Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 2023

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U zavisnosti od zemlje porekla, ameri imaju bilateralne sporazume sa prozvođačima....pa, svačega. U igri je reciprocitet, korporativna, a neretko i državna i ekonomska politika. Njihovo tržište je sinonim za uspeh (kada se roba tamo plasira), zbog brojki, broja stanovnika, kupovne moći itd i u tom smislu mnogi su spremni da im izađu u susret po mnogo osnova. Nije moguće porediti cene tamo....i "ovde", između ostalog i zbog toga. Za njih idu često i malo jednostavnije sprave, nema mnogih sistema koji su u Evropi pomalo i obaveza...i tako. Nemojte se džaba nervirati, ne računajte na robu iz Amerike.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 345 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Motoexpo Sofija. Izložen novi, beli Transalp. Cena ludnica 10.500 evra.
Nisam mogao da poverujem - ta cena je i na zvaničnom sajtu.
e64d4ad99971b633016e5edb0d46ce63.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Da, to je neka realna cena... toliko je trebao da kosta i ovde. Sad sto su se odlucili za visu, pretpostavljam zbog velikog interesovanja. Rekose da je za Srbiju poruceno 30-tak komada...

Mozda samo procena trzista, npr - ovde je NC750X veoma popularan model, pa se moze ocekivati da Transalp bude jednako, ako ne i vise trazen motocikl.

 

Moja neka racunica je bila da ga dobijem za oko 10k (sa popustom), ali mozda sam bio previse optimiatican?

 

Na kraju sam odustao od te price... za sad, ali videcemo za koju godinu, sacekacu neku novu iteraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Upravo ga Lolo testira na ovim prostorima, fotografije sam napravio prosli vikend na Zabljaku. Deluje da je i njegov dosta spusten, srazmerno njegovoj visini.. 

IMG_20230521_070235.jpg

IMG_20230521_070251.jpg

IMG_20230521_070312.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Pozdrav svima :)

Pratim forum već neko vreme a kao član sam potpuno nov.

Nekako mi je bilo prikladnije da se ovde javim prvi put kao ponosni vlasnik prvog prodatog novog transalpa kod nas!0c3ccf5bd08d24645001462394e6d4c4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 22
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
Cestitam 
A sto je prvi, vise ih za Afriku ili se ceka? pitam cisto onako, lep je motor. 

Ma ceka se.... prosto prvi koji je stigao, sastavljen, registrovan i izasao na ulicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1067 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Tako meni bilo za cb500x, odustao zbog cekanja pa uzeo nc, znao sam kakav je pa sam mogao ga uzeti a za cb nit video nit sedeo, 

Sad da neko hoce TA da li ima u salonu da se vidi ili se ide na srecu pa sta bude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
Tako meni bilo za cb500x, odustao zbog cekanja pa uzeo nc, znao sam kakav je pa sam mogao ga uzeti a za cb nit video nit sedeo, 
Sad da neko hoce TA da li ima u salonu da se vidi ili se ide na srecu pa sta bude. 

Imaju jedan u salonu jos od sajma. Trebalo bi uskoro da bude registrovan pa da moze i da se testira... ako vec nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Čestitke na kupovini! Čekam utiske iz prve ruke, deluje da smo sličnih gabarita... :jee1:

Sutra idem do servisa i nadam se da će biti neki u salonu da se pogleda lepo. Ozbiljno razmišljam o ovom motoru kao sledećem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
Čestitke na kupovini! Čekam utiske iz prve ruke, deluje da smo sličnih gabarita... :jee1:
Sutra idem do servisa i nadam se da će biti neki u salonu da se pogleda lepo. Ozbiljno razmišljam o ovom motoru kao sledećem.
 

Evo 1700 i neki kilometar vec. Ja sam prezadovoljan.
Ako bas moram na nesto da se zalim, pored toga sto moram da se potrudim da nadjem zamerku, pozalio bih se na far. Prvo sto su dizajnerski mogli malo da budu inovativniji, al to mi ne smeta i drugo nije bas nesto za noćne vožnje, moglo bi to malo bolje.
Ali sve ostalo.... reč da kažem.

U salonu bi trebalo da imaju jedan ili vise sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

I meni taj far ne liči ni na šta, ali jbg, mora nešto da bude... Veći je problem što ne osvetljava dobro, kako sam kažeš. Na ADV 350 far kida kako osvetljava, zato mi nije jasno da na ovakav ozbiljan motor ne stave i odgovarajuće osvetljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Bio danas do Delte. Ima Transalp za test vožnju i rekoše da ih imaju za isporuku odmah. Videh nekoliko po paletama na parkingu. Nisam imao vremena za test vožnju,

Pavle me ubeđuje da je KTM 790, bolja kupovina (ista cena, više opreme, tubeless točkovi). Lično, mnogo lepše izgleda KTM, čak i lepše sedim. Transalp je klot u odnosu na njega. Verujem da je kvaliteniji ali baš su ga ostavili "golaća", nema nikakvu zaštitu motora, štitnike za ruke... Moram to da provozam malo, oprema se dodaje vremenom (barem mi smrtnici) :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Meni KTM nije bio opcija uopste. Poslednjih godina su mi ih dizajneraki upropastili.
Sve to navedeno stoji, al' za mene je honda honda.
Plus sam ja ispregovatao dobar dil i izboksovao da mi se nesto dodatne opreme ukljuci u osnovni cenu. Samo sto oprema jos nije stigla. Tako da sam odlicno prosao i ja sam licno prezadvoljan.
I kao sto kolega rece, ktm je bolji za off i tu nema price, al ja cu svakako off voziti 15-20% moje voznje.
Evo 1900km jos nisam u prasinu sisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Jesi vozio mozda starije Transalpe, da uporedis? Po testovima pricaju da je mnogo vise orijentisan za put, tvrdji, itd. Mada po specifikacijama je veoma slicna XL600V (tockovi, hod amortizera, visina, itd..), meni deluje da je dosta sposoban i van puta. A kazu da je slican cb500x po osecaju. 

Bas bih zakazao test voznju, da uporedim, malo je falilo da ga kupim, samo da nisu tubed gume.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Kako ne, motor za sve, i poprilicno jak. Pa i cb500x je dosta sposoban, isto vozim 80/20 grubo, moze svuda...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja