Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 2023

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

U pripremmi je novi Transalp koji će najverovatnije biti predstavljen na EICMA sajmu u novembru.

 

BJBIKERS.COM

Honda Transalp važi za motocikl koji je neuništiv i kojeg su svi vlasnici voleli i cenili. Honda prema svemu sudeći priprema novi Transalp!

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ovo se ceka :). Malo se bas zna, videcemo sta ce biti. Ja bih bio zadovoljan za unapredjenim cb500x sa vecim hodom amortizera, tim jacim motorom, tubless spoked wheels i sirim/vecim sedistem. Samo da ne bude puno tezi, 210-215kg wet bi bilo idealno.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Evo malo detalja o agregatu:

 

BJBIKERS.COM

U prilog tome da se ne radi o glasinama govori i činjenica da je Honda predstavila agregat koji će pokretati nove Hornet i Transalp modele.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6806 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Teško da će se u srednjoj klasi ponovo pojaviti redni 4 ili V2. Ne vidim ništa posebno u novom agregatu, klasika. Čak i taj sistem sa jednom bregastom nije stran niti egzotičan. Videćemo kako će da ga podese i nadam se da će biti trajan kao i starije Honde. Biće ovaj Translap odličan i nadam se konačno motocikl iz srednje klase koji će biti pogodan za dvoje.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6303 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kad su Hornet i Transalp bili familija?

Jedino što ih je vezivalo, je to što su proizvođeni u Evropi...pod istim krovom. Drugo...niđe veze.

Sasvim su mi jasne moto tendencije...ovo je svakako dobar primer toga.

Džaba TFT i dugmići, Camovi vaki, naki...današnjim spravama je štrojeno srce i to je to.

Nisu ni Hornet, ni Transalp (on pogotovo) mogli ni pre da se pohvale nekom posebnom snagom...ali ovo je bzvz. Bilo ih očigledno sramota da oko NC agregata pakuju još modela...mada bi on za TA bio savršen. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Svracao sam pre 15-tak dana do Delte da se raspitam... rekose mi da idu sad na sajam u Milano da ga vide (danas valjda poceo za novinare).

 

Za cenu mi rekose da ocekuju izmedju 10k i 11k (ja se nadam blize ovoj nizoj ceni). Ako bih uzimao, verovatno bi isao na klotaru sa dodatkom nosac zadnjeg kofera, ako ne ide u standardnoj opremi, a ostalo lagano...

 

Ono sto mi se svidja je sto ne deluje preglomazno i izgleda da nije pretezak, ali ipak taj 21" tocak kad vidim uzivo, zna da me uplasi. Ovo bi mi bio jedini motor, sto znaci da bi sluzio za odlazak na posao i da se zavrsavaju stvari po gradu po potrebi. Ne znam kakva su iskustva sa 21"/18" za ulicu i guzve?

 

Lagano, ima cela zima da se razmislja... :stabre:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja kao pročitah negde da se očekuje da bude (značajno) jeftiniji od T7, slično kao što je Hornet jeftiniji od MT-07. Mada, očekuje se da T7 za 2023 poskupi.
Ipak sumnjam da će baš biti gadno za Yamahu, jer ipak je T7 odličan motor, odlično pozicioniran i sa baš dobrim marketingom. Videćemo kako se razvija situacija, ali svakako je dobro da se pojača  konkurencija u ovom segmentu.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Transalp će biti odličan motor sigurno, ima jaci agregat od tenere 700, za touring deluje udobnije. Ako cena bude dobra, biće dobra kupovina. I novi v strom 800 obećava, biće bas zanimljivo ispratiti ove nove modele.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja