Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 2023

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mogao bi da bude materijal za temu o nerealnim cenama...ali kako god da okreneš, znamo šta je pozadi....pride to je sve deo nove realnosti, pa ispada da ništa nije nerealno, već naprotiv.

Take it, or leave it.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 3 sati, Vampa je napisao:

11600 je cena u AT mislim da sam jednom vec postavio 

Will teilen: 

 

WWW.WILLHABEN.AT

Honda XL 750 Transalp Teilzahlung € 119 mit Garantie a... Enduro. 164.859 Anzeigen auf willhaben, die große...

 

 

 

Postavio si i cenu za X-Cape 650 u Austriji, tako da ne bih uzimao to kao reper za poredjenje... No videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1657 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Meni se ovaj motor dopada, uz africu twin 1000 i 1100 i NT 1100, iako sam zakleti fan 4-cilindraša. Obzirom da je honda, ne sumnjam da će kvalitet i pouzdanost biti dostojni imena koje nosi. Čekam 2038. pa da ga pazarim, naravno u beloj boji. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
6 hours ago, idanijel said:

Srbija 11290e cb500x 7490e

Sent from my RMX2202 using Tapatalk



088427dee19822b5b2d3e6fdc2b61beb.jpg
 

Ne znam sto tu gledas cenu. Nazovi Hondu (Stojanov, Delta) i mozes vec kupiti i TA i CBX (isporuka u aprilu) Ovo su cene kad sam kupio cb500x '23. u Januaru. "Transalp XL750 10.700e, CB500X 7200e", sumnjam da se nesto pormenilo od pre mesec dana.
 

2 hours ago, Gliga said:

Sa tako puno plastika (siugrno jako skupih plastika) oko rezervoara ne mogu da zamislim da je TA predviđen za bilo šta sem sređenih makadama. Samim tim i ogibljenje će biti korektno za takvu namenu.

Napred, Showa 43mm SFF-CA USD, 200mm hoda, i nazad 190mm hoda, 210mm clearance. To je na nivou xl600l, pa i bolje, a taj Transalp dosta toga moze van asfalta. Ovo je po specifikacijama i najvise off-road orijentisan Transalp do sada, iako mu to nikad nije bilo primarno.

Pa i Cb500X sa novom 41mm Showa SFF-BP USD viljuskom, 19/17 tockovima je poprilicno sposoban van puta, prvenstveno zbog tezine. a i clearance od 180mm nije toliko los.  

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Nazalost, ova cena od 11.290 koju je pomenuo @idanijelje potvrdjena. Izasao je zvanicni cenovnik za Hondu u Srbiji. Mozda sa nekim popustom pada ispod 11k, ali mene trenutno odbija...

 

Screenshot_2023-02-21-22-45-00-528-edit_com.google.android.apps.docs.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova
8 hours ago, Disko Nindža said:

Ne mogu da verujem da je Transalp  čak 3000 evra skuplji od Horneta :stabre: :wacko:

Pa hvataju ove nalozene a bice ih.

Videcemo na testovima jel ogibljenje toliko bolje od hornetovog da ne bude tuga kao na crf. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Kontam da je Adventure fazon sad u modi, ali brate 3000 evra skuplje?! Oba su na istoj bazi, tj isti agregat i šasija, ako je Trandža toliko skuplja trebalo bi da ima neko turbo Ohlins ogibljenje, a nema naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Da, to je to ipak, jace oficijalne cene sada - ocekivao sam iste cene kao u Januaru sto je uvoznik dao, bolje sam prosao onda, mada su cene bas otisle svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

IMG-20230225-120147.jpg IMG-20230225-120200.jpg IMG-20230225-120228.jpg IMG-20230225-120235.jpg IMG-20230225-121352.jpg IMG-20230225-122432.jpg

Nije mnogo veci od mog '04 XL650, instrumenti su mi uzivo prilicno losiji od Africa Twin, samo marginalno bolji od CB500X (pricam o preglednosti, ne o osvetljenju ekrana koje je bolje na Transalpu). Cak su instrumenti na mom 20 godina starom Transalpu pregledniji, obrtomer pogotovo. Od svih izlozenih u toj cenovnoj klasi (samo Tenere je falila od vecih proizvodjaca) i dalje mi je uzivo najlepsi. Lep mi je i Moto Guzzi v85tt, al ga je projektovao neko ko izgleda nije upoznao visoku osobu, kolena mi udaraju u poklopce na glavama cim se malo primaknem napred.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Ja bio u petak, nedostajalo je jako puno izlagača i proizvođača.
E da, sad mi je daleko a bio mi na pragu. Moto
Festival
Bern


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 791 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Odličan 5.00

WWW.MOTORCYCLENEWS.COM

Read our expert, in-depth Honda Transalp review on MCN - a classy, affordable all-rounder with the easy manners of the original but with added fire in its belly.


Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Prvi utisak ovako uzivo, je da motor nije nista manji od Afrike. Mnogo lepo se sedi, meni sa 181cm su stopala ravno na zemlji i iz te perspektive nemam osecaj glomaznog motora, deluje mi udobno.

 

Pomesana su mi osecanja, sa jedne strane mi se motor bas dopada, a sa druge strane me brine upotrebna vrednost u gradu (kako bi se sa njim provlacio kao sto to sad radim sa 500cc)...

 

Hoce li ga ko kupovati, (nije da ne razmisljam...)? :rolleyes:

IMG_20230322_145007.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja