Jump to content

Moto Zajednica

Šabac

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

Pročitah ovo sve... stvarno sam šokiran stavovima...te bakica, te kamiondzija...te dal je dete bilo u sedistu vezano... kakve veze ima, nema pola auta, čudo je i bakica preživela... to dal je sve propisno uradila je potpuno nebitno kad metak ide iza tebe... rezultat je isti.. taj što gledate na slikama. Zna se kako se pretiče, sa 30-40 razlike, ne sa 150... pogotovu u situaciji kad ne vidiš šta je ispred. To je uvek ruski rulet bez obzira šta se vozi. Bakicina jedina greška je sto nije bila u džipu, bili bi živi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Velika vecina komentara ovde su dokoni ljudi koji nemaju pametnija posla nego da studiraju tudju nesrecu. Ne daj boze nikom a nismo mi niko i nista da sudimo i da se pravimo pametni, use u svoje kljuse gospodo i pamet u glavu, ucite na tudjim greskama, nemojte se praviti pametni! 

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
13 hours ago, drmilan_ said:

Velika vecina komentara ovde su dokoni ljudi koji nemaju pametnija posla nego da studiraju tudju nesrecu. Ne daj boze nikom a nismo mi niko i nista da sudimo i da se pravimo pametni, use u svoje kljuse gospodo i pamet u glavu, ucite na tudjim greskama, nemojte se praviti pametni! 

13 hours ago, Sharky - Alex said:

Naravno, vecina je protiv motorista i svi su na strani bakice koja je vozila, samim tim daj narodu ono sto zeli, pljuj po bajkeru i skupljaj klikove.

Malo sam se osetio prozvanim vasim postovima pa imam potrebu da odgovorim (iako mozda nije meni upuceno).
 

  1. Ako procitate opis ovog podforuma videcete da je namenjen analizi nesreca, a ne samo izjavi saucesca i zameni za citulje. Kopirano iz opisa foruma:

    Fatal Accidents

    News about fatal accidents involving motorcyclists, with analysis of possible causes...

  2. Nismo tu da sudimo. Tu smo da naucimo na tudjim greskama, bas kao sto kazes, ali kako da naucimo ako ne analiziramo?
  3. Sta znaci praviti se pametan i biti dokon? To moze da se kaze za bukvalno bilo koju poruku na formu, pa i tvoju. 
  4. Zasto u se i u svoje kljuse? Zasto ne pricati o ovakvim stvarima? 
  5. @Sharky - Alex Ko je tacno ovde protiv motorista? Ko je na strani bakice? Gde je uopste ta bitka Bakica protiv Motirista pa da navijamo? Ovo je forum za motoriste i onda analizirajuci nesrecni slucaj zajedno ucimo sta kao motoristi mozemo da uradimo da smanjimo sansu za nesrecu. Bakica koje grese ce biti uvek i to se nikad promeniti nece. Ono sto se moze promeniti (kod nekih ljudi) je kako da naucimo da ih izbegnemo. 
  6. Komentar za skupljanje klikova je nepristojan jer osudjuje sve one ljude cije poruke su dobile neke klikove unapred. Neki od nas uloze svoje vreme da prenesu neko svoje razmisljanje i iskustvo a onda budu proglaseni za sakupljace lajkova i dokone. Zapravo, vi osudiste neke od nas, a mi ne osudismo nikog.
  7. Ako vec moram da navijam za nekog, to nije ni Bakica, ni Motorista. To su dete i majka. Ne znam ko je kriv, ali znam ko nije.

 

 

I jos jedna tema ode u potpuno losem smeru...

Promenio član DjordjeMijailovic
Nisam dobro razumeo prethodne postove, te moj odgovor nema smisla i precrtan je. Izvinjavam se prozvanima
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jedno je izanalizirati a drugo je prepirati se u koliko vec strana o tome ko je u pravu i ko je kriv. Ko god da je, njih vise nema nazalost. A tema je davno otisla u propast, ne bih se vise ukljucivao u ovu diskusiju bez kraja, osecam nekako da nemam postovanja prema preminulima ovim nebitnim porukama. Laku noc i budite mi dobro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Skoro se desio  udes kod Svileuve tako sto je kolega naleteo motociklom na automobil  koji je skretao sa puta u svoje dvoriste. U pitanju je bio jaci auto od Fiatica i poginuo je  kolega, nazalost. Otac, suprug, svestenik.

 

Tako da kada vodimo ovakve polemike i osudjujemo s pravom kolege motoriste, treba da osudjujemo i vozace vozila jacih kategorija, koji dele ili nose punu krivicu za udese.

Kada kazemo, oprema ful i do lokalne prodavnice. Najbolja, najaca za nas, tako mozemo i treba da kazemo i za vozace automobila.

Za decu puna bezbednost, auto sedista, pouzdan bezbedan auto.

Ne moraju ni oni da uce na svojim greskama preko zivota dece.

Bitno bilo samo ucariti litru goriva.

Za razliku kretena koji komentarisu na portalima i lincuju verbalno motoriste, mi smo ovde  mnogo kriticni na kolege.

Ne mislim na bahate kolege koje bi trebalo po meni nekako iskljuciti iz saobracaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 10 sati, lesorsier je napisao:

bili bi svi zivi da je bilo manje...

Ma daj covece, fiat sicento, kog je morska so pojela jos pre 10god!

Dal uopste znate kako izgleda udarac sa 200 na sat, pa sto metara dalje bi bilo delova...

A eno ga km sat od motora zabo na 100!

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 2 sati, ser je napisao:

Ma daj covece, fiat sicento, kog je morska so pojela jos pre 10god!

Dal uopste znate kako izgleda udarac sa 200 na sat, pa sto metara dalje bi bilo delova...

A eno ga km sat od motora zabo na 100!

 

 

 

 

sta sad, uradjena vec i expertiza soli? super, krivo je more?

 

mislim ako ce neko da se oseca bolje... ima i scenario da je zena promasila skretanje,.. pa presla u levu traku i pun gas u rikverc i pokosila nesretnog motoristu... jel nekom lakse tako?

 

sa 100 vidis da kamion ne ide 80 nego 20, pa kocis i ti valjda... jel se ocigledno desava nesto ispred..imas vremena da reagujes... sa 200 ti svi stoje,,, i ovi sto idu 100 i ovi sto stvarno stoje... to sto je sat zakucao na 100 znaci samo da je ipak uspeo da koci...

 

...da se razumemo, ne znam ko je kriv za nesrecu, mozda je zena naglo kocila naglo skrenula... ona bi bila kriva za polomljene plastike i migavce... ali za smrtni ishod je kriv ovaj sto je jurcao.

 

ima jedan scenario u stvari gde motor nije morao da jurca da bi se ovo desilo... a to je da kamion nije manjao brzinu. video je auto koji usporava i iskljucuje se, ali je procenio da ne mora da koci jel ce ovaj da skrene pre nego ga sustigne... i on sracunao dobro za svoju traku,,, al za levu nije.

Promenio član lesorsier
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ne, hocu da kazem da su ostecenja onakva jer je taj auto obicno govno bez ikakvog nivoa zastite, a ne zbog sumanute brzine motora, a 95% ih je u Srbiju stiglo (sa onim starim Pandama) nekim sivim kanalima nakon rashodovanja po javnim sluzbama u Italiji.

Isto sa 200 na 100 ne mozes u dve tri sekunde da ukocis koliko je trebalo recimo autu da se iskljuci sa puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kako se kaze:ni po babu ni po stričevima, već po pravdi Boga istinoga.

A ne pristrasno kao nasi novinari.

Objektivnost bi uvek trebala biti prisutna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 3 sati, ser je napisao:

Ne, hocu da kazem da su ostecenja onakva jer je taj auto obicno govno bez ikakvog nivoa zastite, a ne zbog sumanute brzine motora, a 95% ih je u Srbiju stiglo (sa onim starim Pandama) nekim sivim kanalima nakon rashodovanja po javnim sluzbama u Italiji.

Isto sa 200 na 100 ne mozes u dve tri sekunde da ukocis koliko je trebalo recimo autu da se iskljuci sa puta

Za auto si u pravu...nebezbedan.. i da je nov bio isto bi bio zguzvan.

Al ipak mislim da je vozio do 100, uspeo bi da izvede nesto da ne dodje do nesrece...

Isto mislim da moze od 200 do 100 za 3 sekunde... kad moze od 0 do 100 za 3, ovo bi trebalo jos lakse da bude.

I mene zanima sta se desilo, nije u pitanju klinac koji odvrne gas pa da ne zna gde udara....

 

evo slican primer gde je moglo svasta da bude a nije.

Magistrala, od belih voda prema omv-u. Ima ono skretanje za vidikovac, i posle blaga krivina na desno,.. gust saobracaj u oba smera..70-80 se vozi.. idem iza nekih kola ne zurim nigde... prolece pored meni neki maxi skuter, pretice one ispred, nema veze sto ima saobracaj iz suprotnog smera... u jednom trenutku ovi ispred krecu da koce,.. kocim i ja,.. koci i skuter koji je izmedju traka,... koci i auto iz suprotnog smera i jos jedan skuter iz suprotnog smera koji pretice ovog, opet izmedju traka...

 

dok nisam skoro stao, nisam video zasto...

na tom mestu, nema raskrsnica, nema skretanje,.. nema divlji izlaz,.. nema nista,.. niko nikad tu nije odlucio da skrene levo.. e sad jeste,.. tip je ladno stao,.. dao levi migavac,..na kraju su svi stali i pustili budalu da skrene... ovaj sa skuterom se malo isklizao mozda,.. al nije pao,.. uspeo i on da stane,.. to su brzine do 100...

 

Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

Kako se kaze:ni po babu ni po stričevima, već po pravdi Boga istinoga.

A ne pristrasno kao nasi novinari.

Objektivnost bi uvek trebala biti prisutna.

Mani novianre, i njima stoji neki gazda nad glavom i broji klikove i sherove. Ako neces ti da objavis ima drugi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Ne bih da pirim dalje, ali evo jednog slučaja iz Hrvatske, odnosno zakonska procedura koja se sprovodi,

a neki i dalje misle da je dovoljno dati levi migavac i ne obratiti dodatnu pažnju pogledom u retrovizoror, pa makar iza tebe bilo "ma kakvo" vozilo...

 

Naime, nesreća se dogodila 8. kolovoza u 23:40 na Partizanskom putu u Puli kada je 45-godišnji vozač iz Svete Nedelje upravljao BMW-om, švicarske registarske oznake, kolnikom Ulice 119. brigade te je započeo skretati ulijevo na parkirališni prostor.

U tom je trenutku u automobil udario drugi BMW, njemačke registarske oznake, kojim je upravljao tada 23-godišnjak iz Galižane, također kolnikom Ulice 119. brigade u istom smjeru, a koji je nepropisno pretjecao kolonu vozila. Nakon sudara BMW njemačke registarske oznake se odbio i udario u tri pješakinje, koje su se kretale nogostupom kod ulaza na parkiralište.

Policija je tada uhitila obojicu vozača zbog izazivanja teške nesreće, jednog jer je nepropisno pretjecao kolonu, a drugog jer je skretao ulijevo bez provjere može li to učiniti bez opasnosti za ostale sudionike u prometu

Promenio član englis
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 15 sati, lesorsier je napisao:

I mene zanima sta se desilo....

У питању је возач који је много више од мене и већине  поштовао прописе , ограничења, препоруке.  

Ко од возача мотора вози иза кадичара 26т  са кога  позади прше каменчићи а испред се не види да има  било кога ?  Ни испред , ни из супротног смера ?   

 

Два мотоцикла су сустигла камион,  други је погледао ,  дао мигавац и заврнуо гас.   Други  је спремао ... 

Код задњих точкова трука појавио се ауто који скреће . Возач аутомобила верујем да због величине и близине камиона  такође није могао да види намеру мотоциклиста да започну претицање.   Мотоциклиста кочи  пар метара - дужина камиона ( остао траг ) ( други мотоциклиста се зауставио без примене неке посебне силе или  трагова ) .  Покушај провлачења између браника камиона и аута у скретању.   Није имао где  ни да прође а ни да отклиза.  Ударац  иза задњег точка аутомобила.     Троје мртвих .   

 

Новинарски текст направљен пре увиђаја са сведоцима познатим само редакцији.     Други мотоциклиста остао на лицу местаи по изјави : никакво тркање , маказице , 200 на сат .   

 

Деси се и бољима људима од мене,  деси се и бољим возачима мотоцикла и аута  . Деси се и недужним.   Да се више никада никоме не деси...     Ни ова цена у животима  а ни медијски / форумски линч . 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Tužan 1
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, englis je napisao:

Ne bih da pirim dalje, ali evo jednog slučaja iz Hrvatske, odnosno zakonska procedura koja se sprovodi,

a neki i dalje misle da je dovoljno dati levi migavac i ne obratiti dodatnu pažnju pogledom u retrovizoror, pa makar iza tebe bilo "ma kakvo" vozilo...

Ma i ovde je tako, nego uvek se trazi izgovor u brzini da se izbegne krivica zbog oduzimanja prednosti.

Rodjak neki, pretekne kamion na punoj liniji i kako se vrati u traku zabije se u auto kog vuce drugi auto. Ovaj sto vuce, video samo kamion i krenuo da izlazi na glavni put, kako je izasao ovaj nalece i udara u vuceni, razvali sebe, vuceni i otkine zadnji kraj ovom sto vuce.

Krivac za nezgodu ovaj sto slepa, nije se bezbedno ukljucio na put i vukao vozilo po mraku. Dzabe sto je ovaj isao preko ogranicenja i preticao na punoj i sto je vozac koji je vukao kukao na uvidjaju da ga nije video jer je isao brzo i preko pune.

Ovom nije stigla ni prijava za punu liniju, a osiguranje mu uredno isplatilo stetu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja