Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 2023

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Ljudima je bitnije da konektuju ANDROID nego da imaju vešanje. Da staviš kazaljke umesto tableta to niko ne bi kupio.

Stvar je u tome sta je najoptimalnije. Treba spakovati sve komponente da odgovaraju ciljnoj grupi i biti konkurentan sa cenom.

 

Evo, ja sam se bas nalozio da narednih godina uzmem ovog Transalpa, moze li neko da me odvrati, da mi objasni da je ovo vesanje krsh? Ozbiljno pitam, jer nisam bas u materiji.

 

Druga stvar je trend sa tabletima i digitalnim tablama. Pitanje je samo trenda i sta se ocekuje da novi model ima. Evo npr tabla od Forze:

 

2023-Honda-Forza-350-3.jpg.ac205145688e9871883482004448dc81.jpg

 

Cek, na Forzi moze, a na nekom drugom modelu bi bilo skupo? Pitanje je da li se stvarno radi o ustedi?

 

Da li bi sad neko sad imao nesto protiv slicne table na Transalpu? Verovatno ne, ali dizajneri su odlucili da je trend ipak drugaciji, tako da ga oni kreiraju, a mi se samo prilagodjavamo.

Evo ti ogibljenje - ok, zavrsava 95% mojih potreba, evo ti instrument tabla - ok, prikazuje mi dovoljno informacija, evo ti android konekcija - ok, super, necu je nikad koristiti (kao sto je imam u autu, a nikad ne koristim)...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Majko mila sta je sa izgledom motora x))) Ukusi su razliciti ali ja sam sokiran koliko mutavo izgleda motor... Ovaj auspuh je komedija

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 23 minuta, rastkojokic je napisao:

Majko mila sta je sa izgledom motora x))) Ukusi su razliciti ali ja sam sokiran koliko mutavo izgleda motor... Ovaj auspuh je komedija

Ma ruzan ko djavo!! :oda2:

IMG_20221109_224636.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4435 postova
37 minutes ago, rastkojokic said:

Majko mila sta je sa izgledom motora x))) Ukusi su razliciti ali ja sam sokiran koliko mutavo izgleda motor... Ovaj auspuh je komedija

Od Honde se vise nije moglo ocekivati. Tacno kako sam predvideo, idu na sigurica i ne previse promena. Ona Honda iz 90tih ne postoji vise.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6342 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@cikamike

U vezi viljuške...mislim da bi nepravedno bilo da se kaže da je krš. Mnogi motocikli su se pravili, prodavali...pa i voleli, a imali su još jednostavniju viljušku od ove koja je na novom TA. Bilo bi fer reći da ona sasvim zadovoljava korisnika koji, sam uglavnom vozi asvalt, možda lagano siđe na uređen makadam, a možda ima i malo nekog prtljaga.

Suvozač (i njegov prtljag), zahtevniji off-road i agresivna vožnja bi bilo malo previše za ovaj sistem. Uostalom, neko ko hoće da tera tako, trebalo bi da uzme nešto drugo. Ovo realno ima svoje limite, do kojih veliki broj korisnika nikad ni ne dođe. Negde je moralo da se uštedi i biće da je to na elementima ogibljenja.

 

Lično smatram da je tubeless žbičana felna, pride sa aluminijumskim bandašem, samo bespotrebni fenseraj. Ko stvarno tera off, treba mu materijal otporan na udarce, koji je moguće "centrirati penkalom"...i guma koju je moguće skinuti, okrpiti i vratiti u vozno stanje u sred neke pripizdine.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4435 postova

Glavni konkurent joj je Tenera, tako da videcemo sta kazu testovi i cena, kao i dodatna oprema... Ne deluje agresivno za offroad ali mozda i bude ok, zavisi od rama i ogibljenja.

Kolega je u pravu, zavisi i od korisnika sta zeli. Ne verujem da ce neko ko je 100% van puta kupiti ovaj motocikl, definitivno ima boljeg izbora kao sto je KTM 890 i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6845 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ni meni se dizajn Honde ne sviđa u poslednje vreme. No ajd to na stranu...

 

Te žbičane felne su više fensi nego što imaju svrhu. Kod specijalizovanih motora je drugo, ali na ovim putnim je stvar stylinga.

 

Ovaj Transalp mi ipak deluje ovako sa slika kao motor koji može komfornije da podnese i saputnika za razliku od Tenere kojoj to nije primaran posao. Mislim da će biti ok motor za neku porodičnu upotrebu.

 

Neće biti ni neki potrošač ni potrošnog materijala ni benzina. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2410 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
15 minutes ago, Motorcyclist said:

Glavni konkurent joj je Tenera, tako da videcemo sta kazu testovi i cena, kao i dodatna oprema...

Bas joj tenere nije konkurent. Tenere je za 1 vozaca i vise za off. Transalp je univerzalan motor. I dosta me podseca na staru trandzu izgledom. Mislim da ce izazvati veliki bum na trzistu, a i ljudi koji ovo kupuju znaju sta zele i sta ocekuju

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
9 hours ago, pronto said:

@cikamike

Lično smatram da je tubeless žbičana felna, pride sa aluminijumskim bandašem, samo bespotrebni fenseraj. Ko stvarno tera off, treba mu materijal otporan na udarce, koji je moguće "centrirati penkalom"...i guma koju je moguće skinuti, okrpiti i vratiti u vozno stanje u sred neke pripizdine.

Meni tubed guma najvise smeta iz bezbednosnih razloga. Tubeless je mnogo bezbednija ako dodje do busenja gume u toku voznje, unutrasnja ako se osteti (na prednjem tocku recimo), pada se sa motora. Tubless polako ispusta, za srafom zabodenim mozes voziti.

A sto se jacine felne tice, bas tako, vise ispada styling, alu mogu biti dovoljno jake za potrebe transalpa i povremeni offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 345 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Nisam nigde našao podatak kolika mu je nosivost? Ipak smo supruga i ja preko 120kg, možda čak i 129kg :)  :moto1:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

:jee1: da odate tajnu kako drzite tu kilazu :)

 

A za novog Trandzu, svidja mi se, bas. Lepota je u oku posmatraca ali dobar je zadnji od 18" - veliki je izbor guma, agregat dvocilindras, miran i proveren na novoj Africi i najzad da ima snage koliko hoces! koja je uvek nedostajala starom Trandzi, bar jos 20 komada, ih! Napred dvajes'kec, preko lezecih se samo proseta dok ostali odskacu... 

Mane? nezgrapan auspuh ali razumem belosvetske standarde o buci i zagadjenju, budzet vesanje - odlicno za 95% korisnika ali ako hoces da se akas sa KTM-ovima po volffakinzima plati bajo viljuske i zadnji amort :).... 

I to je to. Honda ultra kvalitet u odnosu na ostale :tuzno: zapakovan u za mene lep "dizajn izgleda" i posto vozim TrandzE od 2008 godine rado biH nastavio trosenje jos ovo malo zivota sto mi je ostalo ;) uz ovaj novi primerak.  TransAlpa. 

P. S. Nadam se da je Honda najzad naucila da pravi reglere... 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
On 11/8/2022 at 11:34 AM, cikamike said:

Ne znam kakva su iskustva sa 21"/18" za ulicu i guzve?

 

ako ti nesto znaci meni je moj motor 21/17 idealan za grad, polozaj sedenja, penje se na bilo koji ivicnjak.

+ ajnslag. mislim da svi ovi novi motori imaju los ajnslag, sedeo sam jednom na novoj africi i iznenadio sam se koliko ima mali ajnslag, podsetila me je na jedan tdm 900 koji sam na jednom mestu morao da okrecem polukruzno iz dva puta, mojim motorom se na istom mestu okrecem polukruzno 'zmurecki bez ruku'

 

 

edit e da, vozio sam i jedan ktm 690 sa 21/17-18, offroad orijentisan a treba mu pola brda za polukruzno okretanje, utisak mi je da mu je ajnslag jos gori od tdm

Promenio član sasha.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Naravno da znaci, hvala na podeljenom iskustvu... I ovo sto @Arakispominje kao prednost 21" me raduje. ;)

 

Ja kad sam birao motor, birao sam po potrebi i po tome gde cu ga najvise koristiti, i odluka pala na neked verziju (razmatrao sam i 500x). Racunao sam, 'gradska atleta', to je ono sto mi treba, sto bih davao vise novca za ono sto necu koristiti?

 

Nisam puno pogresio, ali sam onda uhvatio sebe kako precesto stiskam zube dok vozim ovim nasim ulicama (Krusevackom, Drajzerovom, neznanih i znanih junaka...), pa dok izadjem do Avale preko Kumodraza, 'iljadu lezecih...

 

Sad gledam da mi sledeci motor bude nesto univerzalniji. I ne samo to, zelim da me malo vise motivise, da malo vise putujem...

 

Transalp tu vidim kao pravo resenje. Verovatno cu zrtvovati malo okretnosti, jer ovo sto sad vozim je na nivou 125-ticc sto se tice provlacenja i upotrebne vrednosti u gradu.

 

Jbg, levelovati se mora... 8)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Jedino sto odbija je zicana felna koja nije tubeless. Cak i novi v strom 800 nema tubeless, a aktuelni ima, sto je nenormalno. 
Veliki nedostatak ali nisu mogli baš doslovno malu Afriku da naprave protivno njenoj prodaji...
Čak mislim da će bez prave funkcije biti ta žičana felna, kao što kolega reče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Al ste navalili na zicane felne, pa zicane felne jebale vas zicane felne.
Motor je ful i moj naredni ako bog da, kad sredim lovu i radjen je po redizajnu na prvog trandzu u plavobeloj nijansi. Ne znam dal su i ove did ko stare, ali stare nisu mrdnule a ko zna kolko su presle za 35 godina.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Honda pocela kao Zastava da koristi iste farove u svim modelima. Ona kockica od fara je bila na Yugu,Zastavi,Ikarbusu ovaj far uz blagu ili nikakvu adaptaciju furaju vec godinama u vise modela. Cak mi je tako skroman da mi lici na one after market koje stavljaju lozaci na polupane krseve kad prave street fight motore. Vizir i ova crna plastika ispod njega kao na Stromu. Ali opet lepsa je Tenere koja je uvela revoluciju ruznoce u ovaj segment motora,ucinivsi konkurente lepsim i primamljivijim. Polozaj voznje deluje bas dobro i super su veliki tockovi,agregat 2 cilindra sto je super jer je agilno,zivahno,bolje na kocenju od 4 cilindra. Vesanje obicno ali svakako to nije  ni BMW ni KTM. Android konekcija je super sto mozes da otvoris google maps i ne treba ti navigacija i to je trend koji mi se svidja,a ne sa placas 1000e za fabricku navigaciju ,nosace za nju ,da je skidas da je ne ukradu itd...

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1070 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja samo znam da sto je vise gledam sve mi lepsa:) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ovo sto @punisa 16 kaze za far stoji...

 

Jedan te isti far, evo isti koristim na trenutnom bajku (cb500f).

 

Za 2022. godinu je malo modifikovan, ima 4 led snopa, pa se nadam da je malo bolji... Ono sto mogu da kazem za stari je da svetli dobro, ali ima dosta rasipanja...

 

Zamisljam da su kreirali novi far, nesto nalik na Desert X, dva okrugla, ovaj motor bi sve oduvao dizajnom...

 

Ali opet, to bi zahtevalo dodatna projektovanja, testiranja, a onda i cena + 2, 3 k vise... Eto, samo za tu jednu sitnicu...

Promenio član cikamike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4614 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, cikamike je napisao:

'Ajde @Jovan Ristic reči im dvije!! 8)

 

Mislim, ocekujem neki komentar sa sajma, pusti razocarenja... ;)

 

 

 

 

 

Transalp LEP! Za razliku od Horneta od kog sam okretao glavu. Obećava Transalp. Sledeće nedelje koja reč o njemu.

 

Ćao momci (i devojke) sa foruma:

 

IMG_4401.thumb.jpg.66d8f955bf5a5ac12165bdc19810d355.jpg

 

Meni lep u ovim bojama:

 

IMG_4409.thumb.jpg.249769fbc3e4242cba10737721cc2c3d.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja