Jump to content

Moto Zajednica

Šabac

Recommended Posts

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Definitivno treba LOCKot na temu

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
9 hours ago, TAZZ said:

Zbog ovakvog mišljenja i poimanja saobraćaja...

Se gine...

Samo da smo daleko kolega ti i ja jedan od drugog u saobraćaju. Ja pravila istog ne kršim, ali veruj znam i da se namestim kad mi se hoće...

Nema šta žena da pazi ... Na šta? Bacila pogled, videla nema nikoga osim kamiona, krenula da se isključi, naleće metak sa preko 120km/h i ubija dvoje ljudi. Što je ubio sebe njegova stvar, mogao je da nađe banderu i zapuca se, a ne da se igra IRON MAN-a na javnom drumu. Kada se preigra, onda se desi ovako nešto. Tužiti i tražiti odštetu, pa od porodice naplatiti maksimalno moguće po zakonu. Čovek je ubio dvoje ljudi.



Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



 

Nisam te razumeo kakvog "poimanja" saobraćaja? Naveo sam neke stvari kao pretpostavke? A ti ako misliš da je dovoljno samo da izbaciš migavac i da ne obratiš više pažnje na skretanje, pogotovu kada je kamion iza tebe, onda stvarno ne znam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

  ниједног тренутка нисам негирао нечију кривицу али нисам ни истраживао кривицу  а поготово нисам пресуђивао, чак спомињао кажњавање другог мотоциклисте  или свих на два , четири  точка.    Написао сам какав је погинули био  као поуку да се страшне несреће дешавају и  добрим пажљивим возачима. 

 

Тачку на случај ће ставити  они који требају, службено.    Тачку на писање може да стави свако на своје.  

 

 ( четврта учесница несреће је добро.   Ако може да се каже,  жена се опоравља .   Прошла је са крагном, нормално хода...   Бол остаје вечно )  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
9 hours ago, mick said:

Koliko besmislica napisanih...dvoje nevinih je ubijeno, nekoliko porodica zavijeno u crno ti pišeš ove gluposti?

 

Opravdavaš onog koji je morao...pazi, morao da po zakonu prilagodi brzinu uslovima u saobraćaju a to je: 1.Kamion 2.put 3.njegova brzina kretanja. Kakve trice nepisana pravila, vozač kamiona, migavac, kriva žena koja je ispoštovala svaki zakonski okvir skretanja, nesrećni vozač motocikla...druže moj kad sedneš na dva točka imaš odgovornost prvo prema sebi jer si nezaštićen u odnosu na sve u saobraćaju sledeća je odgovornost prema drugima. 

 

 

Sad videh tek... Gde ja to opravdavam? Samo sam na osnovu pročitanog i viđenog na slikama izneo svoju pretpostavku. Ovo je užasna tragedija za sve. Naravno da je morao da pazi, nego kažem da i drugi učesnici u saobraćaju mogu na neki način da doprinesu obraćanjem više pažnje bar u ovim i sličnim situacijama. Ne svaljujem krivicu nikome samo iznosim mogući sled događaja, jer niko od nas ne zna ko je i koliko ispoštovao saobraćajnu proceduru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 2 minuta, englis je napisao:

Nisam te razumeo kakvog "poimanja" saobraćaja? Naveo sam neke stvari kao pretpostavke? A ti ako misliš da je dovoljno samo da izbaciš migavac i da ne obratiš više pažnje na skretanje, pogotovu kada je kamion iza tebe, onda stvarno ne znam...

 

Sta je pisac htjeo da kaze?

 

- Onaj ko skrece lijevo sa glavnog puta u sporedni duzan je da na vrijeme o svojoj namjeri obavjesti ostale ucesnike u saobracaju ukljucenjem-davanjem svjetlosnog signala-zmigavca i da propusti vozila koja mu dolaze iz suprotnog smijera. Svi koji se nalaze iz vozila koje skrece lijevo moraju da uspore ili stanu da isto izvrsi radnju, ako ne postoji traka za prestrojavanje lijevo.

 

Druze, ako ti sta nije jasno ocito si imao loseg instruktora ili si vozacku, ako je imas dobio na kvarnjaka. :kafa:

 

Gledam prekjuce u Surcinu na putu od aerodroma do naselja dvojicu ne znam kako bi ih nazvao na Hondi CBR 1000 RR kao sumanuti jure izmedju dvije kolone, a ko zna taj puta sirok je toliko da se dva kamiona ne mogu cestito mimoic. Da je samo neko iz kolone malo mrdnuo prema sredisnjoj liniji zalijepili bi se kao taksena marka na auto.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
11 minutes ago, Branko said:

 

Sta je pisac htjeo da kaze?

 

- Onaj ko skrece lijevo sa glavnog puta u sporedni duzan je da na vrijeme o svojoj namjeri obavjesti ostale ucesnike u saobracaju ukljucenjem-davanjem svjetlosnog signala-zmigavca i da propusti vozila koja mu dolaze iz suprotnog smijera. Svi koji se nalaze iz vozila koje skrece lijevo moraju da uspore ili stanu da isto izvrsi radnju, ako ne postoji traka za prestrojavanje lijevo.

 

Druze, ako ti sta nije jasno ocito si imao loseg instruktora ili si vozacku, ako je imas dobio na kvarnjaka. :kafa:

 

Gledam prekjuce u Surcinu na putu od aerodroma do naselja dvojicu ne znam kako bi ih nazvao na Hondi CBR 1000 RR kao sumanuti jure izmedju dvije kolone, a ko zna taj puta sirok je toliko da se dva kamiona ne mogu cestito mimoic. Da je samo neko iz kolone malo mrdnuo prema sredisnjoj liniji zalijepili bi se kao taksena marka na auto.

 

I šta će da bude zbog budale iza koja krenula u preticanje? Zato i kažem, koliko god imao prvenstvo u odnosu na vozila, dodatno obratiti pažnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Motociklista je verovatno brzo vozeci pristizao kamion i odlucio da ga pretekne bez znatnog usporenja, koje je potrebno da bi se bezbedno preteklo. Automobil nije ni video ili mozda jeste ali nije ocekivao skretanje.

To su njegove greske koje su ga kostale zivota.

Vozac automobila verovatno nije primetio motoristu i odlucio je da skrene u levo.

Doslo je do udara, i da je kojim slucajem u pitanju bio veliki i jak auto, verovatno bi preziveli svi osim motoriste.

 

A ovde bi se vodila polemika, malo drugacija. Jer automobil je uvek jaci i tezi od motocikla, a vozac motocikla nezasticeniji.

Druga stvar da u automobilu nije bilo siguronosnog sedista za decu, a da majka nije bila vezana. Mada u onakvoj konzervi od auta ne verujem ni da bi pojas nesto promenio. Medjutim tu je zakon o BS prekrsen.

S druge strane to pokazuje kako se pojedini roditelji odnose prema bezbednosti dece.

 

Sto se tice krivice , verovatno ce  biti nesrazmerno podeljena. Ali to vise nije bitno, jer je izgubljeno nesto najsvetije za svaku porodicu.

 

Ovde polemisemo i izvlacimo pouke iz nazalost neceg jako strasnog i loseg.

 

Mislim i da ce motociklisti zbog medijskog predstavljanja ovog udesa biti dosta omrazeni i da ce neki nagrabusiti od strane poremecenih i bahatih vozaca vozila jacih kategorija.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

Što se tiče,, nijansi,, oko udesa po meni je jako važno gde je bio kamion i kako se kretao jer to je pokazatelj kolko je pogrešila bakica., Ako je bio kamion odmah uz auto što sam tako i ja shvatio a udarac je bio od nazad to znači da se auto kretao tog momenta u kontra smeru a ne vršio skretanje brz obzira što je htela da skrene i verovatno je bilo otežano da ona vidi motociklistu. Po meni je žena želela da ostvari protočnost saobraćaja istom brzinom na magistrali da se ne bi desilo da ona skroz usporava da bi skrenula i samim tim naterala kamion da koči iza nje pošto to nikad nije prijatno pa mu se,, sklonila,, da bi ona lakše skrenula naročito sa tako malim autom a kamion lakše prošao pored nje. To ima logike i u praksi se dešava ali eto motor se pojavio od nazad.Niko još nije rekao da je preticanje u raskrsnici zabranjeno. Kolika je zona raskrsnice 5 metara. Da li se ovo desilo u zoni raskrsnice. Izgleda da je njegov prekršaj obilaženje kolone koji je prouzrokovalo te posledice a njen kretanje u kontra smeru 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Neprilagođena vožnja uslovima saobraćaja uz bahato ponašanje i bezobzirno kršenje ograničenja brzine, izazivanje saobraćajne nezgode sa smrtnim posledicama.

To će verovatno biti epilog

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 4 sati, englis je napisao:

 

I šta će da bude zbog budale iza koja krenula u preticanje? Zato i kažem, koliko god imao prvenstvo u odnosu na vozila, dodatno obratiti pažnju.

 

Pre 5 sati, englis je napisao:

Nisam te razumeo kakvog "poimanja" saobraćaja? Naveo sam neke stvari kao pretpostavke? A ti ako misliš da je dovoljno samo da izbaciš migavac i da ne obratiš više pažnje na skretanje, pogotovu kada je kamion iza tebe, onda stvarno ne znam...

 

Ti druze svoje pa svoje?! Sta ima vozac putnickog auta da razmislja o kamionu koji je iza njega kada je propisno izvrsio sve radnje za skretanje u lijevo, pa da je i avion iza njega?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1483 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Srecom pa ni policija ni sud ne pitaju nas ko je kriv u ovom slucaju.

Ljudi prst na celo i cuvajte se.

Bar jednom u 10 dana imamo ovakve teme, kupili smo motore da uzivamo a ne da punimo crne hronike.

Promenio član Sharky - Alex
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Srećom

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
29 minutes ago, Branko said:

 

 

Ti druze svoje pa svoje?! Sta ima vozac putnickog auta da razmislja o kamionu koji je iza njega kada je propisno izvrsio sve radnje za skretanje u lijevo, pa da je i avion iza njega?

Razumem te ja šta mi ti pričaš nego pomenuo sam kamion iz razloga što je veći i što može zakloniti pogled, mislim, sve zavisi kako se ko prestrojava, nekoga strah da zgazi belu liniju pri prestrojavanju i nema potpunu sliku iza sebe, zato kažem da se obrati više pažnje zbog svoje bezbedosti prvo? Ebeš ti svoje pravo prvenstva ako te neko udari ko te nije video zbog kamiona, a nisi ni ti njega (ili si ga kasno) video zbog istog tog kamiona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 47 minuta, Branko je napisao:

 

 

Ti druze svoje pa svoje?! Sta ima vozac putnickog auta da razmislja o kamionu koji je iza njega kada je propisno izvrsio sve radnje za skretanje u lijevo, pa da je i avion iza njega?

Pa kao savestan vozac hledas da obavis svoju radnju a da sto manje ometas ostale ucesnike u saobracaju.Mozda je zato malo brze skrenula u pod ostrijim uglom,da ne bi totalno usporavala saobracaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 9.5.2022. at 21:05, cezarpa je napisao:

Da nije jurio ,svi bi bili zivi.

Da nije bio kamion tu, svi bi bili zivi.

Da mu neko nije presekao put, svi bi bili zivi

Da ne postoje vozila, svi bi bili zivi

Da ne postoji Pun Gas stranica, manje bi budala bilo za volanom

Da ne postoji alkohol, manje bi ljudi poginulo. 

Da se strozije kaznjava za brzinu i da ima vise kamera manje bi se jurcalo i samim tim manje bi se ginulo.

Da su vozila ogranicena na 130 km/h manje bi se ginulo i pre bi se zakocilo u kriticnim situacijama

 

Mani se tih gluposti sta bi bilo kad bi bilo.

 

Lose se poklopile kockice i to je to. 

 

Niko ne zna od nas pravu istinu i sta se stvarno desilo. Nase je samo da nagadjamo i da osudjujemo bez dokaza.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 27 minuta, ivica744 je napisao:

Pa kao savestan vozac hledas da obavis svoju radnju a da sto manje ometas ostale ucesnike u saobracaju.Mozda je zato malo brze skrenula u pod ostrijim uglom,da ne bi totalno usporavala saobracaj.

Izvini citiram tebe ali ne odnosi se samo na tebe...da ne shvatiš da se kačim, naprotiv. 

 

Dosta je komentara vezano za kamion i njegovu veličinu...to apsolutno nema nikakve veze. Onaj ko je prvi u koloni on ima prednost u odnosu na sve ostale iza i tu je tačka. Da li je on spor, brz ovakav, onakav nebitno je...taj diktira tempo vožnje. Pa ni traktor na putu ne prelećeš već usporiš da ga pretekneš i ako vozi 20 kmh!

 

Kamion je dužan da isprati situaciju ispred njega, vozač auta je dužan da isprati situaciju iza njega...žena je videla kamion koji poštuje njen manevar i to je to! Čemu bilo koja diskusija za morona koji je preticao ne jedno vozilo već kolonu! Zar se u školi ne uči preticanje koje se vrši vozilo po vozilo????? O čemu se ovde govori??? 

 

Ne znam kako ljudima nije jasno...kad je vozilo ispred tebe i započne manevar koji ga sklanja sa tvoje putanje...skretanje recimo, to vozilo onog trenutka kad započne skretanje po propisu isključivo zavisi od onih iza...da li su ukapirali šta se radi i da li će ukočiti ili ubrzati i td. Dakle obaveza svih iza je da prilagode brzinu kretanja novonastalim uslovima u saobraćaju...svidelo se to nekome ili ne to je tako.

 

Relno ima nesavesnih vozača to je činjenica, čak je moj brat nastradao na taj način kad je gospođica iz suprotnog smera odlučila da je smaranje čekati semafor u koloni pa je pokušala preko pune linije u suprotnom smeru da se okrene. 

 

Poenta...lažna solidarnost je bolesna stvar. To nesrećno dete nije doživelo prvu sreću u životu, prvu ljubav, prvo razočarenje...izvinjavam se ali nema opravdanja.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 5 sati, sasa ns 1 je napisao:

. Izgleda da je njegov prekršaj obilaženje kolone koji je prouzrokovalo te posledice 

И опет се пишу ствари које не постоје. 

Ајде, на основу чланка у новинама (јер сви из њега изводимо некакве закључке), да ми неко, било ко, каже коју је то КОЛОНУ ВОЗИЛА претицао мотоциклиста? 

 

Његов прекршај је, највероватније, неприлагођена брзина. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 2 minuta, mick je napisao:

! Čemu bilo koja diskusija za morona koji je preticao ne jedno vozilo već kolonu! Zar se u školi ne uči preticanje koje se vrši vozilo po vozilo????? O čemu se ovde govori??? 

Када се већ помиње ауто школа, да се подсетимо да ли су 2 возила колона? Изгледа да би требало поново прочитати ЗОБС, ако је икада и прочитан. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 15 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

 

Lose se poklopile kockice i to je to

Hoću neću al moram da pitam, jače od mene.

 

A i učim iz ovih komentara pa da znam jel negde grešim u svojim procenama dok vozim.

 

Da je kojim slucajem obrnuta situacija, bajk skretao a baka njega sustigla i udarila odpozadi da li bi sve bilo isto ...

 

Opet da napomenem, uzasna tragedija koja moze svakome od nas da se dogodi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Vise od dva vozila je kolona.Po slici motocikl je u desnoj traci,Fiat van puta sa desne strane,znaci nema kolone.

:"Da je kojim slucajem obrnuta situacija, bajk skretao a baka njega sustigla i udarila odpozadi da li bi sve bilo isto ..."

Da se tako desilo ,svi bi :Bakica je KRIVA.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Zubi,

Nema kolone po slovu zakona.
Dva vozila je dozvoljeno preteći iz jednog manevra.
Po ZOBS.

Kao što rekoh,

Neprilagođena brzina uslovima na i oko puta, ne postupanje po pravilima saobraćaja, prekoračenje brzine kretanja koje se verovatno vodi kao bahata i bezobzirna.

To je prekršaj sa tendencijom daljeg razvoja u krivično delo, jer je ponašanje dovelo do saobraćajne nezgode sa smrtnim ishodom, a učinilac je olako držao do toga da do iste neće doći, iako se kretao svesno brzinom koja je dosta veća od dozvoljene.

Nema ovde kolone vozila, kolona je 3+

Drugari,
Mnogo smo se iskxxxli ovde.

Pustimo ih da počivaju u miru.
Slava im svima.


Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма, нико не спори кривицу мотоциклисте, само се указује и на неке друге ствари. 

 

Боље да се овде прочита где су учесници погрешили, него да се на својим грешкама учи. 

 

Овде конкретно не видим нешто кривицу госпође јер не верујем да би било какав поступак изменио исход. Само није тачно да је поступила по закону. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Zabrinjavajuce je da ljudi na forumu brane neke svoje stavove,kakvi god bili.Ti isti ljudi iste stavove imaju i u saobracaju.

Sad tek kontam ,ta bakica je mladja od mene?Al sam mator.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Dosta je vas napisalo da je auto udaren od pozadi, i da je zato bakica kriva jer je dijagonalno ulazila u ulicu levo. Ja mislim da niste u pravu.

 

Pogledao sam slike na nekolko strana, i jasno se vidi da je auto udaren u zadnji desni stup, tik iza tocka. Dokazi za ovo su sledeci:

1. Zadnji desni tocak se savio na unutra, što potvudjuje udarac sa strane.

2. Tragovi na ulici nastalih od zadnjih guma sa auta pokazuju da je od udarca sa strane auto odradio "pajkanac" i upao u kanal.

 

Ja mislim da se desilo sledeće: dva trkača na motorima, divljaju, vide kamion i naravno odma u preticanje pun gas... nisu gledali da li je raskrsnica, da li ima neko ispred, da li je neko vec krenuo da skrene u svoje dvoriste... motor mahinalno pokušava da izbegne auto koji mu je poprečen, pokušava da uleti u makazice, da se provuče, ali ne uspeva, i gadja u zadnji točak

 

Što se kolone tiče, motorista koji vozi divljački, on ne zna da li je ispred kamiona jedan ili 2 auta, ne vidi ih pa ne vidi...

 

E sad, ko god da je kriv, da su svi vozili propisanom brzinom, 50 u naseljenom mestu, verovatno bi svi bili živi.

 

Smanjite gas, spasite sebe i druge!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja