Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 1 minut, Blaza je napisao:

Do skoro, nisam silazio sa dva točka...pogotovo skuter dok sam vozio. Nema veze koliko je hladno, samo da nije sneg. Asfalt jeste hladan, prilagodi se vožnja, nema divljanja, obaranja. Ja i ne znam kada mi se guma ugrejala da bi bolje držala, ne znam baš toliko o tome. Ali sam vozio. Zadnjih par meseci sam se prešaltovao na drugačiju vrstu prevoza do posla, tako da sam počeo kao i većina, da motor vozim vikendom, kad vreme dozvoli.

Ali zato će rega, nadam se i u budućnosti (ako bude drugi motor) biti uvek na godišnjem planu...ništa parcijalno...

Stavi one zajebancije da ti cita pritisak i temperaturu, skoro sam uzeo kolegi Skittlesu da stavi na Nc. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bre, Ranko, ja sam teletabis za to...:)

Hvala tebi za savet, šta mi vredi kada ja ne znam na kojoj temp mogu da se "oslobodim", tj. da guma drži .. Siguran sam jedino u proleće/leto/jesen po suvom. Po kiši ( i zimi) vozim i auto i motor ko po 00... Sa uvek dobrim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1611 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Imam fabricki merac pritiska i temperature pa kontam da je donekle tacan

Po vrucinama preko leta nisam pratio temperaturu

Kada je napolju prijatnih oko 25 stepeni, temperatura guma bude od 30 do 40.

Po ovom zimskom vremenu na oko 10 stepeni napolju, gume su od 20 do 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Moje licno misljenje je da su sva ta elektronska i elektro pomagala  na motoru i kolima cisto sr.nje.Mnogo se covek opusti i zaboravi da je on taj koji je glavni u voznji.A i gubi se draz voznje

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1611 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sve zavisi iz kog ugla gledas na dodatke.

Meni bas pomazu da mi ta draz voznje bude jos veca.

Ako malo osvezi napolju upalim grejace i uzivam u voznji i ne smrzavam se

Ako moram naglo da kocim, abs mi spasi glavu pa vozim dalje

Ako cujem neki sljampav zvuk pogledam na displeju pritisak u gumama, ako je ok ne stajem, vozim se dalje


Ne bi mi prijalo da motor kontrolise gas, da sam koci, da sam balansira i naginje se…. To bi vec izgubilo draz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2851 postova
On 14. 9. 2023. at 22:51, Tošbo je napisao:

Zamenjena su mesta svećicama

Karburatori su skroz reparirani, sve je novo u njima

 

 

to je mogući problem .uvek se fokusiraj na ono što je prethodno rađeno ako do tad nije pravilo probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 10 sati, Sharky - Alex je napisao:

Sve zavisi iz kog ugla gledas na dodatke.

Meni bas pomazu da mi ta draz voznje bude jos veca.

Ako malo osvezi napolju upalim grejace i uzivam u voznji i ne smrzavam se

Ako moram naglo da kocim, abs mi spasi glavu pa vozim dalje

Ako cujem neki sljampav zvuk pogledam na displeju pritisak u gumama, ako je ok ne stajem, vozim se dalje


Ne bi mi prijalo da motor kontrolise gas, da sam koci, da sam balansira i naginje se…. To bi vec izgubilo draz

Sve to stoji,pogotovo ti grejaci su odlicna stvar nemam zimske rukavice pa su mi se ruke smrzle par puta,ali to opet naglasavam po mom misljenju spada u dodatnu opremu tipa kofera ,kras bara...

  A zasto mislim da se covek(vozac)previse opusti evo dacu ti jedan realan primer.

  Vracam se sa voznje 200-300 km upali mi se lampica za ABS,mala je verovatnoca skoro 0 da cu da stanem i pozovem slep,nego cu da nastavim do kuce i ono nase cuveno oteracu ga kod majstora "ovih dana".E u povratku rizicna situacija stiskam kocnicu ABS ne radi i u problemu sam.

 Ali tehnologija napreduje i ja sto to ne volim jbg.Cak i o nekom sledecem modelu o kom razmisljam da kupim u daljoj buducnosti,proizvodi se sa ABS i jos po necim

Promenio član MatorKonj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

BMW Motorrad DTC (Dinamic Tracton Control) tehnologija unapredila je prethodnu ASC (Automatic Stability Control).

Iako je ogroman sigurnosni bonus za vozača pri ubrzanju, kao ni ABS ne moža redefinisati fizička ograničenja.

I dalje je moguće prekoračiti ove granice zbog pogrešne procene ili grešaka u vožnji, što u ekstremnim slučajevima može imati za rezultat "patosiranje."

Za posebne zahteve (trkačka upotreba) DTC se isključuje (jerbo smeta).

 

Ako pri normalnoj upotrebi motocikla imaš problem, nešto pogrešno radiš.;)

 

Očigledno je da ti niko nije objasnio:

1. da ti, ABS (Antiblock Brake System), omogućava da naučiš, bezbedno, agresivno kočenje (ne da te spašava iz situacije);

2. da ti kontrole stabilnosti i proklizavanja daju mogućnost, bezbednog, usavršavanja, brzog krstarenja kroz krivine (ne da ti izigrava dubak);

3. da je sve to u paketu svetskog programa ADAS (Advanced Driver Assistance System) ili, po naški napredni sistem pomoći (asistencije) vozaču (tehnologija koja ima za cilj da poboljša sigurnost i poboljša iskustvo vožnje za vozače motocikala)...

18084_2wp_aras-stagevisual.jpg

 

"Ono čemu smo se nadali juče, danas se toga plašimo."

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4450 postova
Moje licno misljenje je da su sva ta elektronska i elektro pomagala  na motoru i kolima cisto sr.nje.Mnogo se covek opusti i zaboravi da je on taj koji je glavni u voznji.A i gubi se draz voznje
Што би ја реко, заборави се КО КОГА ЈАШЕ. Мада од свега што може да се прочита овде на форум, има богами много "јаханих"

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Da vidim i sa iskusnijim kolegama. Ima li smisla uzeti downtown 300 '11 godiste, koji ne deluje preterano lose za 1600e ? Gde bi se ostatak budzeta usmerio u njegovo sredjivanje koje je potrebno. Recimo jos 500-1000e. 

Ili traziti i cekati dobar primerak pa ga platiti 2400-2800e, gde idalje postoji mogucnost da se nesto mora doraditi ? 

Ja nekamo naginjem na prvu opciju, jer posle znas za sta si dao pare i sta si sve sredio. Dok je u ovoj drugoj opciji, dovoljno dobar skuter da ga ne cackas previse, a opet moze imati i probleme. Pritom je budzet tu oko 2500e, gore dore par stotina. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To nije loše, onako generalno , kao pristup kupovini. Nema ništa gore, nego da se dâ poslednji dinar...pa da se "cedi" iz sprave do koske. Puno je takvih vozila, jer bi svi da voze...a slabo mažu.

 

p.s...stara majstorska istina je da je "vozio, ko je maz"o"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 1 sat, Tarmi636 je napisao:

Gde bi se ostatak budzeta usmerio u njegovo sredjivanje koje je potrebno.

To i jeste jedini ispravan pristup kod kupovine polovnog vozila.

 

Prilikom gledanja stanja vozila uradi se, u glavi, procena troškova (šta dobijamo i šta nam još treba).

Pa se na osnovu toga i  formira realna cena (uz poštovanje prodavca) ili se odustane od kupovine (ako je prodavac nerealan).

 

Jer mora ići zamena potrošnog materijala (ulje, filter, radhladna tečnost, gume...), kontrola i/ili zamena razvodnog mehanizma bregaste

(lanca, kaiša, dezmodrom).

Posebno ako je vozilo "malo" ili, što je gore, malo prešlo (voženo, kilavo, penzionerski) a krštenica mu, dobrano, požutela.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja sam uvek kupovao najskuplje na oglasima. I nisam pogresio, do sad. Uvek sam se posle dugo i lepo vozio. Evo sad imam nameru da uskoro prodam svoj skuter, bas Kymco downtown 300, i vrv ce biti medju najskupljima na oglasima, ali ce biti i najbolji. na skuteru je sve skockano, kupicu ovih dana i prednju novu gumu i razmisljam se dal da ofarbam bocnu plastiku, jer sam je malo zakacio prilikom parkiranja. TAko da ako se proda super, i ako se ne proda opet super, vozicu ga ja. i kad kupcu kazem da je bez ulaganja onda mogu i u oci da ga pogledam. 

Kad kupis jeftino onda moras da se cimas oko servisa, delova, majstora, ne mozes da vozis, stalno nesto zajebava... Ne znam, svako ima neku svoju matematiku

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Moja logika kupovine, ne mora biti najskuplji. Ne mora biti bas da je sve cakum pakum. Al da je vlasnik normalan i da je upoznat sa motorom. Prosto procenim kakvo je vozilo, vlasnika kroz razgovor i onda se odlucujem za kupovinu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kupovati najskuplji motor u oglasima u nadi da je najbolji danas nije baš najbolja logika jer su cene prenaduvane zbog korone/ratova itd...

Ja nikad nisam kupovao najskuplji, a sve i da sam hteo nisam imao toliko para, ali uvek sam našao solidan motor za solidnu razumnu cenu, treba malo sreće i strpljenja i može se naći.

Kod motora mi je bitno da je osnova dobra, da je mašina zdrava, da nije lomljen, a potrošni materijal (gume, lanac, koč.pločice..) mi nije presudan, jer grehota je propustiti dobar zdrav motor zbog toga, to prije ili kasnije svakako moraš menjati.

Bivšeg Bandita kad sam uzeo doterao sam ga kući tako da nisam taknuo zadnju kočnicu jer su pločice bile na apsolutnom minimumu, kupio nove+koč.ulje i promenio, uradio mali servis ulje filteri, i vozi miško, navozao se bez problema dve godine koliko je bio kod mene, išao dvaput na more...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4450 postova

Значи, постоје две могучности 1. Да се разумеш и одабереш сам или, 2. Да поведеш човека који се разуме и нормално на страну без расправљања да ти каже дали је за тебе или не.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

Kupovati najskuplji motor u oglasima u nadi da je najbolji danas nije baš najbolja logika jer su cene prenaduvane zbog korone/ratova itd...

Ja nikad nisam kupovao najskuplji, a sve i da sam hteo nisam imao toliko para, ali uvek sam našao solidan motor za solidnu razumnu cenu, treba malo sreće i strpljenja i može se naći.

Kod motora mi je bitno da je osnova dobra, da je mašina zdrava, da nije lomljen, a potrošni materijal (gume, lanac, koč.pločice..) mi nije presudan, jer grehota je propustiti dobar zdrav motor zbog toga, to prije ili kasnije svakako moraš menjati.

Bivšeg Bandita kad sam uzeo doterao sam ga kući tako da nisam taknuo zadnju kočnicu jer su pločice bile na apsolutnom minimumu, kupio nove+koč.ulje i promenio, uradio mali servis ulje filteri, i vozi miško, navozao se bez problema dve godine koliko je bio kod mene, išao dvaput na more...

Naravno d najvisa cena na oglasima ne garantuje i da je najbolji motor ali nekako ako je prethodni vlasnik doterao plocice do preko granice potrosenosti onda sumnjam i u stanje svih ostalih stvari na tom motoru. Ako je vlasnik savestan on nece dozvoliti da se motor dovede u takvo stanje. Nisu to sad nikakva pravila, ali nekako kao neka vodilja. Uglavnom, nekako uvek sumnjam da prodavci hoce da me prevare, sakriju mane i uvale krs, tako da pokusavam da provalim sta on pokusava da sakrije a ono cime hvali motor, auto i ne gledam mnogo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3171 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 21 sati, Tarmi636 je napisao:

Da vidim i sa iskusnijim kolegama. Ima li smisla uzeti downtown 300 '11 godiste, koji ne deluje preterano lose za 1600e ?

Ne mogu da znam, al meni to zvuči prejeftino eda bi bilo dobro. Pre bih tražio skuplje, po mogućstvu od vlasnika, sa istorijom...

A ja inače katujem najjeftiniju i najskuplju ponudu, ne uzimam ih u obzir. Zašto? Pa onako :) Svako ima svoju mantru.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, ske je napisao:

Uglavnom, nekako uvek sumnjam da prodavci hoce da me prevare, sakriju mane i uvale krs, tako da pokusavam da provalim sta on pokusava da sakrije a ono cime hvali motor, auto i ne gledam mnogo.

Ima zajebanata kolko hoćeš, al ruku na srce nisu svi ljudi pokvareni, ima još tu i tamo poštenog sveta, ima nade za nas valjda 😊

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
On 19. 12. 2023. at 23:17, ske je napisao:

Ja sam uvek kupovao najskuplje na oglasima. I nisam pogresio, do sad. Uvek sam se posle dugo i lepo vozio. Evo sad imam nameru da uskoro prodam svoj skuter, bas Kymco downtown 300, i vrv ce biti medju najskupljima na oglasima, ali ce biti i najbolji. na skuteru je sve skockano, kupicu ovih dana i prednju novu gumu i razmisljam se dal da ofarbam bocnu plastiku, jer sam je malo zakacio prilikom parkiranja. TAko da ako se proda super, i ako se ne proda opet super, vozicu ga ja. i kad kupcu kazem da je bez ulaganja onda mogu i u oci da ga pogledam. 

Kad kupis jeftino onda moras da se cimas oko servisa, delova, majstora, ne mozes da vozis, stalno nesto zajebava... Ne znam, svako ima neku svoju matematiku

Ja sam kupio najskuplji 1150gs na oglasima, dobio nedvosmislenu preporuku majstora koji ga je odrzavao, vlasnik izuzetno korektan, normalan i porodican covek…nema sta dalje da razmisljam.  Kupio sam ga pre cca dva i po meseca tako da ne mogu da kazem da li sam ispao pametan ali nije ni vazno. Gume nove, sve servisirano, dodatna oprema, lepo stanje estetski, sve kvalitetni delovi itd itd. 
 

A lutao sam tipa od starog Fazera za 1600e pa da ga sredjuem pa sve do 1200gs i sta mi bog da. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja