Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto - automatik

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
 
Poredis vozni park od 20-30 godina sa segmentom koji je aktuelan par godina.
 
image.png.7886e8452a730d61d25de235bf61f346.png
 
 
Obratite pad prodaje ostalih u odnosu na SUV ili manji SUV segment, ne znam ima li veze sto je januar mesec u pitanju :).
 
image.png.4a84a35d782a3f6ae111682cad1064b4.png
Pogrešno si shvatio moj post bio ironičan,u stvari sam pre napisao to što se vidi na tabeli da tržište samo pokazuje...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Nego, kolega jesi li nasao auto?
Mi ti temu preokrenuli, kao po obicaju. 
Ne verujem baš da se nadao drugačijem razvoju

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
pre 2 minuta, Interceptor BP je napisao:

Ne verujem baš da se nadao drugačijem razvoju emoji1787.png

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

Pa to klasika. Pitas za jedno, ono ode tema na deseto. Ali dobro, Boze moj, nasi smo. Nece se ljuti niko...

Moz"covek svasta da cuje. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 20 sati, max80 je napisao:

@petarjebivetarKao neko ko je u SUV programu 4 godine, prvo Qashqai, pa sada IX35, mogu da kazem da sam se pronasao u tome, kao i vecina ljudi, jer je to trenutno najprodavaniji segment. O majmunima na svetskom nivou je glupo govoriti, narocito na Zapadu gde je auto vecini samo prevozno sredstvo, a ne statusni simbol. Kao klinac vozio 3 vrata, ali brzo shvatio prednosti limuzina i vozio ih do skoro. Karavane nikada, niti imam zelju i potrebu, isto kao i mini van.

 

Glavna prednost SUV vozila je visina. Lako se ulazi, izlazi, mnogo bolja preglednost, na kraju i mnogo lepsi osecaj u voznji. Kada preticem ne moram da izvirujem njusku da bih video ispred sebe. Decu spakujem u sedista bez da se saginjem. Zimi ne struzem patos o sneg koji je iznenadio putare, mogu da prezivim izdignute sahtove u BG-u koji su vecita enigma za strucnjake niskogradnje, a mogu da uzjasem i neki laksi odron na koji nasi putari zaborave. Takodje na frontalnim nagibima mnogo bolji od ostalih segmenata, osim klasicnog Dzipa. Mogucnost za neki laksi off-road. Lakse parkiranje u haosu BG-a od bilo kog karavana, pa cak i od vecih limuzina.

 

Tezina priblizno ista. Odrzavanje takodje.

 

Mane su losija aerodinamika, pa samim tim i malo veca potrosnja, a i malo manja agilnost. Takodje veca prodajna cena.

 

Na kraju sud su dali i oni najekskluzivniji proizvodjaci automobila koji su do sada proizvodili iskljucivo sportske kupe masine. Svi su ubacili SUV program u cilju povecanja prodaje. Ostao je jos Ferrari, a i oni su pri kraju razvoja modela.

 

Gledao sam neki test gde su poredili Pandu 4x4 i najskuplji Range Rover. Od 12 ultra teskih poligona Panda je prosla na 11. Pa da li svi onda treba da vozimo Pandu?

Ne nego punta i clia  :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kakav je SUV po pitanju bezbednosti?

Tamo negde na istoku gde sam bio ako kupis normalan auto kazu zasto si to kupio? ( cini mi se da SUV preovladavaju, kao da se samo oni i voze).

Smatraju da SUV,  preovladavaju veliki SUV ( kompakta prakticno nema) da su bezbedni u slucaju udesa. Valjda misle u sudaru sa drugim automobilom…

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 4 minuta, gox je napisao:

Kakav je SUV po pitanju bezbednosti?

Tamo negde na istoku gde sam bio ako kupis normalan auto kazu zasto si to kupio? ( cini mi se da SUV preovladavaju, kao da se samo oni i voze).

Smatraju da SUV,  preovladavaju veliki SUV ( kompakta prakticno nema) da su bezbedni u slucaju udesa. Valjda misle u sudaru sa drugim automobilom…

 

Pa kod SUV imas dve vrste, sa zasebnom sasijom kao sto je bmw x3 (prvi pomenuti nije bas za off road), x5, Range Rover, Toyote, a imas i SUV koji je obican auto sa povisenim klirensom to su Kaskaj, Karok, Kamik, Ford Puma.... od klase i generacije automobila zavisi i bezbednost sto u principu svi i znaju. Ne mora nuzno da su bezbedniji, ali su uglavnom tezi od ostalih automobila pa drugom autu prave vecu stetu. Ali generalno mislim da prednjace sto se tice bezbednosti u ceonom sudaru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Da. Da dodam da ima i bocnih sudara gde su se valjda i tu pokazali kao sigurniji za putnike. Ili, drugim recima tamo gde preovladavaju SUV, obicni automobili losije prolaze u udesu sa SUV, otud savet da je tamo bolje kupiti SUV.

Kod nas je drugacije ali ono sto se desava u svetu ne mozemo meriti nasim arsinima. Tipa, gde to preovladavaju SUV?

U mojoj ulici je samo jedan…i slicno…

Promenio član gox

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 23 sati, petarjebivetar je napisao:

Vidim samo mane u odnosu na ekvivalentan "auto". 

ovo je sto odsto tačno naročito ako živiš u Titelu gde non stop duva jak vetar pa ovi kabasti često idu nakrivo:staa2:

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 16 sati, Zarkela je napisao:

Pa kod SUV imas dve vrste, sa zasebnom sasijom kao sto je bmw x3 (prvi pomenuti nije bas za off road), x5, Range Rover, Toyote, a imas i SUV koji je obican auto sa povisenim klirensom to su Kaskaj, Karok, Kamik, Ford Puma.... od klase i generacije automobila zavisi i bezbednost sto u principu svi i znaju. Ne mora nuzno da su bezbedniji, ali su uglavnom tezi od ostalih automobila pa drugom autu prave vecu stetu. Ali generalno mislim da prednjace sto se tice bezbednosti u ceonom sudaru. 

Bio sam ubedjen da BMW X3, ustvari svi X serije nemaju klasicnu sasiju nego samonosecu karoseriju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
18 hours ago, petarjebivetar said:

 

 

Tržište pokazuje da je marketing ozbiljna nauka. 

 

 

Nadrndani englezi brukaju konkurenciju tako sto porede babe i zabe. Uz to se i RR brze kretao po blazoj padini sa boljim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 31 minuta, petarjebivetar je napisao:

Jes, to što kažeš... Nema pojma Jeremy.

Za njega je Lotus Elise zvezda britanskog inzinjeringa, Toyota motor nosi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da ne ostanem nedorečen kao pokretac teme, pronadjen auto. BMW X1 23D x drive, 2010 god. Motor 2.0 biturbo, 204ks, automatik ZF6. Od opreme ima svasta bez obzira na starost.

Preuzimam auto za koji dan pa cu da vidim sta pruža...

 

 

IMG-9780408af5f540b859aa4b2aac897626-V.jpg

IMG-98f915f6f97f6716591570185c1128e1-V.jpg

IMG-cda5b435bda2f5645c5aa1c4fd7531f6-V.jpg

IMG-cfc487a228f87fe021380aebe2cfe0a6-V.jpg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Meni se boja dopada. Slična je fiatovoj "Epic gray", koju sam merkao kad sam Bravo-a birao, al' su svi u oglasima u toj boji bili dizelaši, pa sam na kraju odustao.

 

Ne sumnjam da je dobar auto, a lepota je u oku posmatrača ... u zdravlju da vas služi ! :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
11 hours ago, RaS said:

Meni se boja dopada. Slična je fiatovoj "Epic gray", koju sam merkao kad sam Bravo-a birao, al' su svi u oglasima u toj boji bili dizelaši, pa sam na kraju odustao.

 

Ne sumnjam da je dobar auto, a lepota je u oku posmatrača ... u zdravlju da vas služi ! :takoje:

 

 

Boja je Sparkling Bronze, vrlo zanimljiva

 

1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

Najviše volim što ima i dalje jbnu ručnu kočnicu!!! Jbla ih elektronska i dugme i govna... Zašto mora sve na dugme....

Dobro si primetio, to se i meni svidelo, kažu da je BMW to namerno uradio, da možeš da koristiš za drft :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Najviše volim što ima i dalje jbnu ručnu kočnicu!!! Jbla ih elektronska i dugme i govna... Zašto mora sve na dugme....
To je jedna od žešćih gluposti koje su patentirali u autoindustriji. Jbg razmaženim kupcima to izgleda elegantnije...do prvih problema.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kojih problema? Evo meni 3. auto u nizu sa takvom ručnom, ovaj gazi preko 340.000km, prošlog dao dalje sa 212.000km, prvog sa 314.000km... Nijedan nije imao nijednom problem sa el. ručnom. Ja to vidim kao komoditet za vozača, isto kao automatski menjač. Doduše, kada je auto već automatik, onda bih rekao da je obična ručna kočnica stvar uštede proizvođača...

 

@lemykolega, baš lep primerak sa lepom opremom. Nadam se da će ti ispuniti očekivanja i da ćeš uživati sa njim :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Eno komšija već treći dan leži ispod auta, kaže zaglavljuje mu se. Neki Renault kupe, automatska parkirna, sam diže kada se ugasi. Pljuje, kune.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja