Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 15 sati, boza_kg je napisao:

 @Savamalac prodaje jedan takav, ako se ne varam.

 

@boza_kg Prodao. I poklonio i ceradu, naravno. I oxford nosac za telefon. I stari akumulator koji je jos bio dobar. I stare plocice koje su jos bile dobre. 

 

@Gordak985 Sto se tice cena odrzavanja, gospodin koji je uzeo od mene nema nista od ulaganja narednih 5k km, jer su ulje i filter ulja zamenjeni par dana i mozda 20km pre nego sto je preuzeo motor. Nakon 5k km treba da zameni ulje (ne secam se tacno, ali mislim da to nije vise od 5-6000 rsd, filter, ulje i zamena) i prekontrolise CVT. Verujem da ce biti u redu i CVT ako ga bude vozio kao ja. 

 

Kada sam uzeo motor zamenjeni su:

prednje i zadne pločice EBC organic

led dioda levog fara, atifriz, kočiona tečnost, svećica, filter vazduha, ulje u motoru i filter, ulje u reduktoru, kaiš, ležaj u dekli. 

 

U medjuvremenu je zamenjen akumulator, mozda mesec dana pre prodaje (mislim da novi vlasnik ima 2 god garancije) 

 

Dodati su alarm i nosac za navigaciju. Dotegnute su bravice, sve je podmazano... 

 

To ulaganje, koje da se razumemo ja vidim kao redovno odrzavanje, je kostalo oko 500eur. 

 

Mozda zvuci mnogo, ali ja sam sa tim motorm lepo putovao po Srbiji, po Hrvatskoj, da je bilo lepse vreme isao bih i u Crnu Goru na more, a planirao sam i Italiju juna 2022.

 

Sto se tice toga da je to "veci dvotockas" isti je kao i xmax, beverly i slicni... Uporedi dimenzije, tezine...

 

Mislim da u klasi 300ccm, od starijih modela (beverly, xmax, gilera itd.) nudi najvise na novac za koji moze da se kupi. 

Promenio član Savamalac
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Evo da se i ja dopisem sto se tice troskova.

Gume obe Pirelli Diablo Rosso sa montazom malo preko 100 evra. Remen Mitsuboshi 140, ventivar 30 evra. Regler 30 evra nov mada sam njega narucio od preko, ovde je oko 90 evra. Rolnice oko 20 evra. Aku 35. Ulje i filter oko 30 evra.

Ruke nisam placao jer sam sve osim montaze guma radio sam. Meni je upao zdrav primerak kome je trebalo malo ljubavi, jedino sto je bilo zeznuto su elektro instalacije jer je neki majmun pre mene nesto lemio i kalemio kako ne treba pa je opteretio glavnu masu. U svakom slucaju uspeo sam da raskupusam i vratim sve kako je bilo fabricki te da resim problem bez vecih troskova osim tog reglera i akumulatora.

 

I da, slazem se da nudi vise od konkurencije za manje love. Cisto poredjenja radi, nova Forza 300 ima 25 konja, Xmax 27.5, Beverly 25.5 a Downtown zvanicno 29.5 a postoji gomila ljudi na Kymco forumu koji se kunu da raniji primerci Downtowna imaju 32 mada to ne mogu da proverim. U svakom slucaju ja sa svojim DTom 2009 kidam komsije sa Forzom 2020 i Xmaxom 2019.

Da ne pricam o prostoru ispod sedista gde jedino Xmax moze da parira. Dodas i kofer od 36l i sa gospodjom DTom u Lidl u kupovinu...

Promenio član francuz69
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

U toj klasi je no brainer. Ubedljivo najpametnija kupovina.

 

Ja jedino tvrdim da je u ovoj klasi (gradski 125cc radni konj) koju sam ja kupovao Kymco postao previše skup za ono što nudi, e sad dal je to do naših prodavaca ili je generalno tako, ne znam, znam da su do pre koju godinu isti ti modeli kymca koštali 600-700e manje. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3062 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, francuz69 je napisao:

Da ne pricam o prostoru ispod sedista gde jedino Xmax moze da parira. Dodas i kofer od 36l i sa gospodjom DTom u Lidl u kupovinu...

U moj Agility 300 stane pakovanje 8 rolni toalet papira iz Lidla ispod sedišta, plus ostane mesto za kacigu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3062 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

znam da su do pre koju godinu isti ti modeli kymca koštali 600-700e manje. 

Nove Euro norme podižu cenu, a pogotovo kombinacija karb+Euro4 ili 5, to postaje skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3062 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 5 sati, francuz69 je napisao:

Downtown zvanicno 29.5

Taj 300 je Euro3. Novim Euro normama guše makine i smanjuju snagu, pa nije baš ni lako porediti razne generacije. Novi Downtown 350, recimo, ima 320cc u odnosu na starih 299cc, a isto konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Tako je. Treba porediti iste generacije kada se porede razliciti proizvodjaci. 

 

Vise konja je vise konja, i to svakome prija. Ipak, manje konja iz vise kubika, trebalo bi duze da traje. U teoriji. 

 

Svako bira sta mu je zelja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Da, da, znam. Cekam da se pojavi DT X 360. On isto ima taj agregat ali mnogo zanimljivije izgleda. Znam da nema ni mojega od Adv na tom skuteru al mi se bar ovako na slikama mnogo svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
On 14.10.2021. at 2:24, Savamalac je napisao:

@boza_kg Prodao. I poklonio i ceradu, naravno. I oxford nosac za telefon. I stari akumulator koji je jos bio dobar. I stare plocice koje su jos bile dobre. 

 

@Gordak985 Sto se tice cena odrzavanja, gospodin koji je uzeo od mene nema nista od ulaganja narednih 5k km, jer su ulje i filter ulja zamenjeni par dana i mozda 20km pre nego sto je preuzeo motor. Nakon 5k km treba da zameni ulje (ne secam se tacno, ali mislim da to nije vise od 5-6000 rsd, filter, ulje i zamena) i prekontrolise CVT. Verujem da ce biti u redu i CVT ako ga bude vozio kao ja. 

 

Kada sam uzeo motor zamenjeni su:

prednje i zadne pločice EBC organic

led dioda levog fara, atifriz, kočiona tečnost, svećica, filter vazduha, ulje u motoru i filter, ulje u reduktoru, kaiš, ležaj u dekli. 

 

U medjuvremenu je zamenjen akumulator, mozda mesec dana pre prodaje (mislim da novi vlasnik ima 2 god garancije) 

 

Dodati su alarm i nosac za navigaciju. Dotegnute su bravice, sve je podmazano... 

 

To ulaganje, koje da se razumemo ja vidim kao redovno odrzavanje, je kostalo oko 500eur. 

 

Mozda zvuci mnogo, ali ja sam sa tim motorm lepo putovao po Srbiji, po Hrvatskoj, da je bilo lepse vreme isao bih i u Crnu Goru na more, a planirao sam i Italiju juna 2022.

 

Sto se tice toga da je to "veci dvotockas" isti je kao i xmax, beverly i slicni... Uporedi dimenzije, tezine...

 

Mislim da u klasi 300ccm, od starijih modela (beverly, xmax, gilera itd.) nudi najvise na novac za koji moze da se kupi. 

@SavamalacI za koliko si ga na kraju prodao?

Promenio član Đorđe85

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
On 14.10.2021. at 9:24, Savamalac je napisao:

@boza_kg Prodao. I poklonio i ceradu, naravno. I oxford nosac za telefon. I stari akumulator koji je jos bio dobar. I stare plocice koje su jos bile dobre. 

 

@Gordak985 Sto se tice cena odrzavanja, gospodin koji je uzeo od mene nema nista od ulaganja narednih 5k km, jer su ulje i filter ulja zamenjeni par dana i mozda 20km pre nego sto je preuzeo motor. Nakon 5k km treba da zameni ulje (ne secam se tacno, ali mislim da to nije vise od 5-6000 rsd, filter, ulje i zamena) i prekontrolise CVT. Verujem da ce biti u redu i CVT ako ga bude vozio kao ja. 

 

Kada sam uzeo motor zamenjeni su:

prednje i zadne pločice EBC organic

led dioda levog fara, atifriz, kočiona tečnost, svećica, filter vazduha, ulje u motoru i filter, ulje u reduktoru, kaiš, ležaj u dekli. 

 

U medjuvremenu je zamenjen akumulator, mozda mesec dana pre prodaje (mislim da novi vlasnik ima 2 god garancije) 

 

Dodati su alarm i nosac za navigaciju. Dotegnute su bravice, sve je podmazano... 

 

To ulaganje, koje da se razumemo ja vidim kao redovno odrzavanje, je kostalo oko 500eur. 

 

Mozda zvuci mnogo, ali ja sam sa tim motorm lepo putovao po Srbiji, po Hrvatskoj, da je bilo lepse vreme isao bih i u Crnu Goru na more, a planirao sam i Italiju juna 2022.

 

Sto se tice toga da je to "veci dvotockas" isti je kao i xmax, beverly i slicni... Uporedi dimenzije, tezine...

 

Mislim da u klasi 300ccm, od starijih modela (beverly, xmax, gilera itd.) nudi najvise na novac za koji moze da se kupi. 

@Savamalac e reci mi samo jel imaš još uvek kontakt od toga što ti je menjao led u faru i koliko te još to izašlo? Molim te, imam isti problem, picajzla sam, ne znaš koliko me ubija u pojam to što ne radi led.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Izvini na kasnom odgovoru. 

 

Kontakt je naravno Darko @Satelis. Uradjeno je tako da se ne vidi da je radjeno. 

 

Obratite paznju oko sledeceg: Nove sijalice su mi lepse i jace svetlele od starih, pa je u jednom faru bilo lepse i jace, a u drugom originalno. 

 

To ko ne zna, ne moze ni da primeti. Ali ako zelis, mozes odmah obe strane da zamenis. Svakako, poslusaj Darkov savet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
pre 1 minut, Savamalac je napisao:

Izvini na kasnom odgovoru. 

 

Kontakt je naravno Darko @Satelis. Uradjeno je tako da se ne vidi da je radjeno. 

 

Obratite paznju oko sledeceg: Nove sijalice su mi lepse i jace svetlele od starih, pa je u jednom faru bilo lepse i jace, a u drugom originalno. 

 

To ko ne zna, ne moze ni da primeti. Ali ako zelis, mozes odmah obe strane da zamenis. Svakako, poslusaj Darkov savet. 

@Savamalac meni su oba otišla tako da još bolje. Ajde kolim te šibni mi njegov broj, da ga ne tražim posajtu :) ili @Satelis može tvoj broj telefona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s

Pozdrav svima, drugari.

Posedujem ovaj skuter iz 2013 godine, kupljen nov.

Stavljen nov akumulator ali ako ga ne upalim za 15ak dana, on toliko oslabi da moram da ga dopunim prvo pa tek onda upali-kao da negde vuce i trosi struju.

U cemu je stvar...da li postoji neki fabricki problem...sta bi to moglo da isprazni tako brzo akumulator ?

Iskren pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, mimahitna je napisao:

Stavljen nov akumulator ali ako ga ne upalim za 15ak dana, on toliko oslabi da moram da ga dopunim prvo pa tek onda upali-kao da negde vuce i trosi struju.

U cemu je stvar...da li postoji neki fabricki problem...sta bi to moglo da isprazni tako brzo akumulator ?

Nekad nov akumulator zna da bude los, Varta i Dynavolt recimo nisu se proslavili tj lose su se pokazali.

 

Vecina pravi gresku tako sto odmah zameni akumulator cim slabije zavergla ili ako ne moze nikako zaverglati.... "garant mi oslabeo akumulator" :)

 

Skolski je merenje punjenja - zamena - opet merenje, prvo potrosnje struje (mA) pa punjenje (V).

Tako se izbegne mogucnost da nov akumulator bude na motoru koji nema punjenje ili pak ima preveliku potrosnju struje u fazi mirovanja = vrlo brzo sjebace se i on, posebno ako je AGM.

 

Za pocetak reci nam koja marka baterije je stavljena, premeri punjenje i premeri potrosnju unimerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dare nadovezao bi se na ovo za vartu i kvalitet. Varta ima 5 uvoznika za Srb. Roba udje u Srb,dugo stoji i na kraju na*ebe krajnji kupac. Varta takodje ima drugacije ocitavanje datuma proizvodnje. Vecina akum. ima ocitavanje slicno DOTu na gumama 1521 (15nedelja 2021 godine) pa jos ubaceno F2 (smena 2)...dok recimo varta ima kombinaciju slova i brojeva i LUPICU slovo A je npr. novembar mesec. Tako da,kupac koji dodje ne moze da vidi datum proizvodnje te baterije dok mu prodavac ne objasni. Problem se javi u startu,dok je 'novo' to ide... posle par meseci je vec problem i radni vek je kratak,a baterija na losem glasu. 

 

Ovog momenta,tacnije par godina unazad,pouzdano se pokazala EXIDE baterija. Jedan uvoznik,porodicna firma iz Temerina i sveza roba. 

Promenio član DaliborBP
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Pozdrav narode, zanima me jako Downtown pa mi treba informacija na sta obratiti paznju prilikom kupovine? Sta gledati detaljnije? I sta gledati ako ne uspe DT kupovina? Da li stvarno predstavlja preveliki problem za visoke vozace , 190cm? :)

Promenio član Okramovski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Jel moze neko da mi kaze gde se proverava nivo rashladne tecnosti? Skoro sam uzeo skuter a ne mogu da provalim. I kada proveravam nivo ulja u motoru , dal treba onaj cep (merac) da se zavrne do kraja i tako ocita ili samo da se ubode, bez zavrtanja?

Promenio član ske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja