Jump to content

Moto Zajednica

Sam svoj majstor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 9 sati, Lone rider je napisao:

 

 

WWW.AMAZON.COM

Motorcycle Basics Techbook (Haynes Manuals) [Haynes, John] on Amazon.com. *FREE*...

 

 

Ako nađem na torentima, podeliću.

 

Ta knjiga Haynes Manual je odlična. Kupio za svoj motor. Sve detaljno opisano sa svim mogućim objašnjenjima, a popračeno sa slikama. 

Naravno koristim i manual koji sam dobio uz motor, skinuo sam i sa neta u pdf-u, a bacim oko i na YT pa zabava i šarafanje počinje uz glazbu obavezno

Promenio član sale600
dorada
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Dodatak. Najobičnija, a banalna stvar.

Kada sam kupio motor (novi) i čitao recenzije + gl. urednik Motorevije ga je imao na testu. Pošto je rođen 200m od mene i motoristi smo skupa preko 30 godina i zajedno se vozili godinama naravno da sam ga vozio i ja.

U svim recenzijama piše da je mjenjač koščat i malo tvrđi. Obojica smo se složili da je tako.

Naravno i na mom je bilo isto.

Nisam ništa dirao do prvog servisa, a onda kada sam detaljno proučio manual i mjerio zategnutost pogonskog lanca sve je bilo jasno. Lanac je bio pretegnut i uopće nije bio podešen po manualu u kojem je detaljno objašnjeno kako se podešava zategnutost lanca.

Kada sam to podesio kako je opisano mjenjač ide kao u sir.

Na YT, bar na motoru kao moj, nitko ne podešava lanac po manualu, a primijetio sam da mnogi iskusni majstori obavezno svaki puta kada bilo šta rade na motoru obavezno navedu: Koristite manual, čitajte manual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 58 minuta, sale600 je napisao:

Ta knjiga Haynes Manual je odlična. Kupio za svoj motor. Sve detaljno opisano sa svim mogućim objašnjenjima, a popračeno sa slikama. 

Naravno koristim i manual koji sam dobio uz motor, skinuo sam i sa neta u pdf-u, a bacim oko i na YT pa zabava i šarafanje počinje uz glazbu obavezno

Haynesove knjige bi trebalo da su zaista kvalitetne, pa ću je najverovatnije poručiti ako ne budem uspeo da je pronađem online a servisni priručnik za Interceptor imam u pdf-u. :)

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Lepa tema, a povela se priča i o kvalitetu alata, pa hajde da pitam.
Planiram da se malo ponovim i uzmem gedora set od 108 komada. Ovi najjeftiniji na KP, ispod 5000 koštaju. Dva drugara su uzela isti pre par godina i kažu da završava posao, nisu imali problema. Kakva su vaša iskustva ?

E sad gledam ove marke što je @Andrej_Hotstepper preporučio (KS tools) - i kreće se oko 13 - 14 soma. U čemu se ogleda ta razlika u kvalitetu? Verujem da je bitna profesionalcima i ljudima koji ga često koriste, ali za nas amatere koji petljamo par puta godišnje nešto (uglavnom oko motora) ? Mislim - volim ja da imam kvalitetan alat, ali volim i da uštedim ako može.
A na selu u garaži imam neke stare gedore koje je još deda kupio pitaj boga kad. Verujem da su kvalitetniji, ovaj stariji je u metalnoj kutiji, kupljen valjda u Poljskoj, a noviji doneo iz Nemačke. Ali i tu su ponekad nastavci oblajznuli ili se skroz rascvetali kad su šrafovi na traktoru bili baš zapekli, a oni zapnu sa polugom od metar i po.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Baci pogled i na Hogert setove, prilicno dobar alat. Cini mi se da prodavnicaalata ima najbolje cene za njih


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 7 minuta, antir3ality je napisao:

Lepa tema, a povela se priča i o kvalitetu alata, pa hajde da pitam.
Planiram da se malo ponovim i uzmem gedora set od 108 komada. Ovi najjeftiniji na KP, ispod 5000 koštaju. Dva drugara su uzela isti pre par godina i kažu da završava posao, nisu imali problema. Kakva su vaša iskustva ?

E sad gledam ove marke što je @Andrej_Hotstepper preporučio (KS tools) - i kreće se oko 13 - 14 soma. U čemu se ogleda ta razlika u kvalitetu? Verujem da je bitna profesionalcima i ljudima koji ga često koriste, ali za nas amatere koji petljamo par puta godišnje nešto (uglavnom oko motora) ? Mislim - volim ja da imam kvalitetan alat, ali volim i da uštedim ako može.
A na selu u garaži imam neke stare gedore koje je još deda kupio pitaj boga kad. Verujem da su kvalitetniji, ovaj stariji je u metalnoj kutiji, kupljen valjda u Poljskoj, a noviji doneo iz Nemačke. Ali i tu su ponekad nastavci oblajznuli ili se skroz rascvetali kad su šrafovi na traktoru bili baš zapekli, a oni zapnu sa polugom od metar i po.

Ogromna je razlika između kineskog i kvalitetnog alata, ali za hobiste, i onaj set gedora u kesi radi posao, pod pretpostavkom da neće da skida zapekle šrafove

 

I obavezno da se uzme wd40 i brener 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam dugo lovio set nasadnih ključeva sa namerom da uzmem nešto brendirano. 

 

Za bilo šta brendirano, treba više setova i to košta zaista puno za bilo koga ko od tog alata ne zarađuje.

 

Na kraju uzeh neki veliki set iz Lidla. Ima sve bukvalno. Da se razumemo, radio sam sa Betom, SW Stahl, Gedore... Alat iz Lidla je daleko od toga. Međutim, sve oko motora i auta, po kući sam završio tim alatom. Za profi upotrebu nije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

E to je najveći problem

 

Kome treba alat al od njega ne zarađuje gleda da prođe što jeftinije, i posle mu svi govore kako je to sranje i da su bačene pare

 

Koliko si platio taj set iz lidla i je l imaš koju sliku?

 

Taj lidlov alat nije toliko loš, uzeo sam parkside lemilicu, radila do kraja garancije super, pred kraj crkne, ja odnesem, oni mi dali drugu na licu mesta nisu ni gledali kvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Morao sam da odem do prvih kineza

Evo set gedora 219020221202_094948.thumb.jpg.18e2964d2ed8de8f3410f2c344d5f11c.jpg

Od 10 do 24

Savršeno da se stavi u kofer za putovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Tesko je naći kompromis, ja sam svasta od alata koristio, amaterski, od kineskih do nekih malo kvalitetnijih.

Loš alata radi ako šraf nije zategnut, zapekao i sl. Ako jeste, a obično jeste, onda zna da napravi još veći problem, najčešće u obliku oblajznulog šrafa.

 

U poslednje vreme sa dosta kupovao i u Lildlu, pošto opremam redionicu, hobi naravno, i prvi utisci su dosta pozitivni, čini mi se daleko bolji alat nego onaj od kineza i sa pijace, a cena je tu negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 14 minuta, Tošbo je napisao:

20221202_095338.thumb.jpg.02343ab50d197212b64854b00b2d8cd8.jpg20221202_095347.thumb.jpg.317225eec6cbf39b7ccaf5846d11f593.jpg

a ovo za 650 dinara

Mislim da se isplati iskreno

 

Uzeo sam ovo čisto da bih bacio neku recenziju iako mi ne treba 

 

Prvi utisak, račva očaj živi, deluje kao da će se raspasti u ruci ali generalno kad bi se račva zamenila, prilično solidno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2834 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 10 sati, Tošbo je napisao:

I moj savet je da kupiš set za čepovanje guma, oko 500 din je, a na putu može da znači puno

Без тога и компресора не идем "ниђе" :) ....спасио сам се пар пута

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
14 minutes ago, stegula said:

 

WWW.PRODAVNICAALATA.RS

Hogert HT1R426 - Karakteristike:utičnice, bitovi i pribor izrađeni od visokokvalitetnog hrom-vanadijum legure čelika;otporan na...

 


Best buy set gedora


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ko ide kroz Eu ili Madjarsku nek svrati u Aldi prodavnicu, jer sam ja takav set platio nesto ispod 15 eur.

Odlican je, kofer takodje odlicno drzi gedorice.

Imam od ranije kofer sa gedorama i dosta raznih alata, al ne propustam priliku kad je nesto jeftino, a po mom misljenju dovoljno kvalitetno.

 

Za dodatke gedora najbolje  i najpovoljnije je u Wobici kupovati. Racne , poluge, koje izdrzavaju i produzenu cevku. Uz woby karticu 5posto cena dole.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam uzeo "Möller" komplet gedora (20-ak delova) na buvljaku za oko 3-4000din i za motor savršeno radi posao, kvalitet sasvim zadovoljavajući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
Ko ide kroz Eu ili Madjarsku nek svrati u Aldi prodavnicu, jer sam ja takav set platio nesto ispod 15 eur.
Odlican je, kofer takodje odlicno drzi gedorice.
Imam od ranije kofer sa gedorama i dosta raznih alata, al ne propustam priliku kad je nesto jeftino, a po mom misljenju dovoljno kvalitetno.
 
Za dodatke gedora najbolje  i najpovoljnije je u Wobici kupovati. Racne , poluge, koje izdrzavaju i produzenu cevku. Uz woby karticu 5posto cena dole.
 
 

Hogert si uzeo za ispod 15e?

U engleskoj priblizna cena nasoj
b4cafad8eae50265c700d1570da4a4ed.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Lidl za sada nudi odličan odnos cena kvalitet za nas hobiste. Ali problem je što mora da se čeka i ne znaš šta će kad da bude. I što kad uđem kupim i šta mi treba i šta mi ne treba. Pa onda kao kažem stop i ne kupim nešto, a za mesec dana mi zatreba baš to :D Poslednji put se to desilo sa onim setom velikih kuka što je bio.

Ali iskreno ne sećam se da sam nekad video set nasadnih u Lidlu ? Mada, kakve sam sreće - čim budem kupio kineski set eto njih na policama  tamo :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Генерални проблем код свих тих комплета гедора су рачве, саме насадни кључеви су сасвим солидног квалитета а скоро да нема шансе да нађеш посебну рачву а да ти паше за насадне кључеве који су ти остали

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

I ja često kupujem u Lindi. Neke bušilice, lemilice, farbarski fen, neke nastavke, pametni punjač, torbe za kola...

"Gedore" nisam video pa sam naručio od neke firme koja se reklamirala na fejsu.

Do sada su se dobro pokazale. Rekao bih da je sam kofer sumnjivog kvaliteta ali mi gedore i ručice deluju odlično (za te pare). Platio sam, ako se dobro sećam, oko 4500 dinara.

 

IMG_20221202_102639.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 2 minuta, bajker71 je napisao:

I ja često kupujem u Lindi. Neke bušilice, lemilice, farbarski fen, neke nastavke, pametni punjač, torbe za kola...

"Gedore" nisam video pa sam naručio od neke firme koja se reklamirala na fejsu.

Do sada su se dobro pokazale. Rekao bih da je sam kofer sumnjivog kvaliteta ali mi gedore i ručice deluju odlično (za te pare). Platio sam, ako se dobro sećam, oko 4500 dinara.

 

IMG_20221202_102639.jpg

Što se tiče firmi koje reklamiraju na fejsu

99% možeš to isto naći na Ali-ju za manje para

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 8 minuta, antir3ality je napisao:

Lidl za sada nudi odličan odnos cena kvalitet za nas hobiste. Ali problem je što mora da se čeka i ne znaš šta će kad da bude. I što kad uđem kupim i šta mi treba i šta mi ne treba. Pa onda kao kažem stop i ne kupim nešto, a za mesec dana mi zatreba baš to :D Poslednji put se to desilo sa onim setom velikih kuka što je bio.

Ali iskreno ne sećam se da sam nekad video set nasadnih u Lidlu ? Mada, kakve sam sreće - čim budem kupio kineski set eto njih na policama  tamo :)

Био је сет насадних кључева у Лидлу у два наврата, неки моји другари су купили и рачве су више него доброг квалитета.
Проблем код Лидла је што морамо чекати да се нешто појави и то када се појави, а летос су најавили су да ће до даљњег смањити понуду алата код нас и у свим земљама у нашем окружењу као и у неколико земаља европе јер је продаја алата доста смањена а интернет поручивање алата од Лидла је могуће само у Немачкој, Француској и Пољској.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@bajker71 baš isti ovaj set su uzeli drugari koje sam pominjao, a i ja ću najverovatnije. Ranije je bio jeftiniji, a sada je 4800 u Nišu, lično preuzimanje. Mislim da će mi raditi posao sasvim dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Za potrebe nas amatera komplet je TOP!

Koliko sam mogao da primetim, komplet je prodavan u ovakvom (plavom) koferu i crnom u kome je isti alat malo drugačije poređan.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja