Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
16 minutes ago, Paksi said:


Je l mozes mozda da mi objasnis zbog cega je to tako?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne mogu. Skreni u servis i tamo pitaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 732 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
pre 23 minuta, Paksi je napisao:


Je l mozes mozda da mi objasnis zbog cega je to tako?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zato što mu je brat od tetke Alfa Romeo. Na to je kolega @Jupiter mislio.

 

Šalu na stranu.

 

Motor ne sme da vuče ni u jednu stranu. Kad pustiš ruke mora da ide kao po šinama pravo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli BN125
Ne mogu. Skreni u servis i tamo pitaj.

Tamo su mi rekli da je s motorom sve uredu, svakako hvala na odgovoru


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli BN125
Zato što mu je brat od tetke Alfa Romeo. Na to je kolega @Jupiter mislio.
 
Šalu na stranu.
 
Motor ne sme da vuče ni u jednu stranu. Kad pustiš ruke mora da ide kao po šinama pravo.

Nisam ga shvatio hahaha, hvala na odgovoru


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cesto su razlog upredeni stapovi u trokutima ili lose centriran zadnji tocak prilikom stelovanja lanca... 

Eto, to neka bude neka osnova za pocetak trazenja uzroka (ako podrazumevamo da ne motor "prav" ).

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 9 sati, Zeksius je napisao:

Iskren da ti budem, mislim da to voze ljudi kojima je glavna recenica "Motor ima 130ks ali je pod blokadom pa ne moze" i slicni koji se hvale snagom motora. Moj savet ti je da se manes tih sa restrikcijama i kojekakvim ogranicenjima, ima fantasticnih motora u svim kategorijama pa kad budes dorastao da vozis A2 ili puno A onda lepo kupis takav motor i cao a ne ovako. Nije sramota voziti motor manje kubikaze, cak sta vise to je normalno. A i ne znam koji je tu sistem posle kod skidanja blokade i gluposti..uglavnom zaobidjiiii :lol2:

Nikad me nije bilo sramota kubikaze. Imam punu A pa ne planiram da kupujem neki motor na A2. Samo me zanima koja je fora sa tim restrikcijom kad motor ide dosta bolje za razliku koliko konja ima. 212kmh mu je maksimalna da ovom restrikcijom

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2662 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
11 hours ago, Paksi said:

Imam pitanje, sme li motor da pri pustanju ruku sa volana sam da ide konkretno kod mene u desnu stranu?

Ovako, nek ti neko uhvati motor od napred i drži ga ravno i uspravno, ti stani iza njega i vidi dal su prednji i zadnji točak u pravcu! 

1) može biti da je zadnji točak van pravca, zadnji točak se pomera napred nazad da bi se štelovala zategnutost lanca, slika tvog motora:

 

IMG_20220703_095008.thumb.jpg.e522974f1c58bfc6dc4de2ee7d267b69.jpg

 

Tu se  šteluje  razmak tj pomeranje zadnje osovine,  na obe strane mora da bude u milimetar isti položaj, uglavnom imaju crtice (kao lenjir) kojima se meri razmak, na obe strane mora biti na istoj crtici  inače točak stoji ukoso u neku stranu. 

2) prednji točak može da stoji ukoso, može biti više razloga, ali najčešće zbog toga što se popusti donji most na vilama i vile se faktički "uvrnu". Potraži na YT malo, ovo je dobar video za početak

https://youtu.be/qTve7M4zOlE

 

A drugi mogući razlog koji se meni desio kad sam bio mlad i neiskusan vozač je da je crko ležaj u prednjem točku i motor vukao u jednu stranu konstantno, rvanje sa njim, nevoziv a da ne kažem jako opasno, nisam znao da prepoznam tad, zato ti i pišem ovo. 

Kako proveriti? Neko drži korman čvrsto, a ti napred uhvatiš točak u gornjoj i donjoj tački i pokuša da ga pomeraš levo desno, da vidiš dal ima "Klik" tj luft između vile i točka, ne sme da ga bude!

Da sam u BGu zvao bi te da ti pomognem jer nije bezbedno, ali svakako bi trebalo sa nekim da se konsultuješ i da pogleda.

Pretpostavljam da je motor nov?

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli BN125
Ovako, nek ti neko uhvati motor od napred i drži ga ravno i uspravno, ti stani iza njega i vidi dal su prednji i zadnji točak u pravcu! 
1) može biti da je zadnji točak van pravca, zadnji točak se pomera napred nazad da bi se štelovala zategnutost lanca, slika tvog motora:
 
IMG_20220703_095008.thumb.jpg.e522974f1c58bfc6dc4de2ee7d267b69.jpg
 
Tu se  šteluje  razmak tj pomeranje zadnje osovine,  na obe strane mora da bude u milimetar isti položaj, uglavnom imaju crtice (kao lenjir) kojima se meri razmak, na obe strane mora biti na istoj crtici  inače točak stoji ukoso u neku stranu. 
2) prednji točak može da stoji ukoso, može biti više razloga, ali najčešće zbog toga što se popusti donji most na vilama i vile se faktički "uvrnu". Potraži na YT malo, ovo je dobar video za početak

 
A drugi mogući razlog koji se meni desio kad sam bio mlad i neiskusan vozač je da je crko ležaj u prednjem točku i motor vukao u jednu stranu konstantno, rvanje sa njim, nevoziv a da ne kažem jako opasno, nisam znao da prepoznam tad, zato ti i pišem ovo. 
Kako proveriti? Neko drži korman čvrsto, a ti napred uhvatiš točak u gornjoj i donjoj tački i pokuša da ga pomeraš levo desno, da vidiš dal ima "Klik" tj luft između vile i točka, ne sme da ga bude!
Da sam u BGu zvao bi te da ti pomognem jer nije bezbedno, ali svakako bi trebalo sa nekim da se konsultuješ i da pogleda.
Pretpostavljam da je motor nov?

hvala puno, jeste motor je nov od prvog dana se tako ponasa ,,zalio sam se" par puta ali mi tamo kazu da ne ide u stranu da je to sve normalno..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 4 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Nikad me nije bilo sramota kubikaze. Imam punu A pa ne planiram da kupujem neki motor na A2. Samo me zanima koja je fora sa tim restrikcijom kad motor ide dosta bolje za razliku koliko konja ima. 212kmh mu je maksimalna da ovom restrikcijom

Ne kazem za tebe licno da te je sramota kubikaze, nego generalno se ljudi trupuju. A iskren da ti budem, ja brate ne vidim razlog za tim restrikcijama, ok mi je kad je glanc nov motor pa ga drze pod restrikcijom hiljadu-dve kilometara, kako to vec ide zbog servisa, ali to se sve do kraja poskida i to nije takva restrikcija. Kupiti jak motor i onda ga iskasapiti na 35kw i muciti tako samo da bi moglo da se kaze da vozis X ili Y motor, bukvalno nzm...ne vidim ni jedan normalan razlog zasto to raditi motoru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

'aj da iskoristim temu, iako nije za motor već za automobil:

 

Treba da radim mali servis, a rešio sam ovog puta da to sam odradim (ujedno ću i mali servis na motoru raditi uskoro, ali tu se zna - Motul 7100 10W 40), pa me interesuje imate li neki predlog za dobro ulje? Trenutno ne znam koji brend je sipan (Astra H GTC 2.0 CDTI 150HP), 5W 40 ulje je u pitanju čini mi se , pa sam razmišljao da uzmem ili Shell ili Wurth, pa ako neko ima sugestiju, pišite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Pitanje za ulje je trn u oku :jee: U principu ulje u istoj gradaciji koja je preporucena za tvoj motor i cepaj, niti ides na trke sa njim, niti je neki ekstremni tuning projekat

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, Drinkero je napisao:

Pitanje za ulje je trn u oku :jee: U principu ulje u istoj gradaciji koja je preporucena za tvoj motor i cepaj, niti ides na trke sa njim, niti je neki ekstremni tuning projekat

Ma da, pretpostavio sam, nego rekoh šta znam :D Nije to neka nauka, pogotovu za putnička vozila. U drugom autu (benzinac 1.8T) imam Wurth Triathlon 10W 40, sve okej, kapiram da ću onda opet Wurth samo u drugoj gradaciji.

 

EDIT: Nađoh 1l Motul 7100 10W-40 za 1560 RSD,  ima li neko možda informaciju da li negde postoji po jeftinijoj ceni? (može i iz EU)

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4547 postova
Ma da, pretpostavio sam, nego rekoh šta znam  Nije to neka nauka, pogotovu za putnička vozila. U drugom autu (benzinac 1.8T) imam Wurth Triathlon 10W 40, sve okej, kapiram da ću onda opet Wurth samo u drugoj gradaciji.
 
EDIT: Nađoh 1l Motul 7100 10W-40 za 1560 RSD,  ima li neko možda informaciju da li negde postoji po jeftinijoj ceni? (može i iz EU)
Ма дај, немој на Мотул штедети

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 54 minuta, Krokodilo je napisao:

Ма дај, немој на Мотул штедетиemoji12.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Motul je ovde postao meme, što i nije loše, samo mi GS fali uz Motul i onda full sektaš :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050
Pre 7 sati, blackmore je napisao:

Ma da, pretpostavio sam, nego rekoh šta znam :D Nije to neka nauka, pogotovu za putnička vozila. U drugom autu (benzinac 1.8T) imam Wurth Triathlon 10W 40, sve okej, kapiram da ću onda opet Wurth samo u drugoj gradaciji.

 

EDIT: Nađoh 1l Motul 7100 10W-40 za 1560 RSD,  ima li neko možda informaciju da li negde postoji po jeftinijoj ceni? (može i iz EU)

Ja sam proletos kupovao 7100 po ceni od 1800,00 di/l i rečeno mi je da je to stara cena, nisam proveravao koja je sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, BaneZ je napisao:

Ja sam proletos kupovao 7100 po ceni od 1800,00 di/l i rečeno mi je da je to stara cena, nisam proveravao koja je sada.

Upravo videh za 1560 RSD:

 

https://oilshop.rs/motul-ulja/motul-7100-4t-10w40-1

 

 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4539 postova

Pitanja u vezi prodaje:

 

1. Posto kod mene nema notara vec se sve resava u opstini ili verovatno u agenciji, prenos vlasnistva moze da se uradi samo do 15h dokle rade ova institucija/agencija. Znaci potencijalni kupac mora u ovo doba da bude kod mene i da sve obavi posto ne postoji drugi nacin da se uradi prenos vlasnistva? I kupac i prodavac moraju fizicki da budu prisutni tokom kupoprodaje, to je jedini nacin?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
23 hours ago, blackmore said:

Ma da, pretpostavio sam, nego rekoh šta znam :D Nije to neka nauka, pogotovu za putnička vozila. U drugom autu (benzinac 1.8T) imam Wurth Triathlon 10W 40, sve okej, kapiram da ću onda opet Wurth samo u drugoj gradaciji.

 

EDIT: Nađoh 1l Motul 7100 10W-40 za 1560 RSD,  ima li neko možda informaciju da li negde postoji po jeftinijoj ceni? (može i iz EU)

Ja motul i u auto sipam, odnosno majstor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2048 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mislim da KP ugovor se overava iskljucivo kod notara.Postojala je mogucnost ako ste razdvojeni da svako svoj podpis overi kod svog notara,treba proveriti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4539 postova
10 minutes ago, cezarpa said:

Mislim da KP ugovor se overava iskljucivo kod notara.Postojala je mogucnost ako ste razdvojeni da svako svoj podpis overi kod svog notara,treba proveriti.

Mi u opstini nemamo notara, taj posao se radi u opstini na salteru. Verovatno je ista/slicna uloga ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4539 postova

Znaci neko ko bi dosao kod mene u poslepodnevnim casovima ne moze da uradi prepis. Jedino da pakuje motor na prikolicu (neregistrovan i vracene tablice) i vozi, i tada je jos uvek na mom imenu. Da li ta osoba mora opet da dolazi kod mene kako bi uradili prepis na njega ili moze on kod svog notara a ja u opstini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7150 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nema šta da dolazi kod tebe, svako u svojoj opštini overava kod notara.

Ja tako već godinama radim.

Najjednostavnije ti je da odeš u agenciju koja se bavi s tim stvarima i oni ti to rešavaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Na primer, kupio si motor, isplatio si, oterao kući. Treba da se uradi prenos.

Prodavac pošalje kupcu očitanu LK na A4 formatu. Moze i na Viber, pa da ovaj odštampa. Zatim kupac napiše (moze u agenciji, a moze i da skine sa neta) ugovor. Moze o poklonu, a moze i kp. Sa tim ugovorom ode kod sebi najbržeg notara. Potpiše ugovor, overi i takav u dovoljnom broju primeraka posalje prodavcu. Prodavac ode sa ugovorima kod sebi najbližeg notara, potpiše i overi. Tako potpisane i overene vraca nazad kupcu. 

Tako kupac ima sve potrebne papire da moze da plati porez i izvrsi prenos. Tablica moze da se vrati u MUP-u mesta kupca. Od vrste ugovora zavisi na čije ime se placa porez. Suma koja se placa je ista. 

Nesto se menjalo sada u vezi nacina plaćanja poreza, da bude lakse i brze, ali to ne znam u detalj. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja