Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto - automatik

Recommended Posts

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 31 minuta, Dejan88 je napisao:

Uvek sam se pitao sta ti nazovi "suv" pruzaju vise nego neki redovan auto? Mislim koja im je namena?

Kada bi mi trebao dzip, ali da ga stvarno koristim za sta je namenjen,a ne da vozim dete u skolu i do posla. To bi bio Land Cruiser, Grand Cherokee, Pajero,itd. 

Da se ne uvrede kolege, vlasnici istih, samo me zanima odgovor.

 

Konkretno u mom slucaju prakticnost i upotrebljivost. Konkretno vozim rav4 2 gen. Lakse se ulazi/izlazi i ubacuju deca u decija sedista, bolji pregled situacije u saobracaju, veliki i pregledni retrovizori, jako praktican gepekkoji je dovoljno veliki da se spakuje 4clana porodica za more, zadnja sedista mogu da se izvade za minut pa dobijes kao pickup prostor pozadi, a pritom mogu da se uputim skoro bilo gde da ne strepim da cu da nabodem karter na nesto. Nije kao pravi terenac, ali ima dovoljnu udaljenost od podloge da ne strepim kod svake izbocine na putu. Opet za razliku od terenca je sasvim ok na auto putu, nije bas kao limuzina ali i ne zaostaje mnogo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam početkom godine hteo da zamenim Hondu Civic za Mazdu CX3. Spreman bio da doplatim koliko je potrebno. Ništa. Nije SUV vredan ni pola te razlike bio. Ništa u toj Mazdi nije bilo bolje nego u Hondi, jer to jeste zapravo podignuta 3. Niti je komfornija, niti ekskluzivnija. Jedino, i samo tada, ukoliko bih pu pu imao problem sa lumbalnim delom kičme, pa mi više prija položaj sedenja kao u kombiju. Do tada, karting ili limo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 3 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Lakše se ulazi i izlazi iz SUV kad si u godinama. :popovanje:

I kita malo poraste. Ja to iz ličnog iskustva. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 3 sati, Jupiter je napisao:

Ništa u toj Mazdi nije bilo bolje nego u Hondi, jer to jeste zapravo podignuta 3.

Nije podignuta 3, nego podignuta 2. ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
pre 26 minuta, mrle je napisao:

I kita malo poraste. Ja to iz ličnog iskustva. 

Za to mora biti G-class, ostalo se ne racuna... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

SUV, bolja preglednost puta. Veci tockovi, jace felne idealno za nase ,,Nemacke" puteve. Ulazak izlazak laksi, prostran u mom slucaju BMW x3, lepo ide i dobar osecaj u voznji. Gepek milina, tovarni prostor odlicne zapremine. Mane, veca potrosnja, odrzavanje malo skuplje i okretnost u vecim gradovima. Monovolumen je mozda bolja opcija od SUV a, ali im potraznja na trzistu opada. Zafira B, Grand Senic, Espace ogromna vozila i pruzaju zaista mnogo, narocito Zafira B sa 1.9 jtd motorom Cosmo oprema jos ako ima sport opciju, milina. Ide kao zver a prostora vise nego u SUV modelu. Odnos ulozenog dobijenog po meni je BMW x5 3.0 dizel prve generacije i Nisan Pathfinder 2.5 dizel. Ta vozila su nepoderiva. Jedino ih registracija malko ubi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

SUV - ide kuda može bilo koja 4x4 limuzina, prostor kao prosečan karavan, ili "leži" ili je udoban - najčešće ni jedno ni drugo... Visoko težište i velika težina, najčešće kobajagi 4x4... Čemu?

Ja da hoću SUV automatik ne bih tražio dalje od Subaru Forestera benzinca. Po meni jedan od retkih smislenih,a i jedan od rodonačelnika ove bolesti savremene autoindustrije...

U čemu je X3 bolji od serije 3 karavan 4x4, ili X5 i serija 5? Mislim,osim što u X izgledaš k'o diler iz kraja, pa ti se neko i skloni u saobraćaju...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
11 minutes ago, petarjebivetar said:

U čemu je X3 bolji od serije 3 karavan 4x4, ili X5 i serija 5? Mislim,osim što u X izgledaš k'o diler iz kraja, pa ti se neko i skloni u saobraćaju...

Ovo zvuci kao da si pitao zasto je iphone bolji od samsunga ili obrnuto.

Ne postoji ovde bolje ili losije.

 

Kao sto sam napisao u prethodnom postu, suv gadja kod vecine ljudi sva tri faktora uspesnosti.

 

Dopadljivi su na prvo oko kod porodicnih ljudi, kod sportista, kod poslovnih ljudi, krimosa, pa cak i politicara od skora.

 

Zavrsavaju posao porodicnom coveku jer moze da vozi celu porodicu i napuni gepek, kod sportista jer verovatno moze da vozi devojku i njene drugarice, kod krimosa jer mogu da povedu jos par ortaka sa dugim cevima.

 

Daje statusni simbol svima, i sportista se vidi u njemu kao i uspesan porodican covek.

 

E sada provuci kroz ovo gore monovolumen i shvatices zasto se slabije prodaju. 

 

 

Promenio član ARES
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi
22 minutes ago, ARES said:

Ovo zvuci kao da si pitao zasto je iphone bolji od samsunga ili obrnuto.

Ne postoji ovde bolje ili losije.

 

Kao sto sam napisao u prethodnom postu, suv gadja kod vecine ljudi sva tri faktora uspesnosti.

 

Dopadljivi su na prvo oko kod porodicnih ljudi, kod sportista, kod poslovnih ljudi, krimosa, pa cak i politicara od skora.

 

Zavrsavaju posao porodicnom coveku jer moze da vozi celu porodicu i napuni gepek, kod sportista jer verovatno moze da vozi devojku i njene drugarice, kod krimosa jer mogu da povedu jos par ortaka sa dugim cevima.

 

Daje statusni simbol svima, i sportista se vidi u njemu kao i uspesan porodican covek.

 

E sada provuci kroz ovo gore monovolumen i shvatices zasto se slabije prodaju. 

 

 

Ne bih se saglasio sa tobom...

Oko dopadljivosti ne vredi polemisati.

Osim pogleda sa visine, ako to nekome znači,ne vidim ni jednu objektivnu prednost.

Vidim samo mane u odnosu na ekvivalentan "auto". 

Razumem mehanizam kako su se omasovili,to je ok. Lupio kvačicu u svako polje potrebe nemislećeg čoveka. Monkey see, monkey do...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@petarjebivetarKao neko ko je u SUV programu 4 godine, prvo Qashqai, pa sada IX35, mogu da kazem da sam se pronasao u tome, kao i vecina ljudi, jer je to trenutno najprodavaniji segment. O majmunima na svetskom nivou je glupo govoriti, narocito na Zapadu gde je auto vecini samo prevozno sredstvo, a ne statusni simbol. Kao klinac vozio 3 vrata, ali brzo shvatio prednosti limuzina i vozio ih do skoro. Karavane nikada, niti imam zelju i potrebu, isto kao i mini van.

 

Glavna prednost SUV vozila je visina. Lako se ulazi, izlazi, mnogo bolja preglednost, na kraju i mnogo lepsi osecaj u voznji. Kada preticem ne moram da izvirujem njusku da bih video ispred sebe. Decu spakujem u sedista bez da se saginjem. Zimi ne struzem patos o sneg koji je iznenadio putare, mogu da prezivim izdignute sahtove u BG-u koji su vecita enigma za strucnjake niskogradnje, a mogu da uzjasem i neki laksi odron na koji nasi putari zaborave. Takodje na frontalnim nagibima mnogo bolji od ostalih segmenata, osim klasicnog Dzipa. Mogucnost za neki laksi off-road. Lakse parkiranje u haosu BG-a od bilo kog karavana, pa cak i od vecih limuzina.

 

Tezina priblizno ista. Odrzavanje takodje.

 

Mane su losija aerodinamika, pa samim tim i malo veca potrosnja, a i malo manja agilnost. Takodje veca prodajna cena.

 

Na kraju sud su dali i oni najekskluzivniji proizvodjaci automobila koji su do sada proizvodili iskljucivo sportske kupe masine. Svi su ubacili SUV program u cilju povecanja prodaje. Ostao je jos Ferrari, a i oni su pri kraju razvoja modela.

 

Gledao sam neki test gde su poredili Pandu 4x4 i najskuplji Range Rover. Od 12 ultra teskih poligona Panda je prosla na 11. Pa da li svi onda treba da vozimo Pandu?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
20 minutes ago, petarjebivetar said:

Ne bih se saglasio sa tobom...

Oko dopadljivosti ne vredi polemisati.

Osim pogleda sa visine, ako to nekome znači,ne vidim ni jednu objektivnu prednost.

Vidim samo mane u odnosu na ekvivalentan "auto". 

Razumem mehanizam kako su se omasovili,to je ok. Lupio kvačicu u svako polje potrebe nemislećeg čoveka. Monkey see, monkey do...

Ono gore nisam smislio ja nego ljudi koji su kreirali svetski poznate proizvode :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Možemo se mi praviti pametni i ne priznavati SUV vozila kao nešto normalno ( isto kao mišljenje "da pravi vozači" ne voze automatik) ali činjenica je da SUV ima puno prednosti pogotovo za one koji prelaze veće razdaljine. Naravno da u gradu mali auto ima prednost ali limuzina se opet slabije snalazi nego SUV. U glavnom oni koji nisu vozili SUV su najtvrđi protivnici ali kako god tržište pokazuje šta ljudi misle.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 8 sati, Zarkela je napisao:

...

Odnos ulozenog dobijenog po meni je BMW x5 3.0 dizel prve generacije...

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW X5 , 2006. godište, Džip/SUV, Dizel 2993 cm3, vozilo prešlo 130000 km, Subotica. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5492 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vozim dzipove i SUV-ove dugo godina. Jedan od razloga popularnosti SUV-ova je između ostalog i klirens. Sada klasični automobili imaju dosta nizak klirens, što je zajedno sa prednjim branikom spuštenim skoro do poda recept za štetu. Sada SUV-ovi imaju klirens kao nekada obični automobili. Ukoliko neko ima potrebu za 4x4 (npr. često vozi po snegu, po planini), utoliko je SUV smisleniji. I da, mogu da omoguće švrljanje po prirodi, za razliku od automobila (vrlo često prolazim putevima kojima se ne može proći autom, posebno novijim sa spuštenim branikom).

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Zbog vas što volite i terate te kombije, mi nikada nećemo ni imati puteve. Jer vam ni ne trebaju... :takoje:

 

Šalu na stranu, danas u saobraćaju, a možete i ispred svoje zgrade/kuće, obratite pažnju na to koliko SUV vozila učestvuju procentualno u populaciji automobila.

 

Kod mene u ulici ima otprilike oko 200 automobila, a tih vozila možda 5. Neka je zastupljenost i 5 od 100. Govorim o gradu, ne o livadama.

 

Ja to zbog tržišta @Interceptor BP:kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 22 minuta, Jupiter je napisao:

Zbog vas što volite i terate te kombije, mi nikada nećemo ni imati puteve. Jer vam ni ne trebaju... :takoje:

 

Šalu na stranu, danas u saobraćaju, a možete i ispred svoje zgrade/kuće, obratite pažnju na to koliko SUV vozila učestvuju procentualno u populaciji automobila.

 

Kod mene u ulici ima otprilike oko 200 automobila, a tih vozila možda 5. Neka je zastupljenost i 5 od 100. Govorim o gradu, ne o livadama.

 

Ja to zbog tržišta @Interceptor BP:kafa:

Kod mene u ulici moj SUV jedini i svi zavidni iako je najjeftini od svih vozila u ulici.Ljudi su nenormalni uopšte nemaju pretstavu šta im treba i koliko to košta.Kupuju nešto što je popularno i onda kuknjava da je skupo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Zbog vas što volite i terate te kombije, mi nikada nećemo ni imati puteve. Jer vam ni ne trebaju... :takoje:
 
Šalu na stranu, danas u saobraćaju, a možete i ispred svoje zgrade/kuće, obratite pažnju na to koliko SUV vozila učestvuju procentualno u populaciji automobila.
 
Kod mene u ulici ima otprilike oko 200 automobila, a tih vozila možda 5. Neka je zastupljenost i 5 od 100. Govorim o gradu, ne o livadama.
 
Ja to zbog tržišta @Interceptor BP:kafa:
Kod mene u ulici i nema suv-ova znači niko ih ne kupuje i džabe diskusija...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Od kad su motori takvi da SUV ne mora da bude 2.5 i da troši 15 litara, a da se vozi kao običan auto tako su se i omasovili.

Samo nije baš da shvatam da neko kupi novog i da nema opciju 4x4.

Kapiram da je cena uvek bitna ali 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

 

1 hour ago, Interceptor BP said:

Kod mene u ulici i nema suv-ova znači niko ih ne kupuje i džabe diskusija...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

Poredis vozni park od 20-30 godina sa segmentom koji je aktuelan par godina.

 

image.png.7886e8452a730d61d25de235bf61f346.png

 

 

Obratite pad prodaje ostalih u odnosu na SUV ili manji SUV segment, ne znam ima li veze sto je januar mesec u pitanju :).

 

image.png.4a84a35d782a3f6ae111682cad1064b4.png

Promenio član ARES
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio komšija 3008, dao skoro 30 hiljada za njega. Neki GTLGBT model. Crkao posle 15 dana, mislim da je skoro 2 hiljade bio kvar. Mesec dana bio bez auta! Na placu mu rekli ćao, ne zanimaš nas, evo ti 200 evra...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja