Jump to content

Moto Zajednica

Sam svoj majstor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 2 minuta, bajker71 je napisao:

Ne znam šta još ima ispod, ali ono što vidim mislim da ne vredi 13000 din. 

Ima još 2 fioke, set gedora komplet, set ključeva, set šrafcigera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 30.11.2022. at 13:35, Tošbo je napisao:

Ubedljivo najbitnija stavka - alat

Džabe ti svo znanje iz svih knjiga ako nemaš sav potreban alat

...

 

Možda je alat na prvom mestu, al' ja bi dodao volju na mestu ispred prvog. 

 

0. volja

1. alat

2. znanje

3. uslovi

4. živci

 

Sve ovo kad skupiš možeš da kreneš da šarafaš za svoje potrebe...  Al' iz mog iskustva kako godinama skupljaš stavke pod r.br. 1, 2 i 3, tako popuštaju stavke 0 i 4. U prevodu - eno ga moj motor kod Ranka na servisu i zameni guma a imam i alat i garažu   :P

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, stegula said:


Hogert si uzeo za ispod 15e?

U engleskoj priblizna cena nasoj
b4cafad8eae50265c700d1570da4a4ed.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

I za ovaj set iz Aldija idu vece cene kod nas bar trostruko.

A iskreno ni za taj proizvodjaca tog tvog seta nikad cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Inače onaj set ranije što sam okačio za 650 dinara, za račvu, ja nisam provalio ali sa tom račvom jedino može da se steže, nikako da se odšrafi jer nema polugicu za prebacivanje

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Ja i dalje ne razumem sta si ti hteo da kazes?

Uzeo su u aldiju za manje od 15e set nasadnih kljuceva od 100 delova no name proizvodjaca, hogert takodje smatras noname proizvodjacem jer nisi cuo za njega i to je celokupan zakljucak?


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
Inače onaj set ranije što sam okačio za 650 dinara, za račvu, ja nisam provalio ali sa tom račvom jedino može da se steže, nikako da se odšrafi jer nema polugicu za prebacivanje

542caf778c2790bc006c37777858c6ff.jpg

Rotiraj ovo čudo na račni


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 1 sat, Tošbo je napisao:

20221202_095338.thumb.jpg.02343ab50d197212b64854b00b2d8cd8.jpg20221202_095347.thumb.jpg.317225eec6cbf39b7ccaf5846d11f593.jpg

a ovo za 650 dinara

Mislim da se isplati iskreno

 

Imam set slican ovome i radi posao za normalnu hobi upotrebu. Jedino je jedan nastavak napukao od natezanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 8 minuta, stegula je napisao:


542caf778c2790bc006c37777858c6ff.jpg

Rotiraj ovo čudo na račni


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne može :neznam:

Mislim verovatno da je fabrika propisala da može al da ne radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, stegula said:

Ja i dalje ne razumem sta si ti hteo da kazes?

Uzeo su u aldiju za manje od 15e set nasadnih kljuceva od 100 delova no name proizvodjaca, hogert takodje smatras noname proizvodjacem jer nisi cuo za njega i to je celokupan zakljucak?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da si pogresno razumeo, pa skaces na prvu. Hoces li napisati ovde ciji je taj proizvodjac alata i u kom je rangu, u smislu kvaliteta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Oprosti ako sam lose interpretirao. Nemacki je brend rang ispod proxxona, mozda u najjacem hobi rangu, ne bih rekao da je pro. Kod nas ih radi nekoliko prodavaca, izmedju ostalih i Okov koji ih je stavio na zid pored Gedore a ne u raf.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Imam komplet gedora iz Lidla i sa njim šarafam već tri ili četiri godine. Motor i trap na kolima ne znam koliko puta sam radio. Ako su zapekli šrafovi, koristim polugu. Za te pare odličan je set, slobodno kupite. 

Što se tiče mana, pukla mi je lisnata oprugica u nastavku za torekse i inbuse pa ispadaju i jedan nastavak za malu gedoru, krstasti, je pukao kao staklo(što znači da je tvrd materijal). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Evo, jedan deo asortimana iz Lidla. Sve je testirano mnogo više puta nego što bi neko prosečno koristio kod kuće i to je više nego dobro za taj novac a bar jedno 26 puta vrednije nego alat kod kineza(mada se i ovo sigurno pravi u kini). 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre sat vremena, VLAD81 je napisao:

Evo, jedan deo asortimana iz Lidla. Sve je testirano mnogo više puta nego što bi neko prosečno koristio kod kuće i to je više nego dobro za taj novac a bar jedno 26 puta vrednije nego alat kod kineza(mada se i ovo sigurno pravi u kini). 

Koliko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Ala smo otišli u teški off, čovek je samo hteo da nađe knjigu da pročita :jee:

 

Ali da nastavimo

Kad završimo rad sa alatom, treba oprati ruke od ulja, krvi i prljavštine

 

Ja koristim ovo čudo

Pola kile 60 din, kila 100din

U Pančevu na buvljaku, krivo mi što nisak kupio 10 kila odjednom nego uzimam svaki put po kilu20221202_152842.thumb.jpg.c6318406707c44c240331342335f4be4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, Tošbo je napisao:

Ala smo otišli u teški off, čovek je samo hteo da nađe knjigu da pročita :jee:

 

Ali da nastavimo

Kad završimo rad sa alatom, treba oprati ruke od ulja, krvi i prljavštine

 

Ja koristim ovo čudo

Pola kile 60 din, kila 100din

U Pančevu na buvljaku, krivo mi što nisak kupio 10 kila odjednom nego uzimam svaki put po kilu20221202_152842.thumb.jpg.c6318406707c44c240331342335f4be4.jpg

 

Ako pogledaš diskusije po forumu pažljivije, većina komentara su offtopic, ali to nije obavezno loše jer se provuku i korisne informacije. Jedini je problem pronaći ih posle. A ta pasta izgleda kao da skida kožu sa ruku, ne samo prljavštinu ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
pre 56 minuta, Tošbo je napisao:

Koliko para?

Gedore su bile, koliko se sećam, oko 6000.Odvijači, manji setovi ključeva po nekih 1200-1300 a ovaj veći set ključeva mislim 1900.Tako nešto. Otprilike duplo skuplje nego kod kineza a kvalitet neuporediv. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Super je teorija, ali posao se uči samo onda kada prolazi kroz ruke. Naravno, potrebna je i literatura. Za održavanje, tekuće..to možda i bude dovoljno.

Sad, razumite kako vam volja, ali, za dobar rezultat u smislu neke popravke, kreće se od adekvatne dijagnoze. Nikakav problem nije nešto rasturiti, možda i sklopiti...ali nije baš tako jednostavno naći kvar ili još teže uzrok. 

Ajde, to je možda neki napredniji nivo...ali se do njega dolazi samo radom i susretanjem sa konkretnim problemima. Kod kuće, u smislu hobija, to baš i nije slučaj.

Kod nas, situaciju dodatno otežava upravo činjenica da se svako hvata alata, pa kada se kupi nešto sa čime bi se neko zanimao, potrebno je zaista znati gde šta stoji, kako izgleda i čemu služi. Vrlo je verovatno da su razni stručnjaci vežbali, budžili, krpili i tada pomaže samo poznavanje materije. Za uspešnu intervenciju, ipak je potrebno nešto više od (kineskog) alata...pa i uz pomoć literature ili danas interneta. Ali dobro, to nekoga ko zaista reši da se zanima ovim poslom, ne bi trebalo da pokoleba....samo neka sebi dâ dovoljno vremena, prostora i volje da zaista nauči kako treba. Recimo da to može uz knjigu, ali bi trebalo imati i neka osnovna znanja i afinitet...to svakako. Treba probati, pa i pogrešiti...na greškama se uči zaista.

Novije sprave zahtevaju i poznavanje elektrike i elektronike, pa nije na odmet imati i neki, barem osnovni, dijagnostički alat....i znati koristiti ga.

Već sam se raspisao....pa da skratim.

Samo napred...nekako mora da se krene. Rad u nekoj radionici bi pomogao, literatura svakako...ali ne sme da fali ni želje i pomalo talenta. Bez da me razumete pogrešno...nismo svi za sve i dobro je što je to tako.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eh da, zaboravih ono najvažnije.

Ovde je sve nekako komplikovano, ali nije nemoguće. Ja sam konkretno, knjige nabavljao u Italiji...u specijalnoj radnji, samo za to opremljenoj. Danas postoje verovatno i internet izdanja...a možda i neke piratske tehnike.

Uglavnom, ovde sam se ja snabdevao. 

 

www.libreriadellautomobile.it

ima english...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Ali najbolje je fokusirati se na jedan zanat, jer ako je majstor za sve to nije to

Bolje biti najbolji električar, farbar, vulkanizer, mehaničar nego osrednji sve ovo zajedno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Inače onaj set ranije što sam okačio za 650 dinara, za račvu, ja nisam provalio ali sa tom račvom jedino može da se steže, nikako da se odšrafi jer nema polugicu za prebacivanje
Druže, pređi u temu za palamuđenje, ima tamo nekoliko takvih koji pišu o stvarima o kojima nemaju pojma.
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 3 sati, pronto je napisao:

Super je teorija, ali posao se uči samo onda kada prolazi kroz ruke. Naravno, potrebna je i literatura. Za održavanje, tekuće..to možda i bude dovoljno.

Sad, razumite kako vam volja, ali, za dobar rezultat u smislu neke popravke, kreće se od adekvatne dijagnoze. Nikakav problem nije nešto rasturiti, možda i sklopiti...ali nije baš tako jednostavno naći kvar ili još teže uzrok. 

Ajde, to je možda neki napredniji nivo...ali se do njega dolazi samo radom i susretanjem sa konkretnim problemima. Kod kuće, u smislu hobija, to baš i nije slučaj.

Kod nas, situaciju dodatno otežava upravo činjenica da se svako hvata alata, pa kada se kupi nešto sa čime bi se neko zanimao, potrebno je zaista znati gde šta stoji, kako izgleda i čemu služi. Vrlo je verovatno da su razni stručnjaci vežbali, budžili, krpili i tada pomaže samo poznavanje materije. Za uspešnu intervenciju, ipak je potrebno nešto više od (kineskog) alata...pa i uz pomoć literature ili danas interneta. Ali dobro, to nekoga ko zaista reši da se zanima ovim poslom, ne bi trebalo da pokoleba....samo neka sebi dâ dovoljno vremena, prostora i volje da zaista nauči kako treba. Recimo da to može uz knjigu, ali bi trebalo imati i neka osnovna znanja i afinitet...to svakako. Treba probati, pa i pogrešiti...na greškama se uči zaista.

Novije sprave zahtevaju i poznavanje elektrike i elektronike, pa nije na odmet imati i neki, barem osnovni, dijagnostički alat....i znati koristiti ga.

Već sam se raspisao....pa da skratim.

Samo napred...nekako mora da se krene. Rad u nekoj radionici bi pomogao, literatura svakako...ali ne sme da fali ni želje i pomalo talenta. Bez da me razumete pogrešno...nismo svi za sve i dobro je što je to tako.

Da se razumemo, nije mi namera bila da se prekvalifikujem i otvorim moto servis nego samo da naučim dovoljno da mogu da održavam svoj motor i eventualno otklonim neki manji kvar. Mislim da je to prilično izvodljivo uz pomoć knjiga, YouTube-a i servisnog priručnika :) U slučaju većih kvarova bih svakako odvezao motor u neki servis. 

 

Što se tiče knjiga, ja ih uglavnom poručujem sa Book Depository. Šalju besplatno. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja