Jump to content

Moto Zajednica

Šabac

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

WWW.BLIC.RS

U stravičnoj saobraćajnoj nesreći u selu Cerovac kod Šapca, poginuli su majka M.S. i njen sin V.S. (3), kao i vozač motocikla N. Z. Do nesreće je došlo kada se motociklista zakucao u zadnji deo "fijata" u kome su majka i sinčić bili.

 

Poslato sa ATU-L21 pomoću Tapatoka

 

 

  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: KTM DUKE 390 2018
Citiraj
Citiraj

j

Citiraj

Jebes mi sve,ima li neke pravde da majka i mali ovako prodje...da su kola bila malo veca na vecim tockovima ne bi ih pogodio.za ovog nemam reci nisam kupio motor za trkanje. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Nemam reči.
Pročitah, tri puta ...

I suza je krenula.

Kada kažem da stupce crnih hronika sa motociklima ispunjavaju isključivo sami motociklisti u preko 95%.

Ovde je budala odvela dva Anđela.
Dete!

Nemam nikakvih reči osim velike količine besa...

Znam da nije ok gajiti bes u sebi, ali...

Anđeli, široko vam nebo, miran san, večnost je na žalost vaša...



Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Tužan 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Nisu ovo nikakvi motociklisti - ova dvojica su obični iskompleksirani debili... Nadam se da će naći tog drugog debila i osuditi ga na najveću moguću kaznu za saučesništvo u dvostrukom ubistvu!!!

 

Tuga velika...

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Nesrećan splet okolnosti.

Bez obzira na očevice i priču o trkanju, ovde su se, na žalost, sklopile kockice.

Motociklista je preticao kamion, nije video šta je ispred... Da ga, zbog toga,  osuđujem ne mogu.

Na kraju, to ne menja ništa.

Da li je bila trka ili ne,  motociklista je, u punoj brzini, bez kočenja, udario u  fiksnu prepreku.

Na žalost majke i deteta bili su u laganom fiatu 600 (teškom 735 kilograma, bez ikakve zaštite).

Sila čeonog udara u prepreku, pri brzini od 60 km/h  jednaka je padu sa V,  a  pri 100 km/h padu sa XIV sprata.

Žao mi je tri izgubljena života.

Sve u svemu loša slika za ostale, savesne, motocikliste.

Ovako nešto se može dogoditi svakome od nas.

Pri manjoj brzini su i posledice manje.

Promenio član feniks
  • Zbunjen 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, feniks said:

Motociklista je preticao kamion, nije video šta je ispred... Da ga, zbog toga,  osuđujem ne mogu.

Preticati nesto sa evidentnom razlikom u brzini a ne znati da li ima neceg ispred je izuzetna kocka i po mom misljenju je apsolutno za osudu. Posebno u naseljenom. U toj kocki ovaj put je izgubio SVE. 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 22 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Preticati nesto sa evidentnom razlikom u brzini a ne znati da li ispred ima neceg ispred je izuzetna kocka i po mom misljenju je apsolutno za osudu. Posebno u naseljenom. U toj kocki ovaj put je izgubio SVE. 

Mozemo samo da nagadjamo kolika je bila brzina kada je smrskao zadnji kraj automobila. Ova 2 momka nisu motociklisti. Motociklisti su humanisti, hedonisti na 2 tocka. Ostade zal za majkom i detetom koji stradase ni krivi ni duzni... neka im je laka zemlja i pocivaju u miru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

  Pokusavam da napisem nesto o posledicama tako nerazumnih postupaka ali kud ces gore od ovakve tragedije. Sve drugo izgleda nevazno ali pomislite sta ce da se desi posle toliko udesa i padova neodgovornih i nezrelih vozaca motocikala. To ce se odraziti na odnos drugih ljudi prema svim motociklistima. 

  Zamislite da na svakog od nas gledaju kao na potencijalnog ubicu i manijaka. Nervozni ljudi ce nas namerno ugrozavati jer smo svi mi "manijaci koji divljaju putevima i ugrozavaju druge"

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Već nekoliko puta ulazim u temu, čitam, šta da kažem, knedla mi u grlu...tuga ogromna, za sve. Posle čitanja komentara u Blicu, što kaže Salem, kako će nas gledati sutra ? Znam da su to većinom imbecili koji ostavljaju takve komentare, ali jedan se izdvaja, baš...:

Mrzim motore, i mrzim motocikliste !

Šta sutra očekivati od takvog čoveka, ako naletimo na njega, a on u npr kamionu, džipu ? Nemam reči.

Saučešće porodicama nastradalih...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Na slican nacin je i moj drugar poginuo. Preticao (po recima inspektora ili ko vec utvdjuje sta se desilo) kamion u blagoj desnoj krivini sa 170 km/h, medjutim od sunca nije video lepo al mu ide neko u sustret i udari u auto iz suprotnog smera a u auto zena i 2 deteta. Zena izasla iz auta i htela da pomogne mom drugaru medjutim samo je videla kako je umro  u tom trenutku (da ne pricam bas detaljno) sto joj dodatno uticalo da se istraumira. Ona i deca su ostali nekoliko dana u bolnicu ali su imali samo lakse povrede. I dan danas se cudim da bi on tako nesto uradio jer znam da je bio oprezan i pun iskustva pored toga vozio je i kamion ali eto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Motociklisti sami prave imidž o sebi (kako kod drugih učesnika u saobraćaju, tako i uopšte). 

Nažalost, poslednjih godina taj je imidž veoma negativan, jer mnogima motor služi za lečenje kompleksa.

Žao mi nevino nastradalih.

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
25 minutes ago, salem said:

  Pokusavam da napisem nesto o posledicama tako nerazumnih postupaka ali kud ces gore od ovakve tragedije. Sve drugo izgleda nevazno ali pomislite sta ce da se desi posle toliko udesa i padova neodgovornih i nezrelih vozaca motocikala. To ce se odraziti na odnos drugih ljudi prema svim motociklistima. 

  Zamislite da na svakog od nas gledaju kao na potencijalnog ubicu i manijaka. Nervozni ljudi ce nas namerno ugrozavati jer smo svi mi "manijaci koji divljaju putevima i ugrozavaju druge"

U trenutku nesrece sam sedeo na slavi na par kilometara od samog mesta na kom se ovo desilo. Bilo je price o motorima gde sam sagovornicima objasnjavao dobre strane voznje motora. Kasnije kada sam dosao kuci cuo sam za nesrecu. Verujem da je neko od mojih sagovornika poznavao zrtve jer je rec o selu pored. Ne smem u oci da ih pogledam posle ovoga.

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
pre 5 minuta, Milllan 83 je napisao:

Mozemo samo da nagadjamo kolika je bila brzina kada je smrskao zadnji kraj automobila. Ova 2 momka nisu motociklisti. Motociklisti su humanisti, hedonisti na 2 tocka. Ostade zal za majkom i detetom koji stradase ni krivi ni duzni... neka im je laka zemlja i pocivaju u miru.

Smrskati zadnji kraj seicenta uopšte nije teško (nezavisno vešanje točkova, bez grede i veznog lima, bez imalo gepek prostora).

Znam auto, jer imam isti (Yugo je za njega ***).

Žena i dete su sedeli na zadnjem sedištu, vozila je baka.

Da li je dala pokazivač pravca na vreme (većina vozača to ne radi) i kojom brzinom je skretala, ostaje pitanje..?

Od kamiona nije mogla videti šta je iza nje, a sigurno je da iz suprotnog pravca  nije bilo vozila.

Još jedan od razloga da se i  motociklista upusti u preticanje kamiona (verovatno ko zna kad i kojom brzinom  jer nije obilazio isti, već preticao).

Mesto udarca govori da je skretanje automobilom  izvedeno ukoso, preko suprotne trake, bez usporavanja (kao u situaciji preticanja, a da se ne uveriš da te neko iza već ne pretiče).

Zadnji levi točak je ostao netaknut.

Sugurno je da su motocikli išli velikom brzinom.

Ali, opet, ponavljam, brzina je irelevantna, kada se radi o udarcu bez kočenja.

Video sam čoveka, kad se motociklom, zakucao u auto, pri brzini, oko, 50 km/h (leteo je više od 20 metara kroz vazduh).

Motociklista je uvek kriv, jer gine sigurno.

Da su sirota žena i dete bili u jačem autu (sa gepekom i veznim limom) imali bi neku šansu i tragedija bi bila manja.

Ovako možemo samo da nagađamo.

Da se razumemo.

Nisam ja neosetljiv čovek.

Žao mi je svakog izgubljenog života (užasno je kada su deca u pitanju).

Ali nije sve crno-belo.

Pored brzine ima tu još, mogućih, faktora.

Analiza?

Motociklista sigurno gine (svojom ili tuđom krivicom).

Ili osuda?

Motociklista je bahati mamlaz i nije mu mesto u ovoj temi (među našom izgubljenom braćom).

To je na svakom od nas.

A i ne menja činjenicu o tragediji.

I o stavu:

pre 54 minuta, salem je napisao:

drugih ljudi prema svim motociklistima. 

  Zamislite da na svakog od nas gledaju kao na potencijalnog ubicu i manijaka. Nervozni ljudi ce nas namerno ugrozavati jer smo svi mi "manijaci koji divljaju putevima i ugrozavaju druge

Tako nas gledaju.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, štampar je napisao:

По изгледу мотоцикла са слике не верујем да је ишао 200 км/х :neznam:

 

Предњи точак му читав,виљушка искривљена али читава :stabre:

 

Имао сам прилике да видим мотоцикл који је при брзини од можда нешто и мање  од 200 ударио у аутомобил који је стајао,од њега је био читав само задњи точак,предњег краја није било нигде а машина је била упресована и претворена у непрепознатљиву масу...

 

И где је био тај други мотоциклиста с којим се наводно тркао?

 

Како год,три живота нажалост одоше ....:(

 

 

Ajde bre ne palamudi! 

Ja  sam se prošle godine zakucao u auto koji je stajao (a ja šao oko 50 km /h) i ja ostao nepovređen i motor u voznom stanju, a auto jedva malo ulubljen. 

A u ovom slučaju oba vozila u pokretu (u istom smeru), oba uništena i troje poginulih. 

Pa koja je onda bila razlika u brzini?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Pitanje je da li je dete bilo u bebi sedištu iza. 

I da li je suvozač i imao naočari za sunce. 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat
59 minutes ago, zika56 said:

Ajde bre ne palamudi! 

Ja  sam se prošle godine zakucao u auto koji je stajao (a ja šao oko 50 km /h) i ja ostao nepovređen i motor u voznom stanju, a auto jedva malo ulubljen. 

A u ovom slučaju oba vozila u pokretu (u istom smeru), oba uništena i troje poginulih. 

Pa koja je onda bila razlika u brzini?

 

To je kvalitetan motor. Sa 50 km/h u fiksnu prepreku i ostane u voznom stanju.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Citam i ne verujem.

”da li je dete bilo u bebi sedisru?”

”da li je baka dala migavac?”

pa i da nisu tj da je odgovor ne na oba pitanja, da li treba da ih ubije budala koja se trka i vozi 200km/h kroz naseljeno mesto

 

Treba uvesti DOBAR psihijatrijski pregled umesto lekarskog pre polaganja za bilo koju A kategoriju (a i za ostale)

Uz to dobra kontrola policije i bezuslovni zatvor od minimum godinu dana za svakoga ko upravlja motorom/skuterom bez dozvole.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Pitanje je da li je dete bilo u bebi sedištu iza. 

Na nekoliko mesta sam naišao na info da dečjeg sedišta nije ni bilo u autu, te da ni majka, ni dete nisu bili vezani na zadnjem sedištu (dete svakako nije ni imalo načina da bude). Takođe, navodi se da su prilikom udarca oboje ispali iz auta. 

Kako god bilo, strašna tragedija, džaba sva priča. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Čovek je ubio majku i dete. Da je išao polako, sigurno nije. U ovakvim situacija me je prosto sramota što vozim motore i što imam dodirnih tačaka sa motorima.

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Preteruješ. 

 

Velika tuga za SVE, baš sve uključene. Pokoj im duši svima, a za detetom mi duša plače. Jadno malo stvorenje, nevino u svakom mogućem smislu. 

 

Strašna tragedija. 

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja