Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto - automatik

Recommended Posts

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pozdrav,

 

Da probam i ovde, možda neko ima nešto zanimljivo.

 

Kupio bih neki auto, sa koliko toliko poznatom istorijom i obevezno u estetski  dobrom stanju. Trenutno vozim Fiat Bravo 1.9mjtd 120KS iz 2007 i nova mašina nebi trebala da bude lošija od ove u bilo kom pogledu. 

 

Ovo bi bile okvirne karakteristike:

 

Motor - preferiram dizel, do 2.500 ccm, ubrzanje do 100km/h ispod 11s

Menjač - Obavezno automatik ( preferiram obican sa tork konvertorom, ali moze i duplo kvacilo i robotizovan)

Veličina: C ili D segment, bolje C ( tkz Golf klasa)

Karoserija: Bez karavana  i monovolumena, preferiram hatchback ali može i limuzina, kupe...

Godište: mlađe od 2008 , mada sam otvoren i za starije oko stanje i cena odgovaraju

Ostalo: Preferiram neki life stile auto, tako da me recimo Passat, Megan i sl ne zanima, mada mi možda mogao progutati Golfa sa dobrom opremom i DSG menjačem...

 

Cena: Nemam neku određenu, sve zavisi od auta, ali recimo da je neki max 10-11k za nešto izuzetno,  ali bih voleo da prođem sa 5-7k

 

Ne vezujem se za neki određeni brend, ali bi preferirao BMW  ( serija 1, serija 3 E90), Lancia Delta, Alfa Romeo Giulieta i sl

 

Ako neko ima šta da punudi neka piše  ovde, u privatnu poruku, na mob 064/2-000-155 Mile

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa to je neki moderan naziv :) U principu auto koji nije samo od tacke A do tacke B uz minimalne troškove. Više se ceni dizajn, oprema, avangarda, performanse, uživanje u vožnji i sl. Recimo Mini je pravi predstavnik i sl, ali je to široko kako ko shvati.

 

U mom slučaju to je nešto što nije konfekcija, tipa Reno, Peugeot, WV, Fiat i sl, Nego Alfa, Lancia, BMW.

 

Imam auto od tacke A do tacke B, hoću nešto da uživam i da se prijatno osećam. Fiat je realno taljiga koja super ide za malo para.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova

Mile, pošto mi se javlja da poznaješ nekog iz bankarskog sektora, uzmi tu kintu što imaš za učešće, zagrizi i uzmi novi Tucson.

 

Piće za ideju možeš da mi platiš i kasnije :D Promena cena novih automobila biće takva da ćeš uz kredit eur indeksiran na 3 godine proći odlično.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
On 14.7.2022. at 8:52, lemy je napisao:

Ovo bi bile okvirne karakteristike:

 

Motor - preferiram dizel, do 2.500 ccm, ubrzanje do 100km/h ispod 11s

Menjač - Obavezno automatik ( preferiram obican sa tork konvertorom, ali moze i duplo kvacilo i robotizovan)

Veličina: C ili D segment, bolje C ( tkz Golf klasa)

Karoserija: Bez karavana  i monovolumena, preferiram hatchback ali može i limuzina, kupe...

Godište: mlađe od 2008 , mada sam otvoren i za starije oko stanje i cena odgovaraju

Ostalo: Preferiram neki life stile auto, tako da me recimo Passat, Megan i sl ne zanima, mada mi možda mogao progutati Golfa sa dobrom opremom i DSG menjačem...

 

Cena: Nemam neku određenu, sve zavisi od auta, ali recimo da je neki max 10-11k za nešto izuzetno,  ali bih voleo da prođem sa 5-7k

 

Ne vezujem se za neki određeni brend, ali bi preferirao BMW  ( serija 1, serija 3 E90), Lancia Delta, Alfa Romeo Giulieta i sl

 

Ubacih  tvoje zelje u program za izbor auta, i ispade ovo:

Used 2010 BMW 1 Series Coupe Review | Edmunds

BMW 1 Series Coupe review | Auto Express

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nije ti loš kalkulator. Prvi pik mi je BMW serije 1( ne ovaj ružni sa slike :) , nego klasican hatchback), a drugi BMW serije 3

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni je jedinica u ovoj formi baš super. Inače vodi računa sa BMW. Daleko su od kvaliteta i pouzdanosti, bar ovi modeli sirotinjski.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Za pouzdanost ne znam, ali kvalitet je stvarno oskudan, mada ni konkurencija klasi nije bolja... I BMW serije 1 je bas skucen, ne samo pozadi, sto mi nije ni bitno, nego i napred ali ostaje u igri

 

Meni je licno Lancia Delta najlepsa, prava avangarda, samo me muci taj robotizovani menjac. Radi od zacudjujuce lepo ali dokle... Da su ga Japanci pravili ne bi imao dilemu.

 

Cekam, gledam, nesto ce naici, ne zurim imam auto

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Samo gledaj auto da ti je što manji udar na finansije. Računaj da nije samo kupovina nego treba živeti sa njim. 

 

Ja sam odavno batalio te naše stereotipe. Kolega mi kaže da Clio nije neki auto i da kupim nešto bolje kao što on ima Golfa 5 koji je počeo da truli ispod kao da je Lada Samara i dao tri plate na turbo, glave i ostala sranja. 

 

Tako da, auto koji ja jeftino servisiram, koji se ne kvari i ne truli je meni najbolji auto. Šta god da mu piše na haubi.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Covek je lepo rekao sta hoce i sad mu neko prica da ne gleda na marku i finansije… ajde svoj stav prema svetu, zaradi, finansijama zadrzite za sebe. Ne isticite stalno svoj stav kao “pravi” i “ispravni” za sve ostale ljude na zemlji planeti. I batalite taj clio ;) dzubre od auta u odnosu sta covek hoce

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mislim, evo ja imam Hondu Civic 1400 kubika, 2010 g. Planiram da ga prodam i kupim mali SUV ili crosover tipa Juke. Jer mi treba auto vislji zbog problematicnog ulaza u garazu… i opet ce se clio ubaciti u kombinaciju kao naj naj u svemu jer je moj i ja ga vozim i jeftino  me kosta

:tras2:
A inace se provlaci po svim temama o automobilima

 

Promenio član gox
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 27 minuta, zlatkojov je napisao:

Ovde kad pitas za auto svi kazu Punto na plin a za motor GS i nema druge:)

Covek hoce reko sta hoce, lepo objasnio. Da mu je auto vauuu spolja, vauuu iznutra, vauu uzivanje u voznji.

I tu uleti clio

Ova je mozda tema za one koji zaradjuju 2-3000 eura mesecno and up and svi ostali koji rade za 30-50-70000 din mesecno, citajte temu and thats all.

Promenio član gox
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Znam ljude koji ne zaradju ni tih 50-70 a voze auta od 15.000 eura.

Nemoj biti kategorican. :)

Ali se slazem sa tobom, covek rekao sta hoce, to je to.

Ja kupih nesto sto ni u snovima ne zelim, vec drugi put. Ali za posao jbg.

Za dusu bi sad neka Toyota GT86 legla, ali jbg. 

Pre 7 sati, lemy je napisao:

Za pouzdanost ne znam, ali kvalitet je stvarno oskudan, mada ni konkurencija klasi nije bolja... I BMW serije 1 je bas skucen, ne samo pozadi, sto mi nije ni bitno, nego i napred ali ostaje u igri

 

Meni je licno Lancia Delta najlepsa, prava avangarda, samo me muci taj robotizovani menjac. Radi od zacudjujuce lepo ali dokle... Da su ga Japanci pravili ne bi imao dilemu.

 

Cekam, gledam, nesto ce naici, ne zurim imam auto

O kvalitetu zavrsne obrade danas i ranije, ne vredi pricati. 

Robotizovanog menjaca nemoj da se plasis. Kod njega ako nesto crkne, manja je muka i pre ce se naci majstor da popravi. I nije jako osetljiv na lose odrzavanje, za razliku og klasicnog automatskog.

A sto se Delte tice, kolega @PremieRacing je vozio. Mozda moze da ti prenese svoja iskustva.

Meni licno fantastican auto, i mnogo vise WoW od BMWa serije 1 hatchback. 

Unutra je neverovatno dobra!

Ex(r)otica. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Cao,

 Ajde da i ja dam "doprinos" do skoro sam vozio lanciu deltu 1.9 twin turbo.... ali je vrhunski i dobra atvar je to sto je kod nas podcenjen. Nisam imao nikakvih problema osim zamene "kucista hladnjaka eger ventila" sta gos to bilo. Auto je bas komforan i nerealno brz. Sad vozim Citroen DS5 i mogu reci da je bukvalno kao avion... nije automatik ali ako zelis da ga pogledas i vidis da li ti tako nesto odgovara tu sam.... msm ne prodajem ga ali verujem da bi ti znacilo da vidis uzivo auto jer ih u tom cenovnom rangu ima i automatik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne interesuje me zaista šta ko misli. Ja sam naveo samo generalnu smernicu. Svako zna kako je zaradio svoj evro i neću nikoga da ubeđujem kako da troši. Na pominjanje tog BMW sam napisao šta sam imao i stojim iza toga. To je kriminalno koliko majstori mlate pare na njima i šta viđam. 

 

 

Severian je dao najbolji savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Đulijeta ti je fin izbor. Nađi očuvan primerak, prilagodi sebi i uživaj u njoj. Ganjaj neku bolje opremu, imaš lufta za tako nešto. Uživao sam u njoj, zaista. TCT menjač trpi sve i svašta, ukoliko je iole održavan. Trpi i finu snagu, te imaš prostora i za neko dodatno igranje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
8 hours ago, gox said:

Covek hoce reko sta hoce, lepo objasnio. Da mu je auto vauuu spolja, vauuu iznutra, vauu uzivanje u voznji.

I tu uleti clio

Ova je mozda tema za one koji zaradjuju 2-3000 eura mesecno and up and svi ostali koji rade za 30-50-70000 din mesecno, citajte temu and thats all.

Svaka ti je kao Njegoseva :). Ne smetaju mi komentari, Clio je ok auto, ali meni ne treba jeftin auto od tacke A do tacke B, to sam imao ceo život. Sada imam prostora za nesto vauuu i to hoću da iskoristim 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 20 sati, severian je napisao:

Mile, pošto mi se javlja da poznaješ nekog iz bankarskog sektora, uzmi tu kintu što imaš za učešće, zagrizi i uzmi novi Tucson.

 

Piće za ideju možeš da mi platiš i kasnije :D Promena cena novih automobila biće takva da ćeš uz kredit eur indeksiran na 3 godine proći odlično.

 

Mudro zbori bledoliki covek sa Severa. Ja sam imao skoro imao slicnu situac samo sam gledao kola oko 20k i shvatio da bi bilo veoma glupo placati tolike pare za polovno. I ti nisi sa kintom predaleko od novog.

 

Kad smo kod life style auta,evo nasao sam bas pravi za sebe ali me zena odgovara,da ne kazem nesto drugo:)

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19038900/fiat-126-peglica?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako gledamo racionalno, onda trenutno je jedino nov auto racionalno resenje, to se slazem.

Medjutim, ja da sam racuonalna osoba ne bi vozio motor, a posebno ne DRZ :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Batali racio...u tome nema uživanja.Po mogućnosti probaj svaki što si naveo u primeru i kupi onaj što te "radi" jer koliko sam skontao cela poenta je u tome.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova

Ma zakaži test vožnju novog Tucsona, ne košta ništa. Vrlo atraktivan na način koji mislim da ti se sviđa, vrlo solidnog kvaliteta, jedan od retkih koji imaš za odmah (prodaju sa lagera). Kada ga za 3-4god prodaš kao polovnog biće manje-više za iste pare za koje sad možeš da ga pregovaraš, uključujući aktuelne kamate. Ako imaš 10k na gomili, zicer... I onako, bar tebi je jasno, da u kešu ne smeš da ih čuvaš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja