Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 18. 11. 2023. at 21:29, milomir22 je napisao:

Hm, danas jedna jako neobična situacija... / ...on se gospodin ukopao ne onom raskopanom delu i ne mrda, nikakav migavac niti bilo šta drugo. 

...verovatno misli da je trebalo prošlu noć da sanjam šta će da uradi...

 

To se zove "pa je l' ti ne znaš" slučaj po nekom istinitom događaju. Naime, čovek putuje i prolazi neko selo oko ŠA, lagano i po propisima. U sustret mu ide traktor sa prikolicom i tačno ispred njega, bez ikakve naznake, skreće levo i seče mu put. Ovaj panično na kočnicu, ali kasno, udari u prikolicu i prevrne je... Izlazi iz auta, vata se za glavu i pita čikicu sa traktora "Kako tako gospodine, bez migavca, bez prvenstva prolaza..." a ovaj vičući na njega odgovara "Pa je l' ti ne znaš da ja tu živim!?!". 

 

E s' obzirom da 'tu živi' onda daje sebi za pravo da može i kontra kroz jednosmernu, i da parkira na travu, i da se isključi/uključi u saobraćaj bez gledanja i tako... To su ti "pa je l' ti ne znaš" likovi i ima ih puno. Baš puno...

Recimo, poslednje vreme u NS je zarazna bolest ne korišćenja migavaca prešla sa vozača Beogradskog Mangupskog Wozila i na sve ostale. Svi gledaju samo napred, interesuje ih samo i jedino njihova lična putanja kretanja i samo njihov prolazak semafora. Ako je među prvima - samo lagano. Ako je pri kraju - ubrzava tek toliko da se on provuče na zeleno. I tako... svet danas i Srbija danas. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Da, u pravu si za NS, uvek sam smiren u saobracaju, nista me ne nervira ali to nekoriscenje zmigavaca je postalo previse. Velika vecina ne koristi. Ni motori/skuteri ali najcesce kola, ma svi uglavnom :)
Saobracajci da se malo provozaju po gradu, i pisu kazne za to. Tacno bih oduzimao dozvolu ako se ponovi prekrsaj dva-tri puta, ma i prst bi trebalo odseci ili nesto tako.  Jer nema nikakvo razloga da se zaboravi, osnovna stvar voznje i jedna od najvaznijih.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Pa kako da uključe žmigavac kada vrhovima prstiju leve ruke drže mobilni telefon (kao namazano parče 'leba) i pričaju u USB? Jedino očima...   :neznam:

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3174 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kapiram da smo mi, što "koristimo" motocikle malo upućeniji u pravila saobraćaja, čak i na forumu komentarišemo, posle diskutujemo, ostane to u glavi, znate?! Ljudima služi auto za od A do B i to je to, još ako je selo ili manje mesto,pali se mesečno... Potpuno razumem kada stižem polako pred raskrsnicu,autom, putem sa prvenstvom, iseče me jedan bolid! Stanem pored, smireno upitam zašto...? Ali ja sam prvi stigao do raskrsnice?!?! Ne, ja sam prvi ušao u raskrsnicu?! A do nje ima još 10ak metara. 

Zatečen odgovorom ćutim, zbunjen ne verujem šta čuh... žena pored mene, pita-Šta reče ovaj? Ćuti ženo i beži... ništa ne rekoh! Potpuno razumem?! :grr:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1681 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja sam zbog migavaca i oduzimanja predsnoti počeo da se plašim da ću od smirenog, normalnog čoveka da postanem manijak o kojem će informer da piše.

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moji smederevci buzdovani, ne znaju da ostanu na raskrnici dok se ne rašcisti ispred nego stanu u sred raskrnice jer im je zeleno i blokiraju sve. 

 

 

20231121-132445.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 363 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Moji smederevci buzdovani, ne znaju da ostanu na raskrnici dok se ne rašcisti ispred nego stanu u sred raskrnice jer im je zeleno i blokiraju sve. 

 

 

20231121-132445.jpg

 

 

Kad bi smo uspeli da naucimo da ne blokiramo raskrsnicu ja mislim da bi smanjili guzvu u BG za pola

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jednom prilikom baš na raskrnici sa slike ja prvi. Isto zakrčeno i ostanem ispred dok se ne očisti koliko da stanem iza pešačkog. To je orkestar bio svirena iza mene. Ja samo spustim prozor i uhvatim se rukom za krovni nosač. Sve pizde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650
Pre 4 sati, ZEMZEM je napisao:

Nisu jedini, po Zemunu tih situacija koliko hoćeš :grr:

Кад нам врате Главну, моћи ћемо лепо да блокирамо Мухар као и пре, а не да се дрндамо око болнице и Ивићеве :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Autobusi i teretna vozila nemaju razloga da voze brzom trakom. Čak bi možda trebala i da im se smanji dozvoljena brzina na 80 ili 90kmh iz ekoloških razloga i da tzv. profesionalni vozači ne dolaze u iskušenje da započnu preticanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ne znam samo ko će im plaćati dnevnice kada se budu klackali 70-80kmh. Niti šta ćeš naći u prodavnici, pošto već fali ogroman broj vozača. Ne zaboravi da je sve što vidiš oko sebe u nekom trenutku je bilo u kamionu... Nije problem u ograničenju brzine, već u ograničenim glavama za volanom. Ruku na srce,velikoj većini.

U nekim državama u Americi je to lako rešeno,80mph ograničenje za sva vozila. Niko nikome ne smeta.

Promenio član petarjebivetar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 16 sati, Alekre je napisao:

Moji smederevci buzdovani, ne znaju da ostanu na raskrnici dok se ne rašcisti ispred nego stanu u sred raskrnice jer im je zeleno i blokiraju sve. 

У време када сам ја полагао за дозволу, то се кажњавало као пролаз кроз црвено светло. Барем су ме тако учили. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

I dalje je tako, samo niko to ne kažnjava. Ne smeš da uđeš u raskrsnicu ukoliko nisi siguran da ćeš je napustiti "na vreme"...

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1681 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Nekoliko puta u poslednje vreme naiđoh na vrlo "interesantno" kretanje kroz raskrsnicu.

 

Redovno idem do Obrenovca tako što u Bariču izlazim na Obrenovački put. 

Dolazim iz pravca Baričke reke, stanem gde je obeleženo zeleno, traka za levo. Ima još jedna traka, za pravo i desno.

Međutim, heroji iz pravca Obrenovca skreću desno po crvenoj liniji da bi se zaustavili na znaku x jer je tu prodavnica????!!!!

 

image.thumb.png.c07cbfbf3c4f974dc5dfabf3f35c6f80.png

 

 

Da ne bude usamljen slučaj, potrudiše se likovi na Žarkovu, raskrsnica Jablaničke i Ratka Mitrovića.

Putanja je iz Jablaničke, levo, najkraćim mogućim putem????!!!!!!

 

image.thumb.png.53ca3ae054c9b5baf72ebf0fbd3ad42e.png

 

 

Da napomenem, i jedno i drugo mi se desilo po dva puta u poslednjih 7 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1151 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 22 minuta, QmBGD je napisao:

I dalje je tako, samo niko to ne kažnjava. Ne smeš da uđeš u raskrsnicu ukoliko nisi siguran da ćeš je napustiti "na vreme"...

I da su nam semaforu treptaci a ne samo bum crveno, da trepte imas par sec da znas da ne kreces, otkud ja znam kad prebaci ni za sec a ja na pesackom ili malo pre.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1151 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Aj sad da vidimo ko u pravu.
Uzak put, nema tabla za suzenje ili ko ima prvenstvo, vec sam tu, od mozda 50 metara tog suzenja ostalo mi 5 metara da prodjem, ukljucuje se auto na taj put da kazem glavni, nema nameru da stane nego se gura da prodje, sklonim se koliko mogu, desno mi neke rupe, hidrant i nemam nameru tuda da gazim, stojim nece da se pomeri, otvaraju se zadnja vrata pa zatim i prozor, kaze pa prodji, reko ne mogu ima rupa i hidrant a vidi se da je ona komplet zauzela traku a ja na pola, kaze ona meni pa vrati se u nazad, reko ako se vratim tek onda ne mozes da prodjes a da bi prosla da se vratim to bi bilo mojih 50metara a njenih 3, reko mislite malo i na druge ucesnike i gledajte kuda se krecete, otvaraju se opet vrata klinac nesto dobacuje reko bolje zatvori da ne izlazim, reko vratite se vi malo da prodjem, KAKO JA DA SE VRATIM? :grr:
Malo mi falilo da izadjem, ne zna da se vrati tri metra nazad odakle je dosla a tu se svaki dan mimoilaze auta, kamioni, sta god da naidje.
 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /

Samo mahnes da se skloni...

Ovo isto mi se desilo onde kod imt sto se rusi.

Moja strana cista, vozim a u suprotnoj krs, trnje, grane i baja sa RR nece da stane u kraj nego izlece i u moju traku gas i blica. I naravno staje na 5m siri ruke, ja usporavam i lagano ka njemu samo mahnem da se skloni da prodjem. Cak i ima mesta da ne drlja one grane. Na pola metra stajem, pa nek bira il ce da sedimo tako ceo dan dok nam neko ne jebe mater il ce on da se skloni.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije rešenje koje si izložio bez obzira što je tebi čist put. 

Razmisli, taj isti je stajao i čekao da mu se oslobodi suprotna traka kako bi mogao proći. Kad mu se ukazala prilika krenuo je.

 

Slično doziveh juče kad sam išao do Astrida po ležaj.... ljudi su postali davno samoživi u situaciji koju sam gledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Ljudi su mahom uskraćeni za razne vrste prava, od države, od poslodavca, od društva, od žene ili muža... Decenijama se ovde već živi najblaže rečeno turbulentno, i narod je sad već definitivno, svoje frustracije počeo da leči ili pokazuje i  u saobraćaju. Bilo brzom i nasilničkom vožnjom, bilo ovim tipom ophodjenja prema drugim učesnicima, da kažem:"e nećeš sad proći, ili nećeš se sad uključiti, ja imam prednost isl".  Tužno je to sve skupa zaista, kako sam stariji sve je manja moja nada da ćemo kao društvo ozdraviti u svakom, pa i tom smislu "saobraćajne kulture". Ja se trudim ličnim primerom, da propustim, popustim i prepustim drugom u saobraćaju, uvek uz osmeh, uvek ruka gore ili klimanje glavom. Do duše, strogo kad sam u autu ili kamionu. Motor vozim defanzivno i samoživo u smislu da gledam samo sebe, jer smo realno najugroženiji učesnici u smislu posledica. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Nije rešenje koje si izložio bez obzira što je tebi čist put. 

Razmisli, taj isti je stajao i čekao da mu se oslobodi suprotna traka kako bi mogao proći. Kad mu se ukazala prilika krenuo je

Ma tu nema suprotna traka, sporedan put, prazno i njemu i meni. Samo sto on sa svoje strane ima krs i lom i ima mesta da se mimoidje samnom bez da zakaci grane.

Al ne, gospodin smatra da sam ja boranija sa kotaricom od 1000ccm a on Mocni Rendzer sa Vogom i da ja treba da sidjem sa asfalta i ustupim mu ceo put da on nesmetano prokrstari istim.

Ahaha!

 

Isto tako sam video tamo na izlazu iz one nove zgrade kod "Bele reke" lika sa SRTom kako izlazi nonsalantno, ne gleda i na metar sece auto sa desne strane, pa 20m napred krece u suprotnu stranu da obidje rupe isto na auto koji nije hteo da propusti, kao da je sam na putu. Nit migavac nit da pipne kocnicu, ma jok, samo gas i bes'te s'puta ogavni podanici!

 

Mislim svi ste svesni i primetili ste da se vozaci vozila premium klase ponasaju kao da su jedini na putu i da se vode pravilima skuplji ima prednost.

Promenio član ser
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja