Dolazim do rasknice i likusa bez stajanja na znak stop izlece iz sporedne ulice. Samo sam stigao da uhvatim poluge kocnice i ali ne i da ih stisnem.

Preleteo sam auto sa par salta. Od motora nije ostalo nista, a ja prosao samo sa bolovima na vise mesta. Auto je odlicno prosao kako je mogao. Osteceno levo krilo i hauba. 

Sobzirom da sam bio zahvalan sto smo oboje zivi, nisam ni hteo da se steta motora naplati. I ako je ona zakonsi vise kriva. Al u realnosti oboje isto. Mozda je i trebalo ovako nesto da mi se desi (na tezi nacin kazimo) jer kad sam stigao kuci i razmisljao o situaciji. Razmisljao sam. Sta da je dete neko sa biciklom proslo tu ko muva bez glave. Da je proslo ubio bi ga tom brzinom.

 

Sreca moja sto sam nosio full opremu koju nemam naviku da nosim stalno (uglavnom samo kacigu stavim) a stavio sam je da bi mi sto manje bilo hladno. Inace bi mnogo gore prosao. Ako nekom trebaju delovi za Outlook neka mi se javi. Za sad sam 100% siguran da je samo zadnji tocak bez ostecenja. Sutra cu da vidim sta je jos ostalo citavo.

  • Tužan 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
On 9/18/2023 at 11:15 AM, Efendija Skalin said:

Sa 12 godina sa skutera. Zapravo, nisam pao vec se zapucao u vrata kamiona gradske cistoce, koja mi je covjek pred nosom otvorio :)

Sa motora za sada nisam padao, jednom mi je motor ispao u mjestu

caugh caugh

Pa da se upisem.

Neki dan izlazeci iz dvorista na selu, dam malo jaci gas cisto da prebacim u drugu brzinu i zadnji tocak mi uhvati travnatu povrsinu uz put, prvo me moj zadnji tocak pretekne a onda i motor lansira 2 metra napred. U momentu uopste nisam skontao sta se dogodilo. Bio u ful opremi, osim jedne masnice od kljuceva u dzepu, nista. Motor treba novi fuzaster i zmigavac i to je to. Crash barovi upili sve. Kao sto je mnogo kolega do sada prijavilo, pada se pretezno na poznatim terenima na najgluplji moguci nacin...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Jednom do sad, mada ja i onako vozim motor ko moja baba. Ispostavilo se da se moje divljanje po šumama i gorama naše zemlje ponosne kao klinca i posledično padanje sasvim isplatilo.

Motor Honda 750 VFR.

Krenem ja na nešto na brzinu do posla, od moto opreme kaciga i rukavice, obična kožna jakna i debeli radni kombinezon.

Potpuno pregledna S krivina, koju ja ladno svaki put presiječem i autom i motorom.

Prilazim krivini i vidim auto koji ide u suprotnom pravcu i koji već prolazi kroz dotičnu. Brzina oko 70-80 km/h i ja već polako počinjem da zaležem na lijevu stranu. Elem, ne računam na to da će kreten da omaši i pređe u moju traku. Ja ispravljam, počinjem ponovo da zaležem, ali motor hvata rizlu i počinje da kliže ispod mene. U prvi mah pomislim da ostanem na motoru pošto će bankina da me dočeka, ali napravim sasvim nekarakterističnu pametnu odluku i samo pustim motor. Lijeva noga, lijevi dlan, desni dlan, desno rame, kolut i na noge.

Jakna oderana, ja nekako imam oguljenu kožu na lijevom zglobu veličine 3x3 mm, nisam se čak ni udario. Motor oderao plastike i iskrivio ručicu kvačila. Svakako mi se nije ni sviđala boja. Još jedna pozitivna stvar je da sam i ja jednom skinuo chicken strips, istina samo na lijevoj strani.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Prosle godine (2023) 40 000 km predjenih.

 

Nekoliko padova, doduše ja u padove ne računam kad motor padne u mjestu i bilo je par puta jer sam se ja glupirao po kamenjaru/blatu/pijesku itd.

 

Prvi pad i brzina 30-40 na sitnom Pijesku, prelazim dine koje je vjetar nanio preko nekog malog putica, tačnije više dina do one “kobne” kad motor zanese u lijevu stranu i ja uspijem da vratim u desnu, motor se zabode u pijesak točkovima pri padu a ja na haj sajd (leti leti bijeli golube) klepih u pijesak i na sreću ništa osim povrijeđenog ega i osmjeha Marokanaca u blizini.

 

Drugi pad koji se može svrstati u ozbiljne padove, novembar 2023 ujutru kiša padala asfalt mokar, hladno napolju i na sve to meni gume Mitas turing force sa 20k km (pojedene). 
Pravac prema gradu, pored crkve na čukarici se vazda zaleti sa semafora i na ukljucenje na obrenovacki put zavoj, dvije trake i automobila samo iza mene (oni sa semafora) brzina između 100 i 110kmh.

Momenat kako je nagazio zadnji točak bijelu liniju tako smo se stvorili u horizontali i ja i motor i oba pravac u bankinu.

Posle udara i tumbanja i svega sto slijedi ustajanje dizanje motora skupljanja stvari i rekapitulacije povreda situacija je bila više nego zadovoljavajuća.

- Kod motora samo slomljen top case (jer je sa njim udario u bankinu), ogrban skid plate (jer štrči sa strane), oguljena torbica za kreš bar i ćošak desnog kofera obrušen.

- oprema odradila svoje (dobra strana he hladno vrijeme i nošenje opreme u full-u) tj jakna odrljana cijela, pantalone za baciti, rukavice pocijepane (ljetnje platnene) i slomljen sat,

- ja bez povrede, osim ogrebotina na lijevom zglobu dje je sat bio al ništa vrijedno pažnje.

 

Baj d vej: top case zalijepljen može se koristiti bez problema. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja