Jump to content

Moto Zajednica

Sam svoj majstor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 2 sati, kole24 je napisao:
Pre 11 sati, Tošbo je napisao:
Inače onaj set ranije što sam okačio za 650 dinara, za račvu, ja nisam provalio ali sa tom račvom jedino može da se steže, nikako da se odšrafi jer nema polugicu za prebacivanje

Druže, pređi u temu za palamuđenje, ima tamo nekoliko takvih koji pišu o stvarima o kojima nemaju pojma.

Slušaj kraljino, ja ne palamudim, a ti pređi gde god hoćeš koga boli, ja samo kažem da račva ne može da se okrene, ako treba i video ću snimiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 1 minut, stegula je napisao:

Ovaj forum je BLAGO!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa ne gluposti, nit mu se iko nije obratio, nit je on zastupnik nekog kineskog brenda, i sad meni, koji živim od alata, neko govori da je to tema koju ne razumem, pa mislim stvarno :lud:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Meni se baš ta krckalica iz identičnog alata raspala posle prve upotrebe. Lepo se razdvojila, krcnula, razletela se. Sami ključevi su dobri, mislim da mi je samo jedan prs'o. Eno, stoje na polici, ne znam ni sam zašto ih držim... Kao rezerva, pripomoć ako zatreba... 

 

Klješta su solidna, kupljena kod kineza. Služe da nešto pridržim kad zavarujem, vrše posao sasvim korektno. 

 

Papagajke iz Lidla imaju malo veći luft, ali vrše posao. Njihov set gedora (imam dva, manji i još manji :D :D ) su sasvim korektni, za sada. Nisam profi da ih koristim po ceo dan. Brusilice, bušilice itd od el. alata su se pokazale kao sasvim svrsishodne, jedino je teško đubre oštrač za burgije, noževe, makaze i dleta. Naoštri burgiju, kako tako- bolje je nego što je bilo, ali noževe očajno. Baš mora da se ima ruka vična tom poslu, znači da nije za amatere. I ume da recka oštricu. Samo za njega sam se baš pokajao što sam uzeo.

 

KAd čovek ima tako neke gluposti, prosto ne zna šta da radi... Ispravno je- ne baca ti se, da koristiš- nije ni za to, da pokloniš-obrukaš se. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Jos jedna stvar iz linde koja je bacanje para je ceona brusilica (dremel) u bilo kojoj izvedbi meni se dva aku i jedan 220V i kolegi @tomaesp 2 komada 220V pokvarila… ne kupovati


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
20 minutes ago, stegula said:

Jos jedna stvar iz linde koja je bacanje para je ceona brusilica (dremel) u bilo kojoj izvedbi meni se dva aku i jedan 220V i kolegi @tomaesp 2 komada 220V pokvarila… ne kupovati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nju sam kupio, samo nisam imao prilike da je koristim... Sad nešto pravim, pa ću baš da je izvadim i krenem sa maltretiranjem... Javljam rezultat. Velika čeona brusilica 220 V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja odustao od kupovine alata iz lidla, od svega što sam kupio jedino je Aku bušilica dobra. Tračna brusilica krenula da se dimi pri upotrebi, ja rasturio da vidim o čemu se radi, pojelo se kućište lagera rotora, loš kvalitet plastike i loša konstrukcija. Lemilica crkla posle dve upotrebe, šrafcigeri pucaju ako se naleti na zapekli šraf. Ubodnu testeru sam razbio od betona koliko me iznervirala, toliko je lošeg kvaliteta da ne može pravo da seče. Inače sve to koristim kao hobista, povremeno.

 

Sve što imam od kvalitetnog alata traje puno godina bez kvarova i problema, sve što sam kupio u lidlu je napravilo problem brzo, što se mene tiče nikad više neću da kupim ni jedan alat koji nije brendiran, ne vredi živaca, a i ne isplati se. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni je aku bušilica super za nekoliko šrafova. Najčešće stavim četku i perem patosnice od auta ili tuš kabinu. Mada to je to, za više od toga i 3000 dinara to su dometi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 17 sati, stegula je napisao:

os jedna stvar iz linde koja je bacanje para je ceona brusilica (dremel) u bilo kojoj izvedbi meni se dva aku i jedan 220V i kolegi @tomaesp 2 komada 220V pokvarila… ne kupovati

Moje iskustvo sa čeonom brusilicom Dremel je potpuno drugačije. Mislim da je to najbolja alatka koju sam ikada imao! Doduše, nisam je kupio u Lidlu nego na buvljaku u Pančevu, pre desetak godina. U originalnom plastičnom koferu uz pripadajući opremu i više izmenjivih steznih glava, za različite prečnike alata.

Par godina sam baš intenzivno radio sa njom. Skupilo se tu sigurno preko 200h rada, na nižim brzinama.

I dalje je u besprekornom stanju, nisam ni četkice menjao i ako imam rezervne.

Evo slike kako izgleda taj stariji model Dremel-a, kofer mi nije pri ruci pa sam slikao samo brusilicu.

 

IMG_20221203_131406.jpg

IMG_20221203_131915.jpg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
Moje iskustvo sa čeonom brusilicom Dremel je potpuno drugačije. Mislim da je to najbolja alatka koju sam ikada imao! Doduše, nisam je kupio u Lidlu nego na buvljaku u Pančevu, pre desetak godina. U originalnom plastičnom koferu uz pripadajući opremu i više izmenjivih steznih glava, za različite prečnike alata.
Par godina sam baš intenzivno radio sa njom. Skupilo se tu sigurno preko 200h rada, na nižim brzinama.
I dalje je u besprekornom stanju, nisam ni četkice menjao i ako imam rezervne.
Evo slike kako izgleda taj stariji model Dremel-a, kofer mi nije pri ruci pa sam slikao samo brusilicu.
 
IMG_20221203_131406.thumb.jpg.881ade34e863afe3b30faf83dfbe6715.jpg
IMG_20221203_131915.thumb.jpg.a21fa1e245fe197385a83a2af50d46e7.jpg

Ne ne, dremel i ja imam sada (brend) i ne moze bolje. Stavio sam dremel u zagradu jer neki ljudi ceonu brusilicu zovu dremel, kao sto pneumatski cekic zovu hilti xD

Ove koje su meni i drugaru pocrkale su parkside.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 2 minuta, gebee&co je napisao:

ili ako će mo po starinski ,,bimbalo

Ne zove se tako svuda :) Legenda kaže da se tako zove po Bimbi Ciganinu iz KG.

 

VUKAJLIJA.COM

Alatka poznata kao brusilica, ugaona brusilica, "Angle Grinder", ponegde (Kraljevo) i kao fiberka, se u Kragujevcu i najbližoj okolini zove bimbalo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1840 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Poštujem legende.Ali prvi put kada sam čuo za izraz bimbalo,nije bilo skoro .Stariji majstori su mi 15 min. objašnjavali šta je to.Ja vičem bijaks,oni ,ma neeee,bimbalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Drugarica radi u wurthu tako da sam ga dobio dosta povoljno a MP cena je nesto preko 26k. Opseg je 20-100Nm


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, stegula je napisao:

f6bb00f935dac1aa163c69948c86d37d.jpg

Stigao macan emoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ворт има веома квалитетне ручне алате. Само једна (професионална деформавија) напомена за момент кључ. Ако иде преко 100Нм и ако је 1/2 четвртка, мора да буде што дужи да би се лакше стезало. Ако је полуга кратка постаје тешко да се постигне сила стезања. Моја лична искуства са кратким момрнт кључем :popovanje::lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
Ворт има веома квалитетне ручне алате. Само једна (професионална деформавија) напомена за момент кључ. Ако иде преко 100Нм и ако је 1/2 четвртка, мора да буде што дужи да би се лакше стезало. Ако је полуга кратка постаје тешко да се постигне сила стезања. Моја лична искуства са кратким момрнт кључем :popovanje::lol3:

Cini se bas dobra izrada ovog kljuca, koliki sam ja uspeo da vidim na slikama ovaj sledeci 80-200 je duzi ali mozda gresim


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja sam samo mišljenja da je amaterima BITNIJI onaj manji, od 5-25Nm, jer je sklonost pretezanja problematična kod tih malih pipavih šrafova... Na kolko se stežu šrafovi na zadnjoj felni na GSu? 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Kako se würth izgovara?

Neki kažu vurt, sad Ćaća kaže vort

Ja sam sve kontao da je virt

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja